*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4368660 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10514 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 06:26:00 μμ »
Ευχαριστώ πολύ bitch!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:51:09 »

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10515 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 06:47:02 μμ »
Ευχαριστουμε πολυ bitch  που εισαι παντα προθυμη να βοηθας ανιδιοτελως...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10516 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 06:53:42 μμ »
παρακαλώ !! αλλά δεν ειναι πως δεν βλέπουμε τι γίνεται.... η σιωπή ειναι συνενοχή!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10517 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 06:56:24 μμ »
Aγαπημένη @bitch,
Εγώ τελικά έκανα ένσταση με συγκεκριμένα ονόματα και μόρια. Δύο απορίες :
α) δεν έγραψα πουθενά τίποτα για "έννομο συμφέρον", απλά ζήτησα να επανεξεταστεί η αίτησή μου μετάταξης καθώς έχω περισσότερα μόρια από το...πλήθος που ανακάλυψα που "δικαιώθηκε" τη Δευτέρα τόσο στην α' όσο και στη β' προτίμησή μου! Πιστεύεις ότι θα την πατήσω που δεν ανέφερα τίποτα για "έννομο συμφέρον" ή για κενά, παρά μόνο για μόρια ?
β) έχω διατεθεί στην α/θμια, ούσα σε απόσπαση, όπως σου έχω ξαναπεί. Στην περιοχή αυτή θα έρθουν 7 άτομα μετά τα αποτελέσματα της Δευτέρας, μέσα στα οποία βέβαια είναι και 5 κάτω από εμένα σε μόρια, από άλλα ΠΥΣΔΕ, όπως κι εγώ. Η α/θμια δεν τοποθετεί εμάς τους διατιθέμενους, ισχυριζόμενη ότι προηγούνται αυτοί οι 7 και ότι περιμένει να βγει η υ.α. για να τους τοποθετήσει πρώτα αυτούς και μετά εμάς, που εμείς σίγουρα περισσεύουμε καθώς θα έχουν καλυφθεί ακριβώς τα 7 υπολειπόμενα κενά. Άρα εμείς θα γυρίσουμε δ/θμια όπου ούτε εκεί υπάρχουν κενά. Τι άλλο να κάνω ?

Σ'ευχαριστώ και σόρυ για το πρήξιμο... :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:51:09 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10518 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 07:01:49 μμ »
Γειά σου Έλενα,
καλό θα ήταν να αναφέρεις και το έννομο συμφέρον αλλά αφού δεν το έκανες δεν πειράζει.

Για το δεύτερο που λες, να ζητησεις αυτά να στα δώσουν εγγράφως. Πού υπάρχει νόμος που λέει περιμένετε όσους τυχόν δικαιωθούν με τις μετατάξεις; πάμε καλά; δηλαδή να μην τοποθετούμε κανέναν γιατί περιμένουμε μεταθέσεις ή διορισμούς; τι είναι αυτό πάλι; Θα πρέπει να σου απαντήσουν για ποιον λόγο δε σε έχουν τοποθετήσει ακόμα ενώ έχουν δώσει το κενό σου για διάθεση απο την β/θμια. Μην τρελαθούμε κιόλας!!
Αυτά εγγράφως και όπως τα πάρεις να τα στείλεις στο υπουργείο με το ερώτημα α. αν επιτρέπεται να γίνει αυτό
β. αν έχει δοθεί εντολή μη τοποθέτησης ήδη διατιθέμενου απο β/θμια εκπαιδευτικού γ.  με ποιο έγγραφο ζητήθηκε να κρατηθούν τα κενά για να τοποθετηθούν όσοι τυχόν δικαιωθούν απο ένσταση μετάταξης....

είπαμε, το προφορικά πέθανε...απο δω και πέρα, γραπτώς ακόμα και το τι ώρα πάνε τουαλέτα!!  8)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10519 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 07:10:24 μμ »
bitch μου σ'ευχαριστώ πάρα πολύ.
Από ό,τι κατάλαβα περιμένουν να έρθουν κι οι άλλοι 7, στη δική μου ειδικότητα τουλάχιστον, και ίσως και σε άλλες, καθώς αυτοί οι 7 έρχονται με πιο δυνατό status, μετάταξη κι όχι διάθεση, οπότε εμείς πάμε αργότερα στη λίστα. Εκτιμώ ότι το κάνουν αυτό για να μην αναγκαστούν να μας διακόψουν αργότερα τη διάθεση, αφού θα δουν ότι δεν υπάρχουν πλέον κενά για τους νεομεταταχθέντες...Τι να πω...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10520 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 07:14:45 μμ »
αυτή την στιγμή εμφανίζεσαι ως πλεονάζουσα. Αν γίνουν - όποτε - οι μετατάξεις και επέλθει ανάκληση της διάθεσής σου απο την β/θμια είναι εντελώς άλλο πράγμα απο το να είσαι τώρα ξεκρέμαστη.
Και σου ξαναγράφω : δηλαδή επειδή και μεις κάθε χρόνο περιμένουμε τους - έστω και ελάχιστους διορισμούς- να μην τοποθετουμε κανέναν οργανικά για΄τι μετά τι θα πάρει ο νεοδιόριστος; 
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10521 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 07:19:39 μμ »
Εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Απλά όταν το είπα στον άνθρωπο της α/θμιας ότι εμείς προηγηθήκαμε χρονικά από τους 7, μου απάντησε ότι αυτό δεν έχει καμία σχέση κι ότι αυτοί θα έρθουν με μετάταξη, άρα προηγούνται στις  τοποθετήσεις και θα καλύψουν ακριβώς τα κενά που έχουν απομείνει από τους μεταταγμένους του Σεπτεμβρίου.

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10522 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 07:24:06 μμ »
και εδώ θα (ξανα) αναφωνήσω : Πρωτοβάθμια ρε φιλε !! και τα μυαλά στα κάγκελα!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10523 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 07:31:52 μμ »
Αναρωτιέμαι εάν έχει γίνει κάτι τέτοιο και σε άλλα ΠΥΣΠΕ. Ξέρει κανείς εάν τοποθετήθηκαν διατιθέμενοι από δ/θμια ?

@bitch μου είναι προφανώς εντελώς παράνομοι / παράτυποι ?

Αποσυνδεδεμένος galadriel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Σκεπτική ως προς την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10524 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 08:01:09 μμ »
Αναρωτιέμαι εάν έχει γίνει κάτι τέτοιο και σε άλλα ΠΥΣΠΕ. Ξέρει κανείς εάν τοποθετήθηκαν διατιθέμενοι από δ/θμια ?

@bitch μου είναι προφανώς εντελώς παράνομοι / παράτυποι ?

Τοποθετήθηκαν. Εργάζονται κανονικά και δεν τους δίνουν ούτε άδεια για "εύρυθμη λειτουργία των σχολείων". Παρ όλα αυτά, έπαψαν ξαφνικά να εμφανίζονται ως πλεονάζοντες στη βθμια,...δηλαδη το ότι διατέθηκαν στην Αθμια δεν σημαίνει ότι πλεονάζουν;; μη χειρότερα να λες.
Words, words, words..

Αποσυνδεδεμένος treislaloun

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10525 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 08:06:43 μμ »
@ bitch
Πήρα μετάταξη στην 2η επιλογή μου που ήταν σε ΙΕΚ. Στην 1η επιλογή μου που ήταν η Α/βαθμια μετατάχθηκαν 10 άτομα εκ των οποίων οι 7 από άλλες περιφέρειες και από 10- 32 μόρια λιγότερα από εμένα. Κάνω ένσταση,(χωρίς να αναφερθώ συγκεκριμένα σε ονόματα,μόρια και ΠΥΣΔΕ προέλευσης αν και τα έχω όλα στα χέρια μου), η οποία βεβαίως δεν δικαιώνεται και τώρα η περιοχή που με ενδιαφέρει βγάζει 0 θέσεις.
Ερωτήματα:
α/ Υπάρχει λόγος να ξανακάνω ένσταση;
 β/ Να απευθύνω ερώτημα ζητώντας τους λόγους για τους οποίους  δεν δικαιώθηκε η ένστασή μου
γ/ Να απευθυνθώ σε δικηγόρο, ΣΤΕ ή Συνήγορο του πολίτη;
δ/ Αν αποδεχτώ την μετάταξη στο ΙΕΚ της οποίας η διαδικασία ειναι  ακόμα σε εκκρεμότητα θα μπορέσω σε μεταγενέστερο χρόνο να διεκδικήσω την θέση στην Α/βαθμια;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10526 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 08:29:04 μμ »
και εδώ θα (ξανα) αναφωνήσω : Πρωτοβάθμια ρε φιλε !! και τα μυαλά στα κάγκελα!!

Σύμφωνα  την λογική σου έχουμε το εξής φαινόμενο: Οι αποσπασμένοι  από Δευτεροβάθμια καλύπτουν όλα τα κενά, οι δε μετατασσόμενοι από ένσταση  αφού δεν υπάρχουν πλέον θέσεις μπαίνουν στην διάθεση και αποσπούνται  αναγκαστικά σε άλλα ΠΥΣΠΕ!!!

Σημειωτών οι ενιστάμενοι θα έπρεπε να είχαν πάρει μετάταξη αρχής εξαρχής και η καθυστέρηση δεν οφείλεται σε αυτούς αλλά σε λάθος της υπηρεσίας.  Τιμωρήθηκαν μια φορά οπότε για να δέσει το γλυκό ας τους ξανατιμωρήσουμε!!!

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10527 στις: Οκτώβριος 09, 2013, 08:53:16 μμ »
@ treislaloun, περιμένω κι εγώ την απάντηση στα ερωτήματά σου!  ;)
  

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32320
  • Τελευταία: Lena11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161416
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 472
Σύνολο: 484

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.116 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.