*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385370 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5110 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:03:35 μμ »
η αίτηση απαιτεί ΑΜ, ΑΦΜ, όνομα μητρός και πατρός. Ποιος έχει πρόσβαση σε όλα αυτά τα στοιχεία σου; επιπλέον, είδες καταχωρισμένη στο όνομά σου αίτηση; Με τα ίδια σου τα μάτια ή απλά βγάζεις συμπέρασμα επειδή κάποιος σου είπε " άντε και καλή τοποθέτσηη στην α/θμια;"
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:01:44 »

Αποσυνδεδεμένος kasta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5111 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:04:17 μμ »
Όχι δεν είχα κάνει αίτηση ούτε τον χειμώνα.
Πως γίνεται η ταυτοποίηση;
Μην μου βάζεις αυτόν με τα δόντια ;D θα τρελαθώ.
Δεν μπορεί να είναι εύκολο η πλαστογράφηση σε εισαγωγικά.
Έχει κάνει κάποιος αίτηση;

Πήγαινε στη σελίδα του υπουργείου για τις αιτήσεις http://teachers.exams.minedu.gov.gr/ και αφού συμπληρώσεις τα στοιχεία σου και πατήσεις το ¨είσοδος¨ αν έχει γίνει αίτηση θα σου την εμφανίσει! Διαφορετικά απλά πατάς ακύρωση και βγαίνεις.  ;)

Αποσυνδεδεμένος ieremias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5112 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:08:15 μμ »
Παράθεση
Ναι.
Οκ. Αναπνοές.
Γνωστή με πήρε μόλις τηλέφωνο και μου ευχήθηκε καλή τοποθέτηση στην πρωτοβάθμια.
Ποια πρωτοβάθμια συνάδελφοι;
Εγώ δεν έχω κάνει αίτηση.
Μπορεί ο καθένας με τα στοιχεία μου να κάνει αίτηση;
Πείτε μου σας παρακαλώ πως είπαμε γίνεται η ταυτοποίηση;
Ευχαριστώ πολύ.
Μηπως,λεμε..μηπως ειχες κανει αιτηση στις εθελοντικες των 900;Αν ναι..αυτο ειναι κατι θετικο..αν ΟΧΙ...welcome to the twilight zone!.................... ;D ;D ;D

Όχι δεν είχα κάνει αίτηση ούτε τον χειμώνα.
Πως γίνεται η ταυτοποίηση;
Μην μου βάζεις αυτόν με τα δόντια ;D θα τρελαθώ.
Δεν μπορεί να είναι εύκολο η πλαστογράφηση σε εισαγωγικά.
Έχει κάνει κάποιος αίτηση;
[/quote]

Μπες με τα στοιχεία σου στο σύστημα να δεις αν έχεις κάνει αίτηση.
ΠΑρόλα αυτά, τα στοιχεία εισόδου τα βρίσκει εύκολα κανεις στο σχολείο. Ακόμα και απο τις μισθολογικές καταστάσεις που τόσοι κοιτάνε! Μια φωτοτυπία να έχουν τα λεει ολα

Αποσυνδεδεμένος Massimoap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5113 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:10:39 μμ »
η αίτηση απαιτεί ΑΜ, ΑΦΜ, όνομα μητρός και πατρός. Ποιος έχει πρόσβαση σε όλα αυτά τα στοιχεία σου; επιπλέον, είδες καταχωρισμένη στο όνομά σου αίτηση; Με τα ίδια σου τα μάτια ή απλά βγάζεις συμπέρασμα επειδή κάποιος σου είπε " άντε και καλή τοποθέτσηη στην α/θμια;" ...
@bitch...
ευκολάκι... η γυναίκα σου που βρήκε το τεκνό και θέλει να σε στείλει από την πισω πόρτα... (άντε να γελάσουμε και λίγο...)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:01:44 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5114 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:15:09 μμ »
@ Μάσσιμο

αυτό μου θυμίζει το αλήστου μνήμης ..... "Νίκο μου, σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας" ;;;   ;D ;D
χμμμμμ τώρα που το λες....έχω έναν πρώην σύζυγο που πολύ θα ήθελα να τον δω στις νήσους Κέιμαν !!! ( επειδή είμαι μεγαλόψυχος άνθρωπος  και η κατοικοέδρευση στα Κέιμαν είναι ευθέως ανάλογη με το ύψος της διατροφής.... )  ;) ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5115 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:17:32 μμ »
Ως τώρα άκουσα τα εξής από τρία διαφορετικά άτομα του υπουργείου :
α. όσοι δεν λάβουν μετάταξη θα βγουν σε διαθεσιμότητα
β. όσοι δεν κάνουν αίτηση θα διατεθούν πανελλαδικά όπου υπάρξει κενό
γ. όσοι έχουν οργανική και κάνουν αίτηση και δεν λάβουν μετάταξη θα βγουν στον τάκο της διάθεσης και των πλεοναζόντων ( ουσιαστικά χάνοντας οικειοθελώς την οργανική τους)....
εγώ απλά θα σχολιάσω τα λεγόμενα των ατόμων του υπουργείου:
α. σόρρυ παίδες αλλά με το ισχύον νομικό πλαίσιο δεν προβλέπεται άλλο άρθρο 90 άλλο άρθρο 82 για να μη λέμε πάλι τα ίδια.
β. αυτό είναι ένα σενάριο με λογική και νομική βάση (εγώ το διατεθούν που λένε τα άτομα του υπουργείου το διαβάζω αποσπαστούν υποχρεωτικά με 3848 για φέτος και ίσως μετατεθούν υποχρεωτικά του χρόνου αν και εφόσον πάρει φεκ μέχρι τότε το κοκκαλωμένο σχετικό πδ, αν τώρα το με το διατεθούν που λένε τα άτομα αυτά εννοούν υποχρεωτική μετάταξη θέλω να μου πουν πως θα κατατάξουν στα μόρια όσους δεν κάνουν αίτηση)
γ. ασχολίαστο ;D
εδώ δεν υπάρχουν λόγια
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος agis_t

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5116 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:18:08 μμ »
@ Μάσσιμο

αυτό μου θυμίζει το αλήστου μνήμης ..... "Νίκο μου, σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας" ;;;   ;D ;D
χμμμμμ τώρα που το λες....έχω έναν πρώην σύζυγο που πολύ θα ήθελα να τον δω στις νήσους Κέιμαν !!! ( επειδή είμαι μεγαλόψυχος άνθρωπος  και η κατοικοέδρευση στα Κέιμαν είναι ευθέως ανάλογη με το ύψος της διατροφής.... )  ;) ;)
Real Bitch!  :)

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5117 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:18:16 μμ »
Εδώ ολόκληρη φορολογική δήλωση την κάνεις με κωδικούς.
Απλά στο Υπουργείο θα μπορούσαν να γίνεται κάτι αντίστοιχο για όλες τις διοικητικές διαδικασίες που αφορούν τους καθηγητές.
Και μετά θα έχανε ο κυριούλης και η κυριούλα την εξουσία της σφραγίδας;
Ξέρεις τι ηδονή νιώθεις σε κάθε χτύπημα.
Ασε που έχει και μια μαγεία. Οταν εξηγείς στον άλλο που πάει το αστεράκι ε νοιώθεις κάποιος....

Αποσυνδεδεμένος ieremias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5118 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:22:18 μμ »
Πάντως, η καλοπροαίρετη άποψη λέει ότι ο Υπουργός προσπαθεί να 'χώσει" κόσμο στην Αβάθμια, ώστε να μην απολυθεί λόγω πλεονάσματος.
Η  προχειρότητα εξηγείται από το γεγονός ότι δε ρώτησε τα ΠΥΣΔΕ
Όμως πώς να ρωτήσει τα ΠΥΣΔΕ όταν η απάντηση είναι ένα διαρκες ΟΧΙ - ΑΠΕΡΓΙΑ - ΚΑΤΑΛΗΨΗ;;;

¨Αρα πορεύεται μόνος του να σώσει όπως - όπως  όσους μπορεί.
Όταν λέμε ΟΧΙ συνεχώς αδιαπραγμάτευτα και απέχουμε, μετά θα γίνοτναι τέτοια και χειρότερα...

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5119 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:22:25 μμ »
Να σταθουμε σωστα στην ταξη κ,αι μαλιστα ερχεται και η αξιολογιση;Αυτο ειναι απλα ανεκδοτο.
Λοιπον,απο τοτε που ειχα κανει αιτηση στις εθελοντικερς,ελεγα οκ..σε γυμνασιο και λυκειο δουλευες,στο δημοτικο αλλα πραγματα,αλαλες ηλικιες πρεπει να το ψαξεις το θεμα.Θελω να ειμαι σωστη..θελω να προετοιμαστω.Εδω δεν ειχα καν συνηδειτοποιησει οτι τα παιδακια της α δημοτικου δεν ξερουν να γραφουν! ;D
Εψαξα λοιπον ,απο τοτε που εκανα την αιτηση περικαλω,να βρω στο ιντερνετ τα σχετικα βιβλια δημοτικου με το μαθημα μου,ρωτησα συναδελφους στην α/θμια κλπ.
Σκεφτηκα οτι οκ,οι εθελοντικες θα βγουν αρχες ιουνιου το αργοτερο,ηταν σιγουρη η θεση στον νομο που ειχα επιλεξει,ετοιμασα τα πραγματακια μου κανονικα,πακεταρα ολα τα πραγματα,εμεινα με τα βασικα..,βρηκα και σπιτι τρομαρα μου στον νομο που θα επαιρνα την μεταταξη,θα κανω την μετακομιση και θα εχω τον χρονο να ασχοληθω σοβαρα και ομορφα με την υλη που θα κανω στα μικρουλακια μου.Τοσο ρομαντικα και τοσο ομορφα τα σκεφτηκα η ηλιθια. :(
Σαφεστατα με ολα αυτα και με αυτην τηνα βεβαιοτητα,ακομα και να την παρω την εμταταξη ΑΝ την κανω τελικα,ιδεα δεν εχω τι θα κανω στα μικρα.Σιγουρα θα τρεχω απο σεπτεμβρη να ψαχνω ,ομως ηδη ειμαι ενα ρακος.Απλα............και ομορφα... :(

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5120 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:23:59 μμ »
@ Μάσσιμο

αυτό μου θυμίζει το αλήστου μνήμης ..... "Νίκο μου, σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας" ;;;   ;D ;D
χμμμμμ τώρα που το λες....έχω έναν πρώην σύζυγο που πολύ θα ήθελα να τον δω στις νήσους Κέιμαν !!! ( επειδή είμαι μεγαλόψυχος άνθρωπος  και η κατοικοέδρευση στα Κέιμαν είναι ευθέως ανάλογη με το ύψος της διατροφής.... )  ;) ;)
Real Bitch!  :)

το real bitch θα ήταν ως εξής :
να στείλω τον πρώην σύζυγο στον Έβρο, την νύν συζυγό του στην Κρήτη, να τραβήξω και ασφαλιστικά για αύξηση της διατροφής μετά απο 6 χρόνια ( 300 ευρώ για παιδί 17 ετών έχω να πω!!! ) και να σκάσω και τα λάστιχα του αυτοκινήτου του έτσι για να έχει και σασπένς!!  Αλλά είπαμε, είμαι καλός άνθρωπος ....  8)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5121 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:26:02 μμ »
μια και το αναφέρατε, έρχεται και η αξιολόγηση μέχρι τέλος του 2013 ως μνημονιακή υποχρέωση (παλιότερη αναφορά στο pde, κατά ιούλιο αν θυμάμαι) αλλά, αυτό δεν είναι της παρούσης ...

Η αξιολόγηση έτσι κι αλλιώς θα έρθει (μην ανοίξουμε εδώ συζήτηση αν θα έρθει καλώς ή κακώς, αν πρέπει να τη δεχτούμε ή όχι κλπ.) Τότε θα μπορέσει (και προφανώς θα το κάνει) να απολύσει εκπαιδευτικούς με τη δικαιολογία της μη επάρκειας. Και ο νόμος θα τον καλύπτει, και η κοινή γνώμη μαζί του θα είναι και (μην κοροϊδευόμαστε) και κανιβαλισμό μπόλικο θα δούμε.... Έχω την αίσθηση ότι τότε θα έχουμε το επόμενο αίμα (εννοώ μετά τους συναδέλφους των ΕΠΑΛ) Γι'  αυτό δεν μπορώ να καταλάβω την ΥΑ των μετατάξεων.... Θα τη δεχόμουν ως τυράκι (για τη φάκα;) αλλά πάλι δεν μου κολλάν μερικά πράγματα (π.χ. οι φιλόλογοι για τους οποίους δεν προβλέπονται κενές θέσεις: τι είναι αυτό; βλακεία; ξεκάρφωμα;) Εκτός κι αν πάλι έχει γίνει για όσους δε θέλουν να είναι στην τάξη ή στη δευτεροβάθμια ή στην περιοχή τους και τους δίνει μια ευκαιρία πριν το τελικό ξεκαθάρισμα....
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος agis_t

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5122 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:32:32 μμ »
@ Μάσσιμο

αυτό μου θυμίζει το αλήστου μνήμης ..... "Νίκο μου, σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας" ;;;   ;D ;D
χμμμμμ τώρα που το λες....έχω έναν πρώην σύζυγο που πολύ θα ήθελα να τον δω στις νήσους Κέιμαν !!! ( επειδή είμαι μεγαλόψυχος άνθρωπος  και η κατοικοέδρευση στα Κέιμαν είναι ευθέως ανάλογη με το ύψος της διατροφής.... )  ;) ;)
Real Bitch!  :)

το real bitch θα ήταν ως εξής :
να στείλω τον πρώην σύζυγο στον Έβρο, την νύν συζυγό του στην Κρήτη, να τραβήξω και ασφαλιστικά για αύξηση της διατροφής μετά απο 6 χρόνια ( 300 ευρώ για παιδί 17 ετών έχω να πω!!! ) και να σκάσω και τα λάστιχα του αυτοκινήτου του έτσι για να έχει και σασπένς!!  Αλλά είπαμε, είμαι καλός άνθρωπος ....  8)

Βλέπω σου αρέσει η κινητικότητα. Εγώ θα σου πρότεινα κάποιον άλλον σε διαθεσιμότητα...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5123 στις: Αύγουστος 19, 2013, 10:33:41 μμ »
καλά βρε Γατόπαρδε !!  πού ζεις καμάρι μου;  Απ΄τη  μια΄διαβάζοντας σκέφτηκα "αχ, τι καλά!! Να ταν κι άλλοι έτσι!!" και μετά σκέφτηκα " μα καλά, τι σκεφτόταν; " ....
Τι να πω .... χίλια μπράβο για την ευσυνειδησία και τον ζήλο αλλά συγχώρεσέ μου και ένα μικρό , τοσοδούλικο φασκελάκι για τον άκρατο ρομαντισμό σου!!  :-* :-* :-*

agis_t.... εεε δεν είμαι πια και ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ καλός άνθρωπος ....  ;D ;D
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 730
Σύνολο: 732

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.