*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4309951 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

dd2

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7154 στις: Αύγουστος 24, 2013, 11:27:00 πμ »
@ leas1968

αγαπητέ συνάδελφε, όταν πηγαίνεις (ως ΟΛΜΕ, δεν εννοώ εσένα) να συζητήσεις για το επίκαιρο= ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ, κι εσύ το βάζεις τριτο-τέταρτο θέμα στον υπουργό, το έχεις κάψει!

Στην εκπομπή του ΣΚΑΙ, δε, ούτε που κατάλαβε κανείς τη λοτταρία που αναγκαστήκαμε να ζήσουμε αυτές τις μέρες, την αυθαιρεσία, το ότι δεν έχουμε ούτε χρήματα ούτε ψυχικά αποθέματα για να τραβιόμαστε όλο τον σεπτέμβριο όπου δει ανάλογα με την καθημερινή πολιτική βούληση κάποιων... ψιλά γράμματα τελικά... θλιβερό!

* στη σωστή εφημερίδα δίνεται η συνέντευξη, με τον σωστό συμβολισμό. Παρα-πολιτικά. Παρά-κράτος. Παρα-φιλολογίες. Παρ- ωδία. Αυτή κι αν είναι επικοινωνιακή τακτική!

Τι να καταλάβουν στο ΣΚΑΙ, το υπερ-μνημονιακό κανάλι!
Η απεργία διαρκείας είναι εξ αρχής τελειωμένη. Όχι διότι θα γίνει επιστράτευση, αλλά διότι οι συνάδελφοι δεν έχουν λεφτά όπότε σε καμιά βδομάδα τα σχολεία -έτσι κι αλλιώς- θα λειτουργούν κανονικά. Επίσης, οι κλάδοι - πυλώνες της εκπαίδευσης (Φιλόλογοι, Μαθηματικοί, Φυσικοί, Χημικοί)  δε θίγονται ιδιαιτέρως από τις αλλαγές , οπότε γιατί να ασχοληθούν;
Πολύ σωστά!

Από το 2010 που μπήκαμε μνημόνιο είχα πει σε συνάδελφο μαθηματικό(παμπάλαιο) ότι στο μέλλον στα σχολεία θα υπάρχουν μόνο ΠΕ02,ΠΕ03,ΠΕ04 και συμφώνησε.Φαινόνταν τα πράγματα από τότε.Οι πυλώνες δεν θα διαμαρτυρηθούν,οι άλλες ειδικότητες (ΠΕ05-ΠΕ06-ΠΕ07-ΠΕ19 ΚΛΠ)που εξ ανάγκης-με το μαχαίρι στο λαιμό είναι με απόσπαση σε ΔΔΕ,ΚΥ κλπ δεν θα απεργήσουν.Δεν ξέρω τι μένει να κάνουμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:00:16 »

Αποσυνδεδεμένος ieremias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7155 στις: Αύγουστος 24, 2013, 11:33:04 πμ »
καλημέρα..

.. πέρα από τον αλγόριθμο που είναι επτασφράγιστος  δεν θα ΄πρεπε να δημοσιοποιηθούν τα μόρια κάθε μετατασσόμενου, τα οποία έχουν ληφθεί υπόψη στην παρούσα διαδικασία, για να μαντέψουμε  ί σ ω ς  πως λειτούργησε ο μηχανισμός ??

Στις μεταθέσεις, αντίστοιχα, σε κάθε Διεύθυνση - όπως τόσα χρόνια ξέρουμε -  αναρτώνται οι πίνακες με τα μόρια δυσμενών συνθ., οικογεν. κατάστασης, πού υπηρετεί ο καθένας (σε ποιό σχολείο ή στη διάθεση) κλπ.

Κανονικά, αυτά τα στοιχεία θα πρέπει να δημοσιοποιηθούν ΠΡΙΝ τα τελικά αποτελέσματα. ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ εν προκειμένω δεν προβλέπονται; Κι αν υπάρχουν λάθη και "λάθη" σε ό,τι δηλώθηκε, πώς θα διορθωθούν;
και πότε ;  Την επόμενη χρονιά ; ;)

Νομίζω πως όλοι έχουμε έννομο συμφέρον να γνωρίζουμε: είτε κάναμε αίτηση μετάταξης, είτε όχι. Νομίζω.

Εϊναι , νομίζω, η μοναδική φορά που ούτε η διαδικασία είναι γνωστή, ούτε επιτρέπεται αλλαγή στην αίτηση, ούτε ακύρωση, ουτε ένσταση.

Για μένα αυτό μυρίζει παγίδα. Αλλά, ρε αδερφέ, ο νόμος τι λέει; Ξέρει κανείς; Δικαιώματα δεν έχουμε πια;

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7156 στις: Αύγουστος 24, 2013, 11:39:43 πμ »

Εϊναι , νομίζω, η μοναδική φορά που ούτε η διαδικασία είναι γνωστή, ούτε επιτρέπεται αλλαγή στην αίτηση, ούτε ακύρωση, ουτε ένσταση.

Για μένα αυτό μυρίζει παγίδα. Αλλά, ρε αδερφέ, ο νόμος τι λέει; Ξέρει κανείς; Δικαιώματα δεν έχουμε πια;
Γενικά το χαρακτηριστικό της όλης διαδικασίας είναι η μυστικότητα και η εσωστρέφεια από πλευράς υπουργείου! Κοινώς: παίζουν με κλειστά χαρτιά!  ;)
  

Αποσυνδεδεμένος minute10

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7157 στις: Αύγουστος 24, 2013, 11:44:07 πμ »
Μεγάλη Εκπληξη=Διορισμοί Μονίμων εκπαιδευτικών λέτε;

Μεγάλη Εκπληξη=βγήκαμε από το μνημόνιο και θα ξαναιδρυθούν οι ειδικότητες που καταργηθήκανε ο.Ο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:00:16 »

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7158 στις: Αύγουστος 24, 2013, 11:47:32 πμ »

Εϊναι , νομίζω, η μοναδική φορά που ούτε η διαδικασία είναι γνωστή, ούτε επιτρέπεται αλλαγή στην αίτηση, ούτε ακύρωση, ουτε ένσταση.

Για μένα αυτό μυρίζει παγίδα. Αλλά, ρε αδερφέ, ο νόμος τι λέει; Ξέρει κανείς; Δικαιώματα δεν έχουμε πια;
Γενικά το χαρακτηριστικό της όλης διαδικασίας είναι η μυστικότητα και η εσωστρέφεια από πλευράς υπουργείου! Κοινώς: παίζουν με κλειστά χαρτιά!  ;)
To oλο θεμα ειναι ποιοι θα χαρουν και ποιοι θα γελασουν......αυτοι(Υπουργειο) ή εμεις; E ρε γλεντια που θα κανουμε απο βδομαδα!!!Ετοιμαστε σαμπανιες.....ή καλυτερα κονιο....
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος Lechuck

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • Με Κατέλη υπουργό Παιδείας, κα Βας Βας Πρωθυπουργό
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7159 στις: Αύγουστος 24, 2013, 11:51:08 πμ »
καλημέρα..

.. πέρα από τον αλγόριθμο που είναι επτασφράγιστος  δεν θα ΄πρεπε να δημοσιοποιηθούν τα μόρια κάθε μετατασσόμενου, τα οποία έχουν ληφθεί υπόψη στην παρούσα διαδικασία, για να μαντέψουμε  ί σ ω ς  πως λειτούργησε ο μηχανισμός ??

Στις μεταθέσεις, αντίστοιχα, σε κάθε Διεύθυνση - όπως τόσα χρόνια ξέρουμε -  αναρτώνται οι πίνακες με τα μόρια δυσμενών συνθ., οικογεν. κατάστασης, πού υπηρετεί ο καθένας (σε ποιό σχολείο ή στη διάθεση) κλπ.

Κανονικά, αυτά τα στοιχεία θα πρέπει να δημοσιοποιηθούν ΠΡΙΝ τα τελικά αποτελέσματα. ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ εν προκειμένω δεν προβλέπονται; Κι αν υπάρχουν λάθη και "λάθη" σε ό,τι δηλώθηκε, πώς θα διορθωθούν;
και πότε ;  Την επόμενη χρονιά ; ;)

Νομίζω πως όλοι έχουμε έννομο συμφέρον να γνωρίζουμε: είτε κάναμε αίτηση μετάταξης, είτε όχι. Νομίζω.

Εϊναι , νομίζω, η μοναδική φορά που ούτε η διαδικασία είναι γνωστή, ούτε επιτρέπεται αλλαγή στην αίτηση, ούτε ακύρωση, ουτε ένσταση.

Για μένα αυτό μυρίζει παγίδα. Αλλά, ρε αδερφέ, ο νόμος τι λέει; Ξέρει κανείς; Δικαιώματα δεν έχουμε πια;

Ιερεμία από που προκύπτει ότι δεν επιτρέπεται ακύρωση? Κάποιοι συνάδελφοι κατέθεσαν αιτήσεις ανάκλησης. Δεν γίνεται να μην ακυρωθεί μια αίτησή σου όταν ακόμα δεν έχουν ανακοινωθεί τα ονόματα.

Αποσυνδεδεμένος blogtruman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7160 στις: Αύγουστος 24, 2013, 11:56:51 πμ »
Με αφορμή κάποια μηνύματα για την απεργία.. Διαβάζω και θλίβομαι!

Αν δεν κάνουμε απεργία διαρκείας και τώρα ήμαστε άξιοι της μοίρας μας και καλά κάνουν ότι μας κάνουν!

Τι άλλο περιμένεις συνάδελφε να σου συμβεί για να κάνεις κάτι? Υποχρεωτικά σε μεταθέτουν, υποχρεωτικά σε μετατάσουν, υποχρεωτικά σε κάνουν ότι θέλουν, σου μειώνουν το μισθό, σε αφήνουν με τα παιδιά να κάνεις μάθημα σε παγωμένες τάξεις, να είστε 30 στο τμήμα, να μην ξέρεις τι σου γίνεται μέχρι μέσα Σεπτέμβρη, να αλλάζουν το πρόγραμμα σπουδών κατά το δοκούν, να μετατρέπουν την παιδεία σε ότι τους βολεύει.. Δεν πήρες είδηση ότι γραφίτη στα φωτοτυπικά από του γονείς ζητάμε και για να πληρώσουν για πετρέλαιο θα κάνουμε έρανο σε λίγο.

Και εσείς γενναίοι συνάδελφοί μου, κατηγορείτε ο ένας τον άλλο για βύσματα, ότι δεν πιάνει εμένα, ότι δεν κάνει την δουλειά της η ΟΛΜΕ (βάλε εσύ υποψηφιότητα και καν'την), ότι διαφωνείς, ότι δεν σου φτάνουν τα χρήματα, ότι η γάτα σου πονάει το στομάχι της..  >:(

Του χρόνου δεν θα έχεις δουλειά να πληρώσεις το δάνειο που τώρα πληρώνεις (και για αυτό δεν απεργείς) δεν το σκέφτεσαι? ότι θα σε μετακομίσουν με την οικογένειά σου με υποχρεωτική μετάθεση δεν σε απασχολεί? ότι σε υποτιμούν και σε μειώνουν αποκαλώντας σε τεμπέλη και άλλα κοσμητικά δεν σε θίγει?  :o

Δικαιολογίες θα βρεις πολλές για να μην απεργήσεις! Ολοι σε ενοίκια ήμαστε 900χλμ μακρυά από το σπίτι μας, μια δόση κάπου όλοι έχουμε, ένα παιδί και μια οικογένεια πολλοί την έχουν. Ολοι έχουμε ανάγκη τα έχουμε τα χρήματα από την εργασία μας.. Ολοι στο ίδιο καζάνι ήμαστε.

Η μήπως δεν ήμαστε όλοι??

Μήπως εγώ είμαι σπίτι μου (δεν έχω παράπονω καλά είναι) και μήπως είμαι και με ΑΣΕΠ (δεν με απολύουν εμένα), μήπως είμαι πάνω από 12 χρόνια στην υπηρεσία (δεν με μεταθέτουν εμένα αυτά είναι για τους "μικρούς"), μήπως είμαι ΠΕ02 (που δεν πάθαμε και τίποτα από ωράριο(, μήπως έγώ δεν μπορώ για τους παραπάνω λόγους να απεργήσω;  :-\

Ξυπνάτε όσο δεν μιλάτε και του χρόνου από εσάς θα θυσιάσουν! Δείτε το πεζά όπως αυτοί. Ολα θέμα πίεσης είναι! Αν θέλετε να πιάσουν τα υπουργεία τους να βάλουν "ταξη" εκεί αντί να ασχολούνται με το εύκολο (διασπασμένο υπουργείο) πρέπει να αγωνισθούμε. Η ομάδα που δεν μιλάει θα τα λουστεί! Τόσο ΑΠΛΑ.

Υ.Γ. Οσο για τα λάθη της ΟΛΜΕ.. Σε κάθε πόλεμο οι στρατηγοί, αξιωματικοί μπορεί να κάνουν και κάποια λάθη (ή λάθη τα βλέπουν κάποιοι) δεν σημαίνει ότι οι στρατιώτες δεν πολεμάνε επειδή διαφωνούν! Τότε σίγουρα ο στρατός αυτός θα χάσει τη μάχη. Ο πιο μεγάλος κίνδυνος αποτυχίας ενός αγώνα είναι να μην τον δώσουμε

Αποσυνδεδεμένος Λυδία

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7161 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:05:04 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2013, 12:08:23 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7162 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:09:28 μμ »
Και για οσους πιστεύουν οτι το θεμα ειναι ο συγκεκριμένος υπουργος να θυμίσω οτι καποιοι πίστευαν οτι αν φύγει η Διαμαντοπουλου τα πραγματα θα ειναι καλυτερα στην παιδεία. Οι περικοπές σε καθε κοινωνικο αγαθό και κατα συνέπεια στην παιδεία ειναι διεθνής πολιτικη που εφαρμόζεται με ακομα σκληρότερα τροπο σε Ισπανία και Πορτογαλία.
http://ipaideia.gr/sta-sxoleia-tis-ivirikis-ginetai-tis-eladas.100309240fd145ec51a9a608385bae1f.html
Οποιος λοιπον νομίζει οτι δεν τον αφορα ας το πει.
Παντως νομιζω οτι ο Patreas, που έγραψε οτι παμε σε νεα μορφή οργανικής με πιθανή την πλήρη ελαστικοποίηση των εργασιακών σχέσεων, εχει απόλυτο δίκιο. Οργανικη σε ολους τους εκπαιδευτικούς ανακοινώνει σημερα στα παραπολιτικά ο υπουργος
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος ieremias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7163 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:14:21 μμ »
Ιερεμία από που προκύπτει ότι δεν επιτρέπεται ακύρωση? Κάποιοι συνάδελφοι κατέθεσαν αιτήσεις ανάκλησης. Δεν γίνεται να μην ακυρωθεί μια αίτησή σου όταν ακόμα δεν έχουν ανακοινωθεί τα ονόματα.
Όταν είχα πάρει στο υπουργείο, μου είπαν ότι διαδικασία ακύρωσης δεν υπάρχει.
Όμως αν δεν κάνω ταυτοποίηση θεωρείται ακύρωση...
Αλλά και πάλι ο τρόπος που μου το είπαν ήταν στον αέρα. Ένας συνάδελφος πέρναγε και τον ρώτησαν κλπ...
Πήρα τα τηλέφωνα της Απόφασης για τις μετατάξεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 24, 2013, 12:29:13 μμ από ieremias »

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7164 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:17:45 μμ »
Κάποιοι λένε ότι φταίει η ΟΛΜΕ επειδή λέει "όχι" σε όλα και δεν κάνει προτάσεις συμβατές με τη λογική της κυβέρνησης. Δηλαδή το πρόβλημα είναι ότι δεν έχουμε μια "καλή" ΟΛΜΕ που θα διαπραγματεύεται για μας -εμείς βέβαια δε χρειάζεται να κάνουμε κάτι, αφού τους έχουμε αναθέσει να μας εκπροσωπούν.
Οι περισσότεροι συνδικαλιστές, ιδίως οι κυβερνητικοί, έχουν χάσει τ' αυγά και τα καλάθια· όχι όμως επειδή δεν διαβουλεύονται, αλλά γιατί ο "συνδικαλισμός" της διαπραγμάτευσης, του παζαριού, του διαδρόμου και του πολιτικού γραφείου έχει τελειώσει.  Κάποτε οι κυβερνήσεις τους είχαν ανάγκη ως διαμεσολαβητές για τη διασφάλιση της συναίνεσης. Τώρα πλέον δεν επιδιώκουν τη συναίνεση, αλλά την επιβολή δια του φόβου, την εμπέδωση της αντίληψης ότι "δεν γίνεται αλλιώς", ότι η λογική του δικού τους συμφέροντος είναι η κοινή λογική, ότι ο καθένας είναι μόνος του. Και βέβαια μια χαρά τα καταφέρνουν μέχρι στιγμής.




Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7165 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:19:40 μμ »
Εγω δεν καταλαβαινω πως ειναι δυνατον να βγαλουν τα ονοματα την δευτερα,ακομα και 2000..οσων ,ας πουμε,ικανοποιηθηκαν στο ιδιο ΠΥΣΠΕ.ΠΡΩΤΑ πρεπει να βγει ο αξιολογικος πινακας με τα μορια.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ/ΚΟΥΡΕΛΟΧΑΡΤΟ.Το γραφει καθαρα.Ισως ειναι το μονο που γραφει καθαρα.
Εκτος αν το κανουν την ιδια μερα.Βγαινει πρωτα ο αξιολογικος πινακας και μετα τα πρωτα αποτελεσματα.Αυτο..ειναι εφικτο να γινει;

Αποσυνδεδεμένος chrysana

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7166 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:30:09 μμ »
Αν κρινω με βαση την ταχυτητα με την οποια φροντισαν να μας επιταξουν, τοτε ανετα θα βγαλουν τους πινακες Δευτερα πρωι και τα τελικα το απογευμα. Ικανους για ολα τους εχω!Ουτε πολυενδιαφερονται για το αν ειναι σωστα κι αξιοκρατικα ολα.

Αποσυνδεδεμένος Lechuck

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • Με Κατέλη υπουργό Παιδείας, κα Βας Βας Πρωθυπουργό
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7167 στις: Αύγουστος 24, 2013, 12:31:55 μμ »
Εγω δεν καταλαβαινω πως ειναι δυνατον να βγαλουν τα ονοματα την δευτερα,ακομα και 2000..οσων ,ας πουμε,ικανοποιηθηκαν στο ιδιο ΠΥΣΠΕ.ΠΡΩΤΑ πρεπει να βγει ο αξιολογικος πινακας με τα μορια.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ/ΚΟΥΡΕΛΟΧΑΡΤΟ.Το γραφει καθαρα.Ισως ειναι το μονο που γραφει καθαρα.
Εκτος αν το κανουν την ιδια μερα.Βγαινει πρωτα ο αξιολογικος πινακας και μετα τα πρωτα αποτελεσματα.Αυτο..ειναι εφικτο να γινει;

Καταρχήν άνετα τους βγάζουν και ταυτόχρονα. Από την άλλη στην Υ.Α. αναφέρει ότι θα συνταχθούν, όχι ότι θα ανακοινωθούν οι πίνακες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158560
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 520
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 544
Σύνολο: 555

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.