*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4329196 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16786 στις: Ιούνιος 03, 2015, 03:36:56 μμ »


Κάνεις ένα λάθος. Η θέση υπήρχε στην πραγματικότητα, το υπουργείο για τους δικούς του λόγους δεν την ανακοίνωσε. Εσύ με την αίτηση και την ένσταση σου προσβάλλεις την ανακοίνωση του υπουργείου που για κάθε ΠΥΣΠΕ χρησιμοποίησε διαφορετικά κριτήρια.

Συνεχίζεις να επιμένεις σε σενάρια επιστημονικής φαντασίας.

Δεν ήξερα ότι για μια αίτηση πρέπει να μεταμορφωθώ σε Sherlock Holmes..
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:00:31 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16787 στις: Ιούνιος 03, 2015, 03:39:06 μμ »
Τώρα τους πήρε ο πόνος; Για ποιες ειδικότητες ακριβώς ενδιαφέρονται;
http://www.doe.gr/
 Αρ. Πρωτ.1692
Αθήνα 3/6/2015
Προς
Τον Αναπληρωτή Υπουργό Παιδείας
κ. Τάσο Κουράκη
Κοιν.
Συλλόγους Εκπαιδευτικών Π.Ε.
Θέμα: Αποκλεισμός εκπαιδευτικών ειδικοτήτων από τη διαδικασία επιλογής διευθυντών σχολικών μονάδων

  Όπως είχαμε επισημάνει και στο έγγραφό μας στις 27/5/2015, με την εγκύκλιο Φ.361.22/31/81732/E3 σχετικά με την επιλογή διευθυντών που εξέδωσε το Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ. στις 21/5 αποκλείονται έμμεσα από τη διαδικασία πάρα πολλοί συνάδελφοι ειδικοτήτων με πρόσχημα τη μη συμπλήρωση του ωραρίου τους στη σχολική μονάδα όπου επιθυμούν να τοποθετηθούν ως διευθυντές, αφού αναφέρεται ότι «...υποψήφιος Διευθυντής ο οποίος έχει εκδηλώσει ενδιαφέρον για τοποθέτηση σε σχολική μονάδα όπου δεν είναι δυνατό να συμπληρώνει το υποχρεωτικό ωράριο του Διευθυντή, αποκλείεται από τη διαδικασία επιλογής στο συγκεκριμένο σχολείο».

  Η παραπάνω ρύθμιση αφενός βρίσκεται σε αναντιστοιχία με το ίδιο το νομοθετικό πλαίσιο περί επιλογής στελεχών αφ ετέρου αποτελεί έναν ακόμα αποκλεισμό που αδικεί κατάφορα μερίδα εκπαιδευτικών κάτι που τείνει πλέον να αποτελεί κανόνα στην όλη διαδικασία.

  Επειδή πληθαίνουν οι φωνές διαμαρτυρίας που αναφέρονται σε Π.Υ.Σ.Π.Ε. που προχωρούν στον αποκλεισμό υποψηφίων της παραπάνω κατηγορίας, καλούμε την πολιτική ηγεσία του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ. να προχωρήσει άμεσα στην αποκατάσταση της ισονομίας ανακαλώντας τη συγκεκριμένη ρύθμιση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 03, 2015, 04:17:44 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16788 στις: Ιούνιος 03, 2015, 03:44:03 μμ »

Συνεχίζεις να επιμένεις σε σενάρια επιστημονικής φαντασίας.

Δεν ήξερα ότι για μια αίτηση πρέπει να μεταμορφωθώ σε Sherlock Holmes..

Σωστά προτιμάς να είσαι συκοφάντης και να λασπολογείς εναντίον αυτών που διεκδίκησαν το δίκιο τους και σε ενοχλούν όσοι δικαιώθηκαν, γιατί δεν το έκανες κι εσύ.

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16789 στις: Ιούνιος 03, 2015, 03:55:50 μμ »


Σωστά προτιμάς να είσαι συκοφάντης και να λασπολογείς εναντίον αυτών που διεκδίκησαν το δίκιο τους και σε ενοχλούν όσοι δικαιώθηκαν, γιατί δεν το έκανες κι εσύ.

Αν πάντως βαρεθείς την εκπαίδευση άνετα θα βρεις δουλειά. Σεναριογράφος για ταινίες επιστημονικής φαντασίας. Και αν δεν τους αρέσει το σενάριο. Πας και σε ένα δικηγόρο.. Την διαδικασία την ξέρεις..
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:00:31 »

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16790 στις: Ιούνιος 03, 2015, 03:58:43 μμ »
Από εδώ και πέρα συνάδελφοι πριν οποιαδήποτε αίτηση θα κάνετε ενδελεχή έρευνα.

Μέχρι και σε ντετέκτιβ να πάτε..


Που ξέρεις? Όλο και κάποια κενά κρυμμένα σε καμιά γωνία θα βρείτε.

Πάντως είτε έτσι είτε αλλιώς θα ικανοποιηθεί η αίτηση σας. Ακόμα και στην 6η φάση... 8)8)8)
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος Aκριβή

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 256
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16791 στις: Ιούνιος 03, 2015, 04:08:26 μμ »
Από εδώ και πέρα συνάδελφοι πριν οποιαδήποτε αίτηση θα κάνετε ενδελεχή έρευνα.

Μέχρι και σε ντετέκτιβ να πάτε..


Που ξέρεις? Όλο και κάποια κενά κρυμμένα σε καμιά γωνία θα βρείτε.

Πάντως είτε έτσι είτε αλλιώς θα ικανοποιηθεί η αίτηση σας. Ακόμα και στην 6η φάση... 8)8)8)

Παλιά δεν το κάναμε. Τώρα τι νομίζεις ότι κάνουν όλοι στις τοποθετήσεις για παράδειγμα; Ρίξε μια ματιά στις τοποθετήσεις ΔΕ Μαγνησίας για να δεις μέχρι ποιο μήνα προσπαθούσαν να τοποθετήσουν τους πληροφορικούς. 40 ανακλήσεις έγιναν. Όλοι ενστάσεις έκαναν. Έχουν γίνει δύσκολα τα πράγματα.


Αποσυνδεδεμένος idefix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16792 στις: Ιούνιος 03, 2015, 04:22:55 μμ »
Ο λόγος που ξεκίνησα να γράφω πιο επισταμένα στο εν λόγω νήμα ήταν καθαρά αποτέλεσμα συσσωρευμένης αγανάκτησης από τα σχόλια που διάβαζα και αφορούσαν στο ότι η διαδικασία των μετατάξεων από την αρχή με το δελτίο τύπου πρόσκλησης έως και τα αποτελέσματα μέχρι και την τελευταία φάση δυο μέρες πριν φύγει το 2014 ήταν δίκαιες, σωστές και καλές. Κάποια στιγμή αγανακτείς όταν διαβάζεις ότι δικαίως πήγαν στον τόπο τους άτομα με λιγοστά μόρια, δικαίως πήγαν στον τόπο τους άτομα που στις δύο επιλογές τους στη google form δεν τον είχαν βάλει ως επιλογή, δικαίως το ένα δικαίως το άλλο κλπ. Δίκαιο εκεί που υπάρχει ευδιάκριτα η αδικία δεν υπάρχει, όσο και εάν το ίδιον συμφέρον πολλών δεν τους επιτρέπει να το παραδεχτούν. Δεν μπορείτε όμως να επιβάλλετε την άποψή σας και σε όλους εμάς τους υπόλοιπους που βλέπουμε και βιώσαμε την αδικία. Αυτό που εγώ ξέρω και θα μιλήσω καθαρά για τον εαυτό μου καθώς ο καθένας για τον εαυτό του νοιάζεται κι ας μιλά σαν σημαιοφόρος της ανιδιοτέλειας (για τον οποίο όμως εγώ πρέπει να κλάψω για την ξεσπιτωμένη οικογένειά του ενώ εκείνος αδιαφορεί για τη δική μου ζωή σύμφωνα όχι μόνο με εκείνον αλλά και κάποιους συλλόγους που τον υπερασπίστηκαν με δελτία τύπου και την παρουσία με πανό στο Υπουργείο κάποιες μέρες νωρίτερα), είναι ότι θίγομαι να έχουν έρθει στον τόπο των συμφερόντων μου μέσω αδιαφανών διαδικασιών άτομα με ελάχιστα μόρια και εγώ ακόμη να παλεύω με τις μεταθέσεις που εδώ και χρόνια δεν κάνουν. Θίγομαι πραγματικά για αυτό. Και με αφορά γιατί και για να είμαι στη θέση που είμαι αγωνίστηκα και για την προϋπηρεσία μου αγωνίστηκα και για τα μόρια που έχω μαζέψει αγωνίστηκα. Και δεν λέω ότι δεν αγωνίστηκαν και άλλοι συνάδελφοι, προς Θεού. Όλοι αγωνιζόμαστε. Όμως όπως παντού υπάρχουν κανόνες, έτσι και στα θέματα αυτά πρέπει να υπάρχουν κανόνες, διαύγεια, ισορροπία.
Ας μην κρυβόμαστε επιτέλους πίσω από το δάχτυλό μας. Οι μετατάξεις έγιναν με αδιαφανή τρόπο και κραυγαλέα γεγονότα συνέβησαν. Αυτή είναι η άποψή μου και χαίρομαι που πολλοί συνάδελφοι συμφωνούμε σε αυτό. Το θέμα είναι να γίνουν μεταθέσεις, να μας δουν επιτέλους σαν ανθρώπους με ανάγκες και να ανταμείψουν τους κόπους και τις θυσίες ετών. Και για ποια ανταμοιβή μιλάμε; Για μια  μετάθεση, έστω να ξεκολλήσεις από εκεί που είσαι και να πας κάπου αλλού μετά από τόσα χρόνια. Ανέξοδη καταρχάς και δεύτερον δικαίωμά μας.
Δεν θέλω άλλο να συμμετέχω σε αυτό το νήμα όπου πλέον έχει χαθεί το όριο. Πολλές φορές νιώθω ότι μιλάω στον τοίχο. Καλή συνέχεια εύχομαι και να εφαρμοστεί το δίκαιο γιατί από αυτό έχουμε ανάγκη και ως άνθρωποι και ως επιστήμονες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 03, 2015, 04:25:43 μμ από idefix »

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2001
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16793 στις: Ιούνιος 03, 2015, 04:40:33 μμ »
Απλό μετατάσσεται κάποιος στην Καβάλα που τη δήλωσε και με τις πρώτες ενστάσεις ή τη Β διαπιστωτική αυξάνονται οι θέσεις ή εμφανίζονται θέσεις σε ένα ΠΥΣΠΕ που πριν δεν είχε θέσεις στην ειδικότητα του. Κάνει ένσταση και διεκδικεί τη μετάταξη του εκεί με το επιχείρημα ότι δεν του δόθηκε η δυνατότητα να το δηλώσει.

+ κάποιες επόμενες αναρτήσεις σου

Γνωρίζεις (όχι προσωπικά) κάποια περίπτωση που με ένσταση να έχει λάβει μετάθεση ή απόσπαση σε περιοχή ή Διεύθυνση την οποία δεν είχε δηλώσει στην αίτησή του;

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16794 στις: Ιούνιος 03, 2015, 04:52:43 μμ »
+ κάποιες επόμενες αναρτήσεις σου

Γνωρίζεις (όχι προσωπικά) κάποια περίπτωση που με ένσταση να έχει λάβει μετάθεση ή απόσπαση σε περιοχή ή Διεύθυνση την οποία δεν είχε δηλώσει στην αίτησή του;

Πατρέα μια είναι η λύση έλεγχος των βεβαιώσεων ταυτοπροσωπίας και δημοσίευση ΟΛΩΝ των αιτήσεων. Τότε θα φανεί πλήρως ποιοι έκαναν αίτηση , ποιοι δεν έκαναν και ποιοι  σηκώνουν σκόνη. Τα υπόλοιπα είναι προφάσεις εν αμαρτίες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 03, 2015, 05:02:26 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος freespirit

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16795 στις: Ιούνιος 03, 2015, 04:59:06 μμ »

Πρώτα από όλα προσωπικά δεν γνωρίζω κάποιον που να το έκανε αυτό για να μπορώ να ξέρω τι έγραφε ή αν το σκέφτηκε ένας ή 100. Κάποιοι εδώ μέσα φαίνεται ότι ξέρουν μία μία τις αιτήσεις των 5.700 συναδέλφων που κατέθεσαν αιτήσεις στις υποχρεωτικές μετατάξεις. Ας υποθέσουμε ότι με ενδιέφερε προσωπικά να μεταταχθώ στην Π.Ε. Δράμας, για την οποία δεν δόθηκε κανένα κενό ΠΕ19-20 στις υποχρεωτικές μετατάξεις κι εγώ ήδη υπηρετώ στην Ξάνθη ή την Κομοτηνή. Θα έκανα αίτηση ζητώντας τη Δράμα και αν στη Διεύθυνση αρνούνταν να τη δεχθούν θα την έστελνα με δικηγόρο. Λογικά δεν θα έπαιρνα μετάταξη, αλλά θα έκανα ένσταση, στην οποία το βασικό μου επιχείρημα θα ήταν η όχι με ίδια κριτήρια κατανομή των θέσεων στη διαπιστωτική. Συγκεκριμένα ότι για κάθε ΕΑΕΠ δόθηκε και μία θέση ΠΕ19-20, όχι όμως και για το ΠΥΣΠΕ Δράμας, και θα ανέφερα συγκεκριμένα τον αριθμό των ΕΑΕΠ που λειτουργούν και υπάρχουν θέσεις ΠΕ19-20 και από σκοπιμότητα δεν συμπεριλήφθησαν στη διαπιστωτική, δίνοντας διαφορετικές δυνατότητες στις ίδιες ακριβώς καταστάσεις. Μάλιστα όχι μόνο δεν θα το κρατούσα κρυφό, αλλά θα ενημέρωνα κι άλλους συναδέλφους που μπορεί να τους ενδιέφερε η συγκεκριμένη περιοχή να καταθέσουν αίτηση για να ισχυροποιήσω τη διεκδίκηση μας.

Ορισμένοι λοιπόν επειδή κρίνουν προφανώς εξ' ιδίων τα αλλότρια, φαντάζονται ή φαντασιώνονται αποκλειστικά, μυστικές και υπόγειες διαδρομές, συνωμοσίες, ανηθικότητες κλπ, ίσως επειδή απλά σκέφτονται οι ίδιοι έτσι. Εγώ έχω μάθει να διεκδικώ αυτό που θέλω και όχι να αρκούμαι σε αυτό που μου σερβίρουν.




 

Οι αιτήσεις για περιοχές που δεν είχαν βγάλει κενά γίνονταν δεκτές και από το σύστημα και από τις διευθύνσεις.Αυτό έκαναν οι περισσότεροι αφού καταλάβαιναν οτι τα κενά υπήρχαν και δεν τα έδιναν για δικούς τους λόγους. Δε χρειαζόταν ούτε μάντης να είσαι ούτε εσωτερική πληροφόρηση ούτε βέβαια να είσαι ο Sherlock...
Το αυτονόητο έκνανα οι περισσότεροι που δήλωσαν τις περιοχές που ήθελαν κάνοντας αίτηση χωρις να έχουν δοθεί κενά πλεονάσματα.Τώρα που βλέπουν οι άλλοι τις ενστάσεις αυτές  να ικανοποιούνται δημιουργούν σενάρια συνωμοσίας.

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16796 στις: Ιούνιος 03, 2015, 06:00:13 μμ »



 

Οι αιτήσεις για περιοχές που δεν είχαν βγάλει κενά γίνονταν δεκτές και από το σύστημα και από τις διευθύνσεις.Αυτό έκαναν οι περισσότεροι αφού καταλάβαιναν οτι τα κενά υπήρχαν και δεν τα έδιναν για δικούς τους λόγους. Δε χρειαζόταν ούτε μάντης να είσαι ούτε εσωτερική πληροφόρηση ούτε βέβαια να είσαι ο Sherlock...
Το αυτονόητο έκνανα οι περισσότεροι που δήλωσαν τις περιοχές που ήθελαν κάνοντας αίτηση χωρις να έχουν δοθεί κενά πλεονάσματα.Τώρα που βλέπουν οι άλλοι τις ενστάσεις αυτές  να ικανοποιούνται δημιουργούν σενάρια συνωμοσίας.

1) Δεν λες σύστημα ένα google form :o
2) Οι διευθύνσεις δεν ήξεραν τίποτα, ούτε οι αρμόδιες υπηρεσίες του υπουργείου :o
3) Τι πάει να πει υπήρχαν και δεν τα έδιναν για δικούς τους λόγους?  :o
4) Το αυτονόητο ήταν να αυτο-χαρακτηρισθείς υπεράριθμος και να κάνεις αίτηση εκεί που δεν υπήρχε κενό. :o
5) Το ίδιο αυτονόητο ήταν να ξέρεις αν είσαι υπεράριθμος :o
6) Γιατί να ικανοποιηθούν τέτοιες ενστάσεις? Με ποια λογική?
7) Όχι 'όχι όλα αυτά δεν είναι καθόλου σενάρια...

 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 03, 2015, 06:13:24 μμ από anikologr »
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος Nym

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16797 στις: Ιούνιος 03, 2015, 06:09:23 μμ »
+ κάποιες επόμενες αναρτήσεις σου

Γνωρίζεις (όχι προσωπικά) κάποια περίπτωση που με ένσταση να έχει λάβει μετάθεση ή απόσπαση σε περιοχή ή Διεύθυνση την οποία δεν είχε δηλώσει στην αίτησή του;

Όχι ότι έχει σημασία - μιας και το 95% των αναρτήσεων στο συγκεκριμένο νήμα είναι άνευ αντικειμένου και δεν κομίζουν καμιά απολύτως ουσιαστική πληροφορία αλλά αποτελούν βαλβίδα ψυχολογικής εκτόνωσης, για να μην γράψω τίποτα βαρύτερο - απόσπαση ναι. 

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16798 στις: Ιούνιος 03, 2015, 07:12:07 μμ »
Όχι ότι έχει σημασία - μιας και το 95% των αναρτήσεων στο συγκεκριμένο νήμα είναι άνευ αντικειμένου και δεν κομίζουν καμιά απολύτως ουσιαστική πληροφορία αλλά αποτελούν βαλβίδα ψυχολογικής εκτόνωσης, για να μην γράψω τίποτα βαρύτερο - απόσπαση ναι.
έτος;
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος faidra99

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16799 στις: Ιούνιος 03, 2015, 07:15:38 μμ »
Κάνεις ένα λάθος. Η θέση υπήρχε στην πραγματικότητα, το υπουργείο για τους δικούς του λόγους δεν την ανακοίνωσε. Εσύ με την αίτηση και την ένσταση σου προσβάλλεις την ανακοίνωση του υπουργείου που για κάθε ΠΥΣΠΕ χρησιμοποίησε διαφορετικά κριτήρια.
Δεν μιλάω για ΠΕ19-20 αλλά για ΠΕ06. Πως υπήρχε η θέση αφού κανείς δεν είχε πάρει μετάθεση;;; Και μου λες πως κάποιος τυχαία είχε την έμπνευση να κάνει αίτηση για τη θέση αυτή και τελικά να δικαιωθεί...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 515
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 462
Σύνολο: 464

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.