*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4333196 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13706 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:26:51 μμ »
Άσε με να ρωτάω αυτούς που θέλω εγώ...

Καλά,περίμενε να ακυρωθούν

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:05:45 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13707 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:32:49 μμ »
Γιατί να μην πάρω; Ο τελευταίος που πήρε μετάταξη στην περιοχή προτίμησής μου είχε 40 μόρια κι εγώ 90 (και όλα σε σχολεία της επαρχίας, όπως λέει και ο ΝΟΜΙΜΟΣ, μην ξεχνιόμαστε ;)). Θα σε ρωτήσω κιόλας;;!!!

Δεν θα ρωτήσεις κανέναν.. Να γίνει ο έλεγχος ,να διαπιστωθεί το μέγεθος της συνωμοσίας, να δημοσιευθούν τα μόρια και να κάνεις τις νόμιμες ενέργειες που δικαιούσαι, αν έχεις αδικηθεί. Εγώ που δεν αδίκησα κανέναν εκεί που είμαι και δεν αδικήθηκα, γιατί να μπω σε νέες περιπέτειες; ( και πολλοί άλλοι σαν έμενα φυσικά)
Αυτό γιατί δεν το ζητάτε;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2015, 04:36:17 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13708 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:33:57 μμ »
Ναι καλά να ρωτήσει εσένα να μείνει με τις ενστάσεις στα χέρια :)


Τουλάχιστον ξέρω από ενστάσεις,παρόλο που έχω λιγότερες από σενα   ;)

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13709 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:35:29 μμ »
Βλέπω ότι κάποιοι ανησυχούν, έχουν χάσει την ψυχραιμία και τον ύπνο τους και ξημεροβραδιάζονται σ' αυτό το φόρουμ, σχολιάζουν στο φβ του Μπράτη και σε αναρτήσεις στο alfavita, τα ίδια ακριβώς άτομα. Έχουμε διασταυρώσει ποια είναι. Γιατί άραγε; Γιατί μέσα τους γνωρίζουν ότι η διαδικασία στην οποία συμμετείχαν είχε πολλά κενά και χαρακτηρίζεται από αδιαφάνεια, γι' αυτό και μετά από 2 χρόνια οι αντιδράσεις, όπως και οι προσφυγές στα Δικαστήρια, από όλες τις κατευθύνσεις δεν έχουν σταματήσει, το αντίθετο μάλιστα, έχουν γίνει εντονότερες.

Θα συμφωνήσω με τον συνάδελφο vadi:

Σε σημερινή επικοινωνία με φίλο μου που ειναι διοικητικός δικαστής μου ανέφερε ότι το ΣτΕ όταν κληθεί να αποφασίσει για την προσφυγή της ΟΚΠΕ (θα μάθω σύντομα την ημερομηνία) η απόφαση που θα πάρει θα αφορά το ΣΥΝΟΛΟ των εμπλεκόμενων εκπαιδευτικών που πήραν υποχρεωτική μετάταξη. Αν κριθεί ότι η διαδικασία είναι παράνομη θα ΑΚΥΡΩΘΕΙ στο σύνολο της. Η πρόταση λοιπόν της επιτροπής ΔΟΕ-ΟΛΜΕ για συνέχιση των διαδικασιών για τις μη προϋπαρχουσες ειδικότητες της α/θμιας που αφορούν 2300 συναδέλφους με τοποθέτηση και οργανική στα σχολεία, και η διαφαινόμενη διαφορετική αντιμετώπιση των 1306 συναδέλφων σε ειδικότητες που προϋπήρχαν στην α/θμια θα εκπέσουν σίγουρα στα διοικητικά δικαστήρια αν αποφασιστεί η επιστροφή των προϋπαρχουσών ειδικοτήτων στην δ/θμια. Απόφαση με δυο μέτρα και δυο σταθμά από το ΣτΕ  για το Ν. 4172/13 δεν πρόκειται να υπάρξει.
Αν το υπουργείο θέλει να νομοθετήσει με σκεπτικό διαχωρισμού σε προϋπάρχουσες ειδικότητες και μη, οφείλει να συμβουλευτεί τη νομική του υπηρεσία για να διαπιστώσει ότι κάτι τέτοιο δεν είναι σύνομο και θα εκπέσει στα διοικητικά δικαστήρια.
Όπως και να 'χει το Υπουργείο όσο και να θέλει να δείχνει ότι τα συνδικάτα θα αποφασίσουν, άρα αυτά έχουν και την ευθύνη, γνωρίζει ότι αυτό φέρει την αποκλειστική ευθύνη ενός ενδεχόμενου νομοθετήματος του.

Το συμπέρασμα είναι ένα και πρέπει να το βάλετε καλά στο μυαλό σας: Οι δικαστικές αποφάσεις, ειδικά του ΣτΕ δεν μπορούν να αμφισβητηθούν. Ήδη αποφάσεις των Διοικητικών Δικαστηρίων έχουν τεθεί σε εφαρμογή και αναμένονται κι άλλες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:05:45 »

Κοσμάς

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13710 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:38:56 μμ »
Ήδη αποφάσεις των Διοικητικών Δικαστηρίων έχουν τεθεί σε εφαρμογή και αναμένονται κι άλλες.

Αυτές τις αποφάσεις περιμένει και ο ster ;D

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13711 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:40:24 μμ »
Βλέπω ότι κάποιοι ανησυχούν, έχουν χάσει την ψυχραιμία και τον ύπνο τους και ξημεροβραδιάζονται σ' αυτό το φόρουμ, σχολιάζουν στο φβ του Μπράτη και σε αναρτήσεις στο alfavita, τα ίδια ακριβώς άτομα. Έχουμε διασταυρώσει ποια είναι. Γιατί άραγε; Γιατί μέσα τους γνωρίζουν ότι η διαδικασία στην οποία συμμετείχαν είχε πολλά κενά και χαρακτηρίζεται από αδιαφάνεια, γι' αυτό και μετά από 2 χρόνια οι αντιδράσεις, όπως και οι προσφυγές στα Δικαστήρια, από όλες τις κατευθύνσεις δεν έχουν σταματήσει, το αντίθετο μάλιστα, έχουν γίνει εντονότερες.

Θα συμφωνήσω με τον συνάδελφο vadi:

Το συμπέρασμα είναι ένα και πρέπει να το βάλετε καλά στο μυαλό σας: Οι δικαστικές αποφάσεις, ειδικά του ΣτΕ δεν μπορούν να αμφισβητηθούν. Ήδη αποφάσεις των Διοικητικών Δικαστηρίων έχουν τεθεί σε εφαρμογή και αναμένονται κι άλλες.

Γιατί διαφωνεί κανείς με vadi;

Αποσυνδεδεμένος freespirit

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13712 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:43:52 μμ »
Να θυμίσω πόσες αποφάσεις του ΣΤΕ δεν έχουν εφαρμοστεί από τα υπουργεία;

Επίσης είστε σίγουροι οτι τα διοικητικά δικαστήρια έχουν βγάλει απόφαση υπερ ακύρωσης μετάταξης;
Υπάρχουν και τα ασφαλιστικά μέτρα  που μπορούν να ζητηθούν από την πλευρά των μεταταγμένων..Εκεί να δείτε πανηγύρια.

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13713 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:44:27 μμ »
Αυτές τις αποφάσεις περιμένει και ο ster ;D
Και το λιοντάρι 8)

Αποσυνδεδεμένος PAMELA27

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 280
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13714 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:53:35 μμ »
Και το λιοντάρι 8)


Και διοικητικά δικαστήρια βλέπω πουλάκια μου...

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13715 στις: Μάρτιος 29, 2015, 04:55:11 μμ »
Βλέπω ότι κάποιοι ανησυχούν, έχουν χάσει την ψυχραιμία και τον ύπνο τους και ξημεροβραδιάζονται σ' αυτό το φόρουμ, σχολιάζουν στο φβ του Μπράτη και σε αναρτήσεις στο alfavita, τα ίδια ακριβώς άτομα. Έχουμε διασταυρώσει ποια είναι. Γιατί άραγε; Γιατί μέσα τους γνωρίζουν ότι η διαδικασία στην οποία συμμετείχαν είχε πολλά κενά και χαρακτηρίζεται από αδιαφάνεια, γι' αυτό και μετά από 2 χρόνια οι αντιδράσεις, όπως και οι προσφυγές στα Δικαστήρια, από όλες τις κατευθύνσεις δεν έχουν σταματήσει, το αντίθετο μάλιστα, έχουν γίνει εντονότερες.

Θα συμφωνήσω με τον συνάδελφο vadi:

Το συμπέρασμα είναι ένα και πρέπει να το βάλετε καλά στο μυαλό σας: Οι δικαστικές αποφάσεις, ειδικά του ΣτΕ δεν μπορούν να αμφισβητηθούν. Ήδη αποφάσεις των Διοικητικών Δικαστηρίων έχουν τεθεί σε εφαρμογή και αναμένονται κι άλλες.


Μα δεν κάνετε και άλλη δουλειά...ψάχνετε διαρκώς ΑΦΜ, ΑΜ ...τώρα ψάχνετε και IP; Λογοκρισία κάνετε;;  Έχω διακόσια (200) μόρια .... γνήσια, όχι μαϊμού πόσα σου λείπουν για να ησυχάσεις και να ησυχάσω και εγω απο την μουρμούρα σου. Με τόσα μόρια δεν σηκώνομαι καθόλου από το κρεβάτι.

Να γίνει ο έλεγχος ,να διαπιστωθεί το μέγεθος της συνωμοσίας, να δημοσιευθούν τα μόρια και να κάνεις τις νόμιμες ενέργειες που δικαιούσαι, αν έχεις αδικηθεί. ΝΑΙ ή ΟΧΙ;; Περιμένω και άφησε τα περί ύπνου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2015, 05:12:56 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13716 στις: Μάρτιος 29, 2015, 05:18:21 μμ »
Μήπως απορείς, αν θα βρούμε και το δικό σου; ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Εδώ θα απαντήσεις και άφησε κατά μέρος τις υπεκφυγές.

Να γίνει ο έλεγχος ,να διαπιστωθεί το μέγεθος της συνωμοσίας, να δημοσιευθούν τα μόρια και να κάνεις τις νόμιμες ενέργειες που δικαιούσαι, αν έχεις αδικηθεί. ΝΑΙ ή ΟΧΙ;;

ΥΓ. Όταν το βρεις να το μου το ανακοινώσεις να το μάθω και εγώ. Και να σε βοηθήσω από τσάμπα κόπο fb
 δεν έχω εκ πεποιθήσεως.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2015, 05:22:32 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13717 στις: Μάρτιος 29, 2015, 05:25:39 μμ »
Εδώ θα απαντήσεις και άφησε κατά μέρος τις υπεκφυγές.

Να γίνει ο έλεγχος ,να διαπιστωθεί το μέγεθος της συνωμοσίας, να δημοσιευθούν τα μόρια και να κάνεις τις νόμιμες ενέργειες που δικαιούσαι, αν έχεις αδικηθεί. ΝΑΙ ή ΟΧΙ;;

ΥΓ. Όταν το βρεις να το μου το ανακοινώσεις να το μάθω και εγώ.

Τα μόρια πρέπει να δημοσιευθούν, αλλά και να μην δημοσιευθούν, μπορεί ο καθένας να τα βρει από τις επίσημες ιστοσελίδες των Δ/νσεων από αιτήσεις μετάθεσης. Και μη μου πεις τώρα ότι δεν γνωρίζουμε μεταπτυχιακά και διδακτορικά, γιατί όταν οι αποκλίσεις κυμαίνονται από 20-70 μόρια διαφορά, δεν χρειάζονται καν τα μορία των μεταπτυχιακών-διδακτορικών, για να δικαιωθεί κάποιος. Ήδη κάποιοι έχουν δικαιωθεί στα Διοικητικά Δικαστήρια χωρίς να έχει γίνει επίσημη ανακοίνωση των μορίων. Απλά, όταν θα ανακοινωθούν τα μόρια επίσημα, αυτοί που είχαν άγνοια επί του θέματος, θα κινηθούν εκ των υστέρων δικαστικά.

Βέβαια επιμένω στην ακύρωση της διαδικασίας, γιατί και η μαζική προσφυγή των εκπαιδευτικών στα δικαστήρια για να αναζητήσουν το δίκιο τους, με όποιο οικονομικό και ψυχικό κόστος, δεν τιμά καθόλου το Υπουργείο και αποδεικνύει την αδιαφάνεια σε όλο της το μεγαλείο.

Σε κάλυψα τώρα; 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2015, 05:37:16 μμ από teacher_ »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13718 στις: Μάρτιος 29, 2015, 05:42:05 μμ »
Τα μόρια πρέπει να δημοσιευθούν, αλλά και να μην δημοσιευθούν, μπορεί ο καθένας να τα βρει από τις επίσημες ιστοσελίδες των Δ/νσεων από αιτήσεις μετάθεσης. Και μη μου πεις τώρα ότι δεν γνωρίζουμε μεταπτυχιακά και διδακτορικά, γιατί όταν οι αποκλίσεις κυμαίνονται από 20-70 μόρια διαφορά, δεν χρειάζονται καν τα μορία των μεταπτυχιακών-διδακτορικών, για να δικαιωθεί κάποιος. Ήδη κάποιοι έχουν δικαιωθεί στα Διοικητικά Δικαστήρια χωρίς να έχει γίνει επίσημη ανακοίνωση των μορίων. Απλά, όταν θα ανακοινωθούν τα μόρια επίσημα, αυτοί που είχαν άγνοια επί του θέματος, θα κινηθούν εκ των υστέρων δικαστικά.

Σε κάλυψα τώρα; 8)

Ήξεις αφήξεις ου εν πολέμω θνήξεις!!!!!
Ώστε έτσι ε; Αφού τα βρίσκετε όλα τόσο απλά γιατί τόσος θόρυβος;;  Τα στοιχεία σας είναι έωλα!!!Στα δικαστήρια πήγαν με τα μόρια του ΥΠΑΙΘ δεν πήγαν με δικά τους...το δικαστήριο εξετάζει τις θέσεις όλων των διαδίκων, για να αποφασίσει. Και  αφού όλα είναι τόσο απλά σε διαβεβαιώ οτι εγώ δεν αδίκησα κανέναν. Σαφή απάντηση δεν μου δίνεις όμως
Να γίνει ο έλεγχος ,να διαπιστωθεί το μέγεθος της συνωμοσίας, να δημοσιευθούν τα μόρια και να κάνεις τις νόμιμες ενέργειες που δικαιούσαι, αν έχεις αδικηθεί. ΝΑΙ ή ΟΧΙ;;
Να τιμωρηθούν όσοι υπέβαλλαν ψευδή στοιχεία;;ΝΑΙ ή ΟΧΙ;
Και με τις διοικητικές θέσεις τι θα γίνει;; Κουβέντα...........
Με όσους μετατάχθηκαν σε διοικητικές θέσεις τι γίνεται;; Στην υποθετική περίπτωση που τρέξει ο αλγόριθμος(!!!) πάλι για την 1η φάση ή ξαναγινουν αιτησεις θα ξαναμπούν στην κληρωτίδα;; Και αν αλλάξουν εν τω μεταξύ γνώμη;; Γιατί πολλοί επέλεξαν συνειδητά την μετάταξη στις διοικητικές  θέσεις και τώρα τους φταίει το ωράριο. Ποιος εν προκειμένω θα πληρώσει την νύφη αν διεκδικήσουν θέσεις στην Α/θμια;;

Στα δικαστήρια αγαπητέ μου, στα δικαστήρια αν έχετε στοιχεία ότι 5700 καθηγητές είναι απατεώνες. Όχι συκοφαντίες και διασπορά υποψιών. Να γίνει έλεγχος από το ΥΠΑΙΘ τώρα. Όλα τα άλλα είναι υπεκφυγές.
Και όσοι δεν έκαναν αίτηση ας έκαναν.  Έφτασαν στο σημείο να γράφουν ο,τι όσοι έκαναν αίτηση το 2013 είναι ηθικά υπόλογοι ,έστω και αν δεν παρανόμησαν, επειδή συμμετείχαν σε μια διαδικασία που κάποιοι κατάλαβαν με την πρώτη ανάγνωση ότι ήταν αδιαφανής. Πρωτοφανή πράγματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 29, 2015, 05:54:30 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος ster

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #13719 στις: Μάρτιος 29, 2015, 05:50:10 μμ »
Ήξεις αφήξεις ου εν πολέμω θνήξεις!!!!!
Ώστε έτσι ε; Αφού τα βρίσκετε όλα τόσο απλά γιατί τόσος θόρυβος;;  Τα στοιχεία σας είναι έωλα!!!Στα δικαστήρια πήγαν με τα μόρια του ΥΠΑΙΘ δεν πήγαν με δικά τους...το δικαστήριο εξετάζει τις θέσεις όλων των διαδίκων, για να αποφασίσει. Και  αφού όλα είναι τόσο απλά σε διαβεβαιώ οτι εγώ δεν αδίκησα κανέναν. Σαφή απάντηση δεν μου δίνεις όμως
Να γίνει ο έλεγχος ,να διαπιστωθεί το μέγεθος της συνωμοσίας, να δημοσιευθούν τα μόρια και να κάνεις τις νόμιμες ενέργειες που δικαιούσαι, αν έχεις αδικηθεί. ΝΑΙ ή ΟΧΙ;;
Να τιμωρηθούν όσοι υπέβαλλαν ψευδή στοιχεία;;ΝΑΙ ή ΟΧΙ;

Νόμιμε,50-60 το πολύ οι παράνομοι και γι αυτούς δεν είμαι σίγουρος
Το 98% καθ΄όλα νόμιμο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159863
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 483
Σύνολο: 496

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.