*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4368886 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος www.gr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 406
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7840 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:26:21 μμ »
Ηγυναίκα την...έκανε!!!Δεν απαντάει πια σε τηλεφωνήματα.Αυτό θα πει γυναίκα φάντασμα!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:33:02 »

Αποσυνδεδεμένος www.gr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 406
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7841 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:37:52 μμ »
Σήμερα Τρίτη τελικά, σύμφωνα με τελευταίες πληροφορίες, θα ανακοινωθούν οι υποχρεωτικές μετατάξεις 4.600 εκπαιδευτικών

 
 
Θέμα λίγων ωρών είναι η ανακοίνωση των υποχρεωτικών μετατάξεων 4.600 εκπαιδευτικών απο την δευτεροβάθμια στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση της χώρας.  Το θέμα κρατάει σε αγωνία χιλιάδες εκπαιδευτικούς που έως σήμερα δεν ξέρουν που θα κληθούν να παρουσιαστούν την νέα χρονιά. Τα σχετικά ονόματα αναμένεται να ανακοινωθούν σήμερα το βράδυ ή -το πιθανότερο- αύριο.
 

Διαβάστε περισσότερα: http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%83%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%AF%CF%84%CE%B7-%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CF%89%CE%BD-4600-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD#ixzz2dA1V487O
Follow us: @alfavita on Twitter | alfavita.gr on Facebook


Μας δουλεύουν?Λέει για σήμερα,αλλά μάλλον αύριο...Τα συμπεράσματα δικά σας.

Αποσυνδεδεμένος tina05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7842 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:38:40 μμ »
pamela, από τη στιγμή που δεχεσαι να παιξεις σ'ενα παιχνίδι χωρις να εχουν διευκρινιστει οι κανονες του, αναλαμβανεις και το ρισκο. Χωρις να ξέρω τι θα αποφασιστει τελικά , πιστευω ότι οσοι δεν κανανε  αιτηση , πραξανε σωστά, 1ον γιατί αρνήθηκαν να μπουν σ΄αυτή τη γελοια διαδικασία που μας υποτιμά, και 2ον γιατι από τη στιγμή που οι αιτήσεις ηταν περισσοτερες, μπορει να τους αφηναν τουλάχιστον στη επαρχία που βρισκονται.

Αποσυνδεδεμένος CopyPaste

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7843 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:39:48 μμ »
Το ίδιο άρθρο με χθες...

Αλλάξανε το Δευτέρα με Τρίτη και ...μια χαρά!

Σιγά τί είναι λίγες ωρίτσες - μερούλες διαφορά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:33:02 »

Αποσυνδεδεμένος meli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7844 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:40:37 μμ »
τι λετε βρε παιδια τωρα? εχω π.χ. 130 μορια εκανα αιτηση δεν επιασα τιποτα. Με πανε στου διαολου τη μανα κ τον αλλον με 30 επειδη δεν εκανε αιτηση τον αφηνουν στα αυγα του κ στη βθμια κιολας?? γινονται αυτα?? απο εκεινον θα το ξεκινησουν κ ρωτηστε κ τον Μπρατη κ την γυναικα στον υπουργο!!!
Γιατί υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι θα γίνει κάτι άλλο;Αυτό είναι το πιο λογικό

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7845 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:40:43 μμ »
τι λετε βρε παιδια τωρα? εχω π.χ. 130 μορια εκανα αιτηση δεν επιασα τιποτα. Με πανε στου διαολου τη μανα κ τον αλλον με 30 επειδη δεν εκανε αιτηση τον αφηνουν στα αυγα του κ στη βθμια κιολας?? γινονται αυτα?? απο εκεινον θα το ξεκινησουν κ ρωτηστε κ τον Μπρατη κ την γυναικα στον υπουργο!!!
Μια απάντηση θα μπορούσε να είναι σε αυτό το "΄καλούνται" κι όχι υποχρεούνται της Υ.Α. που σημαίνει πρακτικά:
Όλοι κλήθηκαν να συμμετάσχουν σε μία διαδικασία υποχρεωτικών μετατάξεων με δικαίωμα  δήλωσης 2 επιλογών. Κάποιοι ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα και κάποιοι όχι. Όσοι δεν ανταποκρίθηκαν δε συμμετέχουν στη διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων, οπότε μένουν ως έχουν ή όπως αποφασίσει ο ελέω Θεού υπουργός μας. Όσοι ανταποκρίθηκαν όμως είναι στη διακριτική ευχέρεια του υπουργείου να ερμηνεύσει όπως το συμφέρει τι θα τους κάνει.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ? ΥΔΕΙΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΜΕΛΛΕΙ??/

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7846 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:42:29 μμ »
pamela, από τη στιγμή που δεχεσαι να παιξεις σ'ενα παιχνίδι χωρις να εχουν διευκρινιστει οι κανονες του, αναλαμβανεις και το ρισκο. Χωρις να ξέρω τι θα αποφασιστει τελικά , πιστευω ότι οσοι δεν κανανε  αιτηση , πραξανε σωστά, 1ον γιατί αρνήθηκαν να μπουν σ΄αυτή τη γελοια διαδικασία που μας υποτιμά, και 2ον γιατι από τη στιγμή που οι αιτήσεις ηταν περισσοτερες, μπορει να τους αφηναν τουλάχιστον στη επαρχία που βρισκονται.

Ωραίες τιμωρητικές προτεσταντικές απόψεις. "Τα ήθελες και τα έπαθες". (Μου θυμίζει λίγο από Σόιμπλε, Μέρκελ και τρόικα).
Τι είναι αυτά που γράφετε; Υποτίθεται ότι έχουμε μια αρμόδια αρχή η οποία λειτουργεί με βάση το νόμο. Μου φαίνεται ότι έχουμε αρχίσει και σκεφτόμαστε όπως αυτοί που βρίζουμε. Ή μήπως πάντα έτσι σκεφτόμασταν και εγώ αιθεροβατώ; 

Αποσυνδεδεμένος meli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7847 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:43:42 μμ »
τι λετε βρε παιδια τωρα? εχω π.χ. 130 μορια εκανα αιτηση δεν επιασα τιποτα. Με πανε στου διαολου τη μανα κ τον αλλον με 30 επειδη δεν εκανε αιτηση τον αφηνουν στα αυγα του κ στη βθμια κιολας?? γινονται αυτα?? απο εκεινον θα το ξεκινησουν κ ρωτηστε κ τον Μπρατη κ την γυναικα στον υπουργο!!!
Γιατί υπάρχει κάποιος που πιστεύει ότι θα γίνει κάτι άλλο;Αυτό είναι το πιο λογικό
Εννοούσα ότι θα ξεκινήσουν με αυτόν με τα λιγότερα μορια

Αποσυνδεδεμένος ΠE11-2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: ’ντρας
  • Verba volant, scripta manent...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7848 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:44:06 μμ »
pamela, από τη στιγμή που δεχεσαι να παιξεις σ'ενα παιχνίδι χωρις να εχουν διευκρινιστει οι κανονες του, αναλαμβανεις και το ρισκο. Χωρις να ξέρω τι θα αποφασιστει τελικά , πιστευω ότι οσοι δεν κανανε  αιτηση , πραξανε σωστά, 1ον γιατί αρνήθηκαν να μπουν σ΄αυτή τη γελοια διαδικασία που μας υποτιμά, και 2ον γιατι από τη στιγμή που οι αιτήσεις ηταν περισσοτερες, μπορει να τους αφηναν τουλάχιστον στη επαρχία που βρισκονται.

Να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω!
Μας έβαλαν να παίξουμε σ' ένα παιγνίδι, όπου δεν φαίνεται να χάνουμε τίποτα!
Αν εγώ, από 500 χλμ. μακριά από το σπίτι μου, βρεθώ ξαφνικά στο σπίτι μου, θα μου έρθει άσχημα;
Να χ...σω τη Δευτεροβάθμια και όσα μου προσφέρει, από τη στιγμή που είμαι 40 χρόνων και δεν πρόκειται να δω οργανική στο σπίτι μου, μέχρι να γεράσω!
Κι όλα αυτά από τις μαλ...ίες των ιθυνόντων και συνδικαλιστών που ΠΑΝΤΑ φρόντιζαν να βολεύουν τους ημετέρους τους. ’ει σιχτίρ...
"Τούτον τον χειμώνα, άμα τον πηδήξαμε,
γι' άλλα δέκα χρόνια, άιντε, καθαρίσαμε..."

Αποσυνδεδεμένος Aragorn!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7849 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:46:18 μμ »
Καλημέρα...
Οι υποχρεωτικές θα ανακοινωθούν εκτός συγκλονιστικού απροόπτου σήμερα...υπολογίστε μέχρι το απόγευμα για να είστε μέσα (αν και παίζει και νωρίτερα)...

Αποσυνδεδεμένος kostaslbc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • ΑΠΕΡΓΙΑ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7850 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:46:24 μμ »
pamela, από τη στιγμή που δεχεσαι να παιξεις σ'ενα παιχνίδι χωρις να εχουν διευκρινιστει οι κανονες του, αναλαμβανεις και το ρισκο. Χωρις να ξέρω τι θα αποφασιστει τελικά , πιστευω ότι οσοι δεν κανανε  αιτηση , πραξανε σωστά, 1ον γιατί αρνήθηκαν να μπουν σ΄αυτή τη γελοια διαδικασία που μας υποτιμά, και 2ον γιατι από τη στιγμή που οι αιτήσεις ηταν περισσοτερες, μπορει να τους αφηναν τουλάχιστον στη επαρχία που βρισκονται.

προσωπική εκτίμηση:
όσοι κάνανε αίτηση και δεν ικανοποιηθούν θα μετακινηθούν κατά σειρά:πόλη-νομός-περιφέρεια.
όσοι ΔΕΝ κάνανε αίτηση και έχουν οργανική θα γυρίσουν στα σχολεία τους.
όσοι όμως ΔΕΝ κάνανε αίτηση και είναι στη διάθεση ,τι θα τους κάνουν?
θα τους αφήσουν να περιφέρονται έτσι?Ας θυμηθούμε ότι πριν καν αρχίσει το βιολί με τις μηχανογραφικές αιτήσεις ,το Υπουργείο είχε ήδη μιλήσει για κάλυψη όλων των κενών ΟΛΗΣ της επικράτειας.

Είδομεν.....

Αποσυνδεδεμένος pv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: ’ντρας
  • Λατρεύω το Υπουργείο !! Τον ΠΔΕ !! Τον Προισταμενο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7851 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:48:22 μμ »
Καθίστε ρε παιδιά.
Η Καθημερινή το έγραψε. Ας περιμένουμε να δούμε.
Προσωπικά, το επαναλαμβάνω για άλλη μια φορά (σε σημείο να ακούγομαι κουραστικός) θα τους ταράξω στη νομιμότητα, μέσω δικαστικών προσφυγών.
Είχα κάνει αίτηση στις εθελοντικές (έχω καταθέσει υπεύθυνη δήλωση ότι δεν παραιτούμαι και αίτηση ενημέρωσης σε σχέση με την εξέλιξη της διαδικασίας). έκανα και στις πρόσφατες αν και είχα οργανική με 12 ώρες (ήθελα να έρθω πιο κοντά στο τόπο συμφερόντων μου). Δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτώ να με τοποθετήσουν οπουδήποτε στην Ελλάδα. Αν είμαστε περισσότεροι μπορούμε να το πετύχουμε. Μόνος του ο καθένας λίγα πράγματα θα κάνει.
επειδη το θεμα σχολιάστηκε πολλές φορες και υπαρχει μια τρομολαγνεια εδω μεσα , εχω να σχολιασω :
Ειναι απαραδεκτο και ηθικά μεμπτο να δημιουργουμε καταστροφολογικά σεναρια βασιζομενα στις δικες μας ερμηνειες οι οποιες , λογω αγνοιας ??? λογω αλλων σκοπιμοτήτων ???? , ειναι τετοιες που δημιουργουν κλιμα απογοητευσης και τρομου. Θα μπορουσε να χαραχτηριστει και ως Cyber-bullying.
Προσωπικά θα το χαραχτηρισω ως ανήθικη αυτου του ειδους την δημαγωγια , της οποιας επεσα και εγω θυμα. Μετα απο χθεσινο ραντεβου με δικηγορικο γραφειο  και αφου μελετησαν ολο το νομικο πλαισιο , ελαβα απαντησεις σε ολα τα ερωτήματα σχετικά με τις υποχρεωτικές μετατάξεις. Δεν προκυπτει απο πουθενα οτι αν δεν πιασεις τις 2 επιλογες μπορει να σε μεταταξει οπου θελει στην επικρατεια. Τουναντιων μαλιστα. Αν παρ'αυτα προβει σε τετοιου ειδους απαραδεκτη ενεργεια , αυτο δεν ευσταθει νομικά , προσβαλεται πολύ ευκολα και ισως και να τιναξει στον αερα ΟΛΕΣ τις υποχρεωτικες μεταταξεις .
Οποτε , θα παρακαλουσα τους συναδελφους , οι οποιοι θελουν να συμβαλουν στην ενημερωση και οχι να καλλιεργήσουν (σκοπιμα ή μη) κλιμα τρομοκρατίας , να ειναι ποιο προσεκτικοι σε αυτα που γραφουν.

Αποσυνδεδεμένος tina05

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7852 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:49:07 μμ »
pamela, από τη στιγμή που δεχεσαι να παιξεις σ'ενα παιχνίδι χωρις να εχουν διευκρινιστει οι κανονες του, αναλαμβανεις και το ρισκο. Χωρις να ξέρω τι θα αποφασιστει τελικά , πιστευω ότι οσοι δεν κανανε  αιτηση , πραξανε σωστά, 1ον γιατί αρνήθηκαν να μπουν σ΄αυτή τη γελοια διαδικασία που μας υποτιμά, και 2ον γιατι από τη στιγμή που οι αιτήσεις ηταν περισσοτερες, μπορει να τους αφηναν τουλάχιστον στη επαρχία που βρισκονται.

Να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω!
Μας έβαλαν να παίξουμε σ' ένα παιγνίδι, όπου δεν φαίνεται να χάνουμε τίποτα!
Αν εγώ, από 500 χλμ. μακριά από το σπίτι μου, βρεθώ ξαφνικά στο σπίτι μου, θα μου έρθει άσχημα;
Να χ...σω τη Δευτεροβάθμια και όσα μου προσφέρει, από τη στιγμή που είμαι 40 χρόνων και δεν πρόκειται να δω οργανική στο σπίτι μου, μέχρι να γεράσω!
Κι όλα αυτά από τις μαλ...ίες των ιθυνόντων και συνδικαλιστών που ΠΑΝΤΑ φρόντιζαν να βολεύουν τους ημετέρους τους. ’ει σιχτίρ...

Σεβαστή η γνώμη σου. Να θυμισω μόνο, οτι το υπουργειο τελευταία στιγμή δήλωσε οτι προηγούνται αι αιτήσεις των τοπικών διευθύνσεων , ανεξαρτήτως μορίων....΄Πολύ δίκαιο το παιχνίδι!

Αποσυνδεδεμένος www.gr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 406
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7853 στις: Αύγουστος 27, 2013, 12:49:19 μμ »
Καλημέρα...
Οι υποχρεωτικές θα ανακοινωθούν εκτός συγκλονιστικού απροόπτου σήμερα...υπολογίστε μέχρι το απόγευμα για να είστε μέσα (αν και παίζει και νωρίτερα)...


Αχ,σας παρακαλώ,όποιος γράφει τις πληροφορίες του,ας παραθέτει και τις πηγές του.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161420
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 408
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 308
Σύνολο: 309

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.