*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4309556 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15820 στις: Μάιος 20, 2015, 07:07:48 μμ »
υποθέτω πως για να ζητάς την υλοποίηση των εθελοντικών μετατάξεων που δεν έχουν κανένα απολύτως κριτήριο είσαι κι εσύ βύσμα!!!
...ξαναδιάβασε την εγκύκλιο των εθελοντικών ΑΛΛΑ με ψυχραιμία....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:01:30 »

Αποσυνδεδεμένος scholar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15821 στις: Μάιος 20, 2015, 07:09:13 μμ »
υποθέτω πως για να ζητάς την υλοποίηση των εθελοντικών μετατάξεων που δεν έχουν κανένα απολύτως κριτήριο είσαι κι εσύ βύσμα!!!

Ouch! μεγα φαουλ ntroulis....
η εγκυκλιος των εθελοντικων: http://www.minedu.gov.gr/publications/docs2013/130321_eguklios_metataksewn.pdf
αρχη σελιδας 6 τα αντικειμενικα κριτηρια...

Αποσυνδεδεμένος ntroulis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15822 στις: Μάιος 20, 2015, 07:11:42 μμ »
...ξαναδιάβασε την εγκύκλιο των εθελοντικών ΑΛΛΑ με ψυχραιμία....
μια χαρά είμαι από ψυχραιμία... εσύ ψύχραιμα να προσέχεις να μην προσβάλεις χωρίς να γνωρίζεις... όταν θα έχεις στοιχεία λοιπόν για κάποιο βύσμα... να το καταγγείλεις, τι κάθεσαι; όλοι! μιλάτε για βύσματα, πολλοί. γνωρίζετε; κάντε καταγγελίες, μη γενικεύετε... δεν είναι σωστό!!
Κάθε εμπόδιο για καλό!

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15823 στις: Μάιος 20, 2015, 07:13:53 μμ »
Ξέρουμε από παλαιότερες περιπτώσεις ποιά είναι τα κριτήρια για μετάταξη από την Δευτεροβάθμια στην Πρωτοβάθμια; Eίναι τα μόρια μεταθέσεων ή κάτι άλλο (π.χ. διδακτική υπηρεσία); Δε βρίσκω παλαιότερες εγκυκλίους.

από απόφαση μετάταξης:
Οι ανωτέρω μετατάσσονται με τον κατεχόμενο βαθμό και Μ.Κ. και τίθενται στη διάθεση των οικείων Διευθύνσεων, για να τοποθετηθούν σε κενές οργανικές θέσεις των σχολείων, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 3 του Π.Δ. 50/96, όπως αντικαταστάθηκε με το άρθρο 3 παρ. 3ε του Π.Δ. 100/97.
(Αριθμ. βεβ. ύπαρξης πίστωσης ΥΔΕ /:…………………………………)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:01:30 »

Αποσυνδεδεμένος ntroulis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15824 στις: Μάιος 20, 2015, 07:16:35 μμ »
Ouch! μεγα φαουλ ntroulis....
η εγκυκλιος των εθελοντικων: http://www.minedu.gov.gr/publications/docs2013/130321_eguklios_metataksewn.pdf
αρχη σελιδας 6 τα αντικειμενικα κριτηρια...
μου διαφεύγει κάτι; κι εγώ κι εσύ έχουμε τα δικαιολογητικά. ποιος θα μπει;
Κάθε εμπόδιο για καλό!

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15825 στις: Μάιος 20, 2015, 07:17:01 μμ »
μια χαρά είμαι από ψυχραιμία... εσύ ψύχραιμα να προσέχεις να μην προσβάλεις χωρίς να γνωρίζεις... όταν θα έχεις στοιχεία λοιπόν για κάποιο βύσμα... να το καταγγείλεις, τι κάθεσαι; όλοι! μιλάτε για βύσματα, πολλοί. γνωρίζετε; κάντε καταγγελίες, μη γενικεύετε... δεν είναι σωστό!!
https://www.youtube.com/watch?v=-MjeqcmsAPU

Αποσυνδεδεμένος ntroulis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15826 στις: Μάιος 20, 2015, 07:19:43 μμ »
Κάθε εμπόδιο για καλό!

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15827 στις: Μάιος 20, 2015, 07:24:30 μμ »
αυτό είναι στοιχείο... το προσπερνώ...
Θα διαβάσεις και το πόρισμα του ΣΕΕΔ

Αποσυνδεδεμένος scholar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15828 στις: Μάιος 20, 2015, 07:25:39 μμ »
από νομικής άποψης οι μετατάξεις δεν είναι καθόλου στον αέρα! και δεν νομίζω Ακριβή ότι νοιάζει τον υπουργό αν θα εμπλακεί σε δικαστικούς αγώνες... είναι Πολιτική Απόφαση... σήμερα είναι, αύριο δεν είναι... θα έρθει άλλος υπουργός που θα τα κάνει αλλιώς γιατί τότε θα υπάρχουν και δικαστικές αποφάσεις! και μετά να σας δω όσους πανηγυρίζετε τώρα... όταν σας πουν κι εσάς συγνώμη λάθος...

ntroulis,
αναφερω εκτενως εδω γιατι πιστευω οτι υπαρχουν πολλα νομικα κωλυματα με τις υποχρεωτικες μεταταξεις και γιατι ειναι παααρα πολυ δυσκολο να γινει απλο ξεκαθαρισμα. μελετησε το λιγο και ας συζητησουμε αν κατι το εχω αναφερει λαθος:
http://www.pde.gr/index.php?topic=4286.msg863343#msg863343

δικαστης δεν ειμαι, αλλα οι παραβιασεις του ΦΕΚ κατα τη διαρκεια της διαδικασιας ειναι προφανεις στα σημεια που παρουσιαζω, οποτε στα δικαστηρια που προσεφυγαν αρκετοι συναδελφοι, οι αποφασεις (που αναμενονται ή βγηκαν ηδη) δεν επιτρεπουν ευελικτες κινησεις στο υπουργειο. (γνωμη μου ειναι αυτη, φυσικα μπορει να πεσω εξω)

μην μπερδευεις παντως τις εθελοντικες με τις υποχρεωτικες γιατι καθε μια διαδικασια ειχε ξεχωριστα θεματα. ας μην τα αναλυσουμε τωρα γιατι δεν υπαρχει λογος.

Αποσυνδεδεμένος ntroulis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15829 στις: Μάιος 20, 2015, 07:30:59 μμ »
ntroulis,
αναφερω εκτενως εδω γιατι πιστευω οτι υπαρχουν πολλα νομικα κωλυματα με τις υποχρεωτικες μεταταξεις και γιατι ειναι παααρα πολυ δυσκολο να γινει απλο ξεκαθαρισμα. μελετησε το λιγο και ας συζητησουμε αν κατι το εχω αναφερει λαθος:
http://www.pde.gr/index.php?topic=4286.msg863343#msg863343

δικαστης δεν ειμαι, αλλα οι παραβιασεις του ΦΕΚ κατα τη διαρκεια της διαδικασιας ειναι προφανεις στα σημεια που παρουσιαζω, οποτε στα δικαστηρια που προσεφυγαν αρκετοι συναδελφοι, οι αποφασεις (που αναμενονται ή βγηκαν ηδη) δεν επιτρεπουν ευελικτες κινησεις στο υπουργειο. (γνωμη μου ειναι αυτη, φυσικα μπορει να πεσω εξω)

μην μπερδευεις παντως τις εθελοντικες με τις υποχρεωτικες γιατι καθε μια διαδικασια ειχε ξεχωριστα θεματα. ας μην τα αναλυσουμε τωρα γιατι δεν υπαρχει λογος.

δεν τις μπέρδεψα εγώ και δεν είναι το θέμα μου οι εθελοντικές γιατί κι εκεί έκανα και μου ήρθε απορριπτική λόγω κενών κι ενώ είχα πάρει υποχρεωτική... αυτό που παραθέτεις είναι αυτό που μου είπε δικηγόρος.. δεν ήταν και του διοικητικού, τι να πω. αν με δούλευε...θα φανεί με τον έναν ή τον άλλον τρόπο...
Κάθε εμπόδιο για καλό!

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15830 στις: Μάιος 20, 2015, 07:31:56 μμ »
Μα τι γίνεται ωρε παιδιά! Το νήμα έχει θέμα Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια. Ξαφνικά άρχισαν να ενφανίζονται πολλά τρολ πέρα από τον/τους γνωστούς που ενδιαφέρονται για τις εθελοντικές μετατάξεις που καταργήθηκαν. Θέλουν κι αυτοί μερίδιο χωρίς να τους ανήκει και τάσονται με τους Αθμιους, μετανιωμένοι προφανώς νομίζοντας ότι θα γίνει ανάκληση και να κάνουν και αυτοί αίτηση που για κάποιο άγνωστο λόγο δεν έκαναν όταν είχαν το νόμιμο δικαίωμα. Αλλιώς τώρα θα ήταν από την "άλλη" μεριά. Θα μας τρελάνουν εντελώς. Αφήστε τους Αθμιους που είναι οι άμεσα ενδιαφερόμενοι να κάνουν τη συζήτηση. Εδώ μπαίνουμε να ενημερωθούμε αμφότεροι οι ενδιαφερόμενοι και έχουμε κι αυτούς που τρολάρουν και απασχολούν  το νήμα.
Εδώ είναι το δικό σας παιδιά
Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
http://www.pde.gr/index.php?topic=29336.0
Λάθος κάνετε. Όχι είδα φως και μπήκα!

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15831 στις: Μάιος 20, 2015, 07:38:26 μμ »
Μα τι γίνεται ωρε παιδιά! Το νήμα έχει θέμα Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια. Ξαφνικά άρχισαν να ενφανίζονται πολλά τρολ πέρα από τον/τους γνωστούς που ενδιαφέρονται για τις εθελοντικές μετατάξεις που καταργήθηκαν. Θέλουν κι αυτοί μερίδιο χωρίς να τους ανήκει και τάσονται με τους Αθμιους, μετανιωμένοι προφανώς νομίζοντας ότι θα γίνει ανάκληση και να κάνουν και αυτοί αίτηση που για κάποιο άγνωστο λόγο δεν έκαναν όταν είχαν το νόμιμο δικαίωμα. Αλλιώς τώρα θα ήταν από την "άλλη" μεριά. Θα μας τρελάνουν εντελώς. Αφήστε τους Αθμιους που είναι οι άμεσα ενδιαφερόμενοι να κάνουν τη συζήτηση. Εδώ μπαίνουμε να ενημερωθούμε αμφότεροι οι ενδιαφερόμενοι και έχουμε κι αυτούς που τρολάρουν και απασχολούν  το νήμα.
Εδώ είναι το δικό σας παιδιά
Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
http://www.pde.gr/index.php?topic=29336.0
Λάθος κάνετε. Όχι είδα φως και μπήκα!

Πότε καταργήθηκαν και πως ;;;;

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15832 στις: Μάιος 20, 2015, 07:42:33 μμ »
Πότε καταργήθηκαν και πως ;;;;
Μπες εδώ http://www.pde.gr/index.php?topic=29336.0
και ρώτα.Εμάς σ' αυτό το νήμα δεν μας ενδιαφέρει. Είστε πολλοί απ' ότι βλέπω. Μαζευτείτε εκεί και πείτε τα. Αφήστε εμάς να μάθουμε τίποτα από κανένα που άκουσε κάτι για το δικό μας θέμα

Αποσυνδεδεμένος scholar

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέα Μετατάξεων
« Απάντηση #15833 στις: Μάιος 20, 2015, 07:46:45 μμ »
δεν τις μπέρδεψα εγώ και δεν είναι το θέμα μου οι εθελοντικές γιατί κι εκεί έκανα και μου ήρθε απορριπτική λόγω κενών κι ενώ είχα πάρει υποχρεωτική...

κατσε γιατι μου φαινεται παραξενο που σου απαντησαν για τις εθελοντικες (δεν ηρθε αρνητικη απαντηση σε κανεναν απο οσο γνωριζω και δεν εφτασε καν στο ΚΥΣΔΕ η υποθεση τους) και πιο πανω εγραψες οτι δεν ειχαν απολυτως κανενα κριτηριο οι εθελοντικες (πραγμα που δεν ισχυει).

μηπως ειχες κανει με την παγια διαδικασια?  ???
αλλο η παγια διαδικασια
αλλο οι εθελοντικες
αλλο οι υποχρεωτικες

3 ξεχωριστες διαδικασιες δηλαδη...  :)

Μα τι γίνεται ωρε παιδιά! Το νήμα έχει θέμα Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια. [...] Αφήστε τους Αθμιους που είναι οι άμεσα ενδιαφερόμενοι να κάνουν τη συζήτηση. Εδώ μπαίνουμε να ενημερωθούμε αμφότεροι οι ενδιαφερόμενοι και έχουμε κι αυτούς που τρολάρουν και απασχολούν  το νήμα.
Εδώ είναι το δικό σας παιδιά
Μετατάξεις (Εθελοντικές) Δευτεροβάθμιας στην Πρωτοβάθμια
http://www.pde.gr/index.php?topic=29336.0
Λάθος κάνετε. Όχι είδα φως και μπήκα!


gkgian,
πλακα πλακα απορω πως τοσο καιρο δεν φτιαχτηκε νημα "Υποχρεωτικες μεταταξεις".... δεν πειραζει αν μιλανε καποιοι στο νημα εδω , αρκει να ενδιαφερονται για ενημερωση και να συμβαλλουν στην συζητηση και οχι να τρολαρουν. ολοι ευπροσδεκτοι εννοειται.
στην τελικη " Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια" ονομαζεται το νημα, πιο γενικο δεν γινεται  ;D

να σημειωσω το εξης ομως, δεν ειναι οι μονοι ενδιαφερομενοι οι Α/μιοι στο θεμα των υποχρεωτικων.
χρειαζεται να το εξηγησω αυτο; νομιζω ειναι προφανες ποσοι αλλοι εμπλεκονται αν διαβασες το: http://www.pde.gr/index.php?topic=4286.msg863343#msg863343

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158539
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 497
Σύνολο: 510

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.123 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.