*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4381464 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος razor

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7854 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:49:35 μμ »
Καλημέρα...
Οι υποχρεωτικές θα ανακοινωθούν εκτός συγκλονιστικού απροόπτου σήμερα...υπολογίστε μέχρι το απόγευμα για να είστε μέσα (αν και παίζει και νωρίτερα)...

έχεις κάποια αξιόπιστη πηγή?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:46:36 »

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7855 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:50:44 μμ »
Καθίστε ρε παιδιά.
Η Καθημερινή το έγραψε. Ας περιμένουμε να δούμε.
Προσωπικά, το επαναλαμβάνω για άλλη μια φορά (σε σημείο να ακούγομαι κουραστικός) θα τους ταράξω στη νομιμότητα, μέσω δικαστικών προσφυγών.
Είχα κάνει αίτηση στις εθελοντικές (έχω καταθέσει υπεύθυνη δήλωση ότι δεν παραιτούμαι και αίτηση ενημέρωσης σε σχέση με την εξέλιξη της διαδικασίας). έκανα και στις πρόσφατες αν και είχα οργανική με 12 ώρες (ήθελα να έρθω πιο κοντά στο τόπο συμφερόντων μου). Δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ να με τοποθετήσουν οπουδήποτε στην Ελλάδα. Αν είμαστε περισσότεροι μπορούμε να το πετύχουμε. Μόνος του ο καθένας λίγα πράγματα θα κάνει.
επειδη το θεμα σχολιάστηκε πολλές φορες και υπαρχει μια τρομολαγνεια εδω μεσα , εχω να σχολιασω :
Ειναι απαραδεκτο και ηθικά μεμπτο να δημιουργουμε καταστροφολογικά σεναρια βασιζομενα στις δικες μας ερμηνειες οι οποιες , λογω αγνοιας ??? λογω αλλων σκοπιμοτήτων ???? , ειναι τετοιες που δημιουργουν κλιμα απογοητευσης και τρομου. Θα μπορουσε να χαραχτηριστει και ως Cyber-bullying.
Προσωπικά θα το χαραχτηρισω ως ανήθικη αυτου του ειδους την δημαγωγια , της οποιας επεσα και εγω θυμα. Μετα απο χθεσινο ραντεβου με δικηγορικο γραφειο  και αφου μελετησαν ολο το νομικο πλαισιο , ελαβα απαντησεις σε ολα τα ερωτήματα σχετικά με τις υποχρεωτικές μετατάξεις. Δεν προκυπτει απο πουθενα οτι αν δεν πιασεις τις 2 επιλογες μπορει να σε μεταταξει οπου θελει στην επικρατεια. Τουναντιων μαλιστα. Αν παρ'αυτα προβει σε τετοιου ειδους απαραδεκτη ενεργεια , αυτο δεν ευσταθει νομικά , προσβαλεται πολύ ευκολα και ισως και να τιναξει στον αερα ΟΛΕΣ τις υποχρεωτικες μεταταξεις .
Οποτε , θα παρακαλουσα τους συναδελφους , οι οποιοι θελουν να συμβαλουν στην ενημερωση και οχι να καλλιεργήσουν (σκοπιμα ή μη) κλιμα τρομοκρατίας , να ειναι ποιο προσεκτικοι σε αυτα που γραφουν.

pv επειδή βλέπω ότι κάνεις παράθεση στα λεγόμενα μου, σε εμένα αναφέρεσαι;

Αποσυνδεδεμένος moukis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7856 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:51:03 μμ »
pamela, από τη στιγμή που δεχεσαι να παιξεις σ'ενα παιχνίδι χωρις να εχουν διευκρινιστει οι κανονες του, αναλαμβανεις και το ρισκο. Χωρις να ξέρω τι θα αποφασιστει τελικά , πιστευω ότι οσοι δεν κανανε  αιτηση , πραξανε σωστά, 1ον γιατί αρνήθηκαν να μπουν σ΄αυτή τη γελοια διαδικασία που μας υποτιμά, και 2ον γιατι από τη στιγμή που οι αιτήσεις ηταν περισσοτερες, μπορει να τους αφηναν τουλάχιστον στη επαρχία που βρισκονται.

Δεν συμφωνώ...
δε σημαίνει ότι 'θέτουμε εαυτόν υπό μετακίνηση' από τη στιγμή που κάναμε μία αίτηση είτε για να πάμε πιο κοντά στον τόπο συμφερόντων μας, είτε για να πάμε σε μία διοικητική ή θέση στην α'θμια ο καθένας για δικούς του λόγους.
Υποτίθεται ότι οι εκπαιδευτικοί έχουμε θεμελιωμένα δικαιώματα μετακίνησης/μετάταξης/μετάθεσης βάσει μορίων....

Αποσυνδεδεμένος Aragorn!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7857 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:52:40 μμ »
Καλημέρα...
Οι υποχρεωτικές θα ανακοινωθούν εκτός συγκλονιστικού απροόπτου σήμερα...υπολογίστε μέχρι το απόγευμα για να είστε μέσα (αν και παίζει και νωρίτερα)...


Αχ,σας παρακαλώ,όποιος γράφει τις πληροφορίες του,ας παραθέτει και τις πηγές του.

Συνάδελφε σε κατανοώ...αλλά δεν μπορώ να πω..
Θα σου πω όμως ότι αν δεν ήταν έγκυρη η πηγή δεν θα το έγραφα...(και δεν είναι ούτε αιρετοί, ούτε "γυναίκες" στο γραφείο Υπουργού)....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:46:36 »

dd2

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7858 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:53:12 μμ »
pamela, από τη στιγμή που δεχεσαι να παιξεις σ'ενα παιχνίδι χωρις να εχουν διευκρινιστει οι κανονες του, αναλαμβανεις και το ρισκο. Χωρις να ξέρω τι θα αποφασιστει τελικά , πιστευω ότι οσοι δεν κανανε  αιτηση , πραξανε σωστά, 1ον γιατί αρνήθηκαν να μπουν σ΄αυτή τη γελοια διαδικασία που μας υποτιμά, και 2ον γιατι από τη στιγμή που οι αιτήσεις ηταν περισσοτερες, μπορει να τους αφηναν τουλάχιστον στη επαρχία που βρισκονται.

Να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω!
Μας έβαλαν να παίξουμε σ' ένα παιγνίδι, όπου δεν φαίνεται να χάνουμε τίποτα!
Αν εγώ, από 500 χλμ. μακριά από το σπίτι μου, βρεθώ ξαφνικά στο σπίτι μου, θα μου έρθει άσχημα;
Να χ...σω τη Δευτεροβάθμια και όσα μου προσφέρει, από τη στιγμή που είμαι 40 χρόνων και δεν πρόκειται να δω οργανική στο σπίτι μου, μέχρι να γεράσω!
Κι όλα αυτά από τις μαλ...ίες των ιθυνόντων και συνδικαλιστών που ΠΑΝΤΑ φρόντιζαν να βολεύουν τους ημετέρους τους. Άει σιχτίρ...

Μεταθέσεις μέσω μετατάξεων και μετά διάθεση στην β/θμια;

Αποσυνδεδεμένος Loggin

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Δε λατρεύω τίποτα. Οζμπόντεν πια;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7859 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:53:13 μμ »
Δεν έχει σημασία αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε. ::)
Σιγά μη ρωτήσουν κιόλας. ???
Ότι θέλουν θα κάνουν. :-X
Οζμπόντεν πια;

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7860 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:53:25 μμ »
pamela, από τη στιγμή που δεχεσαι να παιξεις σ'ενα παιχνίδι χωρις να εχουν διευκρινιστει οι κανονες του, αναλαμβανεις και το ρισκο. Χωρις να ξέρω τι θα αποφασιστει τελικά , πιστευω ότι οσοι δεν κανανε  αιτηση , πραξανε σωστά, 1ον γιατί αρνήθηκαν να μπουν σ΄αυτή τη γελοια διαδικασία που μας υποτιμά, και 2ον γιατι από τη στιγμή που οι αιτήσεις ηταν περισσοτερες, μπορει να τους αφηναν τουλάχιστον στη επαρχία που βρισκονται.

προσωπική εκτίμηση:
όσοι κάνανε αίτηση και δεν ικανοποιηθούν θα μετακινηθούν κατά σειρά:πόλη-νομός-περιφέρεια.
όσοι ΔΕΝ κάνανε αίτηση και έχουν οργανική θα γυρίσουν στα σχολεία τους.
όσοι όμως ΔΕΝ κάνανε αίτηση και είναι στη διάθεση ,τι θα τους κάνουν?
θα τους αφήσουν να περιφέρονται έτσι?Ας θυμηθούμε ότι πριν καν αρχίσει το βιολί με τις μηχανογραφικές αιτήσεις ,το Υπουργείο είχε ήδη μιλήσει για κάλυψη όλων των κενών ΟΛΗΣ της επικράτειας.

Είδομεν.....
Αυτή είναι και η δική μου απορία που είμαι διάθεση πυσδε, δεν έκανα αίτηση στις υποχρεωτικές (μόνο στις εθελοντικές) και είμαι σίγουρα πλεονάζουσα.
Πάντως με συνέφερες περισσότερο το πρωί που έγραφες κάτι που έμοιαζε με το " θα γίνουν οι θελοντικές".... ;)

Αποσυνδεδεμένος pv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Υπουργείο !! Τον ΠΔΕ !! Τον Προισταμενο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7861 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:54:54 μμ »
Καθίστε ρε παιδιά.
Η Καθημερινή το έγραψε. Ας περιμένουμε να δούμε.
Προσωπικά, το επαναλαμβάνω για άλλη μια φορά (σε σημείο να ακούγομαι κουραστικός) θα τους ταράξω στη νομιμότητα, μέσω δικαστικών προσφυγών.
Είχα κάνει αίτηση στις εθελοντικές (έχω καταθέσει υπεύθυνη δήλωση ότι δεν παραιτούμαι και αίτηση ενημέρωσης σε σχέση με την εξέλιξη της διαδικασίας). έκανα και στις πρόσφατες αν και είχα οργανική με 12 ώρες (ήθελα να έρθω πιο κοντά στο τόπο συμφερόντων μου). Δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ να με τοποθετήσουν οπουδήποτε στην Ελλάδα. Αν είμαστε περισσότεροι μπορούμε να το πετύχουμε. Μόνος του ο καθένας λίγα πράγματα θα κάνει.
επειδη το θεμα σχολιάστηκε πολλές φορες και υπαρχει μια τρομολαγνεια εδω μεσα , εχω να σχολιασω :
Ειναι απαραδεκτο και ηθικά μεμπτο να δημιουργουμε καταστροφολογικά σεναρια βασιζομενα στις δικες μας ερμηνειες οι οποιες , λογω αγνοιας ??? λογω αλλων σκοπιμοτήτων ???? , ειναι τετοιες που δημιουργουν κλιμα απογοητευσης και τρομου. Θα μπορουσε να χαραχτηριστει και ως Cyber-bullying.
Προσωπικά θα το χαραχτηρισω ως ανήθικη αυτου του ειδους την δημαγωγια , της οποιας επεσα και εγω θυμα. Μετα απο χθεσινο ραντεβου με δικηγορικο γραφειο  και αφου μελετησαν ολο το νομικο πλαισιο , ελαβα απαντησεις σε ολα τα ερωτήματα σχετικά με τις υποχρεωτικές μετατάξεις. Δεν προκυπτει απο πουθενα οτι αν δεν πιασεις τις 2 επιλογες μπορει να σε μεταταξει οπου θελει στην επικρατεια. Τουναντιων μαλιστα. Αν παρ'αυτα προβει σε τετοιου ειδους απαραδεκτη ενεργεια , αυτο δεν ευσταθει νομικά , προσβαλεται πολύ ευκολα και ισως και να τιναξει στον αερα ΟΛΕΣ τις υποχρεωτικες μεταταξεις .
Οποτε , θα παρακαλουσα τους συναδελφους , οι οποιοι θελουν να συμβαλουν στην ενημερωση και οχι να καλλιεργήσουν (σκοπιμα ή μη) κλιμα τρομοκρατίας , να ειναι ποιο προσεκτικοι σε αυτα που γραφουν.

pv επειδή βλέπω ότι κάνεις παράθεση στα λεγόμενα μου, σε εμένα αναφέρεσαι;
Ναι , με την εννοια οτι είμαστε ιδια περιπτωση , οτι μας εχουν τρομοκρατησει αρκετα και οτι συμφωνω με οσα γραφεις. Η παραθεση ηταν για να συμπληρωσω τα γραφόμενα απο εσενα. 

Αποσυνδεδεμένος ΠE11-2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Άντρας
  • Verba volant, scripta manent...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7862 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:55:12 μμ »
Καθίστε ρε παιδιά.
Η Καθημερινή το έγραψε. Ας περιμένουμε να δούμε.
Προσωπικά, το επαναλαμβάνω για άλλη μια φορά (σε σημείο να ακούγομαι κουραστικός) θα τους ταράξω στη νομιμότητα, μέσω δικαστικών προσφυγών.
...Δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ να με τοποθετήσουν οπουδήποτε στην Ελλάδα. Αν είμαστε περισσότεροι μπορούμε να το πετύχουμε. Μόνος του ο καθένας λίγα πράγματα θα κάνει.
...Δεν προκυπτει απο πουθενα οτι αν δεν πιασεις τις 2 επιλογες μπορει να σε μεταταξει οπου θελει στην επικρατεια. Τουναντιων μαλιστα. Αν παρ'αυτα προβει σε τετοιου ειδους απαραδεκτη ενεργεια , αυτο δεν ευσταθει νομικά , προσβαλεται πολύ ευκολα και ισως και να τιναξει στον αερα ΟΛΕΣ τις υποχρεωτικες μεταταξεις .
Οποτε , θα παρακαλουσα τους συναδελφους , οι οποιοι θελουν να συμβαλουν στην ενημερωση και οχι να καλλιεργήσουν (σκοπιμα ή μη) κλιμα τρομοκρατίας , να ειναι ποιο προσεκτικοι σε αυτα που γραφουν.

Δεν θα ήταν πιό συνετό και νόμιμο να τοποθετήσουν στα κενά της χώρας, όλους όσους βρίσκονται σε διάθεση, με απόλυτη σειρά μορίων; Άλλωστε, η διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων, με εθελοντική αίτηση, αυτό θέλησε να κάνει: να δώσει την ευκαιρία σε όλους τους σε διάθεση να τοποθετηθούν επίσημα! Αλλά, οι περισσότεροι (απ' ότι δείχνει η συμμετοχή στη διαδικασία) προτίμησαν να απέχουν, διότι σκεπτόμενοι πονηρά, υπολογίζουν πως δεν πρόκειται να απολυθούν, αλλά ούτε και να μετακινηθούν εκτός ΠΥΣΔΕ, αφού οι περισσότεροι είναι πολύτεκνοι και τους αγγίζει ΤΙΠΟΤΑ. Καλά αυτοί, αλλά αυτοί που διαθέτουν ελάχιστα μόρια, μπορείτε να μου πείτε γιατί αγνόησαν τη διαδικασία και δεν έκαναν αίτηση;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2013, 01:19:36 μμ από PE11-2000 »
"Τούτον τον χειμώνα, άμα τον πηδήξαμε,
γι' άλλα δέκα χρόνια, άιντε, καθαρίσαμε..."

Αποσυνδεδεμένος Aκριβή

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7863 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:56:30 μμ »
τι λετε βρε παιδια τωρα? εχω π.χ. 130 μορια εκανα αιτηση δεν επιασα τιποτα. Με πανε στου διαολου τη μανα κ τον αλλον με 30 επειδη δεν εκανε αιτηση τον αφηνουν στα αυγα του κ στη βθμια κιολας?? γινονται αυτα?? απο εκεινον θα το ξεκινησουν κ ρωτηστε κ τον Μπρατη κ την γυναικα στον υπουργο!!!
Γιατί υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι θα γίνει κάτι άλλο;Αυτό είναι το πιο λογικό

Καλημέρα,

δεν πιστεύω ότι θα μετακινήσουν εκπαιδευτικούς που έχουν οργανική και έκαναν αίτηση για μετάταξη.  Το θεωρώ απίθανο.  Θεωρώ πιο πιθανό σενάριο να ολοκληρώσουν τις μετατάξεις και στη συνέχεια να ασχοληθούν με τους εκπαιδευτικούς που βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ.  ΄Το έχω ξαναγράψει και σε παλιότερο post.  Δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείτε πιθανό να μετατάξει υποχρεωτικά εκπαιδευτικούς που έχουν οργανική και να αφήσει εμένα που βρίσκομαι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ με 0 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος spiromilios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7864 στις: Αύγουστος 27, 2013, 01:00:58 μμ »
Μάλλον όσοι έχουν οργανική δεν θα πάρουν μετάταξη...ίσως τους κόψει το σύστημα...βέβαια θα δούμε

Αποσυνδεδεμένος Λυδία

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7865 στις: Αύγουστος 27, 2013, 01:01:42 μμ »
Μα έδωσαν το δικαίωμα σε όλους να κάνουν αίτηση..Αυτός που έχει οργανική λοιπόν και έχει πολλά μόρια λόγω παλαιότητας σίγουρα θα πάρει τη μετάταξη και θα αφήσει εκτός κάποιον που είναι στη διάθεση με λιγότερα μόρια..Θα μου πεις βέβαια..Αν φύγει ο παλιός,θα ανοίξει σε πρώτη φάση λειτουργικό κενό οπότε και ο "διαθεσίτης" θα καλυφθεί..

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7866 στις: Αύγουστος 27, 2013, 01:02:35 μμ »
Καθίστε ρε παιδιά.
Η Καθημερινή το έγραψε. Ας περιμένουμε να δούμε.
Προσωπικά, το επαναλαμβάνω για άλλη μια φορά (σε σημείο να ακούγομαι κουραστικός) θα τους ταράξω στη νομιμότητα, μέσω δικαστικών προσφυγών.
...Δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ να με τοποθετήσουν οπουδήποτε στην Ελλάδα. Αν είμαστε περισσότεροι μπορούμε να το πετύχουμε. Μόνος του ο καθένας λίγα πράγματα θα κάνει.
...Δεν προκυπτει απο πουθενα οτι αν δεν πιασεις τις 2 επιλογες μπορει να σε μεταταξει οπου θελει στην επικρατεια. Τουναντιων μαλιστα. Αν παρ'αυτα προβει σε τετοιου ειδους απαραδεκτη ενεργεια , αυτο δεν ευσταθει νομικά , προσβαλεται πολύ ευκολα και ισως και να τιναξει στον αερα ΟΛΕΣ τις υποχρεωτικες μεταταξεις .
Οποτε , θα παρακαλουσα τους συναδελφους , οι οποιοι θελουν να συμβαλουν στην ενημερωση και οχι να καλλιεργήσουν (σκοπιμα ή μη) κλιμα τρομοκρατίας , να ειναι ποιο προσεκτικοι σε αυτα που γραφουν.

Δεν θα ήταν πιό συνετό και νόμιμο να τοποθετήσουν στα κενά της χώρας, όλους όσους βρίσκονται σε διάθεση, με απόλυτη σειρά μορίων; Άλλωστε, η διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων, με εθελοντική αίτηση, αυτό θέλησε να κάνει: να δώσει την ευκαιρία σε όλους τους σε διάθεση να τοποθετηθούν επίσημα! Αλλά, οι περισσότεροι (απ' ότι δείχνει η συμμετοχή στη διαδικασία) προτίμησαν να απέχουν, διότι σκεπτόμενοι πονηρά, υπολογίζουν πως δεν πρόκειται να απολυθούν, αλλά ούτε και να μετακινηθούν εκτός ΠΥΣΔΕ, αφού οι περισσότεροι είναι πολύτεκνοι και τους αγγίζει ΤΙΠΟΤΑ. Καλά αυτοί, αλλά αυτοί που διαθέτουν ελάχιστα μόρια, μπορείται να μου πείτε γιατί αγνόησαν τη διαδικασία και δεν έκαναν αίτηση;
Με όλο το σεβασμό και την καλή διάθεση:
1) Δεν είμαστε όλοι οι διαθεσίτες στο νομό των συμφερόντων μας
2)Δεν είναι πονηριά το να μη συμμετέχεις σε μία διαδικασία που θα προσθέσει 200χλμ ακόμα στα ήδη 300χλμ που απέχει ο νομός που υπηρετείς από το νομό που έχεις την οικογένειά σου
3)Οι έχοντες ελάχιστα μόρια σε κάποιες περιπτώσεις είχαν να επιλέξουν ανάμεσα στη Σκύλλα και τη Χάρυβδη  κι επέλεξαν να μη συμμετάσχουν τζογάροντας κυριολεκτικά ανάμεσα στο Σουφλί και τη διαθεσιμότητα.

Καλό θα ήταν λοιπόν όλοι μας-ακόμη και η υπογράφουσα-να προσπαθούμε να δούμε όλη την εικόνα κι όχι μόνο τη δική μας περίπτωση, γιατί εκεί πατάνε και μας πατάνε

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7867 στις: Αύγουστος 27, 2013, 01:07:13 μμ »

[/quote]

Δεν θα ήταν πιό συνετό και νόμιμο να τοποθετήσουν στα κενά της χώρας, όλους όσους βρίσκονται σε διάθεση, με απόλυτη σειρά μορίων; Άλλωστε, η διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων, με εθελοντική αίτηση, αυτό θέλησε να κάνει: να δώσει την ευκαιρία σε όλους τους σε διάθεση να τοποθετηθούν επίσημα! Αλλά, οι περισσότεροι (απ' ότι δείχνει η συμμετοχή στη διαδικασία) προτίμησαν να απέχουν, διότι σκεπτόμενοι πονηρά, υπολογίζουν πως δεν πρόκειται να απολυθούν, αλλά ούτε και να μετακινηθούν εκτός ΠΥΣΔΕ, αφού οι περισσότεροι είναι πολύτεκνοι και τους αγγίζει ΤΙΠΟΤΑ. Καλά αυτοί, αλλά αυτοί που διαθέτουν ελάχιστα μόρια, μπορείται να μου πείτε γιατί αγνόησαν τη διαδικασία και δεν έκαναν αίτηση;
[/quote]

μάλιστα συναδελφε...ωραια η λογικη σου...θα ηταν ομως σωστο να μας ανεφερες πως εφτασαν καποιοι κ βρεθηκαν στη διαθεση...καποιος ΕΤΥΧΕ να βρεθει σε μια περιοχη με 0 οργανικα κενα κ ειναι στη διαθεση..τι ποιο δικαιο να συνεχισουμε να τον τιμωρουμε για τη γκαντεμια του, στελνοντας τον οσο πιο μακρια γινεται..οι υπολοιποι ΚΩΛΟΦΑΡΔΟΙ, μπορειτε να κοιμαστε ησυχοι..τα βρηκαμε τα κοροιδα..μπραβο ρε μαγκα..ο,τι δε λυσαμε σε 550 σελιδες το ειπες εσυ σε 2 αραδες...

να μη σχολιασω τη μνημειωδη σου δηλωση οτι οι περισσοτεροι που δεν εκαναν δηλωση ειναι πολυτεκνοι (!!) κ σκεφτηκαν πονηρα (!!) για να μην απολυθουν (!!)..

ως προς το τελευταιο (ρητορικο) σου ερωτημα (κ αφου σε παρακαλω διορθωσεις το μπορειτΑΙ), αμα βαλεις λιγο το μυαλουδακι σου να σκεφτει πονηρα, ΜΠΟΡΕΙ, κ να το απαντησεις μονος σου...

τι διαβαζουμε ρε εδω μεσα...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2013, 01:09:13 μμ από golum »
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162001
  • Σύνολο θεμάτων: 19238
  • Σε σύνδεση σήμερα: 589
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 564
Σύνολο: 581

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.