*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4310043 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος platonas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν είμαστε όλοι το ίδιο στην εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19726 στις: Ιανουάριος 08, 2020, 06:21:45 μμ »
Συνάδελφοι το θέμα έχει καταντήσει κωμωδία. Ο καθενας μας προσπαθεί να βρει πληροφορίες και τελικά κανείς δεν ξέρει τι γίνεται. Άλλα είπαν σε εμένα, άλλα στο συνάδελφο, άλλα το οικονομικό άλλα το ΚΥΣΠΕ και μόνο ο Αλλεν Ντελλόν (άλλα ντάλλον) λείπει από την υπόθεση. Τώρα τι ακριβώς σημαίνει ότι "εμπλέκε και το ΑΣΕΠ¨κανείς δεν ξέρει. Πρέπει επειγόντως να εμημερώσουν οι αιρετοό τι ακριβώς γίνεται με το θέμα. Διαφορετικά θα λέμε ότι θέλουμε μεταξύ μας με βάση πληροφοείες από εδώ και εκεί. Εγώ θα στείλω επιστολές παντού ζητώνατς επιτέλους ενημέρωσηγια το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:28:14 »

Αποσυνδεδεμένος Basic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19727 στις: Ιανουάριος 08, 2020, 08:51:12 μμ »
Από όσο γνωρίζω και παρακολουθώ,η υπουργός μας είναι αρκετά ενεργή στα social media.Μπορουμε να τη ρωτήσουμε και απευθείας.Δεν μπορει, ένας υπαλληλός της θα μας απαντήσει...

Αποσυνδεδεμένος platonas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν είμαστε όλοι το ίδιο στην εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19728 στις: Ιανουάριος 08, 2020, 09:53:01 μμ »
Αν κάποιος μπορεί να θέσει το ερώτημα. Εγώ δεν ασχολούμαι με social media αλλιώς θα το έκανα...

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19729 στις: Ιανουάριος 08, 2020, 11:01:51 μμ »
Πραγματικά δεν ξέρω πλέον τι ν σκεφτώ...Δε φτάνει που με τις ότι ν ναι μετατάξεις του Αρβανιτόπουλου μπουκωσαν οι πρωτοβάθμιες παντού, δε φτάνει που ακόμα κ μέχρι πρόσφατα διοριζονταν συνάδελφοι απ' τον τελευταίο ΑΣΕΠ,αυτόν με τον οποίο κ γω διορίστηκα, στην πρωτοβάθμια σε πιο καλές περιοχές (όταν διορίστηκα εγώ διόριζαν μόνο στη β/θμια )τώρα θ ζήσουμε κ άλλη παρωδία;;;Έλεος πια...Θ ξεκολλήσουμε ποτέ από τις οργανικές μας στη δευτεροβάθμια;800 χλμ μακριά απ' τον τόπο συμφερόντων μου είμαι κ σύμφωνα με τα κενά  θ μπορούσα να πετύχω μετάταξη στα 500χλμ μακριά...Αν δλδ δεν προηγείται κάποιος άλλος.Ας μας πουν τι γίνεται,κανεις δε μπορεί ν βγει υπεύθυνα κ ν ενημερώσει;Εγώ αύριο θ στείλω μεηλ κ σε αιρετους κ θ βρω τα social media της Κεραμεως μπας κ δούμε από κει προκοπή...Καληνυχτα κ καλή τύχη,όπως λέει κ μια ταινία....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:28:14 »

Αποσυνδεδεμένος karpe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19730 στις: Ιανουάριος 09, 2020, 02:05:09 πμ »
Καλημέρα. Είχα μια ενημέρωση ότι στο θέμα των μετατάξεων έχει εμπλακεί και το ΑΣΕΠ, διότι οι θέσεις (οργανικές) των μετατάξεων έχουν βγει και για τους μόνιμους διορισμούς!!!
Δεν μπορούν Σύμφωνα με το νόμο να δοθούν διορισμοί σε θέσεις που ζητούνται από μόνιμους. Όπως δεν μπορεί να γίνει διορισμός εκεί που ζητείται έστω και από έναν μετάθεση έτσι δεν μπορεί ΚΑΝΟΝΙΚΑ λέμε τώρα σε θέσεις που ζητείται μετάταξη. Η σειρά είναι μετάθεση, μετάταξη Και ότι μείνει διορισμοί. Θα μας τρελάνουν; Είναι παράνομο. Πάμε για δεύτερο Αρβανιτοπουλο;Φτάνει!!!Στο τέλος θα παραιτηθούμε με 15 χρόνια προϋπηρεσία για να ξαναδιοριστουμε. Έχουμε και οικογένειες και περιμένουμε να βρεθούμε κάποια στιγμή κοντά τους. Είμαι έξω φρενών...

Αποσυνδεδεμένος platonas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν είμαστε όλοι το ίδιο στην εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19731 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 09:14:31 μμ »
Παρότι έχω στειλει από 2 mail σε κάθε ένα αιρετό, δεν έχει μπει κανείς στον κόπο να κάνει οποιαδήποτε ενημέρωση. Εστω και ότι δεν γνωρίζει κάτι νέο, θα ήταν καλύτερο από το πλήρες "γράψιμο". Αυτά για να δούε ποιοι μας εκπροσωπούν. Αυτά τα άτομα διδάσκουν κανονικά σε σχολείο ή έχουν άδειες;

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19732 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 11:28:39 μμ »
Αιρετοί...
Πολύ δυσοίωνα τα πράγματα πάντως φαίνεται.
Πότε θα το κοιτάξουν το θέμα; Με τις μεταθέσεις;

Αποσυνδεδεμένος elkon4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19733 στις: Ιανουάριος 17, 2020, 05:11:19 μμ »
Και εγώ έχω στείλει εδώ και κάποιες μέρες απο 2 email και στους δύο αιρετούς του Κυσπε ζητώντας ενημέρωση  και όπως είπε και ο Platonas ούτε φωνή ούτε ακρόαση.... μήπως θα είχε νόημα να στέλναμε περισσότεροι; Δεν ξέρω τί άλλο να σκεφτώ...

Αποσυνδεδεμένος elkon4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19734 στις: Ιανουάριος 21, 2020, 01:24:25 μμ »
Μόλις επικοινώνησα με το υπουργείο και η κυρία με ενημέρωσε κατηγορηματικά ότι:

όσον αφορά τους ΠΕ86 δεν πρόκειται να υπάρξουν μετατάξεις!!! Υπάρχει ένα χαρτί με τις μετατάξεις για τους υπόλοιπους κλάδους που περιμένει να υπογραφεί στο γραφείο της υπουργού. Οι οργανικές για τους ΠΕ86 ήταν ψευδώς δηλωμένες από τα ΠΥΣΔΕ οπότε δεν υπάρχουν τα κονδύλια από το οικονομικό και ως εκ τούτου δε θα γίνουν καθόλου σε αυτόν τον κλάδο .

Θα υπάρξει νέα εγκύκλιος μετά την ανακοίνωση των μεταθέσεων που θα καλεί  σε μετατάξεις όπου θα δηλώνονται και τα κενά. και εάν ο κλάδος σου έχει κενό τότε μπορείς να κάνεις και αίτηση. Απ' ότι κατάλαβα για τους ΠΕ86 δε θα υπάρχουν καθόλου κενά ούτε τότε.

Δυστυχώς  τα χειρότερα επιβεβαιώθηκαν για εμάς!

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19735 στις: Ιανουάριος 21, 2020, 02:44:48 μμ »
Ψεματα, μας κοροϊδεύουν!
Στον Έβρο είχε οργανικά κενά για ΠΕ86, μη μας τρελαίνουν! Είχαμε πάρει τηλέφωνο στην Πρωτοβάθμια!!!
Ποια κυρία τα λέει εκει μέσα αυτά; αποσπασμένες βισματοεκπαιδευτικοι και διοικητικοι. Έλεος. Κουτορνιθια νομίζουν ότι είμαστε οι εκπαιδευτικοί της τάξης.
Ποιο ΠΥΣΔΕ να δηλώσει οργανικά κενά για την Πρωτοβάθμια;;; Δεν ξέρουν καν ότι είναι ΠΥΣΠΕ;;;

Και αυτά τα οργανικά ήταν δημοσιευμένα από καιρό, όχι μόνο περσι μετά τις μεταθέσεις..

Απαράδεκτοι!!!


Και σε ποιους θα επιβαρύνουμε οικονομικα; Τι κουλα ακούμε.


Μόλις επικοινώνησα με το υπουργείο και η κυρία με ενημέρωσε κατηγορηματικά ότι:

όσον αφορά τους ΠΕ86 δεν πρόκειται να υπάρξουν μετατάξεις!!! Υπάρχει ένα χαρτί με τις μετατάξεις για τους υπόλοιπους κλάδους που περιμένει να υπογραφεί στο γραφείο της υπουργού. Οι οργανικές για τους ΠΕ86 ήταν ψευδώς δηλωμένες από τα ΠΥΣΔΕ οπότε δεν υπάρχουν τα κονδύλια από το οικονομικό και ως εκ τούτου δε θα γίνουν καθόλου σε αυτόν τον κλάδο .

Θα υπάρξει νέα εγκύκλιος μετά την ανακοίνωση των μεταθέσεων που θα καλεί  σε μετατάξεις όπου θα δηλώνονται και τα κενά. και εάν ο κλάδος σου έχει κενό τότε μπορείς να κάνεις και αίτηση. Απ' ότι κατάλαβα για τους ΠΕ86 δε θα υπάρχουν καθόλου κενά ούτε τότε.

Δυστυχώς  τα χειρότερα επιβεβαιώθηκαν για εμάς!

Αποσυνδεδεμένος geographic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19736 στις: Ιανουάριος 21, 2020, 03:37:30 μμ »
@elkon

Αν επιτρέπεται με ποίο τμήμα επικοινωνησες;;

Αποσυνδεδεμένος elkon4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19737 στις: Ιανουάριος 21, 2020, 04:09:52 μμ »
Συγγνώμη, λάθος δικό μου, πυσπε ήθελα να γράψω....



Αυτή μια υπάλληλος που απλώς ενημερώνει είναι, δεν ορίζει τίποτα.. άλλοι προφανώς ανώτεροι "επινόησαν" αυτά τα δήθεν κολλήματα για λόγους που αυτοί ξέρουν...

Η κοπέλα για τους πε86 ήταν κατηγορηματική...
αν θέλει ας πάρει και κάποιος άλλος αύριο να το επιβεβαιώσει...

το θέμα είναι τι κάνουμε τώρα... όλες οι προτάσεις ευπρόσδεκτες...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 24, 2020, 06:08:34 μμ από elkon4 »

Αποσυνδεδεμένος effiet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 608
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19738 στις: Ιανουάριος 21, 2020, 04:44:01 μμ »
Ότι τάχα οργανικά δε θα έχει καθόλου κιολας μετά για τους ΠΕ86.
Και το πιστεύουμε εμείς. Και διορισμούς πως θα κάνει; Ή θα κάνει μηδέν διορισμούς σε αυτή την ειδικότητα; Γιατι να υπενθυμίσω ότι στη Δευτεροβάθμια είναι μηδέν τα οργανικά κενά. Στην πρωτοβάθμια έχουν κενά, εκεί που διόρισαν και πέρσι πληροφορικους. Στους εναπομείναντες διοριστεους του ΑΣΕΠ2008.
Θα πάρω κι εγω αύριο τηλ..

Αποσυνδεδεμένος Basic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #19739 στις: Ιανουάριος 21, 2020, 05:37:33 μμ »
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1276006609246636&id=100005119262784&sfnsn=mo
Με βαση αυτων των κενων πραγματοποιηθηκαν οι μεταταξεις.Το Κυσπε τα φανταστηκε?Θα μας τρελανουν...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 21, 2020, 05:39:13 μμ από Basic »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 505
Σύνολο: 520

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.