*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4369676 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8960 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:19:55 πμ »
sensible, συμφωνω απολυτα.
Δεν μπορω να καταλαβω ποσοι-ες του κλαδου μου εφυγαν απο την διευθυνση που ανηκω και ονομαστικα δεν μπορω να τους βρω γιατι δεν τους ξερω. Ας πουμε, καποιες  που τις βλεπω στον πινακα που αιτηθηκαν μεταθεση 2012-2013, τις βρηκα. Αλλους ομως που δεν αιτηθηκαν μεταθεση πως να τους ξερω; Εκτος και αν , εναλλακτικα, ειχα οναστικο καταλογο οσων του κλαδου μου ανηκουν στον νομο μου...τρεχα γυρευε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:24:07 »

Αποσυνδεδεμένος sculpt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8961 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:23:25 πμ »
Γεια σας, έχετε ιδέα αν και πότε θα βγουν οι εθελοντικές μετατάξεις ρε παιδιά;

Αποσυνδεδεμένος maria2013

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8962 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:24:02 πμ »
Ελεος. Εβγαλε ο νομος χ πλεοναζοντες και να μην ξερω ποσοι εφυγαν, τι ποσοστο του χ καλυφθηκε; Αν πχ καλυφθηκε ολος ο αριθμος χ, ειναι ανακουφιστικο να ξερεις οτι δεν υπαρχουν πλεοναζοντες στον νομο σου...

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8963 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:29:20 πμ »
Ελεος. Εβγαλε ο νομος χ πλεοναζοντες και να μην ξερω ποσοι εφυγαν, τι ποσοστο του χ καλυφθηκε; Αν πχ καλυφθηκε ολος ο αριθμος χ, ειναι ανακουφιστικο να ξερεις οτι δεν υπαρχουν πλεοναζοντες στον νομο σου...
μπορεί να σε βοηθήσει το αρχείο αυτό να βρείς ποιος έφυγε από που http://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=get946
Απλά κάνε αναζήτηση με το ΠΥΣΔΕ που σε ενδιαφέρει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:24:07 »

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8964 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:30:53 πμ »
Ελεος. Εβγαλε ο νομος χ πλεοναζοντες και να μην ξερω ποσοι εφυγαν, τι ποσοστο του χ καλυφθηκε; Αν πχ καλυφθηκε ολος ο αριθμος χ, ειναι ανακουφιστικο να ξερεις οτι δεν υπαρχουν πλεοναζοντες στον νομο σου...
μπορεί να σε βοηθήσει το αρχείο αυτό να βρείς ποιος έφυγε από που http://www.pde.gr/index.php?action=tpmod;dl=get946
Απλά κάνε αναζήτηση με το ΠΥΣΔΕ που σε ενδιαφέρει...

Εδώ λέει απλά που πάνε..όχι από που έφυγαν ούτε τα μόρια του καθενός.

Αποσυνδεδεμένος Clint

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Φύλο: Άντρας
  • Communi Sencu, είδος προς εξαφάνιση...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8965 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:31:27 πμ »
θα ήθελα συνάδελφοι να επισημάνω κάτι, το οποίο μου κάνει εντύπωση πως δεν αναφέρθηκε στις τελευταίες 40 σελίδες, μετά την ανακοίνωση των μετατάξεων δλδ. Στους συλλογισμούς που κάνουν ορισμένοι προσπαθώντας να εξηγήσουν ορισμένες "αδικίες" που παρατηρούνται, δεν έχει τεθεί η παράμετρος ότι τα μόρια του καθενός είναι ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

Είμαι 100% σίγουρος ότι υπάρχουν ΠΟΛΛΑ λάθη σε αυτό ακριβώς το σημείο και δεν εννοώ εσκεμμένα λάθη, αλλά λάθη πραγματικά εκ παραδρομής. Γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν είναι λίγοι οι συνάδελφοι που δεν γνώριζαν πως να συμπληρώσουν την αίτηση, μπερδεύοντας πολλές φορές του τι είναι μόρια συνθηκών, συνολικά κλπ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΦΤΑΙΞΙΜΟ βέβαια, είναι φταίξιμο του υπουργείου που πραγματοποιεί μία τέτοια διαδικασία με αυτήν την προχειρότητα.

Είμαι πεπεισμένος ότι σημαντικός αριθμός λαθών που μπορεί να υπάρχουν στα αποτελέσματα οφείλονται (και) σε αυτό το φαινόμενο. Αν δεν υπάρξει αναλυτικός πίνακας μορίων, δυστυχώς δεν μπορεί να βγει καμία άκρη.

Με το συμπάθιο κιόλας αλλά εάν κάποιος δε γνωρίζει τη διαφορά μεταξύ μορίων υπηρεσίας, συνθηκών και συνολικών τότε...Το θέμα είναι (αν και εγώ έχω πάρει μετάταξη στην πρώτη μου επιλογή, Κυκλάδες με 96 μόρια) πως ΔΕΝ έβγαλαν τον αξιολογικό πίνακα ΠΡΙΝ και έναν ΤΕΛΙΚΟ μετά (στα πρότυπα των πινάκων μεταθέσεων, οριστικών τοποθετήσεων κλπ), καθώς και τα κριτήρια (αυτά που αποτέλεσαν παραμέτρους και όχι τις εικασίες που ακούγονταν - γενικά όχι μόνο εδώ) των μετατάξεων. Βασικό για τη διαφάνεια της όλης υπόθεσης ("διαφάνεια"...καλό ανέκδοτο).
It’s a question of methods. Everybody wants results, but nobody wants to do what they have to do to get them done.

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8966 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:35:04 πμ »
θα ήθελα συνάδελφοι να επισημάνω κάτι, το οποίο μου κάνει εντύπωση πως δεν αναφέρθηκε στις τελευταίες 40 σελίδες, μετά την ανακοίνωση των μετατάξεων δλδ. Στους συλλογισμούς που κάνουν ορισμένοι προσπαθώντας να εξηγήσουν ορισμένες "αδικίες" που παρατηρούνται, δεν έχει τεθεί η παράμετρος ότι τα μόρια του καθενός είναι ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ.

Είμαι 100% σίγουρος ότι υπάρχουν ΠΟΛΛΑ λάθη σε αυτό ακριβώς το σημείο και δεν εννοώ εσκεμμένα λάθη, αλλά λάθη πραγματικά εκ παραδρομής. Γνωρίζω πολύ καλά ότι δεν είναι λίγοι οι συνάδελφοι που δεν γνώριζαν πως να συμπληρώσουν την αίτηση, μπερδεύοντας πολλές φορές του τι είναι μόρια συνθηκών, συνολικά κλπ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΦΤΑΙΞΙΜΟ βέβαια, είναι φταίξιμο του υπουργείου που πραγματοποιεί μία τέτοια διαδικασία με αυτήν την προχειρότητα.

Είμαι πεπεισμένος ότι σημαντικός αριθμός λαθών που μπορεί να υπάρχουν στα αποτελέσματα οφείλονται (και) σε αυτό το φαινόμενο. Αν δεν υπάρξει αναλυτικός πίνακας μορίων, δυστυχώς δεν μπορεί να βγει καμία άκρη.

Με το συμπάθιο κιόλας αλλά εάν κάποιος δε γνωρίζει τη διαφορά μεταξύ μορίων υπηρεσίας, συνθηκών και συνολικών τότε...Το θέμα είναι (αν και εγώ έχω πάρει μετάταξη στην πρώτη μου επιλογή, Κυκλάδες με 96 μόρια) πως ΔΕΝ έβγαλαν τον αξιολογικό πίνακα ΠΡΙΝ και έναν ΤΕΛΙΚΟ μετά (στα πρότυπα των πινάκων μεταθέσεων, οριστικών τοποθετήσεων κλπ), καθώς και τα κριτήρια (αυτά που αποτέλεσαν παραμέτρους και όχι τις εικασίες που ακούγονταν - γενικά όχι μόνο εδώ) των μετατάξεων. Βασικό για τη διαφάνεια της όλης υπόθεσης ("διαφάνεια"...καλό ανέκδοτο).

Έχεις δίκιο, αλλά δε μπορούμε να γελάμε με τέτοια ανέκδοτα. Ακόμα και εσύ που πολύ καλά και δίκαια πήρες τη μετάταξη σου δε νιώθεις ότι πρέπει να αντιδράσεις στους τόνους σάλιου που έχει εκτοξευσει ο υπουργίσκος εναντίων σχεδόν όλων μας!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8967 στις: Αύγουστος 29, 2013, 11:43:17 πμ »
Μπορεί κάποιος ΠΕ20 στην δ/νση του να εμφανίζεται ως ΠΕ19 στις μετατάξεις;  ;D ;D ;D ;D

Που πάμε ρε που πάμε....

Αποσυνδεδεμένος vermoudakias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8968 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:01:27 μμ »
Τραγικές καταστάσεις : φεύγει από το νησί κάποιος με λιγοτερα μορια για κάποια περιοχή πανελλαδικά και δεν φεύγει αυτός με τα περισσότερα μορια παρόλο που δεν έχουν καλυφθεί οι θέσεις  για την πρώτη του προτίμηση.

Αποσυνδεδεμένος cchatz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • ΠΕ07
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8969 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:07:16 μμ »
Μίλησε κανείς με υπουργείο; Ξέρουμε γιατί κάποιες θέσεις δε δόθηκαν;

Αποσυνδεδεμένος sgav

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8970 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:07:59 μμ »
Η διαδικασία μετατάξεων από την ΑΡΧΗ μέχρι το ΤΕΛΟΣ ήταν επιεικώς απαράδεκτη....
Είμαι κι εγώ μέσα σε αυτούς που πήραν μετάταξη, αλλά δεν ξέρω να προσδιορίσω την συναισθηματική μου κατάσταση: χαρά, στεναχώρια ή ουδέτερη, από την όλη κατάσταση.
Άρε ΜΠΑΝΑΝΙΑ Ελλάδα....

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8971 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:16:31 μμ »
Ζούμε καταστάσεις αντι-δημοκρατίας, άκουσον άκουσον ο υπουργός και το επιτελείο του (ίσως φώναξε και το γειτονάκι του) διεκπεραίωσαν την όλη υπόθεση. Το κράτος δε λειτουργεί (ΚΥΣΔΕ ΜΥΣΔΕ κτλ) και υποκαθίσταται από το παρεάκι ενός ούτε καν εκλεγμένου!!!!!

Αποσυνδεδεμένος anasteli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8972 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:18:04 μμ »
Απο  τη Δευτεροβάθμια μου είπαν ότι έπαιξε καθοριστικό ρόλο και η σειρά επιλογών.
Αποτέλεσμα: Με άτομα που είμαστε στο ίδιο νομό και είχα περισότερα 20 μόρια πήραν αυτοί τη μετάταξη γιατί είχαν βάλει 1η επιλογή το νομό ενω εγώ 2η.

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8973 στις: Αύγουστος 29, 2013, 12:21:39 μμ »
Αυτό έχει γίνει και σε άλλους...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32321
  • Τελευταία: ikaramper
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161450
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 334
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 294
Σύνολο: 303

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.135 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.