*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385727 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Xwris_Elpida

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5628 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:42:45 πμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:42:25 »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5629 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:46:50 πμ »
Εμενα με τρομαζει η επομενη μερα, αν επιληφθει το διοικητικης για διαθεσιμοτητα. Ακομη κι αν καλυφουν ολες οι θεσεις, ακομη κι αν μεταταχθουνμ ολοι οι πλεοναζοντες του κλαδου μου στον νομο μου, παλι πλεοναζουν σε πανελλαδικο επιπεδο καποια ατομα. Τοτε θα γινει πανελλαδικη αξιολογηση του κλαδου με τα κριτηρια Μητσοτακη για να φυγει κοσμος; Και αν γινει, ποια ειναι αυτα τα κριτηρια στους εκπαιδευτικους; Για παραδειγμα , φιλη μου λεει οτι οι διοριστεοι ΑΣΕΠ παιρνουν 30 μορια, οσοι διοριστηκαν με 24μηνο και ΑΣΕΠ (επιτυχοντες) παιρνουν 25 ενω οι επιτυχοντες κατω του 24μηνου θεωρουνται απλα με τον ενιαιο πινακα και δεν παιρνουν τιποτα. Ξερει καποιος κατι;;;

Κι αν κανω αιτηση και βγαλω μονη μου τα ματια μου αφου η εγκυκλιος εχει ασαφειες; Τετοια αναποφασιστικοτητα πρωτη φορα στη ζωη μου...
Τα ιδια ακριβως σκεφτομαι και εγω,και εγω επισης δεν εχω ξαναβρεθει σε τετοια αναποφασιστικοτητα.Τη μια λεω..οκ,θα κανω..την αλλη δεν κανω.Ειναι απιστευτο πραγματικα πως αλλαζω αποφαση στο δευτερολεπτο.
Το χειροτερο ομως απο ολα ειναι,η σκεψη..να κανω αιτηση..και μετα να δω τα αποτελεσματα των 945 εθελοντικων.Αυτην την σκεψη δεν μπορω να την αντεξω.Για αυτο και τεινω στο να μην κανω,ΑΝ δεν βγει επισημα το υπουργειο να πει οτι ακυρωνουν τις εθελοντικες.

Και ρε παιδια,κανω εκκληση σε καποιον που γνωριζει αυτα τα πραγματα να μου πει το εξης.
Αν ειχαν ακυρωθει οι εθελοντικες,δεν επρεπε να βγει κατι επισημο(δεν μιλαω για ενημερωση τωρα),πχ..εγκυκλιος(μπορει να υπαρχει αλλη λεξη..δεν ξερω αν η εγκυκλιος ειναι η σωστη,παραδειγμα φερνω),ΦΕΚ,κατι που να λεει οτι η διαδικασια με αριθμο ταδε κλπ,ακυρωνεται κλπ κλπ;;Εφοσον δενε χει βγει κατι τετοιο,δεν σημαινει οτι οι εθελοντικες τρεχουν;Τυπικα τουλαχιστον;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2013, 11:49:32 πμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5630 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:47:59 πμ »
Αυτό το είδατε;

http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%80%CF%8C%CF%83%CE%BF%CE%B9-%CF%86%CE%B5%CF%8D%CE%B3%CE%BF%CF%85%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%AC-%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B9%CE%BC%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%CF%82

Μιλάει για 1500 διαθέσιμους από το Παιδείας!
Από πού;
Μην σπερνουμε τον πανικο.Ο αρβι ειχε πει και αυτο ειναι δηλωμενο επισημα οτι αυτοι ειναι απο τους διοικητικους της τριτοβαθμιας εκπαιδευσης.

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5631 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:50:13 πμ »
Δεν υπάρχει καμία πρόβλεψη για περαιτέρω κινητικότητα που να αφορά δασκάλους και καθηγητές.
Τη δήλωση αυτή έκανε σήμερα ο υπουργός Διοικητικής Μεταρρύθμισης Κυριάκος Μητσοτάκης.
http://www.esos.gr/article/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/den-yparxei-problepsi-peraitero-kinitikothta-daskalon-kathigiton
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:42:25 »

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5632 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:54:57 πμ »
Δεν υπάρχει καμία πρόβλεψη για περαιτέρω κινητικότητα που να αφορά δασκάλους και καθηγητές.
Τη δήλωση αυτή έκανε σήμερα ο υπουργός Διοικητικής Μεταρρύθμισης Κυριάκος Μητσοτάκης.
http://www.esos.gr/article/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/den-yparxei-problepsi-peraitero-kinitikothta-daskalon-kathigiton
Εννοείται ότι δεν υπάρχει "πρόβλεψη". Ο Λεφάκης είναι ακόμα διακοπές :P

Αποσυνδεδεμένος Aκριβή

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5633 στις: Αύγουστος 21, 2013, 11:56:23 πμ »
Καλημέρα, Γατόπαρδε,

κι εγώ έχω κάνει αίτηση για τις εθελοντικές μετατάξεις στην πρωτοβάθμια.  Σήμερα φαίνεται ότι η αγαπημένη μου ερώτηση ξεκινάει με το "Από που προκύπτει".  Δεν λέω ότι ξέρω πως έχουν τα πράγματα, δεν γνωρίζω τίποτα εκτός από αυτά που φαίνονται από το δελτίο τύπου.  Αλλά πολλοί από εμάς φαίνονται σίγουροι για θέματα που μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.  Θα ρωτήσω λοιπόν κι εσένα, από που προκύπτει ότι με την αίτηση που κάνουμε τώρα απ' ευθείας ακυρώνουμε την αίτηση που κάναμε για τις εθελοντικές.  Μπορεί να ισχύει αυτό που λες, αλλά είναι κάτι περισσότερο από μια υπόθεση;

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5634 στις: Αύγουστος 21, 2013, 12:00:40 μμ »
Δεν υπάρχει καμία πρόβλεψη για περαιτέρω κινητικότητα που να αφορά δασκάλους και καθηγητές.
Τη δήλωση αυτή έκανε σήμερα ο υπουργός Διοικητικής Μεταρρύθμισης Κυριάκος Μητσοτάκης.
http://www.esos.gr/article/eidisis-defterovathmia-ekpaidefsi/den-yparxei-problepsi-peraitero-kinitikothta-daskalon-kathigiton
Ας ησυχάσουμε και λίγο τότε...
  

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5635 στις: Αύγουστος 21, 2013, 12:02:59 μμ »
Λοιπόν δεν έχω καμία πληροφορία αλλά άμα θέλει να ξαποστείλει (ουπς sorry να μετακινήσει κόσμο) από την ββθμια στην αβθμια γιατί να μην κάνει και τις εθελοντικές πρώτα άμα δεν του αρέσουν τα νούμερα των υποχρεωτικών;
Απλά διαγράφει τις αιτήσεις κάποιων που έχουν διπλή αίτηση (και πήραν μετάταξη εθελοντική) και τρέχει την διαδικασία με τους υπόλοιπους. Που το δύσκολο;

Αποσυνδεδεμένος eidolonen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
  • Καρότο και μαστίγιο
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5636 στις: Αύγουστος 21, 2013, 12:10:22 μμ »
Λοιπόν δεν έχω καμία πληροφορία αλλά άμα θέλει να ξαποστείλει (ουπς sorry να μετακινήσει κόσμο) από την ββθμια στην αβθμια γιατί να μην κάνει και τις εθελοντικές πρώτα άμα δεν του αρέσουν τα νούμερα των υποχρεωτικών;
Απλά διαγράφει τις αιτήσεις κάποιων που έχουν διπλή αίτηση (και πήραν μετάταξη εθελοντική) και τρέχει την διαδικασία με τους υπόλοιπους. Που το δύσκολο;
Έτσι όπως τα άφησαν να τρέχουν και τα 2 μαζί δυσαρεστημένους θα έχει και στις 2 περιπτώσεις:
Αν τις κάνει κάποιοι θα πουν στις νέες θέσεις ήμουν πιο κοντά στο σπίτι μου.
Αν δεν τις κάνει κάποιοι θα πουν ήθελα να πάω με καθαρή εθελοντική γιατί λείπουν θέσεις και σαφήνεια από τις υποχρεωτικές.
Άκρη δε βγάζουμε νομίζω. Το μπαλάκι μόνο έχουμε πιάσει. Ό,τι κι αν επιλέξουν πάντως, ξέρουν και πως να το τεκμηριώσουν τουλάχιστον νομότυπα

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5637 στις: Αύγουστος 21, 2013, 12:15:06 μμ »
Καλημέρα, Γατόπαρδε,

κι εγώ έχω κάνει αίτηση για τις εθελοντικές μετατάξεις στην πρωτοβάθμια.  Σήμερα φαίνεται ότι η αγαπημένη μου ερώτηση ξεκινάει με το "Από που προκύπτει".  Δεν λέω ότι ξέρω πως έχουν τα πράγματα, δεν γνωρίζω τίποτα εκτός από αυτά που φαίνονται από το δελτίο τύπου.  Αλλά πολλοί από εμάς φαίνονται σίγουροι για θέματα που μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.  Θα ρωτήσω λοιπόν κι εσένα, από που προκύπτει ότι με την αίτηση που κάνουμε τώρα απ' ευθείας ακυρώνουμε την αίτηση που κάναμε για τις εθελοντικές.  Μπορεί να ισχύει αυτό που λες, αλλά είναι κάτι περισσότερο από μια υπόθεση;
Λοιπον.Σαφεστατα και κανενας δεν εχει πει κατι επισημα.Ομως βαζω την λογικη μου να δουλεψει.
Αν δεν αναιρουσε η μια αιτηση την αλλη,γιατι δεν βγαινουν να πουν οτι..οκ παιδες:Οσοι εχετε κανει αιτηση στις εθελοντικες,καντε και εδω και θα τις δουμε μαζι.
Επισης,αν ακυρωσαν τις εθελοντικες,γιατι δεν βγαινουν να πουν.ΟΚ παιδες,οι εθελοντικες ακυρωθηκαν(επισημα..οχι ειπε ο γκλαβας στους θεατρολογους και ο μπαρμπας μου στη θεια μου)
Και μιλαμε οτι το ερωτημα για τις εθελοντικες εχει τεθει ΕΠΙΣΗΜΑ,απο τις ενωσεις ολων των κλαδων που συμμετειχαν στις εθελοντικες,οπως επισης και απο αλλους φορεις.
Και ομως απαντηση καμια.ΓΙΑΤΙ;
Διοτι αν ελεγαν πως δεν ακυρωνονται,αυτες οι χιλιαδες που εχουν κανει αιτηση.ΔΕΝ θα εκαναν στις υποχρεωτικες.Ομως αυτοι θελουν να τρεξουν τις υποχρεωτικες,ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΥΤΟΔΗΛΩΝΕΣΑΙ ΠΛΕΟΝΑΖΟΝ.Αυτες οι υποχρεωτικες τους ενδιαφερουν .Οταν λοιπον κανεις την δευτερη αιτηση..ακομα και να μην εχουν ακυρωθει οι πρωτες,σου λεει οτι οι πρωτες ηταν εθελοντικες,αυτες εδω ειναι υποχρεωτικες και για πλεοναζοντες,η δευτερη σου αιτηση καταργει την πρωτη.Δεστο και αλλιως.Βγαζει τη δευτερα(οπως εχουν πει απο το υπουρεγειο ανεπισημα),ΠΡΩΤΑ τα αποτελεσματα των υποχρεωτικων,και ΜΕΤΑ..την τριτη ας πουμε,η εστω και την δευτερα,αλλα ΜΕΤΑ τις υποχρεωτικες,τα αποτελεσματα των εθελοντικων.Εσυ..εχοντας δηλωσει στις υποχρεωτικες..πας στο χ μερος,που ομως δεν ειναι το ψ που ειχες βαλει ως πρωτη επιλογη στις εθελοντικες.Βγαζοντας πρωτα τα αποτελεσματα των υποχρεωτικων...ακυρωθηκε η οχι η εθελοντικη σου;

ΠΡΟΣΟΧΗ.Δεν θελω να παρω κανενα ν στο λαιμο μου.,μπορει οντως να μην τρεχουν πλεον οι εθελοντικες,ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΥΤΕΣ,ομως παιδια..αυτο θα επρεπε να εχει βγει επισημα..αυτο φωναζω τοσο καιρο,και το οτι δεν το λενε..ειναι απιστευτα υποπτο.Κια αν τρεχουν και τις βγαλουν ΜΕΤΑ απο τις υποχρεωτικες..εκει την πατησαμε,γιατι θα ειμαστε και στην λιστα των πλεοναζοντων.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2013, 12:18:14 μμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος kasta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5638 στις: Αύγουστος 21, 2013, 12:16:21 μμ »
... Το χειροτερο ομως απο ολα ειναι,η σκεψη..να κανω αιτηση..και μετα να δω τα αποτελεσματα των 945 εθελοντικων.Αυτην την σκεψη δεν μπορω να την αντεξω. ...

Κι εγώ αυτό φοβάμαι Γατόπαρδε και δεν πηγαίνω να κάνω τη ¨ρημαδοταυτοποίηση¨. Τώρα ειδικά που ειπώθηκε ότι οι υποχρεωτικές θα ολοκληρωθούν τη Δευτέρα. Αν υποθέσουμε ότι θα γίνουν οι εθελοντικές αργότερα τι διαφορά θα έχουν για τον μεταταγμένο; Εκτός από καλύτερο προσδιορισμό του τόπου μετάταξης φυσικά, αλλάζει κάτι στη θέση; Θα είναι οργανική; Ή απλά δε θα έχει το δικαίωμα η Δ/νση να σε μετακινήσει σε όλη την Ελλάδα ακόμα κι αν βρίσκεσαι στη διάθεση.  :P Δηλαδή αν κάποιος της ίδιας ειδικότητας (γυμναστής π.χ.) βρίσκεται ήδη στη διάθεση διορισμένος ων στην Πρωτοβάθμια, θα εξαιρείται από την κινητικότητα;  :o

Αποσυνδεδεμένος kasta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5639 στις: Αύγουστος 21, 2013, 12:18:05 μμ »
Καλημέρα, Γατόπαρδε,

κι εγώ έχω κάνει αίτηση για τις εθελοντικές μετατάξεις στην πρωτοβάθμια.  Σήμερα φαίνεται ότι η αγαπημένη μου ερώτηση ξεκινάει με το "Από που προκύπτει".  Δεν λέω ότι ξέρω πως έχουν τα πράγματα, δεν γνωρίζω τίποτα εκτός από αυτά που φαίνονται από το δελτίο τύπου.  Αλλά πολλοί από εμάς φαίνονται σίγουροι για θέματα που μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε.  Θα ρωτήσω λοιπόν κι εσένα, από που προκύπτει ότι με την αίτηση που κάνουμε τώρα απ' ευθείας ακυρώνουμε την αίτηση που κάναμε για τις εθελοντικές.  Μπορεί να ισχύει αυτό που λες, αλλά είναι κάτι περισσότερο από μια υπόθεση;
Λοιπον.Σαφεστατα και κανενας δεν εχει πει κατι επισημα.Ομως βαζω την λογικη μου να δουλεψει.
Αν δεν αναιρουσε η μια αιτηση την αλλη,γιατι δεν βγαινουν να πουν οτι..οκ παιδες:Οσοι εχετε κανει αιτηση στις εθελοντικες,καντε και εδω και θα τις δουμε μαζι.
Επισης,αν ακυρωσαν τις εθελοντικες,γιατι δεν βγαινουν να πουν.ΟΚ παιδες,οι εθελοντικες ακυρωθηκαν(επισημα..οχι ειπε ο γκλαβας στους θεατρολογους και ο μπαρμπας μου στη θεια μου)
Και μιλαμε οτι το ερωτημα για τις εθελοντικες εχει τεθει ΕΠΙΣΗΜΑ,απο τις ενωσεις ολων των κλαδων που συμμετειχαν στις εθελοντικες,οπως επισης και απο αλλους φορεις.
Και ομως απαντηση καμια.ΓΙΑΤΙ;
Διοτι αν ελεγαν πως δεν ακυρωνονται,αυτες οι χιλιαδες που εχουν κανει αιτηση.ΔΕΝ θα εκαναν στις υποχρεωτικες.Ομως αυτοι θελουν να τρεξουν τις υποχρεωτικες,ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΠΛΕΟΝ ΑΥΤΟΔΗΛΩΝΕΣΑΙ ΠΛΕΟΝΑΖΟΝ.Αυτες οι υποχρεωτικες τους ενδιαφερουν .Οταν λοιπον κανεις την δευτερη αιτηση..ακομα και να μην εχουν ακυρωθει οι πρωτες,σου λεει οτι οι πρωτες ηταν εθελοντικες,αυτες εδω ειναι υποχρεωτικες και για πλεοναζοντες,η δευτερη σου αιτηση καταργει την πρωτη.Δεστο και αλλιως.Βγαζει τη δευτερα(οπως εχουν πει απο το υπουρεγειο ανεπισημα),ΠΡΩΤΑ τα αποτελεσματα των υποχρεωτικων,και ΜΕΤΑ..την τριτη ας πουμε,η εστω και την δευτερα,αλλα ΜΕΤΑ τις υποχρεωτικες,τα αποτελεσματα των εθελοντικων.Εσυ..εχοντας δηλωσει στις υποχρεωτικες..πας στο χ μερος,που ομως δεν ειναι το ψ που ειχες βαλει ως πρωτη επιλογη στις εθελοντικες.Βγαζοντας πρωτα τα αποτελεσματα των υποχρεωτικων...ακυρωθηκε η οχι η εθελοντικη σου;

ΠΡΟΣΟΧΗ.Δεν θελω να παρω κανενα ν στο λαιμο μου.,μπορει οντως να μην τρεχουν πλεον οι εθελοντικες,ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΣΚΕΨΕΙΣ ΑΥΤΕΣ,ομως παιδια..αυτο θα επρεπε να εχει βγει επισημα..αυτο φωναζω τοσο καιρο,και το οτι δεν το λενε..ειναι απιστευτα υποπτο.Κια αν τρεχουν και τις βγαλουν ΜΕΤΑ απο τις υποχρεωτικες..εκει την πατησαμε,γιατι θα ειμαστε και στην λιστα των πλεοναζοντων.

Προσωπικά νομίζω ότι έχουν μπλεχθεί και οι ίδιοι και σε πολλά θέματα δεν ξέρουν τι τους γίνεται ... Κι αυτό για τους πλεονάζοντες δεν μπορώ να το δεχθώ. Μέσα από το survey μπορούν να δουν τα πάντα. Εμάς περιμένουν να δηλωθούμε;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2013, 12:22:27 μμ από kasta »

Αποσυνδεδεμένος demodos1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5640 στις: Αύγουστος 21, 2013, 12:25:55 μμ »
Εκανε κανένας συνάδελφος σήμερα αίτηση να δούμε που έχει φθάσει ο αριθμός πρωτοκόλου;
Μαλλον αύριο θα γίνει χάμος.... όλοι περιμένουμε την τελευταία στιγμή να αποφασίσουμε....

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #5641 στις: Αύγουστος 21, 2013, 12:27:43 μμ »
... Το χειροτερο ομως απο ολα ειναι,η σκεψη..να κανω αιτηση..και μετα να δω τα αποτελεσματα των 945 εθελοντικων.Αυτην την σκεψη δεν μπορω να την αντεξω. ...

Κι εγώ αυτό φοβάμαι Γατόπαρδε και δεν πηγαίνω να κάνω τη ¨ρημαδοταυτοποίηση¨. Τώρα ειδικά που ειπώθηκε ότι οι υποχρεωτικές θα ολοκληρωθούν τη Δευτέρα. Αν υποθέσουμε ότι θα γίνουν οι εθελοντικές αργότερα τι διαφορά θα έχουν για τον μεταταγμένο; Εκτός από καλύτερο προσδιορισμό του τόπου μετάταξης φυσικά, αλλάζει κάτι στη θέση; Θα είναι οργανική; Ή απλά δε θα έχει το δικαίωμα η Δ/νση να σε μετακινήσει σε όλη την Ελλάδα ακόμα κι αν βρίσκεσαι στη διάθεση.  :P Δηλαδή αν κάποιος της ίδιας ειδικότητας (γυμναστής π.χ.) βρίσκεται ήδη στη διάθεση διορισμένος ων στην Πρωτοβάθμια, θα εξαιρείται από την κινητικότητα;  :o
Οι γυμναστες δεν ειναι στις εθελοντικες των 945.Ειναι οι νεες ειδικοτητες ποπυ δημιουργουνται στην α/θμια.
Δεν υπαρχει καταρχην καμια συγκριση στο νομικο πλαισιο των εθελοντικων με των υποχρεωτικων.Το νομικο πλαισιο των εθελοντικων ειναι ξεκαθαρο,ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΡΓΑΝΙΚΕΣ θεσεις,ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΜΕΝΟ ΑΥΤΟ,ειναι σε συγκεκριμενα σχολεια που εχουν ανακοινωθει επισημα,και ειναι θεσεις λουκουμια.12θεσια ΕΑΕΠ.Με οργανικη..κανονικοτατα.
Και σαφεστατα αν δεν την παρεις ,απλα παραμενεις εκει που εισδαι.Ουτε πλεοναζον χαρακτηριζεσαι ουτε τιποτα.Ουτε μπορει να σε παει αλλου,περα απο τις επιλογες που εχεις δηλωσει.
Οποτε καταλάβαινετε την τεραστια διαφορα που εχουν αυτες οι δυο περιπτωσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 21, 2013, 12:29:32 μμ από Γατόπαρδος »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162168
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 778
Σύνολο: 791

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.