*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4386190 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xenofilologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15890 στις: Μάιος 20, 2015, 11:24:44 μμ »
Και γιατί πιτεύεις ότι το κάνουν αυτό;
Κανονικά δεν θα έπρεπε! Διότι με τα μόριά τους δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα. Ισα-ίσα θα ξεκαθαρίσει το τοπίο και θα φύγει η ρετσινιά από πάνω τους. Αλλά αν θέλεις τη γνώμη μου, η οποία δεν ενδιαφέρει το νήμα αλλά τη λέω επειδή το ζητάς, πρόκειται για ένα "ενοχικό σύνδρομο" διότι πήραν τα 11άρια και 12άρια με εγκυμοσύνες, ανατροφές και υπηρετήσεις σε γραφεία, χωρίς να πατήσουν, επί της ουσίας, σε τάξη... Το ενοχικό αυτό σύνδρομο"λύνεται", κατά κάποιον τρόπο, με τη συγκάλυψη από πλευράς τους μιας διαδικασίας που "μπάζει" από παντού.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:20:49 »

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15891 στις: Μάιος 20, 2015, 11:30:39 μμ »
Φυσικά και δεν ήταν σωστά τα κενά-πλεονάσματα!
Άρα; Πού καταλήγουμε;
Έξυπνοι είστε, βρείτε το!
Το "οργανικές για όλους" όπως και το "μαζικοί διορισμοί" δεν παίζει και το ξέρουμε όλοι!
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος xenofilologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15892 στις: Μάιος 20, 2015, 11:31:14 μμ »
Το πρόβλημα είναι ότι και τα κενά και τα πλεονάσματα λάθος είναι. Υπάρχουν πολλές περιοχές στις διάφορες ειδικότητες που έδωσαν μηδενικά πλεονάσματα, άρα και μηδενικά κενά.
Τα κενά και τα πλεονάσματα που πρέπει να λάβουμε υπόψη είναι αυτά της 1ης διαπιστωτικής πράξης. Τα κενά και πλεονάσματα της 2ης ήταν για τις εξυπηρετήσεις...και έπρεπε να γίνουν ΝΕΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ.

Αποσυνδεδεμένος paralias

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15893 στις: Μάιος 20, 2015, 11:31:53 μμ »
Ηδη κάποιες Α/θμιες Διευθύνσεις έχουν δημοσιοποιήσει τα μόρια. Αξίζει να δει κανείς τις αποκλίσεις του πρώτου και του τελευταίου! Αποκλίσεις της τάξης των 100 μορίων...!!! Είναι δυνατόν; Όταν σε περίπτωση μετάθεσης ο ένας σπρώχνει τον άλλον για μισό μόριο;

Έχεις δίκιο, το έχω αναφέρει στο παρελθόν. Είναι δείγμα πως κάτι δεν πήγε σωστά στην όλη διαδικασία...

Δυστυχώς, δεν το ζητούν όλοι. Γνωρίζω άτομα που πήραν μετάταξη με πολλά μόρια, πάνω από 100 (άσχετα αν επί της ουσίας δεν είχαν πατήσει ποτέ σε τάξη αλλά μάζεψαν τα μόρια με 12 ή 11άρια ακριτικών νησιών και 2-3 εγκυμοσύνες ή ανατροφές ή λίγο υπουργείο, αλλά αυτό δεν μας ενδιαφέρει τώρα) και δεν θέλουν κανένα επανέλεγχο και καμία διόρθωση.

Φίλε μου τα άτομα που έχουν μαζέψει τα μόρια με τον τρόπο που αναφέρεις δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα. Είναι παντός καιρού και το ξέρουμε όλοι μας. Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο θα είναι σπίτι τους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:20:49 »

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15894 στις: Μάιος 20, 2015, 11:32:23 μμ »
Κανονικά δεν θα έπρεπε! Διότι με τα μόριά τους δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα. Ισα-ίσα θα ξεκαθαρίσει το τοπίο και θα φύγει η ρετσινιά από πάνω τους. Αλλά αν θέλεις τη γνώμη μου, η οποία δεν ενδιαφέρει το νήμα αλλά τη λέω επειδή το ζητάς, πρόκειται για ένα "ενοχικό σύνδρομο" διότι πήραν τα 11άρια και 12άρια με εγκυμοσύνες, ανατροφές και υπηρετήσεις σε γραφεία, χωρίς να πατήσουν, επί της ουσίας, σε τάξη... Το ενοχικό αυτό σύνδρομο"λύνεται", κατά κάποιον τρόπο, με τη συγκάλυψη από πλευράς τους μιας διαδικασίας που "μπάζει" από παντού.
Ενοχικό σύνδρομο που δεν έχεις δει σε Αθμιους; Αυτό θέλεις να πεις; Γιατί εγώ έβλεπα Αθμιους να το κάνουν συνέχεια αυτό που έπερναν αποσπάσεις κάθε χρόνο ενώ στην Βθμια δεν... Αν θες να πεις κάτι σοβαρό πες το αλλά όχι κι έτσι!!! Νάχουμε να λέμε δηλαδή. Πιστεύεις ότι αυτό το διάβασαν οι άλλοι και συγκλονίστηκαν;
Ρετσινιά: what is this? Από σένα; Δε νομίζω
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2015, 11:43:00 μμ από gkgian »

Αποσυνδεδεμένος Aκριβή

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15895 στις: Μάιος 20, 2015, 11:33:20 μμ »
Ρε παιδιά τι το συζητάτε το θέμα. Σχεδόν έχει κλείσει.

sensible, και η δική μου αίσθηση αυτή είναι. Ότι για τις προϋπάρχουσες ειδικότητες θα γίνει σίγουρα ανάκληση και για τις νέες ειδικότητες ψάχνουν να βρουν μια κάποια λύση χωρίς να είναι βέβαιο ότι τελικά θα τη βρουν.

Είναι απογοητευτικό πάντως το γεγονός ότι δεν ανακοινώνει τα μόρια και τα ΠΥΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15896 στις: Μάιος 20, 2015, 11:33:30 μμ »
Τα κενά και τα πλεονάσματα που πρέπει να λάβουμε υπόψη είναι αυτά της 1ης διαπιστωτικής πράξης. Τα κενά και πλεονάσματα της 2ης ήταν για τις εξυπηρετήσεις...και έπρεπε να γίνουν ΝΕΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ.

Με πιάνεις!
 ;)
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15897 στις: Μάιος 20, 2015, 11:35:29 μμ »
Κανονικά δεν θα έπρεπε! Διότι με τα μόριά τους δεν έχουν να φοβηθούν τίποτα. Ισα-ίσα θα ξεκαθαρίσει το τοπίο και θα φύγει η ρετσινιά από πάνω τους. Αλλά αν θέλεις τη γνώμη μου, η οποία δεν ενδιαφέρει το νήμα αλλά τη λέω επειδή το ζητάς, πρόκειται για ένα "ενοχικό σύνδρομο" διότι πήραν τα 11άρια και 12άρια με εγκυμοσύνες, ανατροφές και υπηρετήσεις σε γραφεία, χωρίς να πατήσουν, επί της ουσίας, σε τάξη... Το ενοχικό αυτό σύνδρομο"λύνεται", κατά κάποιον τρόπο, με τη συγκάλυψη από πλευράς τους μιας διαδικασίας που "μπάζει" από παντού.

Θα σου απαντήσω σε αυτο που λες εγώ που όλα τα μόρια τα πήρα σε σχολεία και μέσα στην τάξη. Δεν έχω λείψει από την τάξη, παρά μόνο τα καλοκαίρια!!!
Οι εγκυμονούσες φταίνε ή ο νόμος που τους έδινε τα μόρια;;
Οι αποσπασμένοι σε γραφεία κλπ φταίνε ή ο νόμος που τους έδινε τα μόρια;;
Αυτά έγιναν, τώρα τι γίνεται;; Για τα ΕΑΕΠ έχεις ακούσει κάτι;;;
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15898 στις: Μάιος 20, 2015, 11:36:26 μμ »
sensible, και η δική μου αίσθηση αυτή είναι. Ότι για τις προϋπάρχουσες ειδικότητες θα γίνει σίγουρα ανάκληση και για τις νέες ειδικότητες ψάχνουν να βρουν μια κάποια λύση χωρίς να είναι βέβαιο ότι τελικά θα τη βρουν.

Είναι απογοητευτικό πάντως το γεγονός ότι δεν ανακοινώνει τα μόρια και τα ΠΥΣΔΕ.

Η δική μου εκτίμηση είναι πως δυστυχώς μαλώνουμε όχι σε ξένο, αλλά σε ανύπαρκτο αχυρώνα και αυτή είναι η πραγματική αιτία ανάκλησης των μετατάξεων από το υπουργείο. Μακάρι να διαψευστώ και ας πάρει άλλος μετάταξη στη θέση μου.

Αποσυνδεδεμένος xenofilologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15899 στις: Μάιος 20, 2015, 11:42:29 μμ »
Ενοχικό σύνδρομο που δεν έχεις δει σε Αθμιους; Αυτό θέλεις να πεις; Γιατί εγώ έβλεπα Αθμιους να το κάνουν συνέχεια αυτό που έπερναν αποσπάσεις κάθε χρόνο ενώ στην Βθμια δεν... Αν θες να πεις κάτι σοβαρό πες το αλλά όχι κι έτσι!!! Νάχουμε να λέμε δηλαδή. Πιστεύεις ότι αυτή την μ..@..α την διάβασαν οι άλλοι και συγκλονίστηκαν;
Ας μην κατεβάζουμε το επίπεδο!
Δυστυχώς, είναι η αλήθεια. Γνωρίζω άτομα που μετατάχθηκαν με 120 μόρια και που έχουν κάνει μόνο μία χρονιά σε τάξη! Φυσικά, είναι μία πρακτική που δεν ακολουθούν μόνο οι Βθμιοι ή μόνο οι Αθμιοι ή μόνο οι μεταταγμένοι! Είναι μία πρακτική που προσβάλλει όσους υπηρέτησαν ή υπηρετούν την οργανική τους. Αλλά το θέμα του νήματος είναι άλλο και να προσπαθείς να μην ξεφεύγεις.

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15900 στις: Μάιος 20, 2015, 11:44:53 μμ »
sensible, και η δική μου αίσθηση αυτή είναι. Ότι για τις προϋπάρχουσες ειδικότητες θα γίνει σίγουρα ανάκληση και για τις νέες ειδικότητες ψάχνουν να βρουν μια κάποια λύση χωρίς να είναι βέβαιο ότι τελικά θα τη βρουν.

Είναι απογοητευτικό πάντως το γεγονός ότι δεν ανακοινώνει τα μόρια και τα ΠΥΣΔΕ.
Aπό που απορρέει αυτό;

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15901 στις: Μάιος 20, 2015, 11:45:59 μμ »
Ας μην κατεβάζουμε το επίπεδο!
Δυστυχώς, είναι η αλήθεια. Γνωρίζω άτομα που μετατάχθηκαν με 120 μόρια και που έχουν κάνει μόνο μία χρονιά σε τάξη! Φυσικά, είναι μία πρακτική που δεν ακολουθούν μόνο οι Βθμιοι ή μόνο οι Αθμιοι ή μόνο οι μεταταγμένοι! Είναι μία πρακτική που προσβάλλει όσους υπηρέτησαν ή υπηρετούν την οργανική τους. Αλλά το θέμα του νήματος είναι άλλο και να προσπαθείς να μην ξεφεύγεις.
Το διόρθωσα συγνώμη. Αφού λοιπόν ξέρεις ότι το κάνουν όλοι γιατί προσπαθείς να δημιουργήσεις εντυπώσεις; Υπερβολές που δε χρειάζονται. Μπορεί να μη μας συμπαθείτε αλλά δεν είμαστε εγκληματίες
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2015, 11:49:34 μμ από gkgian »

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15902 στις: Μάιος 20, 2015, 11:49:21 μμ »
Η οποία είπαμε ότι ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!
Eίσαι σίγουρη;

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #15903 στις: Μάιος 20, 2015, 11:50:32 μμ »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 738
Σύνολο: 749

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.396 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.