*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4358364 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kirea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10948 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 12:37:09 μμ »
ως προς αυτο που ρωτήσατε στην προηγούμενη σελίδα , για να τα πάρουμε με τη σειρά :

οι μετατάξεις στην Διοικηση ειτε με τον 4057 είτε με τον 1824 έγιναν με μεταφορά θέσης σε κενή ή κενούμενη θέση. Μεταφορά θέσης σημαίνει παίρνω την οργανική μου ( που ειναι στο υπουργείο ως εκπ/κός  ) και τη μεταφέρω στην υπηρεσία της διοίκησης στην οποία μετατάχθηκα και καλύπτω είτε κενή οργανική θέση ( αν δηλαδή πχ υπήρχαν 2 κενές οργανικές, εγώ καλύπτω την μία εξ αυτών ) ή , αν δεν υπήρχαν κενές οργανικές θέσεις του κλάδου μου, μεταφέροντας την δική μου θέση, καλύπτω μία κενούμενη θέση. ( ουσιαστικά δηλαδή δημιουργώ μία νέα θέση).

οι μετατάξεις στην Διοίκηση με την διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων έγιναν αποκλειστικά σε πρωσοποπαγεις θέσεις και άρα εκεί έχουμε άλλη εντελώς διαδικασία.

οι μετατάξεις απο την δ/θμια στην α/θμια των ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ (σε θέσεις εκπαιδευτικών)  έγιναν, σύμφωνα με τα φεκ , σε κενές θέσεις των σχολείων μετάταξης . Δεν αναφέρει σε κενές οργανικές θέσεις, όπως δεν αναφέρει και κάτι για μεταφορά θέσεων.

Η κατάργηση των οργανικών θέσεων όσων μετατάχθηκαν - εκπαιδευτικοί σε εκπαιδευτικούς άλλης βαθμίδας - εννοει ότι πράγματι αυτές οι θέσεις καταργούνται και αυτό για να μην χρειαστεί να γίνουν νέες προσλήψεις.
 
Το ζήτημα δηλαδή ειναι τεχνικό. Για να γινει κατανοητό:  Έστω 1 θέση στην β/θμια ενός γυμναστή ο οποίος μετατάσσεται στην α/θμια σε κενή θέση. Επεδή η μετάταξη ειναι οιονεί διορισμός , προφανώς θα γίνει σε οργανική θέση. Επειδή όμως οργανικές θεσεις στην εκπ/ση δινονται βάσει νόμου μόνο τον Ιούνιο δεν μπορει αυτή τη στιγμή να δοθει μετάταξη σε κενή οργανική θέση ( εξ ου και αναγράφεται κενή θέση σκέτο).
τι γίνεται τώρα με τη θέση που αφήνει αυτός ο γυμναστής στην β/θμια; αν παραμέινει ως έχει τότε θα πρέπει να διοριστει κάποιος άλλος για να καλύψει την θέση αυτή - δεδομένου οτι ειναι κενή.
Ωστόσο, επειδη το ζήτημά μας ως χώρας ειναι να μη γίνουν νέοι διορισμοί - ή να γινουν ελάχιστοι - η θέση αυτή καταργείται. Δεδομένου δε ότι υπάρχουν άλλοι εκπ/κοί της ίδιας ειδικότητας να πάρουν την οργανική του σχολείου ( η οποία μένει ανέγγιχτη) σου λέει ο υπουργός: καταργώ την οργανική του υπουργείου, αφήνω την οργανκή του σχολείου και έτσι, και εντάξει ειμαι με την τρόικα και τις υποχρεώσεις μου και κάποιος που τώρα είναι στην διαθεση, καβατζάρει μια οργανική σε σχολειο τον Ιούνιο.  ;)

ελπίζω να μη σας μπέρδεψα περισσότερο... αρκεί να ξεχωρίσετε τις δύο οργανικές : αυτή του υπουργείου και αυτή του σχολειου .( η οποία, τυπικά διοικητικά, ονομάζεται οριστική τοποθέτηση, απλά όλοι έχουμε συνηθίσει να ονομάζουμε οργανική).

Μιας και η μετάταξη θεωρείται οιονεί διορισμός, επιτρέπεται διορισμός σε νομό που δεν έχει ικανοποιηθεί αίτημα μετάθεσης;

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 31, 2013, 12:39:03 μμ από kirea »
Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:06:43 »

Αποσυνδεδεμένος GORGW79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10949 στις: Οκτώβριος 31, 2013, 05:04:29 μμ »
Μετά από μετάταξη στην πρωτοβάθμια υπηρετώ σε 5 σχολεία ένα εκ των οποίων είναι δυσπρόσιτο
Η προσωρινή τοποθέτηση δεν είναι στο συγκεκριμένο σχολείο αλλά σε ένα άλλο στο οποίο επίσης συμπληρώνω το ωράριο μου. Σύμφωνα με τη νομοθεσία σε ποιο από τα δυο θα έπρεπε να έχω την προσωρινή τοποθέτηση?
Έχω την εντύπωση ότι είναι στο δυσπρόσιτο..

Αποσυνδεδεμένος www.gr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 406
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10950 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 11:18:26 πμ »
Μάλλον στο σχολείο που έχεις τις περισσότερες ώρες.

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10951 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 12:07:56 μμ »
 :-[ :-[ :-[
SOS SOS SOS @bitch ή όποιος άλλος ξέρει!
Τί γίνεται βρε παιδιά με τις νέες ενστάσεις (μετά τις 7/10) των μετατάξεων ? Πήρα ξανά σήμερα στο υπουργείο, μου είπαν ότι απλά τους έχει δοθεί εντολή να τις μαζεύουν. Δεν ξέρουν πότε κι εάν θα εξεταστούν. Μήπως έχετε ακούσει εσείς τίποτα σχετικό ? Τι θα γίνει άραγε με αυτές ? Θα πάνε άραγε στον κάλαθο των αχρήστων ? Και η περίφημη β' φάση μετατάξεων ? Την έφαγε κι αυτήν ...η μαρμάγκα ? Μάλλον ρητορικές, μου ακούγονται, αυτές οι ερωτήσεις... >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:06:43 »

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10952 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 04:17:07 μμ »
:-[ :-[ :-[
SOS SOS SOS @bitch ή όποιος άλλος ξέρει!
Τί γίνεται βρε παιδιά με τις νέες ενστάσεις (μετά τις 7/10) των μετατάξεων ? Πήρα ξανά σήμερα στο υπουργείο, μου είπαν ότι απλά τους έχει δοθεί εντολή να τις μαζεύουν. Δεν ξέρουν πότε κι εάν θα εξεταστούν. Μήπως έχετε ακούσει εσείς τίποτα σχετικό ? Τι θα γίνει άραγε με αυτές ? Θα πάνε άραγε στον κάλαθο των αχρήστων ? Και η περίφημη β' φάση μετατάξεων ? Την έφαγε κι αυτήν ...η μαρμάγκα ? Μάλλον ρητορικές, μου ακούγονται, αυτές οι ερωτήσεις... >:( >:( >:( >:(

Μίλησα κι εγώ με Υπουργείο σήμερα. Δε θα πάνε στα σκουπίδια οι ενστάσεις.Οι αρμόδιοι υπάλληλοι έχουν κάνει λεπτομερή καταγραφή των ενστάσεών μας.Να φανταστείς μόλις είπα όνομα με βρήκαν αμέσως στη λίστα τους.Τώρα τι θα κάνει η Ηγεσία με αυτές δεν ξέρω, αλλά γιατί να απασχολούν τους υπαλλήλους με αυτές χωρίς λόγο?Ασε που προσωπικά πιστεύω ότι για αυτό καθυστερεί και η β΄φαση. Τώρα για το πότε δε μου είπαν συγκεκριμένα αλλά η μία υπάλληλος είπε ότι από βδομάδα θα διαβιβαστούν.Ας επίσουμε για το καλύτερο. Είναι η τελευταία μας ευκαιρία.(Τουλάχιστον για εμάς που ανήκουμε σε ελλειματικές πλέον περιοχές και δε δικαιούμαστε ούτε αποσπάσεις ούτε β' φάση...)

Αποσυνδεδεμένος GORGW79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10953 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 05:08:53 μμ »
Μάλλον στο σχολείο που έχεις τις περισσότερες ώρες.

μπερδευτηκα με τη νομοθεσια...
 εισαι σιγουρος για αυτο ?

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10954 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 07:03:34 μμ »
Μίλησα κι εγώ με Υπουργείο σήμερα. Δε θα πάνε στα σκουπίδια οι ενστάσεις.Οι αρμόδιοι υπάλληλοι έχουν κάνει λεπτομερή καταγραφή των ενστάσεών μας.Να φανταστείς μόλις είπα όνομα με βρήκαν αμέσως στη λίστα τους.Τώρα τι θα κάνει η Ηγεσία με αυτές δεν ξέρω, αλλά γιατί να απασχολούν τους υπαλλήλους με αυτές χωρίς λόγο?Ασε που προσωπικά πιστεύω ότι για αυτό καθυστερεί και η β΄φαση. Τώρα για το πότε δε μου είπαν συγκεκριμένα αλλά η μία υπάλληλος είπε ότι από βδομάδα θα διαβιβαστούν.Ας επίσουμε για το καλύτερο. Είναι η τελευταία μας ευκαιρία.(Τουλάχιστον για εμάς που ανήκουμε σε ελλειματικές πλέον περιοχές και δε δικαιούμαστε ούτε αποσπάσεις ούτε β' φάση...)
Συναδέλφισσα, μου δίνεις λίγες ελπίδες!!! Τι εννοούσε άραγε η υπάλληλος με το "θα διαβιβαστούν" ? Πού δλδ θα διαβιβαστούν ? Εμένα, που είχα καταθέσει τις ενστάσεις μου (γιατί 2 έκανα, μία για κάθε μία περιοχή προτίμησής μου) στο πρωτόκολλο του υπουργού, μου είπαν από εκεί ότι τις διαβίβασαν στη γενική δ/νση α/θμιας και β/θμιας εκπ/σης...Δν ξέρω...Έχεις κάποιο δίκιο για το γεγονός ότι μπαίνουν στον κόπο να τους πουν να τις συγκεντρώσουν, αλλά ειλικρινά νιώθω εντελώς απογοητευμένη και δεν σου κρύβω, και απελπισμένη...Τεσπα...Θα δούμε...

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10955 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 08:54:12 μμ »
Συναδέλφισσα, μου δίνεις λίγες ελπίδες!!! Τι εννοούσε άραγε η υπάλληλος με το "θα διαβιβαστούν" ? Πού δλδ θα διαβιβαστούν ? Εμένα, που είχα καταθέσει τις ενστάσεις μου (γιατί 2 έκανα, μία για κάθε μία περιοχή προτίμησής μου) στο πρωτόκολλο του υπουργού, μου είπαν από εκεί ότι τις διαβίβασαν στη γενική δ/νση α/θμιας και β/θμιας εκπ/σης...Δν ξέρω...Έχεις κάποιο δίκιο για το γεγονός ότι μπαίνουν στον κόπο να τους πουν να τις συγκεντρώσουν, αλλά ειλικρινά νιώθω εντελώς απογοητευμένη και δεν σου κρύβω, και απελπισμένη...Τεσπα...Θα δούμε...
Απολυτα λογικο να εισαι απογοητευμενη.
Εγω βασικα ειμαι αηδιασμενη.
Και για ολα αυτα που συμβαινουν με αυτο το υπουργειο,και που ολοι ξερουμε,αλλα και για κατι που εμαθα σημερα.Απο προσωπικη πηγη.Δηλαδη συναδελφος στο σχολειο μου,μου ειπε για πολυ στενη της φιλη σε σχεση με τις μεταταξεις.
Η φιλη της λοιπον,ειχε κανει αιτηση στις υποχρεωτικες.Ειχε κανει ακριβως αυτο που εκαναν παρα πολλοι.Εβαλε πρωτη προτιμιση εκει που ηθελε,και δευτερη προτιμιση στον νομο που υπηρετει τωρα.Υπηρετουσε δηλαδη.Στον νομο της β/θμιας της .Οπως ολοι καταλαβαμε,οταν δηλωνες τον νομό που υπηρετεις στην β/θμια..εκει σε εβαζαν κατευθειαν.Ακομα και αν ηταν δευτερη επιλογη σου.Οπως εγινε σε ολους απο οτι ειδαμε,την εβαλαν στον νομο που υπηρετουσε ηδη,οταν ηταν στην β/θμια.
Ε...πηγε στον γραμματεα του υπουργου,κλαφτηκε ασυστολως,μιλαμε στην κυριολοξια εκλαιγε..και της εκαναν το χατηρι.Τελικα πηγε στον νομο που ηθελε.Ήταν αν καταλαβα καλα στις περιφημες τροποποιησεις(και αναρωτιομασταν ολοι,μα τι ειναι αυτες οι τροποποιησεις;;)Δεν ειχε κανει καν ενσταση δηλαδη.Απλως κλαφτηκε.
Και λεω,αν σε ΟΛΟΥΣ οσους ειχαν βαλει δευτερη επιλογη τον νομό που υπηρετουσαν στην β/θμια,και τους πηγαν αυτοματα εκει...,τελικα τους πηγαιναν στην πρωτη,θα ελεγα οκ..καταλαβαν το λαθος τους και επραξαν δικαια για ΟΛΟΥΣ.Εδω ομως τι βλεπουμε;Οτι δικαιωνεται αυτος που παει στο υπουργειο και κλαιγεται.Χωρις καν να εχει κανει ενσταση.Ειναι δικαια αντιμετωπιση αυτη για ολους;Δηλαδη αυτος που εχει αξιοπρεπεια και περιμενει να δικαιωθει με την τυπικοτητα..δεν εχει ελπιδες;Την απαντηση την ξερετε,δεν θα σας την πω εγω.Συμπερασμα.Οποιος κλαιγεται ωραια και γλυφει κατουρημενες ποδιες,γιατι αυτο εγινε..εχει ελπιδες.
Για ολα αυτα αηδιασα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 01, 2013, 08:56:49 μμ από Γατόπαρδος »

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3388
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10956 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 09:04:56 μμ »
Έχω επιφυλάξεις σχετικά με το "κλάφτηκε". Θεωρώ πως δεν κλάφτηκε απλώς, αλλά κινήθηκε και πολύ μεθοδικά. Δεν μπορείς να δεις τον-την γραμματέα του υπουργού αν δεν κλείσεις ραντεβού μαζί του, πιθανώς με κάποια μεσολάβηση από πολιτικό γραφείο. Δηλαδή πήγε στην πύλη του Υπουργείου, πέρασε όλους τους σεκιουριτάδες, ανέβηκε πάνω και κλάφτηκε; Δεν είναι τόσο απλό. Αυτή έτσι θέλησε να το παρουσιάσει, αλλά πιστεύω ότι τα πράγματα είναι αλλιώς. Τον Αύγουστο κατέθεσα εδώ στο φόρουμ πληροφορίες για φίλους πολιτικών προσώπων, που πήραν τη μετάταξη. Και αυτοί βεβαίως "κλάφτηκαν".

Αποσυνδεδεμένος Γατόπαρδος

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 643
  • Εκεί που ήσουν ήμουνα και εκει που είμαι θα έρθεις
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10957 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 10:28:33 μμ »
Έχω επιφυλάξεις σχετικά με το "κλάφτηκε". Θεωρώ πως δεν κλάφτηκε απλώς, αλλά κινήθηκε και πολύ μεθοδικά. Δεν μπορείς να δεις τον-την γραμματέα του υπουργού αν δεν κλείσεις ραντεβού μαζί του, πιθανώς με κάποια μεσολάβηση από πολιτικό γραφείο. Δηλαδή πήγε στην πύλη του Υπουργείου, πέρασε όλους τους σεκιουριτάδες, ανέβηκε πάνω και κλάφτηκε; Δεν είναι τόσο απλό. Αυτή έτσι θέλησε να το παρουσιάσει, αλλά πιστεύω ότι τα πράγματα είναι αλλιώς. Τον Αύγουστο κατέθεσα εδώ στο φόρουμ πληροφορίες για φίλους πολιτικών προσώπων, που πήραν τη μετάταξη. Και αυτοί βεβαίως "κλάφτηκαν".
Πολυ πιθανον να παιζει καια υτο.Δεν μπορω να ξερω πως εγιναν τα πραγματα.Εγω απλα μετεφερα ακριβως αυτα που μου ειπε η συμαδελφος.Μου ειπε οτι απλα κλαφτηκε..και το δεχτηκαν.Τωρα παρα πολυ πιθανον να παιζουν και αλλα πραγματα.Οπως ομως και να εχει,δειχνει ξεκαθαρα ποσο κρατος δικαιου εχουμε.

Αποσυνδεδεμένος www.gr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 406
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10958 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 10:44:23 μμ »
μπερδευτηκα με τη νομοθεσια...
 εισαι σιγουρος για αυτο ?


ΝΑΙ,εκεί που έχεις τις περισσότερες ώρες τοποθετείσαι.Δεν το βρισκεις λογικό?

Αποσυνδεδεμένος agglikouPE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10959 στις: Νοέμβριος 01, 2013, 11:24:09 μμ »
Συναδέλφισσα, μου δίνεις λίγες ελπίδες!!! Τι εννοούσε άραγε η υπάλληλος με το "θα διαβιβαστούν" ? Πού δλδ θα διαβιβαστούν ? Εμένα, που είχα καταθέσει τις ενστάσεις μου (γιατί 2 έκανα, μία για κάθε μία περιοχή προτίμησής μου) στο πρωτόκολλο του υπουργού, μου είπαν από εκεί ότι τις διαβίβασαν στη γενική δ/νση α/θμιας και β/θμιας εκπ/σης...Δν ξέρω...Έχεις κάποιο δίκιο για το γεγονός ότι μπαίνουν στον κόπο να τους πουν να τις συγκεντρώσουν, αλλά ειλικρινά νιώθω εντελώς απογοητευμένη και δεν σου κρύβω, και απελπισμένη...Τεσπα...Θα δούμε...
Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά θα διαβιβαστούν λέει σε μια επιτροπή που έχει συσταθει από τον υπουργο και χειρίζεται το θέμα των μετατάξεων(στον τρίτο όροφο)Εσένα που "παρέκαμψες" τη διαδικάσία και πήγες κατευθείαν πάνω σου είπαν ότι θα τη διαβιβάσουν κάτω στη δ/νση προσωπικου α/θμιας-β/θμιας για να καταχωρηθεί από τους υπαλλήλους και να ξαναδιαβιβαστεί με τις υπόλοιπες πάνω.Καλή επιτυχία πάντως!

Αποσυνδεδεμένος GORGW79

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10960 στις: Νοέμβριος 02, 2013, 12:11:44 πμ »

ΝΑΙ,εκεί που έχεις τις περισσότερες ώρες τοποθετείσαι.Δεν το βρισκεις λογικό?
Αυτο ηξερα και εγω αλλα μετα διαβασα το παρακατω και εχω την εντυπωση οτι προηγειται το δυσπροσιτο στι τοποθετησεις

, β) Εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης που υπηρετούν σε δυσπρόσιτα σχολεία και δεν συμπληρώνουν το υποχρεωτικό ωράριο διδασκαλίας διατίθενται για συμπλήρωση του ωραρίου σε άλλα σχολεία του ίδιου ή πλησιέστερου Δήμου των περιοχών ευθύνης της Διεύθυνσης Εκπαίδευσης. Η διάθεση γίνεται με απόφαση του Διευθυντή Εκπαίδευσης, ύστερα από πρόταση του οικείου περιφερειακού συμβουλίου. Ο χρόνος διάθεσης θεωρείται ότι έχει διανυθεί στην οργανική θέση για τη θεμελίωση δικαιώματος μετάθεσης».

Αποσυνδεδεμένος kirea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #10961 στις: Νοέμβριος 02, 2013, 01:43:25 πμ »
Μιας και η μετάταξη θεωρείται οιονεί διορισμός, επιτρέπεται διορισμός σε νομό που δεν έχει ικανοποιηθεί αίτημα μετάθεσης;

Λοιπόν;
Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160972
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 535
Σύνολο: 554

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.