*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4332638 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Loggin

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Δε λατρεύω τίποτα. Οζμπόντεν πια;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5376 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:17:28 μμ »
Μπράτης: Δεν πρόκειται να βγει καμιά άλλη διευκρίνηση για τις μετατάξεις των συναδέλφων της Βθμιας.Αυτό έμαθα πριν λίγο στο Υπουργείο Παιδείας.Οι μετατάξεις που έκανε το ΚΥΣΠΕ και τις οποίες ανακοίνωσα πριν μέρες έχουν υπογραφεί από τον Υπουργό και ισχύουν.Θα ανακοινωθούν αυτές τις μέρες...

Λοιπόν, μίλησα με τον Μπράτη και βγάλτε συμπεράσματα:

Εγώ: Κύριε Μπράτη, τι πιστεύετε είναι καλύτερα να κάνει κάποιος αίτηση μετάταξης ή όχι; Θα ήθελα πολύ να ακούσω την άποψή σας. Ευχαριστώ.

Μπρ: Πώς να το ξέρω αυτό???Εξαρτάται από πολούς παράγοντες....πόσα χρόνια έχει....αν έχει οργανική....αν συμπληρώνει πάνω από 12 ώρες....αν του αρέσει η Πρωτοβάθμια...πάντως αυτά που λένε μερικοί ότι οι θέσεις αυτές έχουν σχέση με το ΕΣΠΑ είναι ανοησίες...

Εγώ: Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά ρωτάω διότι ενώ πλεονάζουν 6000 οι θέσεις είναι περίπου 4700. Τι θα γίνει με τους άλλους 1300 που θα απομείνουν; Και, τι θα γίνει αν κάποιος μπει στους πίνακες αλλά δεν ικανοποιηθεί καμιά από τις 2 επιλογές του; Απλά "επιστρέφει" εκεί που έχει οργανική; Αν έστω σε αυτά μπορεί να δοθεί μια απάντηση, θα ήταν ιδιαίτερα υποβοηθητική!

Μπρ: Φυσικά εφόσον δεν πάρει μετάταξη παραμένει στην οργανική...όπως στις μεταθέσεις...
Οζμπόντεν πια;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:01:34 »

Αποσυνδεδεμένος ΙΓΝΑΤΙΟΣ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
  • Φύλο: Άντρας
  • “Be yourself; everyone else is already taken.”
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5377 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:18:26 μμ »
ΔΥΣΤΥΧΩΣ είμαι πολύ μακριά για να έρθω αύριο αλλά νομίζω ότι οι κοντά πράγματι οφείλετε να πάτε. Δεν είναι θέμα διαμαρτυρίας, πολιτικής, έντασης. ΠΡΕΠΕΙ να τους αναγκάσουμε να διευκρινίσουν πράγματα....
“Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.”

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5378 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:24:34 μμ »

Μπρ: Φυσικά εφόσον δεν πάρει μετάταξη παραμένει στην οργανική...όπως στις μεταθέσεις...
Αυτό γιατί δεν βγαίνουν να το διευκρινίσουν επίσημα?
  

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5379 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:25:35 μμ »
Μπράτης: Δεν πρόκειται να βγει καμιά άλλη διευκρίνηση για τις μετατάξεις των συναδέλφων της Βθμιας.Αυτό έμαθα πριν λίγο στο Υπουργείο Παιδείας.Οι μετατάξεις που έκανε το ΚΥΣΠΕ και τις οποίες ανακοίνωσα πριν μέρες έχουν υπογραφεί από τον Υπουργό και ισχύουν.Θα ανακοινωθούν αυτές τις μέρες...

Λοιπόν, μίλησα με τον Μπράτη και βγάλτε συμπεράσματα:

Εγώ: Κύριε Μπράτη, τι πιστεύετε είναι καλύτερα να κάνει κάποιος αίτηση μετάταξης ή όχι; Θα ήθελα πολύ να ακούσω την άποψή σας. Ευχαριστώ.

Μπρ: Πώς να το ξέρω αυτό???Εξαρτάται από πολούς παράγοντες....πόσα χρόνια έχει....αν έχει οργανική....αν συμπληρώνει πάνω από 12 ώρες....αν του αρέσει η Πρωτοβάθμια...πάντως αυτά που λένε μερικοί ότι οι θέσεις αυτές έχουν σχέση με το ΕΣΠΑ είναι ανοησίες...

Εγώ: Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά ρωτάω διότι ενώ πλεονάζουν 6000 οι θέσεις είναι περίπου 4700. Τι θα γίνει με τους άλλους 1300 που θα απομείνουν; Και, τι θα γίνει αν κάποιος μπει στους πίνακες αλλά δεν ικανοποιηθεί καμιά από τις 2 επιλογές του; Απλά "επιστρέφει" εκεί που έχει οργανική; Αν έστω σε αυτά μπορεί να δοθεί μια απάντηση, θα ήταν ιδιαίτερα υποβοηθητική!

Μπρ: Φυσικά εφόσον δεν πάρει μετάταξη παραμένει στην οργανική...όπως στις μεταθέσεις...

Λόγκιν μπορείς να του θέσεις το εξής ερώτημα: Εφ΄όσον οι μετατάξεις έχουν υποχρεωτικό χαρακτήρα. Αν κάποιος δεν πιάσει τις επιλογές του, υπάρχει η πιθανότητα από τη λίστα των αιτούντων το υπουργείο να συμπληρώσει όσα κενά δεν έχουν καλυφθεί; προφανώς αν τελικά δεν πάει πουθενά θα γυρίσει στην οργανική του.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:01:34 »

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5380 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:26:22 μμ »
Μπράτης: Δεν πρόκειται να βγει καμιά άλλη διευκρίνηση για τις μετατάξεις των συναδέλφων της Βθμιας.Αυτό έμαθα πριν λίγο στο Υπουργείο Παιδείας.Οι μετατάξεις που έκανε το ΚΥΣΠΕ και τις οποίες ανακοίνωσα πριν μέρες έχουν υπογραφεί από τον Υπουργό και ισχύουν.Θα ανακοινωθούν αυτές τις μέρες...

Λοιπόν, μίλησα με τον Μπράτη και βγάλτε συμπεράσματα:

Εγώ: Κύριε Μπράτη, τι πιστεύετε είναι καλύτερα να κάνει κάποιος αίτηση μετάταξης ή όχι; Θα ήθελα πολύ να ακούσω την άποψή σας. Ευχαριστώ.

Μπρ: Πώς να το ξέρω αυτό???Εξαρτάται από πολούς παράγοντες....πόσα χρόνια έχει....αν έχει οργανική....αν συμπληρώνει πάνω από 12 ώρες....αν του αρέσει η Πρωτοβάθμια...πάντως αυτά που λένε μερικοί ότι οι θέσεις αυτές έχουν σχέση με το ΕΣΠΑ είναι ανοησίες...

Εγώ: Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά ρωτάω διότι ενώ πλεονάζουν 6000 οι θέσεις είναι περίπου 4700. Τι θα γίνει με τους άλλους 1300 που θα απομείνουν; Και, τι θα γίνει αν κάποιος μπει στους πίνακες αλλά δεν ικανοποιηθεί καμιά από τις 2 επιλογές του; Απλά "επιστρέφει" εκεί που έχει οργανική; Αν έστω σε αυτά μπορεί να δοθεί μια απάντηση, θα ήταν ιδιαίτερα υποβοηθητική!

Μπρ: Φυσικά εφόσον δεν πάρει μετάταξη παραμένει στην οργανική...όπως στις μεταθέσεις...

Γιατί τα μηνύματά σου έχουν σβηστεί από τη συγκεκριμένη ανάρτηση στη σελίδα του Μπράτη;

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5381 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:28:30 μμ »
Δηλαδή οι εθελοντικές 900 ισχύουν; Αυτές εννοεί ο Μπράτης που εγιναν από το ΚΥΣΠΕ;

Αποσυνδεδεμένος babba4410

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5382 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:29:00 μμ »
όχι, εννοεί τις 15 των άλλων ειδηκοτήτων

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5383 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:29:37 μμ »
Α καλά...

Αποσυνδεδεμένος Loggin

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Δε λατρεύω τίποτα. Οζμπόντεν πια;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5384 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:30:13 μμ »
Δηλαδή οι εθελοντικές 900 ισχύουν; Αυτές εννοεί ο Μπράτης που εγιναν από το ΚΥΣΠΕ;
Όχι, άλλες εννοεί.
Οζμπόντεν πια;

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5385 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:31:57 μμ »
Παιδιά δεν ξέρω αν με πρόλαβαν....
λοιπόν το παρακάτω το βρήκα στο esos.


"Οι εκπαιδευτικοί Β/μιας Εκπαίδευσης, που υποβάλουν αίτηση μετάταξης με τηδιαδικασία που κακογράφεται στην αριθμ. 111967/Δ2/13-08-2013 (ΦΕΚ 1977 τ.Β’)  υπουργική απόφαση, δύνανται να μεταβούν σε οποιαδήποτε Διεύθυνση της Β/θμιας Εκπαίδευσης προκειμένου να δηλώσουν τον αριθμό πρωτοκόλλου της ηλεκτρονικής αίτησης τους και να διαπιστωθεί η ταυτοπροσωπία ως την Παρασκευή 23/8/2013 και ώρα 15.00.
Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΑΡΒΑΝΙΤΟΠΟΥΛΟΣ"

ειλικρινά δεν πείραξα τίποτα...

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5386 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:39:22 μμ »
Εγώ πάλι,απ'όσα διαβάζω προσεκτικά τόσες μέρες στο φόρουμ,βγάζω το συμπέρασμα οτι οι περισσότεροι θα κάνουν αίτηση.Ακόμα και όσοι λένε οτι δεν θα κάνουν,θα κάνουν τελικά(αν δεν έχουν κάνει ήδη)και θα πούν και 1 τραγούδι.
Σοβαρά μιλάμε?Εδώ κάνανε χιλιάδες αιτήσεις για πειραματικά μπας και καβατζωθούν για 5 χρονάκια,τη στιγμή που ΟΛΟΙ ακούν πειραματικό και βγάζουν σπυριά από την αλλεργία μήπως μένουν μέχρι τις 2 κάθε μέρα στο σχολείο και τους ανατεθεί κανένα καθήκον παραπάνω...
Όσο για τη καραμελίτσα ''μπορεί να βγούμε σε διαθεσιμότητα" αν κάνουμε αίτηση,ας τη πούν αλλού.Γιατί,υπάρχει κάποιος που είναι σίγουρος οτι είναι ακλόνητος στη θέση του,ειδικά τώρα που έρχεται αξιολόγηση??
Και για του λόγου το αληθές,δεν μου το βγάζει κανείς από το μυαλό οτι ο 5ψήφιος αριθμός πρωτοκ είναι ο αριθμός όσων έχουν κάνει αίτηση...Μιλάμε ΗΔΗ για 5ψήφια νούμερα...Η σφαγή που θα γίνει για τις μεγάλες πόλεις δεν θα έχει προηγούμενο και καθίστε κάποιοι να μιλάτε για λίστες και φούμαρα και σού'πα  μού'πες...

Αποσυνδεδεμένος Λυδία

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5387 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:42:42 μμ »
Εγώ πάλι,απ'όσα διαβάζω προσεκτικά τόσες μέρες στο φόρουμ,βγάζω το συμπέρασμα οτι οι περισσότεροι θα κάνουν αίτηση.Ακόμα και όσοι λένε οτι δεν θα κάνουν,θα κάνουν τελικά(αν δεν έχουν κάνει ήδη)και θα πούν και 1 τραγούδι.
Σοβαρά μιλάμε?Εδώ κάνανε χιλιάδες αιτήσεις για πειραματικά μπας και καβατζωθούν για 5 χρονάκια,τη στιγμή που ΟΛΟΙ ακούν πειραματικό και βγάζουν σπυριά από την αλλεργία μήπως μένουν μέχρι τις 2 κάθε μέρα στο σχολείο και τους ανατεθεί κανένα καθήκον παραπάνω...
Όσο για τη καραμελίτσα ''μπορεί να βγούμε σε διαθεσιμότητα" αν κάνουμε αίτηση,ας τη πούν αλλού.Γιατί,υπάρχει κάποιος που είναι σίγουρος οτι είναι ακλόνητος στη θέση του,ειδικά τώρα που έρχεται αξιολόγηση??
Και για του λόγου το αληθές,δεν μου το βγάζει κανείς από το μυαλό οτι ο 5ψήφιος αριθμός πρωτοκ είναι ο αριθμός όσων έχουν κάνει αίτηση...Μιλάμε ΗΔΗ για 5ψήφια νούμερα...Η σφαγή που θα γίνει για τις μεγάλες πόλεις δεν θα έχει προηγούμενο και καθίστε κάποιοι να μιλάτε για λίστες και φούμαρα και σού'πα  μού'πες...

Εσύ θα κάνεις αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5388 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:47:47 μμ »
Εγώ πάλι,απ'όσα διαβάζω προσεκτικά τόσες μέρες στο φόρουμ,βγάζω το συμπέρασμα οτι οι περισσότεροι θα κάνουν αίτηση.Ακόμα και όσοι λένε οτι δεν θα κάνουν,θα κάνουν τελικά(αν δεν έχουν κάνει ήδη)και θα πούν και 1 τραγούδι.
Σοβαρά μιλάμε?Εδώ κάνανε χιλιάδες αιτήσεις για πειραματικά μπας και καβατζωθούν για 5 χρονάκια,τη στιγμή που ΟΛΟΙ ακούν πειραματικό και βγάζουν σπυριά από την αλλεργία μήπως μένουν μέχρι τις 2 κάθε μέρα στο σχολείο και τους ανατεθεί κανένα καθήκον παραπάνω...
Όσο για τη καραμελίτσα ''μπορεί να βγούμε σε διαθεσιμότητα" αν κάνουμε αίτηση,ας τη πούν αλλού.Γιατί,υπάρχει κάποιος που είναι σίγουρος οτι είναι ακλόνητος στη θέση του,ειδικά τώρα που έρχεται αξιολόγηση??
Και για του λόγου το αληθές,δεν μου το βγάζει κανείς από το μυαλό οτι ο 5ψήφιος αριθμός πρωτοκ είναι ο αριθμός όσων έχουν κάνει αίτηση...Μιλάμε ΗΔΗ για 5ψήφια νούμερα...Η σφαγή που θα γίνει για τις μεγάλες πόλεις δεν θα έχει προηγούμενο και καθίστε κάποιοι να μιλάτε για λίστες και φούμαρα και σού'πα  μού'πες...

Εσύ θα κάνεις αίτηση;
Όπως είπα και χθές,φυσικά και έκανα,την Κυριακή,με αριθμό πρωτοκ κοντά στο 11000...

Αποσυνδεδεμένος lkt

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5389 στις: Αύγουστος 20, 2013, 05:48:09 μμ »
 "Ηξεις αφήξεις ουκ εν πολέμω θνήξεις"

Στο ρόλο της Πυθίας το υπουργείο και χρησμός η εγκύκλιος των μετατάξεων!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 468
Σύνολο: 468

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.