*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4309687 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7588 στις: Αύγουστος 26, 2013, 04:08:04 μμ »
Καλά σε αυτό πρέπει να το παραδεχτούμε το Υπουργείο! Καμία διαρροή πληροφοριών (ούτε και διευκρινήσεων άλλωστε)! Μα τι στο καλό, ο Υπουργός με τη μάνα του και την κουμπάρα του επεξεργάζονται τα αποτελέσματα και δεν έχει μάθει κανείς τίποτα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:13:15 »

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7589 στις: Αύγουστος 26, 2013, 04:11:15 μμ »
guestteacher αυτό που λες φοβάμαι,τα αποκαλυπτήρια....

Αποσυνδεδεμένος Lechuck

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • Με Κατέλη υπουργό Παιδείας, κα Βας Βας Πρωθυπουργό
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7590 στις: Αύγουστος 26, 2013, 04:16:12 μμ »
Σχόλιο συναδέλφου σε είδηση του Alfavita πριν λίγο που ανέφερε ότι οι μετατάξεις θα βγουν σήμερα. Το μεταφέρω αυτούσιο χωρίς να ξέρω αν είναι έγκυρο ή όχι:

"Από το υπουργείο λένε ότι ήδη έστειλαν το ΦΕΚ στο τυπογραφείο. Είναι θέμα ωρών. Θα μπορούσαν να τα κοινοποιήσουν και με δελτίο τύπου, για να μάθουμε και τα μαντάτα..."

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7591 στις: Αύγουστος 26, 2013, 04:17:52 μμ »
Σχόλιο συναδέλφου σε είδηση του Alfavita πριν λίγο που ανέφερε ότι οι μετατάξεις θα βγουν σήμερα. Το μεταφέρω αυτούσιο χωρίς να ξέρω αν είναι έγκυρο ή όχι:

"Από το υπουργείο λένε ότι ήδη έστειλαν το ΦΕΚ στο τυπογραφείο. Είναι θέμα ωρών. Θα μπορούσαν να τα κοινοποιήσουν και με δελτίο τύπου, για να μάθουμε και τα μαντάτα..."

Μόλις το σκεφτόμουνα. Λογικά θα τα έστελνε για ΦΕΚ για να μην πέσει το μαγείρεμα της τελευταίας στιγμής (όποιος πρόλαβε πρόλαβε δηλαδή).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:13:15 »

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7592 στις: Αύγουστος 26, 2013, 04:19:33 μμ »
Θα μπορούσαν να τα κοινοποιήσουν και με δελτίο τύπου, για να μάθουμε και τα μαντάτα..."
σωστα
μαθημενα πια τα βουνα στα χιονια
cease the day!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7593 στις: Αύγουστος 26, 2013, 04:21:17 μμ »
Καταλαβαινω απολυτα την αγωνια οσων εχουν κανει αιτηση στις υποχρεωτικες,οπως εχω αγωνια και για τις εθελοντικες.
Ας μην τους τρομοκρατουμε με σεναρια για διαθεσιμοτητες ρε παιδια.
Φιλοι μου.,..δεν ξερω κατα ποσο ευσταθει το δημοσιευμα οτι δεν βρεθηκε πλεοναζον προσωπικο διοικητικο στα ΑΕΙ κλπ.
Καταρχην να πω οτι ειναι Κουφο να μην υπαρχει πλεοναζον για ευνοητους λογους.Εδω βρηκανε σε εμας και σε ειδικοτητες που ειναι πολυ μικρες.
Κατα δευτερον αν δεν βρηκαν σαφεστατα δεν βρηκαν γιατι τα πανεπιστημια ΔΕΝ εδωσαν ΟΙ ΙΔΙΟΙ πλεοναζοντες.Και ειναι δημοσιευμενο επισημα οτ  το μπαλακι το πεταξαν στα πανεπηστιμια για να τους βρει.
Επισης επισημα απο τη εγκυκλιο(;..σορυ..δεν ειμαι σιγουρη οτι ονομαζεται εγκυκλιος αυτο,αλλα σιγουρα ηταν το επισημο εγγραφο του υπουργειου),ελεγε οτι αν τα ιδρυματα δεν βγαλουν πλεοναζοντες τοτε το υπουργειο θα προχωρησει σε ΟΡΙΖΟΝΤΙΕΣ διαθεσιμοτητες στους διοικητικους των ιδρυματων.
Αρα,ακομα και να ευσταθει το δημοσιευμα,θα προχωρησει με τις οριζοντιες.
Αν βγαλει τους εκ/κους που εκαναν αιτηση στις υποχρεωτικες..οσους περισσεψοιυν δηλαδη...τιποτα δεν θα μπορει να μαζεψει τον κλαδο αμς  απο την οργη.
Βεβαιως νιωθω πραγματικα ασχημα που ελπιζω να ειναι στους διοικητικους των ιδρυματων,ομως δεν μπορω να πω ψεματα ρε παιδια.
Οποτε μην αγχωνεστε.ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΕΝΝΟΩ.

Αποσυνδεδεμένος kateri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 980
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7594 στις: Αύγουστος 26, 2013, 04:27:56 μμ »
Σιγά μη το στείλανε για ΦΕΚ για να μην υπάρξει μαγείρεμα...μήπως το ίδιο το υπουργείο ήθελε να διαρρεύσει κάτι τέτοιο;λέω εγώ....πολύ καχύποπτη είμαι....
Ακόμη και οι διορισμοί με ένα excel ανακοινώνονται....

Αποσυνδεδεμένος nisiotisa12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7595 στις: Αύγουστος 26, 2013, 04:30:10 μμ »
ΕΕΕΕ ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ!!! Δλδ έχει πάει για ΦΕΚ και δεν έχει υπάρξει καμμία απολύτως ενημέρωση επίσημη ή ανεπίσημη ... πχ αριθμός αιτήσεων ανά κλάδο;; Και πάει απευθείας για ΦΕΚ γιατί αποκλείεται να υπάρχει το οποιοδήποτε λάθος ε;;; Ε ρε ξεψίρισμα που έχει να πέσει στις λίστες ... Δεν το πίστευα (και ακόμα δεν το πιστεύω) ότι όντως θα γίνει σήμερα ... τελευταίες ώρες δευτεροβάθμιοι εκπαιδευτικοί;;;;;;;;;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7596 στις: Αύγουστος 26, 2013, 04:30:45 μμ »

...
Βεβαιως νιωθω πραγματικα ασχημα που ελπιζω να ειναι στους διοικητικους των ιδρυματων,ομως δεν μπορω να πω ψεματα ρε παιδια.
Οποτε μην αγχωνεστε.ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΕΝΝΟΩ.
Παρομοίως.......
  

Αποσυνδεδεμένος el

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"ΕΛΥΤΗΣ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7597 στις: Αύγουστος 26, 2013, 04:33:35 μμ »
Εγω να ρωτησω κατι κ οποιος μπορει να βοηθησει?Ισως να ειναι κ χαζο αλλα δικαιολογηστε με γιατι το μυαλο μου αυτες τις μερες εχει γινει πολτος. ;D
αν καποιος εβαλε 1η επιλογη εκτος πυσδε κ περιφερειας κ 2η εκτος πυσδε αλλα εντος περιφερειας διορισμου πως εξεταζεται η αιτηση του θελω να πω εστω οτι στην 1η επιλογη του δεν καλυπτονται οι θεσεις απο τους εντος(περιφερειας η πυσδε)συνεπως υπαρχουν θεσεις προς διεκδικιση απο την επικρατεια και με τα μορια του την πιανει αλλα στην περιφερεια που ανηκει δεν εχουν γινει αιτησεις κ δεδομενου οτι εχει μορια κ εχει αιτηθει νομο εντος περιφερειας τον στελνουν εκει για να καλυφθουν πρωτα τα κενα εκει?ετσι τι νοημα εχει η πρωτη κ δευτερη επιλογη?
cease the day!!!!!!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7598 στις: Αύγουστος 26, 2013, 04:34:14 μμ »
Παιδιά μάλλον δεν το είπα καλά.
Λέω αυτό που θα ανακοινωθεί θα είναι το συνοδευτικό από αυτό που θα στείλουν (ηλεκτρονικά) για ΦΕΚ.
Πέρα από την πλάκα τώρα αν θέλεις να κάνεις σωστή δουλειά δεν μπορείς νας στείλεις κάτι άλλα των άλλων.


ΥΓ. Τώρα που το ξαναδιαβάζω Υπ. Παιδείας και σωστή δουλειά...παιδιά μην με παρεξηγείτε...

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7599 στις: Αύγουστος 26, 2013, 04:34:32 μμ »
Καμια βαση δεν δινω σ εεναν χρηστη του αλφαβιτα.Μια μανια ομως που την εχετε ορισμενοι,να παιρνετε σαν δεδομενα αυτα που γραφονται ανεπισημα... :P
Εγω ομως θελω να δω τον αξιολογικο πινακα.Ακομα και η εγκυκλιος/κουρελοχαρτο των υποχρεωτικων,μιλαγε για πινακα αξιολογησης των αιτηθεντων.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;

Αποσυνδεδεμένος dahmeli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7600 στις: Αύγουστος 26, 2013, 04:35:19 μμ »
Εχω βαρεθει να ακουω οτι περισσεύω, οταν διοριστικα δεν περισσευα και μου εδωσαν την επιλογη να φυγω απο τον ιδιωτικο τομεα και να κανω τη δουλεια μου σε σχολειο, φετος το καλοκαιρι καθε 2 βδομαδες και μια αιτηση, για πρωτες μεταταξεις, αποσπασεις, πειραματικα κτλ κτλ ,μας φερονται σαν προβατα που τους χρωσταν χαρη. Αντισκηνο κατω απο τη δευτεροβαθμια στησαμε.
Και ενω μεχρι τωρα δεν ειχα ενοχληθει με τους διπλα με μεσον, χωρις μεσον, σε γραφεια, υπουργεια ή οχι, τωρα τσακιστηκα να γυρισω πισω και να παω στην πρωτη δευτεροβαθμια που βρηκα στην Αθηνα για ταυτοποιηση, γιατι δεν προλαβαινα να παω στη δικη μου,  και ειδα 2 υπαλληλους η μια να παιζει πασιετζα και η αλλη να βλεπει ρουχα online, στη Β Αθηνας αυτο, στον 1ο οροφο, ε ναι  αυτη τη φορα σπαστηκα με ολη την τρομοκρατια οτι περισσευουν εκπαιδευτικοι και να ακουω ολο το καλοκαιρι οτι "καθομαστε".

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7601 στις: Αύγουστος 26, 2013, 04:38:02 μμ »
Καμια βαση δεν δινω σ εεναν χρηστη του αλφαβιτα.Μια μανια ομως που την εχετε ορισμενοι,να παιρνετε σαν δεδομενα αυτα που γραφονται ανεπισημα... :P
Εγω ομως θελω να δω τον αξιολογικο πινακα.Ακομα και η εγκυκλιος/κουρελοχαρτο των υποχρεωτικων,μιλαγε για πινακα αξιολογησης των αιτηθεντων.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ;

ελα να σε φτιάξω και σένα λίγο μεσημεριάτικα. Αμα σου πω ότι το πήρε ο Μπράτης και στον πανικό να το παρει πρώτος το έσκισε...θα με πιστεψεις τώρα...το έίδα με τα μάτια μου...   :P
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 26, 2013, 04:40:02 μμ από guestteacher »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 334
Σύνολο: 348

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.124 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.