*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385295 φορές)

0 μέλη και 17 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7980 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:37:21 μμ »
Και μια που μιλάμε για πρωτοβάθμια είπα και εγώ να κάνω εδώ δημόσια μια συνεδρία.

Νιώθω ότι περπατώ μες το δάσος (όταν ο λύκος δεν είναι εδώ)... όπου υπάρχουν πολλά μονοπάτια... και πρέπει κάθε φορά να επιλέξω τη σωστή διαδρομή... (λύκε λύκε είσαι δω?)

ΥΓ1 Γιατρέ μου είμαι καλά?
ΥΓ2 Ποιους θα φάει ο λύκος? οεο?
ΥΓ3 Το τραγουδάκι τελειώνει με τον στίχο "Παίρνω την μαγκούρα μου και σας κυνηγώ". Τυχαίο δεν νομίζω...
ΥΓ4 Ήταν μακράν το χειρότερο καλοκαίρι μου με όλη αυτή την αβεβαιότητα...  :(



Συμφωνώ απολύτως. SGAV σημαίνει αυτό που φαντάζομαι;  Έλιωσα!  ;D ;D ;D
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:27:47 »

Αποσυνδεδεμένος guest

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
  • ω ναι!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7981 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:40:46 μμ »
@    Γατόπαρδος

θεωρείς δεν θεωρείς νόμιμες τις μετατάξεις αυτές, οι αιτήσεις κατατέθηκαν παρά τα τέρατα που έλεγες. Τώρα τι ρόλο βαράς εδώ? Να κουνάς το δάχτυλό σου και να μαλώνεις σε κάθε σελίδα όσους έκαναν  αιτήσεις και να το παίζεις εσύ ο / η πιο σωστός-η και ηθικός-ή? Έλεος δηλαδή. Βγες απ'το ποστ και κινήσου με όλα τα νόμιμα μέσα και πραγματικά εύχομαι να πετύχεις αυτό που θες. Για την  ιστορία δεν έκανα αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος ritaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7982 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:43:46 μμ »
8 ΔΔΕ δεν έκαναν ταυτοποίηση και απλά πρωτοκόλλησαν τις αιτήσεις.....ίσως είναι ένας λόγος....

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7983 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:44:43 μμ »
Παρακολουθώ το θέμα εδώ και μέρες αλλά σήμερα έχω χάσει κάθε ιδέα. Φερόμαστε σαν τους παππούδες στα προπατζίδικα που βλέπουν έναν αγώνα ποδοσφαίρου και οι μισοί έχουν παίξει 1 και οι άλλοι μισοί 2 και περιμένουν και οι μεν και οι δε να το μπει το γκολ για να πουν "στα ' λεγα εγώ". Έλα όμως που το ματς είναι στημένο να κάτσει στο 0-0 και να πάνε όλοι κουβά.
Μπήκαμε σε μια διαδικασία αυγουστιάτικα να τζογάρουμε με τις ζωές μας και τη δουλειά μας, με οδηγίες και διευκρινίσεις που στόχο έχουν να μας μπερδέψουν, την ώρα που "μαγειρεύονται" τα προγράμματα σε Λύκεια και ΕΠΑΛ και με μία διάτρητη από όλες τις απόψεις διαδικασία. Ο καθένας ερμήνευσε με κάποιον τρόπο τις μετατάξεις και μετά από σκέψη και υπολογισμούς αποφάσισε να κάνει ή να μην κάνει αίτηση. Εγώ π.χ. είμαι σε διάθεση ΠΥΣΔΕ στην περιοχή που θέλω αλλά δεν έχω αρκετά μόρια ώστε να πιάνω κοντινό Δημοτικό, οπότε ερμηνεύοντας ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΡΟΠΟ κυρίως τις προθέσεις τους και όχι τη νομοθεσία (αφού δεν τους δεσμεύει τίποτα και δεν εμπιστεύομαι τα δικαστήρια) και θεωρώντας παράτυπη τη διαδικασία αποφάσισα να μην κάνω αίτηση. ΤΖΟΓΑΡΑ λοιπόν όπως όλοι μας (εκτός αν κάποιος είχε inside info). Και τώρα στο παρά 1 των αποτελεσμάτων αντί να τα βάλουμε με αυτούς που μας έβαλαν στη διαδικασία φαγωνόμαστε μεταξύ μας για το ποιος ερμήνευσε σωστά τους χρησμούς της Πυθίας.
Κρίμα και νόμιζα ότι ο Σεπτέμβρης θα μας βρει ενωμένους σε κινητοποιήσεις, είμαστε άξιοι της μοίρας μας και καλά μας κάνουν!
 


Λυπάμαι που έχεις τόόόσο δίκιο! Λυπάμαι για την κατάντια όλων μας. Αλλά νομίζω ότι είναι λόγω της ΑΠΟΓΝΩΣΗΣ στην οποία έχουμε περιέλθει, καλά καλά χωρίς να το καταλάβουμε... Απλά έκλεισαν όλες οι πόρτες. Το έχω συνειδητοποιήσει μόλις πρόσφατα και με έχει πιάσει πανικός και θλίψη, και θυμός. Δεν αξίζουμε οι εκπαιδευτικοί τέτοια συμπεριφορά.  Άλλα είχαμε ονειρευτεί... Είχαμε ονειρευτεί τουλάχιστον αξιοπρέπεια.
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:27:47 »

Αποσυνδεδεμένος karnavali

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7984 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:45:38 μμ »
@ Γατόπαρδος

Αν δεν είσαι ένας από τους διαχειριστές του forum και προσπαθείς να συντηρήσεις την συζήτηση, τότε έχεις καταντήσει απλά γραφικός.
Έλεος με τη νομιμότητα...
Ναι έχω κάνει αίτηση για μετάταξη και περιμένω με αγωνία

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7985 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:51:08 μμ »
Πάει μάλλον και η σημερινή,ε??Ηταν που έδωσε εντολή ο υπουργός να βγούν τη ΔΕΥΤΕΡΑ!Ε,ρε γέλιο...
Μας έχει φάει η μαρμάγκα,ούτε 1 βόλτα δε μπορούμε να πάμε και κοιτάμε συνέχεια το κινητό μπας και βγάλουν τίποτα...ΟΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ...

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7986 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:53:50 μμ »
Πάμε για αύριο από ότι φαίνεται;
  

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7987 στις: Αύγουστος 27, 2013, 06:55:19 μμ »
Πάει μάλλον και η σημερινή,ε??Ηταν που έδωσε εντολή ο υπουργός να βγούν τη ΔΕΥΤΕΡΑ!Ε,ρε γέλιο...
Μας έχει φάει η μαρμάγκα,ούτε 1 βόλτα δε μπορούμε να πάμε και κοιτάμε συνέχεια το κινητό μπας και βγάλουν τίποτα...ΟΙ ΑΧΡΗΣΤΟΙ...

Αστα... κ οσο σκεφτομαι οτι τρωω τον καυσωνα στη μαπα ενω θα μπορουσα να δροσιζομαι σε μια υπεροχη θαλασσα...
Ξεκινησαν με ανακοινωσεις οτι ξεπερασαν τα νουμερα οι αιτησεις, οτι τη Δευτερα ολα ετοιμα, την Τριτη σε λιγες ωρες κτλ κτλ... Κ οποιαδηποτε ανακοινωση - πληροφορια ειναι πριν 4-5 ωρες.
Ή μας δουλευουν ή δεν ξερουν τι τους γινεται...

Δεν ξερω με εχει χτυπησει η ζεστη στο κεφαλι... Απτα χειροτερα καλοκαιρια μας οντως... κ στο τελος θα τους πουμε κ ευχαριστω!!

Αποσυνδεδεμένος Mouton

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7988 στις: Αύγουστος 27, 2013, 07:00:06 μμ »
@    Γατόπαρδος

θεωρείς δεν θεωρείς νόμιμες τις μετατάξεις αυτές, οι αιτήσεις κατατέθηκαν παρά τα τέρατα που έλεγες. Τώρα τι ρόλο βαράς εδώ? Να κουνάς το δάχτυλό σου και να μαλώνεις σε κάθε σελίδα όσους έκαναν  αιτήσεις και να το παίζεις εσύ ο / η πιο σωστός-η και ηθικός-ή? Έλεος δηλαδή. Βγες απ'το ποστ και κινήσου με όλα τα νόμιμα μέσα και πραγματικά εύχομαι να πετύχεις αυτό που θες. Για την  ιστορία δεν έκανα αίτηση.

+10000

1. Δεν έπιασε κανένας κανέναν με το ζόρι να κάνει αίτηση στις υποχρεωτικές
2. Οι εθελοντικές δείχνουν οτι έχουν ακυρωθεί
3. Έστω και αν ειναι "παράνομη" μια διαδικασία η συμμετοχή 5750 ατόμων την καθιστά θελουμε δεν θελουμε νόμιμη.
4. Κάναμε όσοι συμμετείχαμε και στις εθελοντικές υπεύθυνες δηλώσεις οτι δεν παραιτουμαστε απο τις εθελοντικές εφόσον το υπουργείο δεν εχει επίσημα ακυρώσει την διαδικασία
5. Οποίος θέλει μπορεί να κάνει οποία ενέργεια θέλει μόνος του ή με άλλους για να δικαιωθεί εφόσον νομίζει οτι αδικείται
6. κανενας ομως και καμια δεν εχει δικαιωμα να κρινει την αποφαση καποιου αλλου να συμμετασχει σε μια διαδικασια που αυτος θεωρει οτι τον αδικει εάν καποιος δεν εκανε αιτηση υποχρεωτικη και φοβαται οτι θα χάσει την θεση του επειδη κατα πασα πιθανοτητα συγχωνευθηκαν οι θεσεις των εθελοντικων και των υποχρεωτικων ειναι προβλημα αποκλειστικα δικο του και δεν αφορα κανεναν άλλον αν εχει μετανιωσει που δεν συμμετειχε δεν του φταινε οι αλλοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2013, 07:17:40 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7989 στις: Αύγουστος 27, 2013, 07:01:09 μμ »
Αφήστε τη Γατόπαρδο ήσυχη, όλοι εσείς οι όψιμοι (άλλος με 6 post και άλλος στο 1ο του post ΗΜΑΡΤΟΝ) επικριτές. Ντρέπομαι για λογαριασμό σας που εξαντλείτε όλη την επιθετικότητα σας σε  μία συνάδελφο που 99 στα 100 είναι σωστά τα όσα λέει. Απλά από την 100% κατανοητή πικρία της είπε και μία λέξη παραπάνω! Αντί να αρχίσετε να ρίχνετε το τρελό κράξιμο στον Υπουργό και να μας λέτε ένας ένας ότι θα απεργήσει από το Σεπτέμβριο μέχρις εσχάτων, κλείνεται τα μάτια στην καραμπινάτη ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ της σιγής για τις εθελοντικές!!!
Σημείωση: Και εγώ έκανα στις εθελοντικές και στις υποχρεωτικές (με κατεβασμένα τα μούτρα και με τρεμάμενα χέρια από τον εκνευρισμό).  Δε θα το παίξω όμως και μάγκας!!! Μάγκας θα το παίξω στην απεργία της ΟΛΜΕ ή όπου στο διάολο θα με μετατάξει το Υπουργείο.
Επομένως εσείς μη κουνάτε το δάκτυλο στη Γατόπαρδο, γιατί το Θέμα που είστε (ή πρόσφατα μπήκατε) έχει να κάνει και με τις εθελοντικές.

Αποσυνδεδεμένος chrisk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7990 στις: Αύγουστος 27, 2013, 07:06:46 μμ »
Πριν απο λίγο ο Δημήτρης Μπράτης μέσω της σελίδας του στο Facebook ενημερώνει πως σύμφωνα με το Υπουργείο οι μετατάξεις των εκπαιδευτικών θα ανακοινωθούν αύριο.
 




"Μετατάξεις αύριο λένε πως θα ανακοινωθούν.Αποσπάσεις τίποτε νεότερο.Το 1000 αποσπασεις συνολικά έχει βάση μ όσα άκουσα σήμερα στο υπουργείο...συμβούλιο ούτε την άλλη βδομάδα δεν έχει προσδιορισθεί."


Διαβάστε περισσότερα: http://www.alfavita.gr/arthron/%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CE%B7-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF%CE%BD%CF%89%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B5%CF%87%CE%B7%CF%83-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7#ixzz2dBbkwuJj
 

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7991 στις: Αύγουστος 27, 2013, 07:08:26 μμ »
Μπορεί η/ο Γατόπαρδος να κουράζει λίγο, εκφράζοντας την άποψή του/της αλλεπάλληλες φορές, με περίσσιο πάθος, αν θέλουμε να είμαστε ειλικρινείς όμως, έχει δίκιο. Πρώτα θα έπρεπε να τοποθετηθούν οι 945 των εθελοντικών, που υπέβαλαν αίτηση πρώτοι, και ύστερα οι 5.500 των υποχρεωτικών. Δεν έκανα αίτηση μετάταξης ούτε με τους μεν ούτε με τους δε, για να μη θεωρηθεί ότι έχω κάποιο προσωπικό όφελος.
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος karnavali

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7992 στις: Αύγουστος 27, 2013, 07:11:20 μμ »
@ sensible

Μπορεί να μην έχω γράψει πολλά μηνύματα, αλλά έχω διαβάσει όλες τις σελίδες μία προς μία.
Σχετικά με τις απεργίες, σιγά μην κάνω τη χάρη στην ΟΛΜΕ. Πότε με στήριξε η ΟΛΜΕ ? (σημειώνω ότι έχω λιγότερα από δώδεκα χρόνια υπηρεσίας).
Τώρα, ως προς την Γατόπαρδο, αν ήξερα ότι είναι γυναίκα θα ήμουν πιο ευγενικός...(αστειεύομαι φυσικά). Με έχει τρελάνει το περίμενε...

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #7993 στις: Αύγουστος 27, 2013, 07:11:36 μμ »
Αφήστε τη Γατόπαρδο ήσυχη, όλοι εσείς οι όψιμοι (άλλος με 6 post και άλλος στο 1ο του post ΗΜΑΡΤΟΝ) επικριτές. Ντρέπομαι για λογαριασμό σας που εξαντλείτε όλη την επιθετικότητα σας σε  μία συνάδελφο που 99 στα 100 είναι σωστά τα όσα λέει. Απλά από την 100% κατανοητή πικρία της είπε και μία λέξη παραπάνω! Αντί να αρχίσετε να ρίχνετε το τρελό κράξιμο στον Υπουργό και να μας λέτε ένας ένας ότι θα απεργήσει από το Σεπτέμβριο μέχρις εσχάτων, κλείνεται τα μάτια στην καραμπινάτη ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ της σιγής για τις εθελοντικές!!!
Σημείωση: Και εγώ έκανα στις εθελοντικές και στις υποχρεωτικές (με κατεβασμένα τα μούτρα και με τρεμάμενα χέρια από τον εκνευρισμό).  Δε θα το παίξω όμως και μάγκας!!! Μάγκας θα το παίξω στην απεργία της ΟΛΜΕ ή όπου στο διάολο θα με μετατάξει το Υπουργείο.
Επομένως εσείς μη κουνάτε το δάκτυλο στη Γατόπαρδο, γιατί το Θέμα που είστε (ή πρόσφατα μπήκατε) έχει να κάνει και με τις εθελοντικές.

με ποσα posts επιτρεπεται να γινει καποιος επικριτικος κατα τη γνωμη σου;
δεν ηξερα οτι ο γατοπαρδος εχει ασυλια...καθενας κρινεται απο τα γραφομενα του σε μια συζητηση ενος φορουμ..
η αληθεια ειναι οταν καποιος επικαλειται τη νομιμοτητα συνεχως, χωρις να ειναι γνωστης του αντικειμενου, τοτε ναι, καταντα γραφικος...το παρον νημα εχει εκφυλιστει...ας κλειδωθει καλυτερα
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 713
Σύνολο: 714

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.