*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4309806 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16044 στις: Μάιος 21, 2015, 09:01:11 μμ »
Ακούστηκε πάντως ότι αυτή η "μοίρα" συνοδεύτηκε από χρηματισμό σε κάποιες περιπτώσεις...Αν αυτό ισχύει τότε, ...

Ο,τι ακούστηκε για τους μεταταγμένους, φήμη, υποψία είναι πραγματικότητα, ο,τι ακούγεται για οποιονδήποτε άλλον είναι απλά κοινή συκοφαντία.
Συνάδελφοι όποιος θεωρεί τον εαυτό του πιο ηθικό και πιο ακέραιο από τους υπολοίπους ας σηκώσει το χέρι του.... Σιγά- σιγά όμως αποκαλύπτονται όλα, οι μετατασσόμενοι απειλή για τους ΠΕ70. Μήπως γνωρίζετε σε πόσα σχολεία διατίθενται οι διδάσκοντες ξένη γλώσσα;;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 21, 2015, 09:06:57 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:48:08 »

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16045 στις: Μάιος 21, 2015, 09:03:31 μμ »
Το θέμα είναι να μπει μία τάξη. Να γίνουν σωστά και νόμιμα τόσες μετατάξεις όσες ΑΚΡΙΒΩΣ χρειάζονται. Με αυτό τον τρόπο, κατοχυρώνονται οι μεταταγμένοι, κατοχυρώνονται οι ΠΕ 70 διότι δεν κινδυνεύουν οι ώρες τους από τους μεταταγμένους και αποκαθίσταται το κράτος δικαίου στη συνείδηση όλων.
Λογικότατο και εύχομαι να επικρατήσει ως άποψη. Αν πάλι όχι, ευτυχώς Θεέ μου που είμαι στη β/θμια που πλέον έχει ΚΕΝΑ μιας και το μπούγιο έφυγε για το άγνωστο με βάρκα την ελπίδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16046 στις: Μάιος 21, 2015, 09:04:01 μμ »
Συμφωνώ και επαυξάνω αλλά με εντυπωσιάζει το ότι εθελοτυφλούν..... Κατέβηκαν σε θέσεις εκπ/κων και όχι οργανικές χωρίς προηγούμενη σύσταση κλάδου για να μη συνεχίσω για την παρανομία που ακολούθησε. Ποιος εχέφρων και νουνεχής θα συμμετείχε σε τέτοια διαδικασία;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; και τώρα που τους βοηθά το υπουργείο με την ακύρωση ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ..........  ???
Korrina απαντώ σε σένα γιατί μου αρέσει το όνομά σου! Μου θυμίζει ρυθμική και κωλοτούμπες. Σαν αυτές που κάνουν οι Βθμιοι εθελοντικοί. Πλάκα έχετε. Μ' αρέσει που .......συμφωνείτε με αυτά που λέτε. Γιατί εσείς τα λέτε εσείς τα ακούτε μου φαίνεται. Πάντως να σου πω την αλήθεια εχέφρων και νουνεχής δεν είμαι και ούτε θα επιθυμούσα να γίνω. Ούτε διπρόσωπος επίσης να παίζω παντού. Νομοταγής μου αρκεί.
Όσο για την βοήθεια εσύ την βάφτισες έτσι πάρτην εσύ. Εγώ τηρώ τις νόμιμες διαδικασίες του κράτους.

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16047 στις: Μάιος 21, 2015, 09:06:19 μμ »
Ο,τι ακούστηκε για τους μεταταγμένους, φήμη, υποψία είναι πραγματικότητα, ο,τι ακούγεται για οποιονδήποτε άλλον είναι απλά κοινή συκοφαντία.
Συνάδελφοι όποιος θεωρεί τον εαυτό του πιο ηθικό και πιο ακέραιο από τους υπολοίπους ας σηκώσει το χέρι του....
Πλάκα μας κάνεις τώρα;;;; Είσαι οπαδός της λογικής "μαζί τα φάγαμε" ;;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:48:08 »

Αποσυνδεδεμένος xenofilologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16048 στις: Μάιος 21, 2015, 09:13:30 μμ »
Λογικότατο και εύχομαι να επικρατήσει ως άποψη. Αν πάλι όχι, ευτυχώς Θεέ μου που είμαι στη β/θμια που πλέον έχει ΚΕΝΑ μιας και το μπούγιο έφυγε για το άγνωστο με βάρκα την ελπίδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Όχι απλώς έφυγε! Έχουν αδειάσει τα Δωδεκάνησα και οι Κυκλάδες! Αναρωτιέμαι : Δεν υπήρχε πλαφόν στην αποδεσμευτική ικανότητα των ΠΥΣΔΕ; Ποια, τέλος πάντων, η λογική των μετατάξεων;

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16049 στις: Μάιος 21, 2015, 09:14:09 μμ »
Πλάκα μας κάνεις τώρα;;;; Είσαι οπαδός της λογικής "μαζί τα φάγαμε" ;;;;

Έχετε επίγνωση του τι γράφετε μερικές φορές;; Αγγίζουν τα όρια της συκοφαντικής δυσφήμησης.
Εγώ σας κάνω πλάκα ή εσείς "τρολάρετε" ασύστολα.

Παράθεση
Ακούστηκε πάντως ότι αυτή η "μοίρα" συνοδεύτηκε από χρηματισμό σε κάποιες περιπτώσεις...Αν αυτό ισχύει τότε,
...
Παράθεση
....ναι ναι αυτό πάλι που το πας.... και πλήρωσαν και στον αέρα είναι...
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16050 στις: Μάιος 21, 2015, 09:15:25 μμ »
Ο,τι ακούστηκε για τους μεταταγμένους, φήμη, υποψία είναι πραγματικότητα, ο,τι ακούγεται για οποιονδήποτε άλλον είναι απλά κοινή συκοφαντία.
Συνάδελφοι όποιος θεωρεί τον εαυτό του πιο ηθικό και πιο ακέραιο από τους υπολοίπους ας σηκώσει το χέρι του.... Σιγά- σιγά όμως αποκαλύπτονται όλα, οι μετατασσόμενοι απειλή για τους ΠΕ70. Μήπως γνωρίζετε σε πόσα σχολεία διατίθενται οι διδάσκοντες ξένη γλώσσα;;


Δεν πήρε τίποτα το αυτί σου για τις σκηνές απείρου κάλλους στη Β΄ Αθήνας με τις «πλεονάζουσες» Γαλλικών και τους δασκάλους της περιοχής; Για ξαναδές προηγούμενο σχετικό μου μήνυμα:

«Μέγιστος παράκλητος» ήταν τελικά ο Δρ. Άγγελος Λάσκαρης, ο δημιουργός των διαπιστωτικών πράξεων επί υπουργείας του Καθηγητή Αρβανιτόπουλου. Δε μιλάμε για «δημιουργική λογιστική», όπως αφελώς τον κατηγόρησαν διάφοροι, αλλά για σκέτη αυθεντική δημιουργία.

Μόνο ένα τροπάριο, όπως π.χ. το παρακάτω από τα στιχηρά του εσπερινού των Χριστουγέννων του πρέπει:
«Τι σοι προσενέγκωμεν Δρ. Άγγελε, ότι ώφθης επί γης ως άνθρωπος δι΄ ημάς;»
(μτφ. για τους 208 δηλώσαντες λιγότερα μόρια από αυτά που είχαν: «Τι να σου δώσουμε Δρ. Άγγελε, που εμφανίστηκες στη γη σαν άνθρωπος για πάρτη μας;).

Τα στοιχεία που συγκέντρωσε το ιστορικό μέλος rollo_tomassi για τις αποκλίσεις κενών(ΠΥΣΠΕ)-πλεονασμάτων(ΠΥΣΔΕ) των υποχρεωτικών μετατάξεων σε συνάρτηση με τις δύο διαπιστωτικές του Δόκτωρος, αποτελούν πλέον μετά τη σταδιακή γνωστοποίηση των οργανικών θέσεων που ζητούν τα ΠΥΣΠΕ για κάθε ειδικότητα … απλή παρωνυχίδα.

Ξεκινώ από τον πρώτο κατά σειρά κλάδο:
ΠΕ05 (Γαλλικής):
ΠΥΣΠΕ Β΄ Αθήνας (βλ. http://deutsch.gr/data_info.php?data_id=3594&cat=24577 )
Για την κάλυψη όλων των αναγκών σε εκπαιδευτικούς Γαλλικής απαιτούνται 30 άτομα – με τη διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων «εξασφαλίστηκαν» 69…
ΠΥΣΠΕ Δυτικής Θεσσαλονίκης (βλ. http://deutsch.gr/data_info.php?data_id=3596&cat=24577 )
Για την κάλυψη όλων των αναγκών σε εκπαιδευτικούς Γαλλικής απαιτούνται 10 άτομα – με τη διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων «εξασφαλίστηκαν» 25…

Ή για να το πω κωδικοποιημένα: «Δεν υπάρχουν Άγγελοι σου λέω», όπως λέει και το γνωστό άσμα, ή μήπως τελικά υπάρχουν και ζουν ανάμεσά μας;;

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16051 στις: Μάιος 21, 2015, 09:15:58 μμ »
Korrina απαντώ σε σένα γιατί μου αρέσει το όνομά σου! Μου θυμίζει ρυθμική και κωλοτούμπες. Σαν αυτές που κάνουν οι Βθμιοι εθελοντικοί. Πλάκα έχετε. Μ' αρέσει που .......συμφωνείτε με αυτά που λέτε. Γιατί εσείς τα λέτε εσείς τα ακούτε μου φαίνεται. Πάντως να σου πω την αλήθεια εχέφρων και νουνεχής δεν είμαι και ούτε θα επιθυμούσα να γίνω. Ούτε διπρόσωπος επίσης να παίζω παντού. Νομοταγής μου αρκεί.
Όσο για την βοήθεια εσύ την βάφτισες έτσι πάρτην εσύ. Εγώ τηρώ τις νόμιμες διαδικασίες του κράτους.
...μα το ίδιο το υπουργείο μιλά για παρανομία....και μην ξεχνάς δεν είσαι ΕΣΥ όλοι οι μεταταγμένοι... και ασφαλώς θα υπάρχουν συνάδελφοι μεταταγμένοι θύματα.... όμως ήταν επιλογή τους η συμμετοχή σε αυτή την διαδικασία... δεν υπήρξε ονομαστική κατάσταση πλεονάζοντος προσωπικού, το αντίθετο μόνοι τους αυτοχρίσθηκαν...γεγονός ακατανόητο σε όλη την εκπ/κη κοινότητα... και μερικοί απεμπόλησαν και την οργανική τους στην β/θμια.... ασχολίαστο.....

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16052 στις: Μάιος 21, 2015, 09:24:08 μμ »
...μα το ίδιο το υπουργείο μιλά για παρανομία....και μην ξεχνάς δεν είσαι ΕΣΥ όλοι οι μεταταγμένοι... και ασφαλώς θα υπάρχουν συνάδελφοι μεταταγμένοι θύματα.... όμως ήταν επιλογή τους η συμμετοχή σε αυτή την διαδικασία... δεν υπήρξε ονομαστική κατάσταση πλεονάζοντος προσωπικού, το αντίθετο μόνοι τους αυτοχρίσθηκαν...γεγονός ακατανόητο σε όλη την εκπ/κη κοινότητα... και μερικοί απεμπόλησαν και την οργανική τους στην β/θμια.... ασχολίαστο.....
Ναι αυτοί που το παίζουν μεταταγμένοι που θέλουν να ανακλιθούν ΟΛΕΣ οι μετατάξεις!~!! Και βγαίνουν πολλοί από τους Αθμιους/Βθμιους εθελοντικούς και θαυμάζουν το σθένος το κουράγιο και.....το ήθος(?) τους.
Μήπως γίνεται τελικά όπως κάποιος ανέφερε το κόλπο με τα δύο ονόματα στο φόρουμ; Λεω.......μήπως!
Πάντως πολύ αστοχο κόλπο.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16053 στις: Μάιος 21, 2015, 09:25:31 μμ »
@ forschung ΔΙΑΒΑΣΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΩΣΤΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ... Αλλά σου αρέσουν και σένα οι εντυπώσεις!!

Το ΥΠΟΠΑΙΘ θα έπρεπε να καλέσει ΔΟΕ, ΟΛΜΕ, αιρετούς ΚΥΣΔΕ/ΚΥΣΠΕ και τους προέδρους των επιστημονικών ενώσεων,  να τους ενημερώσει για τα αποτελέσματα του ελέγχου εγγράφως, να τους προτείνει τις δυνατές λύσεις με τα υπέρ και τα κατά και να ζητήσει την άποψη τους εντός συντόμου χρονικού διαστήματος(3-4 ημέρες). Επίσης πρέπει να αναρτήσει τα μόρια και τις προτιμήσεις των 5700 αιτήσεων.
Αντί να ενεργήσει έτσι, αφήνει το θέμα να σέρνεται και να δημιουργούνται αντιπαλότητες.

Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος xenofilologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16054 στις: Μάιος 21, 2015, 09:25:45 μμ »
Δεν πήρε τίποτα το αυτί σου για τις σκηνές απείρου κάλλους στη Β΄ Αθήνας με τις «πλεονάζουσες» Γαλλικών και τους δασκάλους της περιοχής; Για ξαναδές προηγούμενο σχετικό μου μήνυμα:

«Μέγιστος παράκλητος» ήταν τελικά ο Δρ. Άγγελος Λάσκαρης, ο δημιουργός των διαπιστωτικών πράξεων επί υπουργείας του Καθηγητή Αρβανιτόπουλου. Δε μιλάμε για «δημιουργική λογιστική», όπως αφελώς τον κατηγόρησαν διάφοροι, αλλά για σκέτη αυθεντική δημιουργία.

Μόνο ένα τροπάριο, όπως π.χ. το παρακάτω από τα στιχηρά του εσπερινού των Χριστουγέννων του πρέπει:
«Τι σοι προσενέγκωμεν Δρ. Άγγελε, ότι ώφθης επί γης ως άνθρωπος δι΄ ημάς;»
(μτφ. για τους 208 δηλώσαντες λιγότερα μόρια από αυτά που είχαν: «Τι να σου δώσουμε Δρ. Άγγελε, που εμφανίστηκες στη γη σαν άνθρωπος για πάρτη μας;).

Τα στοιχεία που συγκέντρωσε το ιστορικό μέλος rollo_tomassi για τις αποκλίσεις κενών(ΠΥΣΠΕ)-πλεονασμάτων(ΠΥΣΔΕ) των υποχρεωτικών μετατάξεων σε συνάρτηση με τις δύο διαπιστωτικές του Δόκτωρος, αποτελούν πλέον μετά τη σταδιακή γνωστοποίηση των οργανικών θέσεων που ζητούν τα ΠΥΣΠΕ για κάθε ειδικότητα … απλή παρωνυχίδα.

Ξεκινώ από τον πρώτο κατά σειρά κλάδο:
ΠΕ05 (Γαλλικής):
ΠΥΣΠΕ Β΄ Αθήνας (βλ. http://deutsch.gr/data_info.php?data_id=3594&cat=24577 )
Για την κάλυψη όλων των αναγκών σε εκπαιδευτικούς Γαλλικής απαιτούνται 30 άτομα – με τη διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων «εξασφαλίστηκαν» 69…
ΠΥΣΠΕ Δυτικής Θεσσαλονίκης (βλ. http://deutsch.gr/data_info.php?data_id=3596&cat=24577 )
Για την κάλυψη όλων των αναγκών σε εκπαιδευτικούς Γαλλικής απαιτούνται 10 άτομα – με τη διαδικασία των υποχρεωτικών μετατάξεων «εξασφαλίστηκαν» 25…

Ή για να το πω κωδικοποιημένα: «Δεν υπάρχουν Άγγελοι σου λέω», όπως λέει και το γνωστό άσμα, ή μήπως τελικά υπάρχουν και ζουν ανάμεσά μας;;
Όταν το ολοήμερο ή την ευέλικτη θα την κάνει ο καθηγητής γαλλικών, ο δάσκαλος δεν πρόκειται ποτέ να μπει στη Β' Αθήνας. Μπορεί να μετακινηθεί και στη Δυτική Αττική...

Αποσυνδεδεμένος forschung

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 344
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16055 στις: Μάιος 21, 2015, 09:27:35 μμ »
Ακούστηκε πάντως ότι αυτή η "μοίρα" συνοδεύτηκε από χρηματισμό σε κάποιες περιπτώσεις...Αν αυτό ισχύει τότε, ...

Δεν μπορώ να επιβεβαιώσω η να διαψεύσω το παραπάνω, πάντως στα βουλευτικά γραφεία υπήρξε κοσμοσυρροή και «κατόπιν ενεργειών μου» που λέγανε παλιά οι πολιτευτάδες έγιναν διάφορα…
Πάντως αν ήμουν στη θέση αυτών των «πελατών» και μου είχαν «πουλήσει» σάπιο εμπόρευμα ξέρω τι θα τους έκανα…..

Αποσυνδεδεμένος diamantinos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 229
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16056 στις: Μάιος 21, 2015, 09:29:09 μμ »
Ναι αυτοί που το παίζουν μεταταγμένοι που θέλουν να ανακλιθούν ΟΛΕΣ οι μετατάξεις!~!! Και βγαίνουν πολλοί από τους Αθμιους/Βθμιους εθελοντικούς και θαυμάζουν το σθένος το κουράγιο και.....το ήθος(?) τους.
Μήπως γίνεται τελικά όπως κάποιος ανέφερε το κόλπο με τα δύο ονόματα στο φόρουμ; Λεω.......μήπως!
Πάντως πολύ αστοχο κόλπο.
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι λες. Ποιο είναι το σκεπτικό σου;;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος xenofilologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16057 στις: Μάιος 21, 2015, 09:31:19 μμ »
@ forschung ΔΙΑΒΑΣΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΩΣΤΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ... Αλλά σου αρέσουν και σένα οι εντυπώσεις!!
Πέρα από τον έλεγχο, απλή αριθμητική χρειάζεται για να καταλάβει κανείς... Μπήκαν περισσότεροι από τις προσφερόμενες θέσεις...! Για να μην πούμε για τα υπόλοιπα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158558
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 441
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 374
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.