*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4357736 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Pliroforikarios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10374 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 01:35:54 μμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 19, 2013, 06:19:52 μμ από Pliroforikarios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:47:41 »

Αποσυνδεδεμένος natasa79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10375 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 02:54:10 μμ »
καλησπέρα,
απ' ότι φαίνεται έγιναν πολλές αδικίες στις ενστάσεις! δεν νομίζω οτι χρειάζεται ο καθένας μας να περιμένει τους άλλους, ώστε να κινηθούμε μαζικά όπως κάποιοι λέτε. Μπορούμε να αρχίσουμε κάνοντας ο καθένας την ένστασή του (ένσταση στις ενστάσεις-τι γελοίο που ακούγεται). Και αυτό μαζική κινητοποίηση είναι, αφού θα μαζευτούν ένα σωρό στο αρμόδιο (;;;) γραφείο, οπότε θα πάρουν το μήνυμα οτι δεν είμαστε τελείως πρόβατα. Απο την άλλη, δεν νομίζω οτι χρειάζεται ακόμα δικηγόρος, εγώ πάντως δεν είμαι σε θέση να τον πληρώσω, εφόσον είναι πασιφανές το παράνομο-παράτυπο της απόφασης. Πιστεύω πώς θα δικαιωθούμε. Αν όχι να πάρουμε μετάταξη, να μην πάρει όμως και κάποιος άλλος με λιγότερα μόρια απο εμάς. ο Θεός βοηθός! πάντως εγώ αύριο στέλνω την ένστασή μου, και διαμέσου δευτεροβάθμιας και απευθείας στο υπουργείο (μην ξεχνάτε να παίρνετε αρ.πρωτ.)

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10376 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 03:27:25 μμ »
καλησπέρα,
απ' ότι φαίνεται έγιναν πολλές αδικίες στις ενστάσεις! δεν νομίζω οτι χρειάζεται ο καθένας μας να περιμένει τους άλλους, ώστε να κινηθούμε μαζικά όπως κάποιοι λέτε. Μπορούμε να αρχίσουμε κάνοντας ο καθένας την ένστασή του (ένσταση στις ενστάσεις-τι γελοίο που ακούγεται). Και αυτό μαζική κινητοποίηση είναι, αφού θα μαζευτούν ένα σωρό στο αρμόδιο (;;;) γραφείο, οπότε θα πάρουν το μήνυμα οτι δεν είμαστε τελείως πρόβατα. Απο την άλλη, δεν νομίζω οτι χρειάζεται ακόμα δικηγόρος, εγώ πάντως δεν είμαι σε θέση να τον πληρώσω, εφόσον είναι πασιφανές το παράνομο-παράτυπο της απόφασης. Πιστεύω πώς θα δικαιωθούμε. Αν όχι να πάρουμε μετάταξη, να μην πάρει όμως και κάποιος άλλος με λιγότερα μόρια απο εμάς. ο Θεός βοηθός! πάντως εγώ αύριο στέλνω την ένστασή μου, και διαμέσου δευτεροβάθμιας και απευθείας στο υπουργείο (μην ξεχνάτε να παίρνετε αρ.πρωτ.)


συμφωνω!! Δια μεσω βθμιας πρεπει? κ οσοι πλεον ειναι αθμια?


Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10377 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 03:40:00 μμ »
καλησπέρα,
απ' ότι φαίνεται έγιναν πολλές αδικίες στις ενστάσεις! δεν νομίζω οτι χρειάζεται ο καθένας μας να περιμένει τους άλλους, ώστε να κινηθούμε μαζικά όπως κάποιοι λέτε. Μπορούμε να αρχίσουμε κάνοντας ο καθένας την ένστασή του (ένσταση στις ενστάσεις-τι γελοίο που ακούγεται). Και αυτό μαζική κινητοποίηση είναι, αφού θα μαζευτούν ένα σωρό στο αρμόδιο (;;;) γραφείο, οπότε θα πάρουν το μήνυμα οτι δεν είμαστε τελείως πρόβατα. Απο την άλλη, δεν νομίζω οτι χρειάζεται ακόμα δικηγόρος, εγώ πάντως δεν είμαι σε θέση να τον πληρώσω, εφόσον είναι πασιφανές το παράνομο-παράτυπο της απόφασης. Πιστεύω πώς θα δικαιωθούμε. Αν όχι να πάρουμε μετάταξη, να μην πάρει όμως και κάποιος άλλος με λιγότερα μόρια απο εμάς. ο Θεός βοηθός! πάντως εγώ αύριο στέλνω την ένστασή μου, και διαμέσου δευτεροβάθμιας και απευθείας στο υπουργείο (μην ξεχνάτε να παίρνετε αρ.πρωτ.)

|Ακόμη δεν έχετε καταλάβει ότι δεν υπήρξε καμμία νομιμότητα ούτε στις μετατάξεις ούτε στις ενστάσεις;; Πόσο πιο πασιφανές να γίνει; Δεν είναι τυχαίο που δεν ανακοινώθηκαν μόρια. Δεν είναι τυχαίο ότι δεν τηρήθηκαν τα νούμερα σε πλεονάσματα και κενά. Δεν είναι επίσης τυχαία τα νέα νούμερα σε κενά-πλεονάσματα. Δεν είναι τυχαίο ότι όλα έγιναν από το γρ.υπουργού. Ενσταση να κάνετε αλλά αν δεν έχετε μέσο...καλή τύχη!
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:47:41 »

Αποσυνδεδεμένος orgh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10378 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 03:50:06 μμ »
|Ακόμη δεν έχετε καταλάβει ότι δεν υπήρξε καμμία νομιμότητα ούτε στις μετατάξεις ούτε στις ενστάσεις;; Πόσο πιο πασιφανές να γίνει; Δεν είναι τυχαίο που δεν ανακοινώθηκαν μόρια. Δεν είναι τυχαίο ότι δεν τηρήθηκαν τα νούμερα σε πλεονάσματα και κενά. Δεν είναι επίσης τυχαία τα νέα νούμερα σε κενά-πλεονάσματα. Δεν είναι τυχαίο ότι όλα έγιναν από το γρ.υπουργού. Ενσταση να κάνετε αλλά αν δεν έχετε μέσο...καλή τύχη!

Και όμως είναι καταφανέστατα παράνομη η όλη διαδικασία.
Χρειάζεται ένας καλός δικηγόρος, ο οποίος να διακρίνει την ανώτερη αρχή του δικαίου, που ο υπουργός καταστρατηγεί.

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10379 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 04:07:30 μμ »
Η παρανομία όμως θα αποδειχτεί μετά από 3-4 χρόνια στα δικαστήρια και αν. Προσωπικά εκτιμώ πως οι μόνοι που έχουν ελπίδες για δικαστική δικαίωση είναι όσοι έκαναν αίτηση για τις εθελοντικές μετατάξεις. Όσοι δεν ικανοποιήθηκαν από τις υποχρεωτικές δεν έχουν καμία ελπίδα δικαίωσης. Μιλάμε για μια διαδικασία, στην οποία δεν υπήρχε επίσημη εγκύκλιος που ορίζει πως θα γίνει η επιλογή των μεταταγέντων. Η αστεία εκείνη εγκύκλιος και το άρθρο στο Ν. 4173 (αν θυμάμαι καλά) δίνανε υπερεξουσίες στον υπουργό και απλά ορίζανε με ποια κριτήρια φτιάχνεται ο πίνακας. Η προτεραιότητα της επιλογής δόθηκε προς τα έξω με non paper και ερωτοαπαντήσεις του υπουργού σε ανώνυμο δημοσιογράφο.

Σε τι θα κάνουν ένσταση; Από τη στιγμή που δεν υπάρχει και κάποιος που μετατάχθηκε με το ζόρι (θα είχε έννομο συμφέρον να ζητήσει ακύρωση της διαδικασίας) δεν υπάρχει κάποιος που μπορεί να θεμελιώσει έννομο συμφέρον κατά της διαδικασίας. Μόνο όσοι είχαν κάνει αίτηση στις εθελοντικές, μπορούν κατά την ταπεινή μου γνώμη να διεκδικήσουν να μην τοποθετηθεί οργανικά κανείς στις οργανικές που είχαν προκηρυχθεί για τις δικές τους μετατάξεις και να πραγματοποιηθούν οι δικές τους μετατάξεις.

Αποσυνδεδεμένος thea1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10380 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 04:19:41 μμ »
@dimitralab, @thea1 ο δικηγόρος που είχα συνεργαστεί στο παρελθόν για ένα θέμα ΥΠΕΘΑ λέγεται Βιδάλης Παναγιώτης και είναι στην Αθήνα. Προσπαθώ να επικοινωνήσω σήμερα μαζί του και δεν τον έχω εντοπίσει ακόμη. Εγώ θα κινήσω τη διαδικασία οπωσδήποτε.

@Mystirios τα κενά στην α' φάση ήταν 13? αν ναι θα επικαλεστείς κι αυτό ως λόγο που δεν έκανες ένσταση και ΦΥΣΙΚΑ θα κάνεις!! Δεν βλέπεις τι γίνεται? Δεν προβλεπόταν ανακλήσεις και έγιναν.. έγιναν μετατάξεις από περιοχές που δεν έδιναν πλεονάσματα σε περιοχές που δεν έδιναν κενά..
Στην τελική δεν έχεις να χάσεις τίποτα!
Εγώ πάντως παιδιά δεν πρόκειται να πω δεν βγαίνει άκρη και να τα παρατήσω.. Θα σταματήσω όταν πάω Θεσσαλονίκη!

@lautassari ρώτησε η φίλη μου και της είπαν πως μπορεί να ξανακάνει τα χαρτιά της για β' φάση κανονικότατα!

@swag σε ευχαριστω για τον δικηγορο, ειναι καλος αυτος? επισης δεν υπαρχουν στην δευτεροβαθμια ΟΛΜΕ δικηγοροι ειδικοι σε εκπαιδευτικα θεματα δημοσιου? ή ειναι και αυτοε ειδικος?
Αυτο με την φιλη σου δεν το καταλαβα, εχει παρει μεταταξη και μπορει να ξανακανει τα χαρτια για β φαση?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2013, 04:34:40 μμ από thea1 »

Αποσυνδεδεμένος corsair05

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10381 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 04:21:14 μμ »
Το μαρτυριο που ζω δεν θα λαβει τελος (οχι μονο εγω κ αλλοι) αφου κ η τελευταια ελπιδα εξανεμιστηκε...η περιοχη συμφεροντων μου δε ζηταει ατομα..... Ειμαι σε απογνωση..δεν εχω διαθεση να μπω στην ταξη με τπτ...ουτε να διαβασω... τπτ σας λεω.....

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10382 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 04:22:17 μμ »
Και όμως είναι καταφανέστατα παράνομη η όλη διαδικασία.
Χρειάζεται ένας καλός δικηγόρος, ο οποίος να διακρίνει την ανώτερη αρχή του δικαίου, που ο υπουργός καταστρατηγεί.
Οπωσδήποτε είναι παράνομη, και οι υπεύθυνοι θα υποστούν, τουλάχιστον τις συνέπειες των πολιτικών τους ευθυνών...
  

Αποσυνδεδεμένος orgh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10383 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 04:23:31 μμ »
Η παρανομία όμως θα αποδειχτεί μετά από 3-4 χρόνια στα δικαστήρια και αν. Προσωπικά εκτιμώ πως οι μόνοι που έχουν ελπίδες για δικαστική δικαίωση είναι όσοι έκαναν αίτηση για τις εθελοντικές μετατάξεις. Όσοι δεν ικανοποιήθηκαν από τις υποχρεωτικές δεν έχουν καμία ελπίδα δικαίωσης. Μιλάμε για μια διαδικασία, στην οποία δεν υπήρχε επίσημη εγκύκλιος που ορίζει πως θα γίνει η επιλογή των μεταταγέντων. Η αστεία εκείνη εγκύκλιος και το άρθρο στο Ν. 4173 (αν θυμάμαι καλά) δίνανε υπερεξουσίες στον υπουργό και απλά ορίζανε με ποια κριτήρια φτιάχνεται ο πίνακας. Η προτεραιότητα της επιλογής δόθηκε προς τα έξω με non paper και ερωτοαπαντήσεις του υπουργού σε ανώνυμο δημοσιογράφο.

Σε τι θα κάνουν ένσταση; Από τη στιγμή που δεν υπάρχει και κάποιος που μετατάχθηκε με το ζόρι (θα είχε έννομο συμφέρον να ζητήσει ακύρωση της διαδικασίας) δεν υπάρχει κάποιος που μπορεί να θεμελιώσει έννομο συμφέρον κατά της διαδικασίας. Μόνο όσοι είχαν κάνει αίτηση στις εθελοντικές, μπορούν κατά την ταπεινή μου γνώμη να διεκδικήσουν να μην τοποθετηθεί οργανικά κανείς στις οργανικές που είχαν προκηρυχθεί για τις δικές τους μετατάξεις και να πραγματοποιηθούν οι δικές τους μετατάξεις.

Πρέπει να απευθυνθούν και να προσβάλλουν αυτά ακριβώς.

"Η αστεία εκείνη εγκύκλιος και το άρθρο στο Ν. 4173 (αν θυμάμαι καλά) δίνανε υπερεξουσίες στον υπουργό και απλά ορίζανε με ποια κριτήρια φτιάχνεται ο πίνακας. Η προτεραιότητα της επιλογής δόθηκε προς τα έξω με non paper και ερωτοαπαντήσεις του υπουργού σε ανώνυμο δημοσιογράφο."

Αυτά είναι πολύ σοβσρότερα αδικήματα, από το ότι απλά μια εγκύκλιος με ΦΕΚ δεν προχώρησε.

Είναι αντιποίηση αρχής και ίσως και άλλα πολύ σοβαρότερα αδικήματα που ξεφεύγουν από μια απλή εγκύκλιο. Νομίζω πρέπει να προσεγγιστεί κάποιος εισαγγελέας. Το σωστό δρόμο ακολουθεί η ΟΙΕΛΕ.
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=224381&catid=3
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2013, 04:31:25 μμ από orgh »

Αποσυνδεδεμένος thea1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10384 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 04:25:29 μμ »
@Pamela27 στην α' φάση είχα κάνει και πριν και μετά
Αλλά στο τμήμα ενστάσεων μου είπαν
ότι αν δεν είναι επίσημη πρωτοκολλημένη απόφαση (ΦΕΚ)
δεν είναι υποχρεωμένοι να σου απαντήσουν γραπτώς στην ένστασή σου..
άρα καλύτερα να περιμένουμε λίγο
@ swag και αλλη ερωτηση  ποιο πρεπει  να ειναι πρωτοκολλημενο η αιτηση-ενσταση που θα στειλεις? ή τσ ονοματα των μεταταχθεντων με ΦΕΚ?

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10385 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 04:32:36 μμ »
Πρέπει να απευθυνθούν και να προσβάλλουν αυτά ακριβώς.

"Η αστεία εκείνη εγκύκλιος και το άρθρο στο Ν. 4173 (αν θυμάμαι καλά) δίνανε υπερεξουσίες στον υπουργό και απλά ορίζανε με ποια κριτήρια φτιάχνεται ο πίνακας. Η προτεραιότητα της επιλογής δόθηκε προς τα έξω με non paper και ερωτοαπαντήσεις του υπουργού σε ανώνυμο δημοσιογράφο."

Αυτά είναι πολύ σοβσρότερα αδικήματα, από το ότι απλά μια εγκύκλιος με ΦΕΚ δεν προχώρησε.

Είναι αντιποίηση αρχής και ίσως και άλλα πολύ σοβαρότερα αδικήματα που ξεφεύγουν από μια απλή εγκύκλιο. Νομίζω πρέπει να προσεγγιστεί κάποιος εισαγγελέας. Το σωστό δρόμο ακολουθεί η ΟΙΕΛΕ.
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=224381&catid=3
Συνάδελφε/ισσα δεν τους θεωρώ χαζούς. Πανούργους ναι. χαζούς όμως όχι. Είμαι σίγουρος οτι έχουν εξσφαλιστεί 100%. Εκτιμώ οτι κανείς από όσους δεν πήραν μετάταξη (και έκαναν αίτηση) δεν μπορεί να θεμελιώσει έννομο συμφέρον. Μόνο όσοι είχαν κάνει αίτηση στις εθελοντικές μετατάξεις.

Αποσυνδεδεμένος orgh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10386 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 04:34:43 μμ »
Συνάδελφε/ισσα δεν τους θεωρώ χαζούς. Πανούργους ναι. χαζούς όμως όχι. Είμαι σίγουρος οτι έχουν εξσφαλιστεί 100%. Εκτιμώ οτι κανείς από όσους δεν πήραν μετάταξη (και έκαναν αίτηση) δεν μπορεί να θεμελιώσει έννομο συμφέρον. Μόνο όσοι είχαν κάνει αίτηση στις εθελοντικές μετατάξεις.

Μπορεί να έχουν εξασφαλιστεί στο γράμμα του νόμου, όχι όμως και στο πνεύμα του νόμου.
Με το γράμμα του νόμου, με τεχνάσματα και τερτίπια, έχουν καταλύσει ανώτερες αρχές δικαίου.
Χρειάζεται να βρεθεί ένας καταρτισμένος δικηγόρος και ένας τίμιος ανώτερος εισαγγελικός λειτουργός, να τους βάλει στην θέση τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2013, 04:41:53 μμ από orgh »

Αποσυνδεδεμένος black21

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10387 στις: Οκτώβριος 08, 2013, 04:41:50 μμ »
@black21 τηλέφωνα επικοινωνίας με Τμήμα Ενστάσεων 2103442271 και 2103443356 Αίτηση-Ένσταση προς ΥΠΕΘΑ Διεύθυνση Προσωπικού Δ/βάθμιας Εκπαίδευσης - Τμήμα Β’ και Π/βάθμιας Εκπαίδευσης - Τμήμα Γ’
(μέσω της Διεύθυνσης Δ.Ε. ...) άμεσα! (βέβαια το καλύτερο θα ήταν έτσι όπως έγινε το πράγμα μέσω δικηγόρου.. I guess)

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Την προηγούμενη ένσταση την είχα κάνει μέσω δικηγόρου.
Η διαφορά είναι ότι δεν είχα αναφερθεί προσωπικά σε άτομα αν και είχα εντοπίσει τις παρατυπίες.
Αυτή τη φορά θα την κάνω ονομαστικά και βέβαια, μέσω δικηγόρου.

Στην περιοχή συμφερόντων μου (Β' Θεσσαλονίκη) πήραν άτομο με 40,7 μόρια και αρκετούς από 60 έως 70, ακόμη και από ΠΥΣΔΕ εκτός Θεσσαλονίκης.

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι οτι στην ανακοίνωση των μετατάξεων ο τελευταίος είχε γύρω στα 86 μόρια. Από που κι ως που τα άτομα με 40 και 50 μόρια μπήκαν στην διαδικασία να κάνουν ένσταση; Τι ήταν αυτό που τους οδήγησε;
Το ερώτημα είναι ρητορικό... :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160925
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 706
Σύνολο: 720

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.