*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4357944 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kaloukakou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9072 στις: Αύγουστος 29, 2013, 05:20:26 μμ »
Απορίες.

1. Πως γίνεται να καλύπτεται θέση διοικητικού από εκπαιδευτικό άλλου ΠΥΣΔΕ όταν από το οικείο ΠΥΣΔΕ υπάρχει εκπαιδευτικός που την έχει δηλώσει ως πρώτη επιλογή καθώς και άλλοι που την έχουν δηλώσει ως δεύτερη επιλογή; (Με βάση τις διευκρινήσεις του Υπουργείου προηγούνται όσοι ανήκουν στο οικείο ΠΥΣΔΕ)

2. Πως γίνεται να ανακοινώνεται 1 θέση διοικητικού και τελικά να εμφανίζονται στα αποτελέσματα δύο; Ποιος και πως βολεύτηκε;


Μπορεί να ανεβάσει κάποιος πρότυπο ένστασης στο Υπουργείο μέσω Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:59:50 »

Αποσυνδεδεμένος troll

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 906
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9073 στις: Αύγουστος 29, 2013, 05:24:43 μμ »
Oι ενστάσεις και τα ασφαλιστικά μέτρα έπρεπε να γίνουν επί του συνόλου της διαδικασίας.
Παράλληλα είναι παρήγορο που υπάρχουν και εκείνα τα μέλη που πήραν μετάταξη
και ζητούν έστω και τώρα διαφάνεια. Δεν εφησυχάζουν με την "επιτυχία".
Με το να λάβει κάποιος μέρος στα "παιχνίδι άνευ κανόνων"
κατά κάποιο τρόπο "κύρωσε" αυτές τις διαδικασίες. Οι λευκές επιταγές που λέγαμε...
Η αδιαφάνεια δεν είναι πρωτόγνωρη πρακτική στα ζητήματα υπηρεσιακών μεταβολών.  :(
Πρέπει να νευριάσουμε... /  Όταν είσαι
άξιος είσαι ΠΑΝΤΟΥ, Επιλεκτικά άξιος δεν υπάρχει.
(Και ακέραιος.. βεβαίως - βεβαίως)

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9074 στις: Αύγουστος 29, 2013, 05:28:55 μμ »
Το 1 δικαιολογείται αν συμπληρώθηκε ο αριθμος που εκαναν μετάταξη απο τη περιοχή και δεν υπήρχαν αλλα πλεονασματα. Το 2 δικαιολογηται μονο με λάθος.
Επιβάλλεται το υπουργειο να δωσει στοιχεια για τη διαδικασια και τα μορια αλλιώς θα πρεπει να γινει νομική καταγγελία της διαδικασίας ως αδιαφανης. Αυτη τη δουλεια πρεπει να την κανει το νομικο τμημα της ολμε. Οταν υπαρχουν κριτηρια επιβάλλεται και η δημοσιοποίηση της διαδικασίας. Εκτιμω οτι αλλες ηταν οι προθέσεις και αλλη οδός τελικα ακολουθήθηκε. Ισως λογω της επικείμενης απεργίας δεν υπήρξαν υποχρεωτικές μετακινήσεις.
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος faaasf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9075 στις: Αύγουστος 29, 2013, 05:34:03 μμ »
....Η εγκύκλιος δεν ελεγε "οι πλεονάζοντες" να κάνουν αίτηση;...
Δεν είναι δική σας αρμοδιότητα να κρίνετε αν είστε πλεονάζοντες. Πάντως η τρομερά διασκεδαστική διαδικασία έδινε στον καθένα το δικαίωμα να θεωρήσει τον εαυτό του όπως γουστάρει. Εγώ θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον αξίοτιμο κύριο υπουργό για τη διασκέδαση που μας προσέφερε και μας προσφέρει και να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω την κυρία -στο πολιτικό του γραφείο;- που παρείχε συνεχή ενημέρωση στην παρέα μας για την πορεία των αποτελεσμάτων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:59:50 »

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9076 στις: Αύγουστος 29, 2013, 05:34:55 μμ »
Το 1 δικαιολογείται αν συμπληρώθηκε ο αριθμος που εκαναν μετάταξη απο τη περιοχή και δεν υπήρχαν αλλα πλεονασματα. Το 2 δικαιολογηται μονο με λάθος.
Επιβάλλεται το υπουργειο να δωσει στοιχεια για τη διαδικασια και τα μορια αλλιώς θα πρεπει να γινει νομική καταγγελία της διαδικασίας ως αδιαφανης. Αυτη τη δουλεια πρεπει να την κανει το νομικο τμημα της ολμε. Οταν υπαρχουν κριτηρια επιβάλλεται και η δημοσιοποίηση της διαδικασίας. Εκτιμω οτι αλλες ηταν οι προθέσεις και αλλη οδός τελικα ακολουθήθηκε. Ισως λογω της επικείμενης απεργίας δεν υπήρξαν υποχρεωτικές μετακινήσεις.
Και αν επιβεβαιωθεί το λάθος, ποιά είναι η προβλεπόμενη διαδικασία;
  

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9077 στις: Αύγουστος 29, 2013, 05:35:44 μμ »

 Allo Ena Thima ilias
• 3 hours ago
Το υπουργείο δεν υπολογίζει την οργανική του αποσπασμένου αλλά την διεύθυνση στην οποία έχει πάρει απόσπαση!!! Όλο το βράδυ ξεσκόνισα την Β Αθήνας. Τις θέσεις κυρίως τις πήρανε αυτοί που έχουν απόσπαση στο υπουργείο. Έχω όλα τα ονόματα. Τα μόρια τους και τις οργανικές τους που είναι εκτός Αττικής!! Είναι τρελό να δίνουν οργανική σε καθηγήτρια ΠΕ06 στην Β'Αθήνας με 20 και κάτι μόρια.

 Γιάννης Allo Ena Thima
• 40 minutes ago
Υπάρχει και το ενδεχόμενο οι συγκεκριμένοι να έχουν δηλώσει στην αίτησή τους ως οργανική τον τόπο της απόσπασης, ξεγελώντας έτσι το υπουργείο.
Σε κάθε περίπτωση, από τη στιγμή που οι μετατάξεις έγιναν στο γραφείο του υπουργού, εκτιμώ ότι στηρίχθηκαν μόνο σε όσα δήλωσε ο καθένας, τόσο ως προς την οργανική όσο και ως προς τα μόρια.
Και μην ξεχνάμε ότι η αίτηση ήταν ταυτόχρονα και υπεύθυνη δήλωση

ΠΕ06 μεταταξη στη Β' Αθηνας με 20 μορια???? Εγω εχω τα διπλασια και με πρωτη επιλογη τη Β' Αθηνας ΔΕΝ πηρα !!!
Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται !!!!
Προερχομαι απο ΠΥΣΔΕ Ηλειας. Εκει δηλωσανε 25 πλεοναζοντες και ΜΗΔΕΝ κενα. Εκανα αιτηση με πρωτη προτιμηση τη Β Αθηνας και δευτερη την Ανατολικη Αττικη.
Στη Β' Αθηνας   7   πλεοναζοντες και   47  κενα.
Στην Ανατολικη  90 πλεοναζοντες και  81 κενα.

Τελικα πηγανε στη Β' Αθηνας 42 και στην Ανατολικη 79 !!!  Δε συμπληρωθηκαν οι θεσεις ουτε στη μια περιοχη ουτε στην αλλη !!! Παρ' ολα αυτα ΔΕΝ πηρα μεταταξη και διαβαζω παραπανω οτι πηρε συναδελφος με τα μισα απο εμενα μορια.
Το περιεργο ειναι πως στην Ηλεια μπορει να εχουμε 25 πλεοναζοντες και 0 κενα αλλα τελικα μεταταχθηκαν μονο 4-5 ατομα. Οποτε δεν τιθεται θεμα να συμπληρωθηκε ο αριθμος των 25 που θα επρεπε να φυγουν και να κλειδωσε το συστημα.

Και κατι τελευταιο που ισως αποδειχθει σημαντικο... Στο ΠΥΣΔΕ μου φιλη με λιγοτερα μορια απο εμενα εβαλε πρωτη επιλογη μια περιοχη εκτος του ΠΥΣΔΕ μας και εγω οπως ειπα παραπανω εβαλα πρωτη επιλογη εκτος του ΠΥΣΔΕ μου.
Εγω ΔΕΝ πηρα για καμια απο τις δυο επιλογες μου ενω δε συμπληρωθηκε ο αριθμος των κενων (!!!) και η φιλη μου ΠΗΡΕ για την πρωτη της επιλογη σ' αλλη περιοχη εκτος του ΠΥΣΔΕ μας (ασχετη με τη δικη μου).
Και στη δικη μου περιοχη αλλα και στη δικη της ΔΕ συμπληρωθηκαν τα κενα αλλα αυτη πηγε και εγω οχι.

S.O.S ... Στην περιοχη που πηγε η φιλη μου ειχε και εντοπιοτητα ενω εγω για τις περιοχες που δηλωσα δεν ειχα εντοπιοτητα.

Πιστευω τελικα οτι η εντοπιοτητα δεν επαιρνε μορια αλλα μαλλον εληφθη υποψη στις μεταταξεις. Διαφορετικα δεν εξηγειται το πως εγω δεν πηρα και η φιλη μου πηρε.
Ακομη και στο δελτιο τυπου, τονιστηκε ο αριθμος των εκπαιδευτικων που πηγαν στα σπιτια τους !!
Προφανως ελαβαν και αυτο υποψη τους για να που μετα οτι στειλαμε Χ εκπαιδευτικους στα σπιτια τους.

Διαβαστε ξανα στην αρχη πως  καποιοι δηλωσαν εικονικη εντοπιοτητα για να ωφεληθουν !!!

Αποσυνδεδεμένος kaloukakou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9078 στις: Αύγουστος 29, 2013, 05:47:44 μμ »
Απορίες. (Συνέχεια)

1. Πως γίνεται να καλύπτεται θέση διοικητικού από εκπαιδευτικό άλλου ΠΥΣΔΕ όταν από το οικείο ΠΥΣΔΕ υπάρχει εκπαιδευτικός που την έχει δηλώσει ως πρώτη επιλογή καθώς και άλλοι που την έχουν δηλώσει ως δεύτερη επιλογή; (Με βάση τις διευκρινήσεις του Υπουργείου προηγούνται όσοι ανήκουν στο οικείο ΠΥΣΔΕ)

2. Πως γίνεται να ανακοινώνεται 1 θέση διοικητικού και τελικά να εμφανίζονται στα αποτελέσματα δύο; Ποιος και πως βολεύτηκε;


Στο 1. Υπάρχει μια θέση που πλεονάζει.
Στο 2. Λάθος; Θα ήθελα να δω επίσημα αποτελέσματα στο ΦΕΚ.
 
Πολλά "λάθη" ...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 29, 2013, 05:54:32 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος karpe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9079 στις: Αύγουστος 29, 2013, 06:02:16 μμ »
Oι ενστάσεις και τα ασφαλιστικά μέτρα έπρεπε να γίνουν επί του συνόλου της διαδικασίας.
Παράλληλα είναι παρήγορο που υπάρχουν και εκείνα τα μέλη που πήραν μετάταξη
και ζητούν έστω και τώρα διαφάνεια. Δεν εφησυχάζουν με την "επιτυχία".
Με το να λάβει κάποιος μέρος στα "παιχνίδι άνευ κανόνων"
κατά κάποιο τρόπο "κύρωσε" αυτές τις διαδικασίες. Οι λευκές επιταγές που λέγαμε...
Η αδιαφάνεια δεν είναι πρωτόγνωρη πρακτική στα ζητήματα υπηρεσιακών μεταβολών.  :(

Γιατί λες "έπρεπε"?δεν μπορούν πλέον μα γίνουν ενστάσεις?
και αν μπορούν τι πρέπει να γράψουμε δηλαδή στην αίτηση και πως γίνονται τα ασφαλιστικά μέτρα?πρέπει να απευθυνθω σε δικηγόρο?ας μου απαντήσει κάποιος σας παρακαλώ γιατί αυτοί παίζουν με τις ζωές μας...
Από ότι διαβάζω εδώ κάνανε ότι ήθελαν χωρίς κάποια λογική(????? :o)

Αποσυνδεδεμένος ninja

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9080 στις: Αύγουστος 29, 2013, 06:19:48 μμ »
μπορεί σας παρακαλώ κάποιος συνάδελφος να μου πει πόσα μόρια έδινε για δεύτερο πτυχίο, για μεταπτυχιακό και διδακτορικό στις μετατάξεις?

Αποσυνδεδεμένος blum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9081 στις: Αύγουστος 29, 2013, 06:36:44 μμ »
οι εχοντες εντοπιοτητα κ υππηετουσαν εντος πυσδε προηγηθηκαν ολων των αλλων
μετα κολουθησαν οι εκτος πυσδε αλλα με εντοπιοτητα κ μετα ολοι οι αλλοι

dd2

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9082 στις: Αύγουστος 29, 2013, 06:38:18 μμ »
Αγαπητοί Συνάδελφοι, βουήζουν τα σχόλια στο pde, αλλά ειδικά στο alfavita
ότι ειδικά στην Β Αθήνας, έχουν πάρει μετάταξη υπάλληλοι πολλών ειδικοτήτων,
με λίγα μόρια, οι οποίοι υπηρετούσαν αποσπασμένοι στο Υπουργείο, που είναι Β Αθήνας ως κτίριο εννοώ,
αλλά άνηκαν σε άλλα απομακρυσμένα ΠΥΣΔΕ.

Τους κατηγορούν ότι είναι σαν να δήλωσαν στην αίτηση τους ως σημείο οργανικής θέσης που υπηρετούν,
το ΠΥΣΔΕ Β Αθήνας, κάτι που φυσικά είναι ψευδές.


Εγώ επειδή σέβομαι την αγωνία σας, σας προτείνω να μπείτε και στο alfavita, και να το συζητήσετε και εδώ,
γιατί αν έχει γίνει πράγματι κάτι τέτοιο, είναι εντελώς παράτυπο και ηθελημένο λάθος!!

Δείτε και εδώ:

http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%85%CF%80%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%AF%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82-3495-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%BF%CE%BB%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CE%BF%CE%BD%CF%8C%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1

σας εύχομαι να βγάλετε άκρη.

Στο δικό μας ΠΥΣΔΕ (Γ αθήνας),
ακόμα δεν έχω δει κάτι περίεργο (βάση των οδηγιών, δελτίων τύπου εννοώ βέβαια έτσι!)


Υ.Γ. διαβάστε τα παρακάτω από το alfavita


 Allo Ena Thima ilias
• 3 hours ago
Το υπουργείο δεν υπολογίζει την οργανική του αποσπασμένου αλλά την διεύθυνση στην οποία έχει πάρει απόσπαση!!! Όλο το βράδυ ξεσκόνισα την Β Αθήνας. Τις θέσεις κυρίως τις πήρανε αυτοί που έχουν απόσπαση στο υπουργείο. Έχω όλα τα ονόματα. Τα μόρια τους και τις οργανικές τους που είναι εκτός Αττικής!! Είναι τρελό να δίνουν οργανική σε καθηγήτρια ΠΕ06 στην Β'Αθήνας με 20 και κάτι μόρια.

 Γιάννης Allo Ena Thima
• 40 minutes ago
Υπάρχει και το ενδεχόμενο οι συγκεκριμένοι να έχουν δηλώσει στην αίτησή τους ως οργανική τον τόπο της απόσπασης, ξεγελώντας έτσι το υπουργείο.
Σε κάθε περίπτωση, από τη στιγμή που οι μετατάξεις έγιναν στο γραφείο του υπουργού, εκτιμώ ότι στηρίχθηκαν μόνο σε όσα δήλωσε ο καθένας, τόσο ως προς την οργανική όσο και ως προς τα μόρια.
Και μην ξεχνάμε ότι η αίτηση ήταν ταυτόχρονα και υπεύθυνη δήλωση

Να γίνει έλεγχος και διασταύρωση στοιχείων από τις ΔΔΕ και ΥΠΕΠΘ τώρα . Στον τίτλο Β΄Αθήνας το Β΄σημαίνει Βυσματική.

Αποσυνδεδεμένος guest1234

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9083 στις: Αύγουστος 29, 2013, 06:39:04 μμ »
καλησπέρα στους συναδέλφους.
Είμαι ΠΕ19 στην Β΄αθήνας και τελικά έμεινα κι εγώ απ'έξω
στις μετατάξεις. Έχω γύρω στα 56 μόρια και είδα άτομα του οικείου ΠΥΣΔΕ με λιγότερα μόρια
να παίρνουν μετάταξη( ίσως είχαν μεταπτυχιακό βέβαια).
Το ερώτημα είναι το εξής.
Είχε δηλώσει το υπαιθ  με τροποποίηση ότι θα αποδεσμεύσει 65 πλεονάζοντες ΠΕ19 από την Β αθήνας
και έδωσε 65 κενά ΠΕ19 στην πρωτοβάθμια. Τελικά αποδέσμευσε 34 άτομα (όσα είχε πει ότι πλεονάζουν
πριν κάνει την τροποποίηση) μόνο και έδωσε άλλες 23 θέσεις σε άτομα εκτός ΠΥΣΔΕ β' αθήνας. περίσσεψαν και 8 θέσεις !!!
Σκέφτομαι να κάνω ένσταση, αλλά τι πρέπει να γράψω; Μπορεί κανείς να μας πει τι έγραψε;

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9084 στις: Αύγουστος 29, 2013, 06:46:09 μμ »
οι εχοντες εντοπιοτητα κ υππηετουσαν εντος πυσδε προηγηθηκαν ολων των αλλων
μετα κολουθησαν οι εκτος πυσδε αλλα με εντοπιοτητα κ μετα ολοι οι αλλοι

Συμφωνω. Καπως ετσι εγινε αλλα το ερωτημα ειναι... που προβλεποταν ολο αυτο?

Στην αρχικη εγκυκλιο δεν ελεγε κατι τετοιο. Στις επεξηγησεις βεβαια ανεφεραν για προτεραιοτητα των ηδη υπηρετουντων σε καποιο ΠΥΣΔΕ αλλα δεν ειπαν ποτε για προτεραιοτητα της εντοπιοτητας στους εκτος περιφερειας.

Οπως και να εχει ειμαστε πολλοι που εχουμε δηλωσει περιοχες που δε συμπληρωθηκαν οι θεσεις και ΔΕΝ πηραμε μεταταξη !!

dd2

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #9085 στις: Αύγουστος 29, 2013, 06:52:01 μμ »
Τι χάλι είναι αυτό; Που είναι τα μόρια; Ντροπή τους η αδιαφάνεια στο 100%  Η εγκύκλιος δεν ελεγε "οι πλεονάζοντες" να κάνουν αίτηση; Πως γίνεται συνάδελφοι με κανονικό ωράριο και οργανική (χωρις να κριθούν υπεράριθμοι, ή να είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ) να τους δίνει το δικαίωμα να εγκαταλείπουν τις θέσεις τους (καταστρατηγόντας την εννοια των μεταθέσεων - βελτιώσεων) και να παίρνουν μετάταξη στην Α/θμια; Γιατι δεν ανακοινώνονται οι αξιολογικοί πίνακες μορίων; Εγινε έλεγχος των μορίων και των πτυχίων που δήλωσε ο καθένας; ...αμφιβάλλω

Βασικά δεν πρέπει να αποδεχθούμε ότι πλεονάζουμε εμείς αλλά ούτε και κανείς συνάδελφος.ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ.Δικαίωμα απ'ότι φαίνεται είχαν όλοι ακόμη και αυτοί με οργανική θέση.Ωστόσο αυτή η δήθεν εγκύκλιος έιναι ένα κουρελόχαρτο.Πρέπει να ανκοινωθούν οι πίνακες που θα περιέχουν αναλυτικά τα μόρια του καθενός υποψηφίου μαζί με το ΠΥΣΔΕ της οργανικής,την εντοπιότητα και τις προτιμήσεις του.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 738
Σύνολο: 752

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.