*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4385938 φορές)

0 μέλη και 15 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15358 στις: Μάιος 17, 2015, 07:39:28 μμ »
Α μπα;;;; Ποιος παρανομησε; Να του αποδωθουν ποινικες ευθυνες. Αν ειμαι παρανομη να μου πουν το γιατι για να κινηθω αναλογως.
Το χαρακτηριζουν ε;;;; Χαρακτηρισμους κανω εγω στον αερα οσους θες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:07:45 »

Αποσυνδεδεμένος shva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15359 στις: Μάιος 17, 2015, 07:40:23 μμ »
Στάλθηκε από: angelikiwi
« στις: Σήμερα στις 06:56:41 μμ »

    Εισαγωγή παράθεσης


Η εικόνα που παρουσιάζεται είναι απαράδεκτη. Άκρως αντισυναδελφική. Ο καθένας προτείνει και θεωρεί σωστό αυτό που τον βολεύει. Είναι επίσης απαράδεκτο να κατηγορούμαστε συλλήβδην 3700 συνάδελφοι οτι είμαστε βύσματα.

Αν και μεταταγμενή λοιπόν εγώ συμφωνώ οτι οι συνάδελφοι της πρωτοβάθμιας έχουν αδικηθεί. Επρεπέ να συσταθούν πρώτα οργανικές να γίνουν οι μεταθέσεις τους και μετα στις οργανικές που περίσσευαν να γίνουν οι μετατάξεις. Αλλά γι αυτό δεν φταίμε εμείς που συμετείχαμε στις μετατάξεις... όταν απειλούσαν οτι περισσεύουμε και  βλέπαμε τους συναδέλφους των ειδικοτήτων των επαγγελματικών λυκείων να μπαίνουν σε διαθεσιμότητα.

Εγω λοιπόν συμφωνώ να γίνει ανάκληση των μετατάξεων. Αλλά πρέπει να συνυπολογιστεί με κάποιο τρόπο οτι τώρα εμείς αυτα τα δύο χρόνια χάσαμε την δυνατότητα συμμετοχής στην διαδικασία των μεταθέσεων. dragadroun ο λόγος νομίζω που ειναι δίκαιο να πάρουμε αυτά τα μόρια είναι γιατί αν γίνει η ανάκληση της μετάταξης, θα είναι σαν να μην έγινε ποτέ αρα εμείς θα είχαμε μείνει εκεί και θα τα παίρναμε αυτα τα μορια και  αυτό ειναι ευθύνη του υπουργείου και οχι δική μας προσωπικα που συμμετείχαμε στην διαδικασία.



Μα τι ακούει κανείς;
"Δήθεν" μεταταγμένοι  που δηλώνουν ότι θα χαρούν πολύ αν γίνει ανάκληση των μετατάξεων για να πάρουν οι της Α/θμιας πρώτα τις οργανικές....
Μεγάλη καρδιά η συνάδελφος :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2015, 07:56:23 μμ από shva »

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15360 στις: Μάιος 17, 2015, 07:43:20 μμ »
marie france
η elenam δεν φταιει φυσικα αν αδικησε καποιον (της απαντησα γιατι διατυμπανιζει ότι δεν το εκανε όταν με τοση διατρητη διαδικασια δεν το ξερεις), το υπουργειο φταιει
αλλα ο αδικημένος συνάδελφος δεν πρεπει να δικαιωθεί και να παει στη θεση που του αξιζει?
αν αυτό συνεπάγεται με το να παρει τη θεση της elenam δυστυχως ετσι θα γινει
κριμα για την elenam αλλα τον αλλον δε θα τον σκεφτει κανεις?
δεν τιμωρούμε την elenam αλλα δικαιώνουμε τον αδικηθεντα με κοστος δυστυχως την elenam
επρεπε το υπουργειο να είναι πιο σοβαρο όταν επαιζε με 4000 κοσμο..γιατι επαιζε..με ερωτήσεις, απαντησεις, και μια φλου κατασταση που επαιζες λοττο και ονόματα να βγαινουν κατά το δοκουν του αρβανιτοπουλου

τυχαια εβαλα το ονομα της κοπελας σα παράδειγμα, ευχομαι να εχει αρκετα μορια να παει εκει που θελει

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15361 στις: Μάιος 17, 2015, 07:45:42 μμ »
καλα από δικαστηρια...
το ειπε πολύ πετυχημένα ενας εδώ
θα υπαρξει μεριδα δικηγορων εξειδικευμένοι στα εκπαιδευτικα
όταν μιλαμε για μονιμες θεσεις ουτε εσεις που δαγκωσατε το μηλο και γλυκαθήκατε δε θελετε να γυρισετε (λογικο) ουτε οι αλλοι που δικαιωματικα ηταν η σειρα τους βασει μοριων να πανε στην πηγη δε θα κανουν πισω..ε ρε γλεντια..
και ο αρβανιτοπουλος αταραχος συνεχιζειθ τη ζωη του αφου τα κανε %#&^

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:07:45 »

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15362 στις: Μάιος 17, 2015, 07:46:31 μμ »
elenam μηπως πηρες τη θεση αλλου βθμιου που
1) εκανε με εθελοντικες που πηγαν στα σκουπίδια χωρις να το περιμενε
2) δεν εκανε αιτηση γιατι το ΠΥΣΔΕ του δεν εβγαλε πλεονασμα και μετα ως διαμαγειας σε άλλη φαση εβγαλε
3) ειχε οντως πιο πολλα μορια, εκανε και εμεινε με την ενσταση στο χερι?
Αλίμονο, τα μαχαίρια αμέσως να βγουν. Ε, λοιπόν σε πληροφορώ  ότι  δεν πήρα τη θέση κανενός άλλου β/θμιου γιατί :
1) είχα κάνει κι εγώ με τις εθελοντικές, που "πήγαν στα σκουπίδια" όπως λες
2) δεν ήξερα εάν το ΠΥΣΔΕ μου θα έβγαζε ή όχι πλεόνασμα, έχω σοβαρό οικογενειακό πρόβλημα και έκανα την αίτηση έτσι κι αλλιώς (χωρίς να ξέρω ή να με έχουν "πληροφορήσει" εάν θα βγάλουν περισσότερα κενά εκεί που ήθελα να πάω)
3) είχα κι εγώ πιο πολλά μόρια από 25 άτομα εναντίον των οποίων έκανα 3 ενστάσεις και τελικά δικαιώθηκα.
Και σε παρακαλώ, μη στρέφεσαι εναντίον συναδέλφων, όταν δεν ξέρεις την περίπτωση του καθενός. Εγώ δεν στράφηκα εναντίον κανενός.

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15363 στις: Μάιος 17, 2015, 07:46:45 μμ »
Οι ανθρωποι ομως δεν ειναι λοταρια. Κακως εγινε οτι εγινε; Ναι .
ΔΕν ειναι λυση ομως αυτη ρε παιδια , δεν ειναι, δε το καταλαβαινει κανεις; Δε μπορουσε να βρεθει ενας συμβιβασμος;
Το να ξεσηκωνουμε κι αλλους τωρα , να δημιουργουμε πανικο , σωρεια προσφυγων και ατελειωτη ενταση ειναι διορθωση της οποιας αδικιας;

Αποσυνδεδεμένος supernova1980

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 376
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15364 στις: Μάιος 17, 2015, 07:48:02 μμ »
marie france
δεν μενουν μονο στο σχολιασμο, εισηγηθηκαν την ανακληση ολων των μεταταξεων

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15365 στις: Μάιος 17, 2015, 07:48:23 μμ »
Μήπως γνωρίζεις mariefr ότι διοικητικές αποφάσεις ανακαλούνται αν υπάρχει πρόδηλη παρανομία και ότι αυτό έχει συμβεί ουκ ολίγες φορές. μπορώ να σου δώσω και παραδείγματα από ΔΔΕ όπου η ανάκληση διοικητικής απόφασης είχε ως αποτέλεσμα εκπαιδευτικοί να χάσουν οργανικές που πήραν και να επιστρέψουν σε άλλες περιοχές όπου βρίσκονταν πριν την εκτέλεση της παράνομης διοικητικής πράξης; μιλάμε για 20-30 άτομα.
Αν θέλουν το κάνουν και τώρα διότι υπάρχουν εμφανείς παρανομίες επί της εκτέλεσης του νόμου Αρβανιτόπουλου ακόμα και αν θεωρήσουμε ότι ο νόμος αυτός ήταν εντάξει.

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15366 στις: Μάιος 17, 2015, 07:48:32 μμ »
Παράθεση
............
Μα τι ακούει κανείς;
"Δήθεν" μεταταγμένοι  που δηλώνουν ότι θα χαρούν πολύ αν γίνει ανάκληση των μετατάξεων για να πάρουν οι της Α/θμιας πρώτα τις οργανικές....
Μεγάλη καρδιά η συνάδελφος :)
Πολύ παράξενο αυτό που είπα ε; Ενώ αυτή η "μεταταγμένη" που είναι μες τη τρελή χαρά και θέλει να γυρίσουν όλοι οι μεταταγμένοι πίσω σου φάνηκε λογικό! Αφού το θέλει τόοοοσο πολύ ας κάνει ανάκληση. Άσε μας τώρα, δεν είμαστε χθεσινοί

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15367 στις: Μάιος 17, 2015, 07:48:57 μμ »
καλα από δικαστηρια...
το ειπε πολύ πετυχημένα ενας εδώ
θα υπαρξει μεριδα δικηγορων εξειδικευμένοι στα εκπαιδευτικα
όταν μιλαμε για μονιμες θεσεις ουτε εσεις που δαγκωσατε το μηλο και γλυκαθήκατε δε θελετε να γυρισετε (λογικο) ουτε οι αλλοι που δικαιωματικα ηταν η σειρα τους βασει μοριων να πανε στην πηγη δε θα κανουν πισω..ε ρε γλεντια..
και ο αρβανιτοπουλος αταραχος συνεχιζειθ τη ζωη του αφου τα κανε %#&^
Ειδες; Τα λες και μονη σου. Κανενας δε θα κανει πισω ετσι για το γαμωτο.Δεν ειναι αυτη η λυση.

Αποσυνδεδεμένος elenam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15368 στις: Μάιος 17, 2015, 07:51:11 μμ »
supernova1980
"η elenam δεν φταιει φυσικα αν αδικησε καποιον (της απαντησα γιατι διατυμπανιζει ότι δεν το εκανε όταν με τοση διατρητη διαδικασια δεν το ξερεις), το υπουργειο φταιει"
Να είσαι πιο προσεκτικός/ή συνάδελφε και να μην ειρωνεύεσαι συναδέλφους, κυρίως όταν δεν τους ξέρεις. Στο παρόν φόρουμ δεν είναι στόχος να ειρωνευόμαστε ο ένας τον άλλον, αλλά να πληροφορούμαστε για θέματα που μας ενδιαφέρουν.

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15369 στις: Μάιος 17, 2015, 07:52:50 μμ »
Μήπως γνωρίζεις mariefr ότι διοικητικές αποφάσεις ανακαλούνται αν υπάρχει πρόδηλη παρανομία και ότι αυτό έχει συμβεί ουκ ολίγες φορές. μπορώ να σου δώσω και παραδείγματα από ΔΔΕ όπου η ανάκληση διοικητικής απόφασης είχε ως αποτέλεσμα εκπαιδευτικοί να χάσουν οργανικές που πήραν και να επιστρέψουν σε άλλες περιοχές όπου βρίσκονταν πριν την εκτέλεση της παράνομης διοικητικής πράξης; μιλάμε για 20-30 άτομα.
Αν θέλουν το κάνουν και τώρα διότι υπάρχουν εμφανείς παρανομίες επί της εκτέλεσης του νόμου Αρβανιτόπουλου ακόμα και αν θεωρήσουμε ότι ο νόμος αυτός ήταν εντάξει.
Στον Πειραια -που τον ξερω καλυτερα επιτρεψε μου -μιλαγαμε για ελαχιστα ατομα.
Εδω μιλαμε για 4000, δεν ειναι ιδια τα μεγεθη. Επισης στον Πειραια,υπηρχαν περσι ατομα που βρισκονταν σε διαθεσιμοτητα, με 0 ωρες και ομως εχοντας κερδισει καποιες δικαστικες μαχες υπηρετουσαν στη ΔΔΕ.
Κατηργημενες , χωρις αντικειμενο ! Μην εισαι σιγουρος επαναλαμβανω , ξερω τι λεω εχω δικηγορο γονιο, δε λεω αηδιες ουτε με παραμυθιαζει για να μου φαει τα λεφτα.

Αποσυνδεδεμένος shva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15370 στις: Μάιος 17, 2015, 07:53:59 μμ »
@gkgian

Δεν κατάλαβες.Συμφωνώ 100% μαζί σου.

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15371 στις: Μάιος 17, 2015, 07:55:14 μμ »
marie france
δεν μενουν μονο στο σχολιασμο, εισηγηθηκαν την ανακληση ολων των μεταταξεων
Τελος παντων σου απαντησα στο αλλο νημα, για το καλο ολων μας μακαρι να βαλουν μυαλο και να εισηγηθουν τελικα μια πιο συμβιβαστικη λυση.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 747
Σύνολο: 757

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.