*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4375130 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος athapris

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4704 στις: Αύγουστος 18, 2013, 08:39:39 μμ »
Το ζήτημα με τη μοριοδότηση Μητσοτάκη, είναι σαφές: το κριτήριο, είναι το τι γράφει το ΦΕΚ διορισμού. Αν αναγράφεται "Πίνακας ΑΣΕΠ", τα μόρια είναι 30, αν αναγράφεται άλλο πλαίσιο, τα μόρια είναι και πάλι τα αναλογούντα. Μην μπερδεύεστε...

Στο "Πίνακας ΑΣΕΠ" περιλαμβάνεται και η προϋπηρεσία (ο διορισμός από πίνακα);

Φυσικά και όχι. Άλλος ο πίνακας του 60%, άλλος του 40%...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:45:24 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4705 στις: Αύγουστος 18, 2013, 08:54:35 μμ »
Το τυπικά σωστ'ο ε'ιναι αυτό που γράφει το ΦΕΚ.
  

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4706 στις: Αύγουστος 18, 2013, 08:58:03 μμ »
Και αν το ΦΕΚ δεν γράφει; χαχα.

Αποσυνδεδεμένος mariacurie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4707 στις: Αύγουστος 18, 2013, 09:04:15 μμ »
Παιδιά για να τελείωνουμε με την ιστορία είμαι διοριστέος του ΑΣΕΠ αλλά στο ΦΕΚ διορισμού μου είμαι από πίνακα άρα δεν είμαι από ΑΣΕΠ. Ο Μητσοτάκης έβγαλε συμπληρωματική εγκύκλιο, προφανώς τα στοιχεία του τα έδωσε το ίδιο το ΑΣΕΠ , όπου μιλάει καθαρά για μοριοδότηση διοριστέων του ΑΣΕΠ μετά από συγκεκριμένες προκυρήξεις που έβγαλε το ΑΣΕΠ για διαγωνισμό. Τα στοιχεία θα τα ελέγχει το ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:45:24 »

Αποσυνδεδεμένος crimson

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4708 στις: Αύγουστος 18, 2013, 09:08:54 μμ »
Παιδιά για να τελείωνουμε με την ιστορία είμαι διοριστέος του ΑΣΕΠ αλλά στο ΦΕΚ διορισμού μου είμαι από πίνακα άρα δεν είμαι από ΑΣΕΠ. Ο Μητσοτάκης έβγαλε συμπληρωματική εγκύκλιο, προφανώς τα στοιχεία του τα έδωσε το ίδιο το ΑΣΕΠ , όπου μιλάει καθαρά για μοριοδότηση διοριστέων του ΑΣΕΠ μετά από συγκεκριμένες προκυρήξεις που έβγαλε το ΑΣΕΠ για διαγωνισμό. Τα στοιχεία θα τα ελέγχει το ΑΣΕΠ.
Στο θέμα της μοριοδότησης σε σχέση με τους διαγωνισμούς θα εμπλακεί το ΑΣΕΠ με τις σχετικές προκηρύξεις που έχει βγάλει και τα ονόματα και τους πίνακες των διοριστέων που έχει επικυρώσει. Στο θέμα αυτό το Παιδείας τα έχει κάνει μπάχαλο.

Αποσυνδεδεμένος mariacurie

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4709 στις: Αύγουστος 18, 2013, 09:10:01 μμ »
Ακριβώς!

Αποσυνδεδεμένος Kostakis1978

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4710 στις: Αύγουστος 18, 2013, 09:23:13 μμ »
Παιδιά και εγώ δεν πρόκειται να κάνω αίτηση εάν δεν μας ξεκαθαρίσουν τι θα γίνει σε όσους δεν πιάσουν μία από τις 2 επιλογές τους. Θα πάμε για μαλλί και στο τέλος θα βγούμε κουρεμένοι.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4711 στις: Αύγουστος 18, 2013, 09:32:55 μμ »
έχω την αίσθηση ότι πρέπει να πιέσετε τις ΔΔΕ σας να αποστείλουν μαζικά τα ερωτήματά σας στο υπουργείο ώστε να εξαναγκασθούν σε έκδοση διευκρινιστικής!

έχω ήδη συγκεντρώσει αρκετά απο τα ερωτήματά σας αλλά δεν αρκεί να στείλει μόνο η δική μας ΔΔΕ ερωτήματα. Το θέμα ειναι να γίνει μαζικά από όλους.

Επισης, μην ξεχνάμε πως η πλειοψηφία των εργαζομένων στο Υπουργείο είναι οι ίδιοι εκπαιδευτικοι΄( από τις επιμαχες μάλιστα ειδικότητες) και επομένως πρωτίστως εκείνοι έχουν συμφέρον να προωθήσουν τα ερωτήματα .
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 18, 2013, 09:34:57 μμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος Maira.L

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4712 στις: Αύγουστος 18, 2013, 09:35:06 μμ »
Κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει καμία περίπτωση να βγάλει σε διαθεσιμότητα τους 1.300 μέσα από αυτή τη διαδικασία των μετατάξεων. Στη χειρότερη να τους μετατάξει υποχρεωτικά σε άλλα μέρη της Ελλάδος που δε θα καλυφθούν οι θέσεις. Για οποιαδήποτε διαθεσιμότητα πρέπει να γίνει αξιολόγηση ολόκληρου του κλάδου με τα κριτήρια του Μητσοτάκη. Αυτό είναι ξεκάθαρο για εμένα.
το θεμα ειναι: θα αξιολογηθεί όλος ο κλάδος ας πουμε των γυμναστών συμπεριλαμβανομένων και αυτων που πήραν μετάταξη σε Αβαθμια και υπηρεσίες? γιατι εκει μετα θα εχουμε δυο μέτρα και δυο σταθμά. Οσο για τη μοριοδοτηση χλωμο το βλεπω να αλλάζει απο το 30 διοριστεοι μονο ( με τις τελευταίες διευκρινίσεις δειχνει να βάζει και αυτους που ηταν διοριστεοι αλλα προτίμησαν τον ενιαιο πίνακα) και επετηρηδα 5. Επισης ειναι πιθανον να προσθέσει 3 μορια σε ΤΠΕ β επιπεδο μονο και ασπαιτε  και καποιες τροποποιήσεις στη συνάφεια των μεταπτυχιακών.

Σε παρακαλώ πες μου που το διάβασες αυτό για του διοριστέους ΑΣΕΠ που τελικά διορίστηκαν με τον ενιαίο γιατί είναι ακριβώς η περίπτωσή μου (όπως και αρκετών άλλων βέβαια) γιατί ενώ ήμαστε διοριστέοι μας τρομοκράτησαν στη ΔΔΕ και κάναμε και αίτηση μέσω του ενιαίου και τελικά διιοριστήκαμε με τον ενιαίο γιατί είχε προτεραιότητα...


Αποσυνδεδεμένος Maira.L

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4713 στις: Αύγουστος 18, 2013, 09:39:11 μμ »
Επίσης, οι αιρετοί επιμένουν ότι θα βγουν αύριο διευκρινήσεις και θα ξέρουμε κάποια περισσότερα πράγματα. Είναι όλα τόσο ασαφή...Δεν τελειώνει ο διωγμός του κλάδου μας...

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4714 στις: Αύγουστος 18, 2013, 09:41:57 μμ »
Απ'ότι γνωρίζω, ερωτήματα έχουν τεθεί τόσο από ΠΔΕ, όσο και από ΔΔΕ γραπτώς και φυσικά από εκπαιδευτικούς τηλεφωνικώς. Η απάντηση σε όλους ήταν ότι τα κατα-γράφουν(!) και θα απαντηθούν τη Δευτέρα (αύριο?) που θα γυρίσουν οι υπεύθυνοι (άραγε ποιοι;)!!!

Μια παρατήρηση. Ανέφερε κάποιος συνάδελφος ότι έκανε αίτηση και παρόλα αυτά το σύστημα δεν του έδωσε πρωτόκολλο και τον άφηνε να συμπληρώσει ξανά την αίτηση. Ας το ελέγξουν κάποιοι που είχαν κάνει αίτηση και πήραν πρωτόκολλο, μήπως άλλαξε κάτι...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4715 στις: Αύγουστος 18, 2013, 09:46:31 μμ »
όσο μεγαλυτερη η πίεση τόσο αμεσότερη η απάντηση!!  ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος christos_chr

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4716 στις: Αύγουστος 18, 2013, 09:48:55 μμ »
Ίσως ναι, ίσως όχι. Μπορεί να τους δίνεις άλοθι ότι είχαν να απαντήσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ερωτήματα (που τα περισσότερα θα είναι ακριβώς ίδια...).  ;)

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #4717 στις: Αύγουστος 18, 2013, 09:51:35 μμ »
όχι ακριβώς !! Σύμφωνα με τον κώδικα ορθής διοικητικής διαδικασίας οι υπηρεσίες οφείλουν να απαντούν στα ερωτήματα άλλων υπηρεσιών ή πολιτών αρχίζοντας απο τα παλαιότερα προς τα νεώτερα. ΄
Αν λοιπόν στείλεις πάρα πολλά ερωτήματα προφανώς δε θα απαντήσουν σε όλα αλλά είναι σίγουρο ότι είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν στα πρώτα εξ αυτών. Guess ποιος βγαίνει κερδισμένος !!  ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161765
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 418
Σύνολο: 434

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.