*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4358680 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8932 στις: Αύγουστος 29, 2013, 09:56:44 πμ »
Το όλο θέμα προέκυψε για να προσδιορίσουμε την δοτική ικανότητα της Δ αθήνας.

Αν συμφωνούμε τελικά ότι το ΦΕΚ ορίζει τους πλεονάζοντες, τότε η δοτική ικανότητα της Δ αθήνας (μετά την τροποποίησση) είναι 69 και όχι 50. Εϊναι δηλαδή η δοτική ικανότητα ίση με τον αριθμό των θέσεων.

Άρα για να πάρουν άτομα από υπόλοιπη ελλάδα μετάταξη στην Δ αθήνας, πρέπει αρχικά στην Δ αθήνας να έκαναν αίτηση από το οίκειο πυσδε λιγότερα από 69 άτομα . Στην συνέχεια πρέπει επίσης να μην υπήρχαν άτομα από την περιφέρεια αττικής που να ζήτησαν Δ αθήνας. Σε αυτή την περίπτωση το παιχνίδι παίζει πανελλαδικά, είτε με μόρια, είτε με δοτική ικανότητα των πυσδε προέλευσης, κάτι που δεν έχει διευκρινιστεί ακόμα από το υπουργείο.

Όλα αυτά μπορούν να εξακριβωθούν, αν δώσει περισσότερα στοιχεία το υπουργείο, όπως οφείλει.

Κατά την γνώμη μου, το κόλπο γκρόσο έχει να κάνει με την δοτική ικανότητα. Κάποια πυσδε, έχοντας συσσώρευση εκπαιδευτικών (για τους γνωστούς λόγους), είχαν εκ των πραγμάτων μεγαλύτερη δοτική ικανότητα. Έτσι η δοτική ικανότητα πυσδε θεωρήθηκε ισχυρότερο κριτήριο από τα μόρια, για να μπορέσουν να αδειάσουν τα συγκεκριμένα πύσδε.
Φαίνεται πουθενά ότι έφυγαν από τη Δ΄ Αθήνας 69 άτομα; Και που πήγαν; Γιατί στη Δ΄ Αθήνας Πρωτοβάθμια με μία δειγματοληπτική είδα κόσμο από άλλα ΠΥΣΔΕ. Πόσοι πια από τους 69 ήθελαν να αλλάξουν περιφέρεια; Και γιατί έμειναν τρία κενά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:38:05 »

Αποσυνδεδεμένος babba4410

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8933 στις: Αύγουστος 29, 2013, 09:56:54 πμ »
Το ΠΥΣΔΕ Ζακύνθου είχε δοτική ικανότητα 0 στους πληροφορικούς... ένας πήγε Δυτική Αττική, πως έγινε αυτό? Αν ισχύουν τα περί δοτικής....

Εδώ ενδεχομένως μπαίνει το "δύναται να προσεγγίσει".
Στη δυτική αττική υπήρχαν 24 θέσεις, καλύφθηκαν οι 18, 15 εκ των οποίων από άτομα που ήταν στη διάθεση του πύσδε (όπου υπήρχαν συνολικά 31 άτομα προ οργανικών τοποθετήσεων). Δεν ξέρω από πού προέρχονται οι άλλοι 3 (αν και θυμάμαι τα ονόματά τους στις τοποθετήσεις, οπότε πρέπει να ήταν αποσπασμένοι πέρυσι στην περιοχή και όχι με οργανικές). Αν δεν κάνω λάθος, ο ένας είναι ο γραμματέας του πύσδε που ήταν στην περιοχή με απόσπαση.

Δεν έγιναν αιτήσεις στην περιοχή λόγω των 2 επιλογών και του μικρού αριθμού κενών που φόβισε, οπότε μπορούσε να καλύψει τη θέση έτσι και να στείλει στη Ζάκυνθο κάποιον παραπάνω που το ζήτησε. Τώρα πώς ακριβώς έγινε, δεν ξέρω. Καλή τοποθέτηση σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8934 στις: Αύγουστος 29, 2013, 09:57:10 πμ »
Μηνύματα σχετικά με "ενστάσεις" παρακαλώ στο θέμα: Ενστάσεις επί των Μετατάξεων

Σχετικά μηνύματα στο παρόν θέμα θα διαγράφονται.

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8935 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:03:49 πμ »
Ορισμένα ψύχραιμα συμπεράσματα τώρα που πέρασαν κάποιες ώρες.
Καταρχήν να πώ οτι κατάφερα να πάρω μετάταξη στη πόλη που ήθελα από νησί και περιπλανήσεις πολλών ετών...Εύχομαι καλή συνέχεια σε όσους πήραν και σε όσους δεν πήραν ενώ ήθελαν.Ελπίζω να πάτε εκεί που θέλετε γιατί είναι πολύ άσχημο να είσαι μακριά από το σπίτι σου παρά τη θέληση σου...
α)Αναλωθήκαμε σε συζητήσεις και διαμάχες τις ημέρες των αιτήσεων για το ποιοι θα προηγούνται,πώς θα γίνει και λοιπά.Όλοι είπαμε και τα σωστά μας και τα λάθη μας,κάποιοι χλευαστήκαμε κιόλας γιαυτά που είπαμε,έτσι είναι η ζωή.Αλλη φορά ας είμαστε λίγοο πιο συγκρατημένοι αφού άλλοι αποφασίζουν τελικά και εμείς μόνο τα θέλω μας εκφράζουμε...
β)Κάποιοι έσπειραν τον πανικό όπως πάντα αλλά ευτυχώς έπεσαν έξω...
γ)Από την αρχή ήταν μία αμφιλεγόμενη και δύσκολη διαδικασία,σίγουρα όμως δεν ήταν deadlock όπως κάποιοι προσπάθησαν μετ'επιτάσεως να πείσουν...
δ)Εν τέλει,ήταν ίσως η μοναδική ευκαιρία κάποιου να πάει κοντά στο σπίτι του,γιαυτό και όσοι μας κατηγόρησαν που κάναμε αίτηση,ας το ξανασκεφτούν...
ε)Πριν διασύρουμε κάποιον δίνοντας στη φόρα μήνυμα του που έλεγε κάτι λάθος,ας το ξανασκεφτούμε.Λίγη επιείκια δε βλάπτει...Πόσα τέτοια λάθη θα μπορούσαν να παρατεθούν...
ΥΓ.  Οσοι έχουμε κάνει και για απόσπαση πώς την ακυρώνουμε??Ξέρει κανείς??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:38:05 »

Αποσυνδεδεμένος sympe40

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8936 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:05:19 πμ »
Ρε παιδιά δεν έχουν σχέση τα μόρια αλλά και αν αποδεσμεύτηκες από το ΠΥΣΔΕ σου.
Π.χ. ανήκω ΠΥΣΔΕ κυκλάδων έχω 140 μόρια και είμαι πρώτος.
Το Πυσδε κυκλάδων έβγαλε στην πληροφορική 15 κενά και 15 πλεονάζοντες.
Οι μετατάξεις έγιναν πρώτα εντός.Αφού κάλυψε τα δικά του 15 κενά και πήρε τους πρώτους 15 σε μόρια στο ΠΥΣΠΕ κυκλάδων οι οποίοι ανήκαν στο ΠΥΣΔΕ κυκλάδων που δήλωσαν κυκλάδες στην συνέχεια δεν έμεινε περιθώριο να φύγει κανείς.Εγώ ήμουν πρώτος αλλά δεν πήρα μετάταξη γιατί δεν δήλωσα Κυκλάδες αλλά άλλον Νομό.Αν δήλωνα Κυκλάδες θα έπαιρνα φυσικά αλλά θα έπρεπε και ο νομός που ήθελα να μην είχε συμπληρώσει το νούμερό του από τους εντός ΠΥΣΔΕ.
Αν δήλωναν 14 μόνο για μετάταξη τότε θα έμενε και μια θέση για να διώξουν που θα ήμουν εγώ γιατί ήμουν πρώτος σε μόρια.Για αυτο δεν κάλυψαν τις θέσεις γιατί υπήρχαν αυτοί οι περιορισμοί.Ήταν πολύ δύσκολο για κάποιον να πάει σε άλλον Νομό ακόμη και 500 μόρια να είχε.
Ενώ με τις εθελοντικές μετατάξεις δεν υπήρχε τέτοιοι πρόβλημα.Αυτός δεν ήθελε να αδειάσει τα νησιά.
Τι ενστάσεις και κουραφέξαλα.Μερικοί νομίζουν πως επειδή είχαν μόρια θα έμπαιναν όπου ήθελαν.Αυτά με τις εθελοντικές.Αφού τις ακύρωσε καλά να πάθουμε.Εδώ υπήρχε άλλο καθεστώς.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 10:09:44 πμ από sympe40 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8937 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:10:21 πμ »
.....................Αυτός δεν ήθελε να αδειάσει τα νησιά
Eδώ είναι η ουσία...
  

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8938 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:11:53 πμ »
Μεγάλο μέρος αυτών που εμπιστεύθηκαν το Υπουργείο μετατάχθηκαν. Ο Υπουργός δεν είναι κανένας απατεώνας όπως οι συνδικαλιστές (κομματόσκυλα) μας έλεγαν. Τον λόγο του τον κράτησε και χιλιάδες οικογένειες θα είναι από τον Σεπτέμβρη μαζί.
Μετα απο όσα ειχαν προηγηθεί με την αυξηση ωραριου, επιστρατευση και διαθεσιμοτητες και εφοσον οι υποχρεωτικες μεταταξεις ηταν μνημονιακες υποχρεώσεις κινητικότητας και με τοση μυστικοτητα και ελλειψη ενημερωσης για τη διαδικασια ηταν αδικαιολόγητη η καχυποψία? οχι μονο απο τους συνδικαλιστές αλλα και απο τους ίδιους τους εκπαιδευτικούς. Αλλωστε οι πιο λογικα σκεπτόμενοι δεν απέτρεψαν αυτους που ούτως η άλλως ηταν μακρυα να κανουν αιτηση αφου δεν ειχαν και τιποτα να χάσουν. Τα σενάρια περι διαθεσιμότητας όσων κανουν αιτηση ηταν άκρως ηλίθια και δε νομιζω να τα πίστεψε κανεις λογικα σκεπτόμενος. Το ενδεχόμενο να υπήρχε και σενάριο υποχρεωτικών μετακινήσεων και τα νομικα κολληματα δεν  τα ξερουμε.
Τωρα περι της δυτικής ικανότητας: υπήρξαν περιπτωσεις μεταταξεων απο περιοχες που δεν έδιναν πλεονασματα. Υπήρξαν ομως για παραδειγμα 11μεταταξεις απο περιοχες που έδιναν 10 πλεοναζοντες? γιατι δεν αποκλείεται το συστημα να επέτρεπε τους μηδενικους τς πλεοναζοντες να μεταταχθουν αλλα ειχε όριο στις περιοχες με συγκεκριμένο αριθμο πλεοναζοντων
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος dahmeli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8939 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:12:36 πμ »
Μπορει να εχει απαντηθει αλλα εχω χασει την μπαλα απο χθες, η Β Αθηνας εβγαλε 64 θεσεις για πληροφορικους, πηρε 57 τελικα, εγω ημουν σε διαθεση στην Ευβοια με πρωτη επιλογη τη Β Αθηνας, δεν εχω πολλα μορια, αλλα γιατι δεν πηραν αλλους στη Β Αθηνας?

Αποσυνδεδεμένος katpan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8940 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:14:08 πμ »
Καλημέρα!
Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνουν όσοι πήραν μετάταξη;Ποια είναι η διαδικασία;

Αποσυνδεδεμένος sympe40

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8941 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:16:07 πμ »
Μπορει να εχει απαντηθει αλλα εχω χασει την μπαλα απο χθες, η Β Αθηνας εβγαλε 64 θεσεις για πληροφορικους, πηρε 57 τελικα, εγω ημουν σε διαθεση στην Ευβοια με πρωτη επιλογη τη Β Αθηνας, δεν εχω πολλα μορια, αλλα γιατι δεν πηραν αλλους στη Β Αθηνας?

Tο είπα πιο πάνω αλλά το ξαναγράφω.
Ρε παιδιά δεν έχουν σχέση τα μόρια αλλά και αν αποδεσμεύτηκες από το ΠΥΣΔΕ σου.
Π.χ. ανήκω ΠΥΣΔΕ κυκλάδων έχω 140 μόρια και είμαι πρώτος.
Το Πυσδε κυκλάδων έβγαλε στην πληροφορική 15 κενά και 15 πλεονάζοντες.
Οι μετατάξεις έγιναν πρώτα εντός.Αφού κάλυψε τα δικά του 15 κενά και πήρε τους πρώτους 15 σε μόρια στο ΠΥΣΠΕ κυκλάδων οι οποίοι ανήκαν στο ΠΥΣΔΕ κυκλάδων που δήλωσαν κυκλάδες στην συνέχεια δεν έμεινε περιθώριο να φύγει κανείς.Εγώ ήμουν πρώτος αλλά δεν πήρα μετάταξη γιατί δεν δήλωσα Κυκλάδες αλλά άλλον Νομό.Αν δήλωνα Κυκλάδες θα έπαιρνα φυσικά αλλά θα έπρεπε και ο νομός που ήθελα να μην είχε συμπληρώσει το νούμερό του από τους εντός ΠΥΣΔΕ.
Αν δήλωναν 14 μόνο για μετάταξη τότε θα έμενε και μια θέση για να διώξουν που θα ήμουν εγώ γιατί ήμουν πρώτος σε μόρια.Για αυτο δεν κάλυψαν τις θέσεις γιατί υπήρχαν αυτοί οι περιορισμοί.Ήταν πολύ δύσκολο για κάποιον να πάει σε άλλον Νομό ακόμη και 500 μόρια να είχε.

Γιατί έψαξε το πρόγραμμα να βρει άλλους εφτα για Β Αθήνας αλλά όλα τα ΠΥΣΔΕ είχαν συμπληρώσει τον αριθμό τους και δεν πήρε από πουθενά.Αλλιώς θα έμπαινες.Όπως την πάτησα και εγώ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 10:18:50 πμ από sympe40 »

Αποσυνδεδεμένος abcde

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8942 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:17:18 πμ »
Μπορει να εχει απαντηθει αλλα εχω χασει την μπαλα απο χθες, η Β Αθηνας εβγαλε 64 θεσεις για πληροφορικους, πηρε 57 τελικα, εγω ημουν σε διαθεση στην Ευβοια με πρωτη επιλογη τη Β Αθηνας, δεν εχω πολλα μορια, αλλα γιατι δεν πηραν αλλους στη Β Αθηνας?

H B Αθήνας άφησε απ' έξω άτομα από τη διάθεση ΠΥΣΔΕ που την είχαν βάλει 1η επιλογή και πήρε άλλους από άλλα ΠΥΣΔΕ...Άρα δε νομίζω να έγιναν πρώτα εντός...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 10:18:49 πμ από abcde »

Αποσυνδεδεμένος kost75

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8943 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:21:04 πμ »
Μεγάλο μέρος αυτών που εμπιστεύθηκαν το Υπουργείο μετατάχθηκαν. Ο Υπουργός δεν είναι κανένας απατεώνας όπως οι συνδικαλιστές (κομματόσκυλα) μας έλεγαν. Τον λόγο του τον κράτησε και χιλιάδες οικογένειες θα είναι από τον Σεπτέμβρη μαζί.

Μη λέμε ανακρίβειες κρίνοντας εξ ιδίων. Η δική μου οικογένεια θα είναι στο εξής διαλυμένη διότι "βούλωσαν" όλες οι θέσεις των δημοτικών στο νομό που έπαιρνα απόσπαση. Κι όχι τίποτ' άλλο, η απόδοση κενών αποδείχθηκε τελείως lotto διότι στο διπλανό νομό "προστάτευσαν" τα δημοτικά τους (τυχεροί όσοι ποντάρουν σε αποσπάσεις σε αυτά) και δεν έδωσαν καθόλου κενά.

Οι πολιτικοί απατεώνες προτίμησαν να πριμοδοτήσουν μέσω των κριτηρίων αυτούς που έκαναν πλασματικές υπηρετήσεις στα απομακρυσμένα χωριά και αν και εργένηδες είχαν μαζέψει 70 μόρια, και όχι τις οικογένειες. Οικογένεια με 2 παιδιά δίνει 12 μόρια ενώ ένας απατεώνας με 2 ψεύτικες υπηρετήσεις σε ένα κ*λοχώρι έχει 15 με 20 μόρια. Να λοιπόν για ποιους ικανοποιήθηκε η 1η προτίμηση.

Ερώτηση: Όσοι πήραμε μετάταξη στην Πρωτοβάθμια θα πρέπει να κάνουμε κάτι για απόσπαση από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ ή ισχύει η αίτηση από ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ?

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8944 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:23:24 πμ »
Βρε ιερεμια,τι ειναι αυτα που λες;
Παράθεση
3) Τώρα που ήρθαν από άλλα ΠΥΣΔΕ και κάλυψαν τις θέσεις είμαι ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΛΕΟΝΑΖΩΝ απο πριν !!!
Πως εισαι ακομα πιο πλεοναζον,αφου οι αλλοι που ηρθαν,ειναι πλεον στην α/θμια..δεν ηρθαν στην β/θμια.Μεταταξη ειναι,οχι μεταθεση.
Ψυχραιμια βρε παιδα.Λετε πραγματα που δεν στεκουν.

Αποσυνδεδεμένος vivo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #8945 στις: Αύγουστος 29, 2013, 10:26:01 πμ »

γιατί δόθηκαν λιγότεροι πλεονάζοντες από τις θέσεις στην Α'βάθμια, τη στιγμή που όλοι γνωρίζουμε ότι οι πλεονάζοντες είναι περισσότεροι.


Δεν δόθηκαν λιγότεροι. Την επόμενη ημέρα "το δελτίο τύπου-απόφαση" τροποποιήθηκε και πλεονάζοντες και κενά εξισώθηκαν στην Αττική. Στο ΦΕΚ μπήκαν οι τροποποιημένοι αριθμοί, μετά την εξίσωση.



Σε ό,τι αφορά την Δ' Αθήνας, στο ΦΕΚ της 13-8-2013 αναφέρεται ότι θα μεταταχθούν 50 ΠΕ19-20 (αριθμός που συμφωνούσε με τους πλεονάζοντες και τις θέσεις, μέχρι τότε).
Την επομένη όμως, 14-8-2013, η τροποποιητική Υ.Α. τροποποίησε "την αριθ. 111967/Δ2/13 -08-2013 απόφασης καθορισμού αριθμού θέσεων" (και ΟΧΙ των πλεοναζόντων) σε 69.
Άρα μείναμε με 50 πλεονάζοντες, αλλά 69 θέσεις.
Εκ του αποτελέσματος εξάλλου, φαίνεται ότι πράγματι δεν δόθηκαν όλες οι θέσεις στις αιτήσεις εντός ΠΥΣΔΕ.
Έχω ξεκινήσει να τσεκάρω ονόματα, και δεν έχω τελειώσει ακόμα, αλλά ήδη έχω βρει μεταταχθέντες στην Δ' που προήλθαν από εκτός ΠΥΣΔΕ, ακόμα και εκτός Περιφερειακής Δ/νσης.

Αντίθετα, σε άλλα ΠΥΣΔΕ που ο αριθμός πλεοναζόντων και θέσεων ήταν εξαρχής ο ίδιος, λογικά δεν πρέπει να υπήρξε τέτοιο θέμα, και οι θέσεις λογικά καλύφθηκαν όλες από το οικείο ΠΥΣΔΕ.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 623
Σύνολο: 633

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.