*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4357285 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13622 στις: Μάρτιος 18, 2015, 07:29:20 πμ »
Πολυς θυμος συναδελφοι. Και προσωπικοι χαρακτηρισμοι.
Αντι να μας κοιτατε αφ υψηλου εμας τους γραφικους, χανετε την ψυχραιμια σας.
Μα εισαστε σε πλεονεκτικη θεση.
Συμβουλη...
Κρατηστε λιγη ψυχραιμια για να εχετε να χασετε κ αργοτερα.
Οταν θα δημοσιεύσουμε ολους τους πινακες αν το υπουργειο δεν κανει σωστα τη δουλεια του...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:01:01 »

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13623 στις: Μάρτιος 18, 2015, 07:56:03 πμ »
Πολυς θυμος συναδελφοι. Και προσωπικοι χαρακτηρισμοι.
Αντι να μας κοιτατε αφ υψηλου εμας τους γραφικους, χανετε την ψυχραιμια σας.
Μα εισαστε σε πλεονεκτικη θεση.
Συμβουλη...
Κρατηστε λιγη ψυχραιμια για να εχετε να χασετε κ αργοτερα.
Οταν θα δημοσιεύσουμε ολους τους πινακες αν το υπουργειο δεν κανει σωστα τη δουλεια του...
Σωστός...

Όσο περνάει ο καιρός όλο και πέφτει σύρμα να στην πέσουν οι υποχρεωτικά μετάταχθεντες στην προσπάθειά τους να σε φιμωσουν..

Μην μασάς και αν μου υπουργείο για άλλη μια φορά δεν κάνει την δουλειά του εδώ είμαστε 8)8)8).

Οι αδικίες πρέπει να αρθούν.

Δεν έχω τίποτα με την πλειοψηφία των συναδέλφων αλλά με την διαδικασία που ήταν διάτρητη.

Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος Giatros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 286
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13624 στις: Μάρτιος 18, 2015, 01:50:01 μμ »
Παράθεση
Ειδικά ο giatros αφιέρωσε στο νήμα των μεταθέσεων. Και έχει και το θράσος να πει ότι φούρνος γκρεμίστηκε και έχω δίκιο. Που αν δε σας ανέλυα ότι οι οργανικές στην Αθμια είναι στα σχολεία, ακόμα άλλα θα λέγατε.
Κι εγώ βέβαια κάνω λάθη και δέχομαι κριτική και διορθώσεις. Αλλά από ανθρώπους που είναι γνώστες αντικειμένων και έμπειροι εδώ μέσα, με ιστορία. Όχι μετεωρίτες
Έγραψα ότι φούρνος γκρεμίστηκε και συμφωνώ μαζί σου. Χθες το σχολίασες χωρίς να πεις κάτι. Σήμερα λες άλλα. Ξαναδιάβασέ το.
Τώρα αν θα γράφουμε σε ένα νήμα ή πολλά δεν σε αφορά και πληροφοριακά γράφω σε 2 - 3 threads ακόμα και δεν πετάω τις υποχρεωτικές μετατάξεις στο άσχετο μέσα σε αυτά, αλλά επικεντρώνομαι στο θέμα τους. Ψάξτο και αυτό και μετά τα ξαναλέμε. Εδώ θα είσαι και θα είμαι  :)

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13625 στις: Μάρτιος 18, 2015, 04:10:11 μμ »
Πολυς θυμος συναδελφοι. Και προσωπικοι χαρακτηρισμοι.
Αντι να μας κοιτατε αφ υψηλου εμας τους γραφικους, χανετε την ψυχραιμια σας.
Μα εισαστε σε πλεονεκτικη θεση.
Συμβουλη...
Κρατηστε λιγη ψυχραιμια για να εχετε να χασετε κ αργοτερα.
Οταν θα δημοσιεύσουμε ολους τους πινακες αν το υπουργειο δεν κανει σωστα τη δουλεια του...

Γυρίζεις σαν τους ζητιάνους στις διάφορες ιστοσελίδες και γράφεις διάφορα. Δικαίωμα σου, δημοκρατία έχουμε.
Τι είδους απειλή είναι αυτή που εκτοξεύεις συχνά ότι "θα δημοσιεύσουμε ολους τους πινακες αν το υπουργειο δεν κανει σωστα τη δουλεια του";
Ποιος σε εξουσιοδότησε εσένα να δημοσιεύσεις ονόματα που είναι ήδη δημοσιευμένα στα ΦΕΚ; Εσύ ισχυρίζεσαι οτι το ΥΠΑΙΘ δεν έχει πίνακες. Μήπως εκμεταλευόμενος τους ΑΜ και την θέση σου σε κάποια ΔΙΔΕ άντλησες προσωπικά στοιχεία από το e- data center που είναι απόρρητα; Σκέφτηκες ποτέ πως μπορούν να αντιδράσουν κάποιοι, όχι εγώ σκοτίστηκα για τις έρευνες σου, αν δουν προσωπικά στοιχεία τους στο διαδίκτυο από τυχαίους και όχι από το ΥΠΑΙΘ;
Τι είδους ψυχολογικός πόλεμος είναι αυτός; Γιατί θέλεις να φέρεις διχασμό, όπως προκύπτει από προσεκτική ανάγνωση των σχολίων σου σε συγκεκριμένες ειδικότητες;
Ας έκανες αίτηση για μετάταξη, αν θεωρείς ότι αδικήθηκες έπρεπε να έχεις ήδη προσφύγει στην δικαιοσύνη και όχι να μας παραδίνεις μαθήματα ηθικής και αξιοκρατίας.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:01:01 »

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13626 στις: Μάρτιος 18, 2015, 05:25:01 μμ »
Θα γκρεμιστεί κάνας φούρνος αλλά ναι ο rollo έχει δίκιο!!!
Giatre αυτό έγραψες. Αν άλλο εννοούσες και άλλο έγραψες, δεκτό και πάλι.
Οφείλω πάλι πάντως παρά το γεγονός ότι δε συμφωνούμε να τονίσω το ήθος σου και να ανακαλέσω εν μέρει την επιθετική μου ανάρτηση.

Μήπως εκμεταλευόμενος τους ΑΜ και την θέση σου σε κάποια ΔΙΔΕ άντλησες προσωπικά στοιχεία από το e- data center που είναι απόρρητα; Σκέφτηκες ποτέ πως μπορούν να αντιδράσουν κάποιοι, όχι εγώ σκοτίστηκα για τις έρευνες σου, αν δουν προσωπικά στοιχεία τους στο διαδίκτυο από τυχαίους και όχι από το ΥΠΑΙΘ;
Νόμιμε...
Είσαι ( ; ) νέο μέλος οπότε  μάλλον πρέπει να το ξαναπώ.
Τα στοιχεία αντλήθηκαν από πίνακες που είναι υποχρεωμένες οι ΔΔΕ να αναρτούν.
Και από εκεί τα πήρα.
Τα στοιχεία έχουν αντληθεί από πίνακες των ΠΥΣΔΕ για τις:
1) Εθελοντικές μετατάξεις 2013
2) Μεταθέσεις 2013
3) Βελτιώσεις 2013

Τίποτα παράνομο, κανένα προσωπικό στοιχείο δημοσιευμένο παράτυπα.
Ομοίως παράνομοι θα ήταν και οι πίνακες που κάθε χρόνο συνάδελφοι βγάζουν με Πανελλαδική φθίνουσα σειρά μορίων.
Όσο για τα ΑΜ (σε βλέπω ενημερωμένο, όταν θέλεις) ΝΑΙ διευκολύνουν την αναζήτηση.
Θα μπορούσα να τα αποκρύψω και να μην τα δημοσιεύσω.
Δεν αλλάζει κάτι και σε ευχαριστώ που με γλιτώνεις από μια τραβηγμένη μεν, πιθανή δε, καταγγελία...
Να είσαι καλά.
Θα έχουμε λοιπόν μόνο ονοματεπώνυμα, πυσδε προέλευσης, πυσδε μετάταξης, μόρια ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ (δεν μπορώ να έχω μετάταξης γιατί δεν έχω πτυχία) για όσους έκαναν κάποια αίτηση από τις 1-2-3 το 2013.
Για τους άλλους δεν έχω στοιχεία.
Επίσης κάποιους βοηθητικούς πίνακες που θα δείχνουν πόσοι πήγαν σε κάθε περιοχή ανά ειδικότητα (τη σύγκριση με τα κενά των διαπιστωτικών πράξεων) και πόσοι μετατάχθηκαν (αν εγινε κάτι τέτοιο...) από περιοχές με μηδενικά πλεονάσματα.

ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΟΜΙΜΗ ΚΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ;;;

Έχετε κάτι να φοβάστε; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ, έτσι;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2015, 05:27:18 μμ από rollo_tomassi »

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13627 στις: Μάρτιος 18, 2015, 05:45:58 μμ »
Αν κ δεν με αφορα το θεμα, αληθεια δεν καταλαβαινω την επιθεση σε εναν ανθρωπο που προφανως πιστευει οτι αδικηθηκε,διαφορετικα δεν θα αφιερωνε τοσο χρονο κ ειναι μακρια απο την οικογενεια του, νομιζω πως οσοι περιμενουμε μεταθεση μπορουμε να καταλαβουμε το συναισθημα του κ να μην κανουμε επιθεση! Οσοι εχετε μεταταχθει καλως το κανατε κ ειστε κ τυχεροι, αλλα γιατι επιτιθεστε; Οσο για το επιχειρημα με την κινητικοτητα των δ. υ ειναι τουλαχιστον αποτυχημενο! Κ εξηγουμαι: ειμαι πε χ κ περιμενω μεταθεση στην Αθηνα, αν στο πλαισιο της κινητικοτητας ο υπουργος για να γεμισει καποια κενα δωσει το δικαιωμα σε ενα υπαλληλο πχ της εφοριας(Αθηνα)με πτυχιο πε χ να παει σε Πυσδε/πυσπε Αθηνας ναι θα νιωσω οτι αδικουμαι κ θα ακολουθησω καθε νομιμη διαδικασια για να μην παει στη θεση μου!Πριν ειρωνευτουμε η επιτεθουμε ας μπουμε στα παπουτσια του αλλου για λιγο, μπορω να καταλαβω την επιθεση μονο αν νιωθετε οτι σας εχει αδικησει καποιος!

Αποσυνδεδεμένος Λουλουδάτη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13628 στις: Μάρτιος 18, 2015, 06:03:57 μμ »
Κώδικας: [Επιλογή]
Από δευτεροβάθμια σε δευτεροβάθμια.Μπορούμε από πίνακα αναπληρωτών της χ ειδικότητας να εγγραφούμε σε πίνακα αναπληρωτών άλλης ειδικότητας (ειδικότητα νεοαποκτηθείσα ύστερα από κατατακτήριες)..?

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13629 στις: Μάρτιος 18, 2015, 06:41:10 μμ »
Giatre αυτό έγραψες. Αν άλλο εννοούσες και άλλο έγραψες, δεκτό και πάλι.
Οφείλω πάλι πάντως παρά το γεγονός ότι δε συμφωνούμε να τονίσω το ήθος σου και να ανακαλέσω εν μέρει την επιθετική μου ανάρτηση.
Νόμιμε...
Είσαι ( ; ) νέο μέλος οπότε  μάλλον πρέπει να το ξαναπώ.
Τα στοιχεία αντλήθηκαν από πίνακες που είναι υποχρεωμένες οι ΔΔΕ να αναρτούν.
Και από εκεί τα πήρα.
Τα στοιχεία έχουν αντληθεί από πίνακες των ΠΥΣΔΕ για τις:
1) Εθελοντικές μετατάξεις 2013
2) Μεταθέσεις 2013
3) Βελτιώσεις 2013

Τίποτα παράνομο, κανένα προσωπικό στοιχείο δημοσιευμένο παράτυπα.
Ομοίως παράνομοι θα ήταν και οι πίνακες που κάθε χρόνο συνάδελφοι βγάζουν με Πανελλαδική φθίνουσα σειρά μορίων.
Όσο για τα ΑΜ (σε βλέπω ενημερωμένο, όταν θέλεις) ΝΑΙ διευκολύνουν την αναζήτηση.
Θα μπορούσα να τα αποκρύψω και να μην τα δημοσιεύσω.
Δεν αλλάζει κάτι και σε ευχαριστώ που με γλιτώνεις από μια τραβηγμένη μεν, πιθανή δε, καταγγελία...
Να είσαι καλά.
Θα έχουμε λοιπόν μόνο ονοματεπώνυμα, πυσδε προέλευσης, πυσδε μετάταξης, μόρια ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ (δεν μπορώ να έχω μετάταξης γιατί δεν έχω πτυχία) για όσους έκαναν κάποια αίτηση από τις 1-2-3 το 2013.
Για τους άλλους δεν έχω στοιχεία.
Επίσης κάποιους βοηθητικούς πίνακες που θα δείχνουν πόσοι πήγαν σε κάθε περιοχή ανά ειδικότητα (τη σύγκριση με τα κενά των διαπιστωτικών πράξεων) και πόσοι μετατάχθηκαν (αν εγινε κάτι τέτοιο...) από περιοχές με μηδενικά πλεονάσματα.

ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΟΜΙΜΗ ΚΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ;;;

Έχετε κάτι να φοβάστε; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ, έτσι;

Είμαι νέο μέλος εδώ. Διαβάζω χρόνια την ιστοσελίδα και αποφάσισα να δημιουργήσω λογαριασμό ή μήπως να ζητούσα την άδεια σου;;
Για τους πίνακες που απειλείς να δόσεις στην δημοσιότητα (!!!!!) αρμόδιο είναι μόνο το υπουργείο. Αυτό είναι νόμιμα εξουσιοδοτημένο και τα στοιχεία που όπως λες πως έχεις τα έχεις πάρει από τις ΔΙΔΕ που διατηρούν αρχεία και τα έχουν δημοσιοποιήσει όπως μόνα αυτές δικαιούνται να το πράξουν σύμφωνα με το νόμο. Τα υπόλοιπα ειναι φθηνές δικαιολογίες και απειλές του χειρίστου είδους. Εσύ δεν έχεις κανένα δικαίωμα από το νόμο να κάνεις τέτοιου είδους επεξεργασία και ανακοίνωση και μάλιστα ελλιπών στοιχείων, όπως δηλώνεις και ο ίδιος.
Και εγώ σου λέω ότι το ΥΠΑΙΘ είναι πιθανόν να έδωσε παραπάνω μετατάξεις. Εσύ ανακοινώνοντας αυτούς που πιθανόν εσύ νομίζεις πλεονάζοντες λόγω κενών, ποιον νομίζεις ότι στοχοποιείς τελικά;; Την υπηρεσία ή τον μεταταχθέντα;; Δεν συμφωνείτε με αυτά που λέω, να και εγώ δίνω ονόματα.
ΝΟΜΙΜΗ ΚΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ είναι αυτή που κάνουν οι ΔΙΔΕ και το ΥΠΑΙΘ. Αυτοί έχουν την ευθύνη και αυτοί υπόκεινται στον αρμόδιο έλεγχο από τις ελεγκτικές  αρχές.
Εσύ  δεν έχεις κανένα δικαίωμα να δημιουργείς εντυπώσεις Ας έκανες αίτηση για μετάταξη, αν θεωρείς ότι δε ότι αδικήθηκες  έπρεπε να έχεις ήδη προσφύγει στην δικαιοσύνη και όχι να μας παραδίνεις μαθήματα ηθικής και αξιοκρατίας. Τι είδους ψυχολογικός πόλεμος είναι αυτός; Γιατί θέλεις να φέρεις διχασμό, όπως προκύπτει από προσεκτική ανάγνωση των σχολίων, σου σε συγκεκριμένες ειδικότητες;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2015, 06:55:54 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13630 στις: Μάρτιος 18, 2015, 07:16:32 μμ »
Giatre αυτό έγραψες. Αν άλλο εννοούσες και άλλο έγραψες, δεκτό και πάλι.
Οφείλω πάλι πάντως παρά το γεγονός ότι δε συμφωνούμε να τονίσω το ήθος σου και να ανακαλέσω εν μέρει την επιθετική μου ανάρτηση.
Νόμιμε...
Είσαι ( ; ) νέο μέλος οπότε  μάλλον πρέπει να το ξαναπώ.
Τα στοιχεία αντλήθηκαν από πίνακες που είναι υποχρεωμένες οι ΔΔΕ να αναρτούν.
Και από εκεί τα πήρα.
Τα στοιχεία έχουν αντληθεί από πίνακες των ΠΥΣΔΕ για τις:
1) Εθελοντικές μετατάξεις 2013
2) Μεταθέσεις 2013
3) Βελτιώσεις 2013

Τίποτα παράνομο, κανένα προσωπικό στοιχείο δημοσιευμένο παράτυπα.
Ομοίως παράνομοι θα ήταν και οι πίνακες που κάθε χρόνο συνάδελφοι βγάζουν με Πανελλαδική φθίνουσα σειρά μορίων.
Όσο για τα ΑΜ (σε βλέπω ενημερωμένο, όταν θέλεις) ΝΑΙ διευκολύνουν την αναζήτηση.
Θα μπορούσα να τα αποκρύψω και να μην τα δημοσιεύσω.
Δεν αλλάζει κάτι και σε ευχαριστώ που με γλιτώνεις από μια τραβηγμένη μεν, πιθανή δε, καταγγελία...
Να είσαι καλά.
Θα έχουμε λοιπόν μόνο ονοματεπώνυμα, πυσδε προέλευσης, πυσδε μετάταξης, μόρια ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ (δεν μπορώ να έχω μετάταξης γιατί δεν έχω πτυχία) για όσους έκαναν κάποια αίτηση από τις 1-2-3 το 2013.
Για τους άλλους δεν έχω στοιχεία.
Επίσης κάποιους βοηθητικούς πίνακες που θα δείχνουν πόσοι πήγαν σε κάθε περιοχή ανά ειδικότητα (τη σύγκριση με τα κενά των διαπιστωτικών πράξεων) και πόσοι μετατάχθηκαν (αν εγινε κάτι τέτοιο...) από περιοχές με μηδενικά πλεονάσματα.

ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΟΜΙΜΗ ΚΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ;;;

Έχετε κάτι να φοβάστε; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ, έτσι;


Μια χαρά τα λες φίλε...εσύ νομίζεις ότι αυτό που έκανες εσύ δεν το έχουμε ήδη κάνει η συντριπτική πλειοψηφία όσων ενεπλάκησαν σε αυτήν την ξεφτίλα των υποχρεωτικών μετατάξεων;;;

Το κάναμε και βρήκαμε πολλά θολά σημεία στη διαδικασία. (Με θολά σημεία δε το πας το θέμα δικαστικά! Κάνεις την ενστασούλα σου και περιμένεις....αδίκως!!).

Και λέω θολά...γιατί μόνο με την δημοσιοποίηση των μορίων/διδακτορικών/ΠΥΣΔΕ κτλ που θα γίνει στο επόμενο δεκαήμερο θα δούμε πεντακάθαρα πλέον ποιοι πήραν μετάταξη ενώ έπρεπε να πάρουν άλλοι! Και τότε αφού όλα θα είναι κρυστάλλινα όχι μόνο πας δικαστικά αλλά και μήνυση στον Αρβανιτόπουλο κάνεις για ψυχική οδύνη.

Με την υποψία ότι κάποιο βύσμα σου έφαγε την θέση δε πας δικαστικά....με τη βεβαιότητα όμως (σε 10 μερούλες).....

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13631 στις: Μάρτιος 18, 2015, 08:21:27 μμ »
Αυτό το θέμα που φτάνει αισίως τις 1000 σελίδες, έχει εκτροχιαστεί σε συνεχείς αντιπαραθέσεις μεταξύ των μελών που δεν προσφέρουν τίποτα για την ενημέρωση των συναδέλφων. Οι συντονιστές λαμβάνουμε πάμπολλες αναφορές για μηνύματα που θίγουν συγκεκριμένα μέλη με αγενή τρόπο. Θα αφήσω μία πίστωση χρόνου για να σταματήσουν οι όποιες προσωπικές αντιπαραθέσεις και να γράφονται πλέον μηνύματα μόνο εάν έχουν κάποιο νόημα ή κάτι νεότερο να αναφέρουν. Σε αντίθετη περίπτωση, το θέμα θα κλειδωθεί. Ευχαριστώ για την κατανόησή σας.

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13632 στις: Μάρτιος 18, 2015, 09:18:48 μμ »
Αυτό το θέμα που φτάνει αισίως τις 1000 σελίδες, έχει εκτροχιαστεί σε συνεχείς αντιπαραθέσεις μεταξύ των μελών που δεν προσφέρουν τίποτα για την ενημέρωση των συναδέλφων. Οι συντονιστές λαμβάνουμε πάμπολλες αναφορές για μηνύματα που θίγουν συγκεκριμένα μέλη με αγενή τρόπο. Θα αφήσω μία πίστωση χρόνου για να σταματήσουν οι όποιες προσωπικές αντιπαραθέσεις και να γράφονται πλέον μηνύματα μόνο εάν έχουν κάποιο νόημα ή κάτι νεότερο να αναφέρουν. Σε αντίθετη περίπτωση, το θέμα θα κλειδωθεί. Ευχαριστώ για την κατανόησή σας.

Επιτέλουςςςς! Αλλά δεν πρέπει να κλειδωθεί το θέμα γιατί πρέπει να μαθαίνουμε από αυτούς που γνωρίζουν κάτι. Θα πρέπει να αποκλειστούν αυτοί οι συγκεκριμένοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2015, 09:23:44 μμ από gkgian »

Κοσμάς

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13633 στις: Μάρτιος 18, 2015, 11:21:25 μμ »
Επιτέλουςςςς! Αλλά δεν πρέπει να κλειδωθεί το θέμα γιατί πρέπει να μαθαίνουμε από αυτούς που γνωρίζουν κάτι. Θα πρέπει να αποκλειστούν αυτοί οι συγκεκριμένοι.

Να κλειδωθεί αρκετά μας κουράσατε με τις παραφιλολογίες σας.

Κοσμάς

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13634 στις: Μάρτιος 18, 2015, 11:22:20 μμ »
Αυτό το θέμα που φτάνει αισίως τις 1000 σελίδες, έχει εκτροχιαστεί σε συνεχείς αντιπαραθέσεις μεταξύ των μελών που δεν προσφέρουν τίποτα για την ενημέρωση των συναδέλφων. Οι συντονιστές λαμβάνουμε πάμπολλες αναφορές για μηνύματα που θίγουν συγκεκριμένα μέλη με αγενή τρόπο. Θα αφήσω μία πίστωση χρόνου για να σταματήσουν οι όποιες προσωπικές αντιπαραθέσεις και να γράφονται πλέον μηνύματα μόνο εάν έχουν κάποιο νόημα ή κάτι νεότερο να αναφέρουν. Σε αντίθετη περίπτωση, το θέμα θα κλειδωθεί. Ευχαριστώ για την κατανόησή σας.


Να κλειδωθεί.

Αποσυνδεδεμένος rollo_tomassi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1402
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13635 στις: Μάρτιος 18, 2015, 11:32:51 μμ »
Αγαπητέ moderator. Θα μας αφήσεις ήσυχους να φτάσουμε το νήμα στο 1000;  :D

Λοιπόν. Πέρα από την πλάκα, θα απαντήσω στον ΝΟΜΙΜΟ, λέγοντάς του ότι οι ΔΔΕ και ΔΠΕ δεν είχαν σχεδόν καμία εμπλοκή στη διαδικασία. Μόνο ταυτοπροσωπία έκαναν. Κάτι που μπορούσε να γίνει και στα ΚΕΠ.

Η απάντηση στην απορία κάποιων γιατί έχω τέτοια "πρεμούρα" με το θέμα και ενώ (αν διαβάσατε σε παλιότερή μου ανάρτηση) δεν ελπίζω ιδιαίτερα σε προσωπική μετάταξη από τις εθελοντικές (λόγω μοριοδότησης) είναι η προηγούμενη πολιτική ηγεσία.
Αρνούμαι ως εκπαιδευτικός, αλλά κύρια ως άνθρωπος, να με κοροϊδεύουν στα μούτρα μου αχαρακτήριστοι τύποι σαν τον Κ.Α. και τον Α.Λ. Τον πρώην και το πραγματικό αφεντικό του, τον εντεταλμένο της τρόικα, τον κύριο ΜΚΟ.
Ξέρω πως ότι και αν αποκαλυφθεί, ελάχιστα πλέον τους νοιάζει, ειδικά τον 2ο, αλλά προσωπικά, ΕΤΣΙ δε θα το αφήσω να περάσει.
Δεν έχω ούτε μίσος, ούτε θυμό με συναδέλφους. Είδαν πόρτα και μπήκαν, είδαν ευκαιρία και τρούπωσαν.
Διαφωνώ μόνο που επιμένουν για το νόμιμο του 4172, αλλά εν τέλει θέλουν να τον κάνουν λάστιχο.
Δεν προβλέπει οργανικές ο 4172, για το λόγο αυτό δεν κάναμε κάποιοι αίτηση (@sensible ΔΕΝ έκανα).
Όμως ίσως επειδή πέρασα 7 χρόνια σε νησιά, έχω ιδιαίτερη ευαισθησία απέναντι σε συναδέλφους που υπηρέτησαν και εγκλωβίστηκαν εκεί ερμηνεύοντας διαφορετικά τους χρησμούς των αχαρακτήριστων.

Ζητάω συγγνώμη από τους αναγνώστες, στο βαθμό που μου αναλογεί, για το ότι πλατιάσαμε και ξεφύγαμε και στραφήκαμε επί προσωπικού.

Να γνωρίζετε, όλοι όσοι εμπλέκεστε, ότι το θέμα τώρα συζητείται. Ό,τι υπάρχουν πιέσεις ΝΑ ΜΗ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΟΥΝ ΚΑΝ ΤΑ ΜΟΡΙΑ. Όχι από συλλόγους. Αν και διαχώρισα τη στάση τους και τις προθέσεις τους, όλοι οι σύλλογοι (05-07-19,20) είναι υπέρ της δημοσιοποίησης.

Τέλος, έστω και την έσχατη τούτη ώρα θα παρακαλέσω πάλι να βρεθεί λύση κοινά αποδεκτή προκειμένου να μην έχουμε αλυσιδωτές εξελίξεις. Γιατί η δημοσιοποίηση από πλευράς μου θα γίνει. Μεμπτό θα είναι αν εκ δόλου τροποποιήσω στοιχεία. Όχι αν ενώσω δημοσιευμένους πίνακες. Ενώνουν δημοσιευμένους πίνακες και όσοι φτιάχνουν φθίνουσες λίστες μετά τις ανακοινώσεις των μορίων από τις ΔΔΕ. Κάνουν κάτι μεμπτό; Δεν είδα ΕΔΕ...
http://www.pasykaga.gr/index.php/gr/epikairotita/257-pinakes-moriwn-metathesis-pe05-kaipe19-20-tou-xaralampou.html

Δεν μπλοφάρω για να πετύχω κάτι αν κάτι τέτοιο νομίζετε.
Αυτά από την πλευρά μου ως αρχή για να μετατραπεί πάλι το νήμα σε ενημερωτικό.
Εύχομαι να αποφύγουμε πάλι προσωπικούς χαρακτηρισμούς και η συζήτηση να μείνει σε επιχειρηματολογία.

υ.γ. Το θέμα δε θα ήταν καλό να κλειδωθεί. Δεν προσπαθούμε να συγκαλύψουμε μια κατάσταση νομίζω. Αλλά και δεν έχει νόημα να κλειδωθεί όταν μπορεί να ανοίξει κάποιο άλλο, ή να μεταφερθεί σε άλλο σχετικό νήμα η συζήτηση
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 18, 2015, 11:35:43 μμ από rollo_tomassi »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160911
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 750
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 730
Σύνολο: 735

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.