*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4364476 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ELSA07

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13230 στις: Φεβρουάριος 22, 2015, 12:07:47 πμ »
Ωραία, σύμφωνοι, τότε κι εγώ δεν θα σου ζητήσω την άδεια για το πώς θα λέω την άποψή μου ούτε θα σου δώσω λογαριασμό ποιος είμαι! Πάμε παρακάτω τώρα...

Δεν σου ζητάω λογαριασμό και δεν με νοιάζει ποιός είσαι... Δεν με αφορά καθόλου όμως!!!! Για το ΠΩΣ θα λες την άποψή σου, έχεις όμως ευθύνη και νομίζω πως και οι διαχειριστές θα συμφωνήσουν μαζί μου! Και τώρα ας πάμε παρακάτω!!!
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΖΗΣΕΙΣ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:57:08 »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13231 στις: Φεβρουάριος 22, 2015, 12:12:01 πμ »
Πολύ επίκληση στους διαχειριστές γίνεται. Μονομερώς.
Επιχειρηματολογείστε συνάδελφοι και μη ζητάτε βοήθεια. Έχετε καλό παράδειγμα του πως πρέπει να φερθείτε για να μας αντιμετωπίσετε με ψυχραιμία...

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13232 στις: Φεβρουάριος 22, 2015, 12:13:05 πμ »
Ναι όπως τα λες, επίσημα έγγραφα του κράτους... εσύ τι ακριβώς αντιπροσωπεύεις;;; Τι είσαι ακριβώς... δικηγόρος; Ξέρεις ότι ακόμη και σε μία αγωγή που γίνεται και εμπλέκονται και άλλα άτομα, οφείλει το δικαστήριο να κοινοποιήσει το έγγραφο στα άτομα αυτά; Πρόσεχε τι γράφεις και ποιούς αναφέρεις ερήμην τους, θα βρεις κανένα μπελά για συκοφαντική δυσφήμιση!!!!!!

Και κάτι άλλο... Γιατί εξάπτεσαι τόσο; Μήπως ξέρεις κάποιους που έχουν λάβει ειδοποίηση από δικαστήριο να παραβρεθούν σε εκδίκαση υπόθεσης σχετικά με τις υποχρεωτικές μετατάξεις και να επιβεβαιώσουν τα μόρια τους; Γιατί εγώ γνωρίζω κάποιους μεταταγμένους που έχουν λάβει τέτοιες ειδοποιήσεις... Και εκεί τι θα πουν; "Δεν ευθύνομαι εγώ, το Υπουργείο δεν έκανε καλά τη δουλειά του"!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2015, 12:18:41 πμ από teacher_ »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13233 στις: Φεβρουάριος 22, 2015, 12:14:07 πμ »
Κοίτα να δεις που αν αληθεύει κάτι τέτοιο πρώτοι οι μεταταγμένοι θα ζητήσουν ακύρωση...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:57:08 »

Αποσυνδεδεμένος geo63

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13234 στις: Φεβρουάριος 22, 2015, 12:26:11 πμ »
Τελικά με κάτι τύπους σαν και εσάς είναι βούτυρο στο ψωμί των δικηγόρων

Είστε προφανώς μακρά νυχτωμένοι για την πραγματικότητα και την αληθινή ζωή και μάλλον Θα βρεθείς άσχημα μπλεγμένος

Η εκφόβιση από εμένα μέσω του διαδικτύου εναντίων σου είναι ακόμη μια ανοησία που φαντασιώνεσαι

Φυσικά μπορείς να κανείς ότι θέλεις και να γράφεις ότι θέλεις. Εσύ θα αντιμετωπίσεις και με δική σου ευθύνη τα αποτελέσματα των γραφόμενων σου αν σου ασκηθεί ποινική δίωξη

Καλά είναι για σένα να ρωτήσεις και κανένα δικηγόρο

Διότι προφανώς τα ονόματα δεν τα βγάζεις γα τα τιμήσεις και να τα εξυψώσεις ως άτομα και ως συναδέλφους αλλά για να τα διασύρεις και να τα διαπομπεύσεις.

Ούτε τα ξέρω τα άτομα ούτε και με ενδιαφέρουν. 

Η ΑΝΟΗΣΙΑ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ

ΕΣΕΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΩ

ΑΛΛΟ ΝΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ Μ@Λ@ΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΔΙΑΣΥΡΕΙς ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΠΟΜΠΕΥΕΙΣ ΟΝΟΜΑ ΥΠΑΡΚΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΡΩ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙ ΣΟΙ ΜΑΘΗΜΑ ΔΙΔΑΣΚΕΙΣ στους ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΟΥ

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13235 στις: Φεβρουάριος 22, 2015, 12:33:42 πμ »

Η ΑΝΟΗΣΙΑ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ

ΕΣΕΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΩ

ΑΛΛΟ ΝΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ Μ@Λ@ΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΔΙΑΣΥΡΕΙς ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΠΟΜΠΕΥΕΙΣ ΟΝΟΜΑ ΥΠΑΡΚΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΣΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΡΩ ΕΑΝ ΕΙΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΚΑΙ ΤΙ ΣΟΙ ΜΑΘΗΜΑ ΔΙΔΑΣΚΕΙΣ στους ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΟΥ

Να και η συναδελφική αλληλεγγύη ;D!!!

Αποσυνδεδεμένος geo63

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13236 στις: Φεβρουάριος 22, 2015, 12:38:22 πμ »
Τουλάχιστον εφόσον βάζεις τα πραγματικά ονόματα συναδέλφων να έχεις το θάρρος και την παρρησία να βάλεις και το δικό σου Επώνυμο Όνομα και πυσδε στο οποίο υπηρετείς

Δεν μπορεί εσύ να εμφανίζεσαι με ψευδώνυμα ανώνυμα και να διασύρεις ονομαστικά υπολήψεις, πρόσωπα και οικογένειες

Ελπίζω και προκαλώ να ενημερωθούν και να αντιδράσουν όπως οφείλουν οι θιγόμενοι

Ελπίζω να αρχίσει το πάρτι

Αρκετά οι ανώνυμες αλητείες.

 Εάν έχεις στοιχεία στον εισαγγελέα.

Με μια μήνυση και με το σημερινό καθεστώς τίθεσαι αυτόματα σε αργία.

Ελπίζω αν και επαναλαμβάνω ότι δεν γνωρίζω κανέναν από αυτούς, να απολογηθείς για τα γραφόμενα σου

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13237 στις: Φεβρουάριος 22, 2015, 01:16:55 πμ »
Δηλαδή αν βάλω τους 2 ΠΕ19-20 που πήραν μετάταξη από Ξάνθη...
α) Θα τους έχω διαπομπεύσει επειδή απλά τους αναφέρω;  ή....
β) Θα τους έχω διαπομπεύσει επειδή πήραν μετάταξη στην 1η φάση, η 2η διαπιστωτική πράξη κάλυψε ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ μόνο τον έναν από αυτούς και όχι τον άλλο;
Κι άλλο δείγμα δωρεάν...

Αποσυνδεδεμένος baxalo2013

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13238 στις: Φεβρουάριος 22, 2015, 09:02:26 πμ »
Παράθεση
...είναι ασύλληπτο το γεγονός ότι με την αλλαγή της κυβέρνησης δ ε ν άρθηκε αυτός ο τύπος οριστικών υπηρεσιακών μεταβολών με υπόνοια εσωτερικής ενημέρωσης πολλών ..."ολιγομοριούχων" και κατάφορης αδικίας εις βάρος χ ρ ό ν ι α υπηρετούντων στις εσχατιές της Ελλάδας ...

Παράθεση
Πως σε συγκεκριμένες ειδικότητες και συγκεκριμένες περιοχές ξεπέρασαν οι μεταταγμένοι το άθροισμα των ελλειμμάτων των 2 διαπιστωτικών.
Σιγά. Σαν να λέει το κράτος προκηρύσσω 45 θέσεις διορίζω 56. Που το κακό;

Παράθεση
Μην προσπαθείτε να εκφοβίσετε τον κόσμο, για να μην βγουν τα πραγματικά στοιχεία στην επιφάνεια. Τα ονόματα όλων των μεταταγμένων έχουν δημοσιευθεί στις αντίστοιχες Υπουργικές Αποφάσεις και στα ΦΕΚ, δεν είναι απόρρητα. Ο καθένας μπορεί να κάνει τους πίνακες copy paste σε έναν πίνακα excel και να διαπιστώσει ποιοι και πόσοι μετατάχθηκαν ανά ΠΥΣΠΕ.

Δεν κατάλαβα ποια είναι η συκοφαντική δυσφήμιση; Το να αναφέρει κάποιος ονομαστικά ποιοι μετατάχθηκαν σε μία συγκεκριμένη περιοχή, ενώ τα ονόματα έχουν δημοσιευθεί σε επίσημα έγγραφα;

Παρακαλώ μην δημοσιεύετε ονόματα γιατί έχουν γίνει πολλές "καραμπόλες". Για κάποια "μαγείρεμα" που έκανε κάποιος άλλος συνάδελφος που ίσως να μην είναι καν στα ονόματα που δίνετε εκθέτετε αθώους συναδέλφους. Ακόμα και εαν σου είπε ο ίδιος ότι "το 2013 τα πίναμε με τον Αρβι και του είπα βόλεψε με και με βόλεψε" πάλι το θεωρώ λάθος να τον αναφέρεις ονομαστικά. Σε ένα επίσημο έγγραφο μπορείς να πείς ότι θέλεις (όπως έχω κάνει εγώ) αλλά δημόσια καλύτερα όχι.

Αν πρέπει να πετάξετε κάποιο υπονοούμενο καλύτερα να αναφέρεστε στον αριθμό των μορίων και ίσως τα αρχικά του όνοματος.
Πχ "κυριε/κυρία Α.Κ. με τα 25 μόρια πως τα κατάφερες ενω εγώ έχω 10.500 μόρια;" :)

Προσωπικά,  το βασικό πράγμα που περιμένω είναι -απλά- να μου απαντήσει η νέα ηγεσία στο έγγραφο που κατέθεσα το 2013. Δυο γραφεία υπουργών το αγνοήσαν παρ'οτι αναφερόταν σε παραλείψεις των ιδίων...
Εαν λήξει πάλι ο χρόνος απάντησης και για το νεο μου έγγραφο (το οποίο ουσιαστικά ρωτάει τι έγινε το πρώτο ερώτημα) τοτε η νέα κυβερνηση θα είναι για εμένα μια μεγάλη απογοήτευση. Δεν παν να ξηλώσουν και την εξωπορτα απο το υπουργείο... μια απο τα ίδια θα είναι...

Κάποιος είπε ότι μόλις ολοκληρωθούν οι ενστάσεις θα ολοκληρωθεί η διαδικασία... Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ. Εδω υπάρχουν άτομα που έχουν καταθέσει 3-4 ενστάσεις και σε κάθε νέα ενσταση -εκτός του ότι ρωτάνε τι απέγινε η προηγούμενη- παραθέτουν και νεα στοιχεία που ενισχύουν την ενσταση τους.
Υπάρχουν μάλιστα άτομα που αποφασισαν να κάνουν τώρα πρωτη φορά ενσταση λόγω ΣΥΡΙΖΑ (ελπίζοντας...).

Αν δεν βρεθεί σωστή λύση η οποία να λάβει υπ'οψιν όλους τους συναδέλφους που έχουν κάνει αίτηση για μετάταξη οι ενστάσεις και τα δικαστήρια δεν θα σταματήσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2015, 09:16:39 πμ από baxalo2013 »

Αποσυνδεδεμένος ELSA07

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13239 στις: Φεβρουάριος 22, 2015, 09:05:31 πμ »
Προς teacher_

Όντως δεν ανέφερες εσύ τα ονόματα, για να διορθώσω αυτό που έγραψα πιο πάνω!!!
Όμως θεωρώ απαράδεκτο τον τρόπο που εκφράζεσαι στο παρόν νήμα (όχι μόνο εσύ, αλλά και κάποιοι άλλοι).
Θα πρέπει να σε απογοητεύσω... δεν γνωρίζω κάποιον που τον κάλεσαν στο δικαστήριο... α, και κάτι άλλο: οι όποιες αγωγές... γίνονται κατά του Υπουργού και όχι κατά των συναδέλφων που μετατάχθηκαν. Να το λέμε και αυτό.
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΖΗΣΕΙΣ!

Αποσυνδεδεμένος ELSA07

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13240 στις: Φεβρουάριος 22, 2015, 09:09:37 πμ »
Κοίτα να δεις που αν αληθεύει κάτι τέτοιο πρώτοι οι μεταταγμένοι θα ζητήσουν ακύρωση...
Με την όρεξη θα μείνεις. Εσύ θα το έκανες; Αλλά τι λέω, εσείς είστε υπεράνω!
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΖΗΣΕΙΣ!

Αποσυνδεδεμένος ELSA07

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13241 στις: Φεβρουάριος 22, 2015, 09:11:32 πμ »
Πες μας τι πίνεις...

Να η εμπάθεια που έλεγα!!!
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΖΗΣΕΙΣ!

Αποσυνδεδεμένος ELSA07

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13242 στις: Φεβρουάριος 22, 2015, 09:12:54 πμ »
Δεν κατάλαβα γιατί είναι παράνομο?

Δεν ρωτάς κανέναν ειδικό να σου πει;
Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗ ΖΗΣΕΙΣ!

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13243 στις: Φεβρουάριος 22, 2015, 09:56:06 πμ »
Προς teacher_

Όντως δεν ανέφερες εσύ τα ονόματα, για να διορθώσω αυτό που έγραψα πιο πάνω!!!
Όμως θεωρώ απαράδεκτο τον τρόπο που εκφράζεσαι στο παρόν νήμα (όχι μόνο εσύ, αλλά και κάποιοι άλλοι).
Θα πρέπει να σε απογοητεύσω... δεν γνωρίζω κάποιον που τον κάλεσαν στο δικαστήριο... α, και κάτι άλλο: οι όποιες αγωγές... γίνονται κατά του Υπουργού και όχι κατά των συναδέλφων που μετατάχθηκαν. Να το λέμε και αυτό.

Έλσα, εγώ δεν είπα ότι οι αγωγές γίνονται κατά των εκπαιδευτικών, γίνονται κατά του Υπουργείου. Όμως για να αποδείξει κάποιος ότι έχει αδικηθεί παραθέτει πίνακα με τα ονόματα και τα μόρια όσων πήραν μετατάξη. 'Οσοι λοιπόν έχουν λιγότερα μόρια καλούνται να επιβεβαιώσουν στη δίκη τα μόριά τους. Ξέρω περιπτώσεις που τους έχει έρθει χαρτί να παραστούν σε δίκη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 582
Σύνολο: 583

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.