*

Ψηφοφορία

Τι λέτε για τον Κούγια; Θα τα καταφέρουμε; (Για όλες τις κατηγορίες).

Ναι
12 (37.5%)
Όχι
20 (62.5%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 32

Αποστολέας Θέμα: Απορίες νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 122990 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος VICA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 401
  • "...κάθε αναπνοή είναι νοσταλγία..."
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 18, 2007, 02:03:40 μμ »
Απορία: πότε βγαίνει η εγκύκλιος; Βγαίνει χωριστά για κάθε ειδικότητα;Έχω πλήρη άγνοια...Βοήθειαααααααααα
Να πληρώνεσαι μόνος σου
Χωρίς έξωθεν αναμονές
Και
Με την πληρότητά σου
Πορεύσου
Μαζί τους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:20:18 »

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0402
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 18, 2007, 02:33:18 μμ »
VICA, πέρισυ βγήκε ενιαία εγκύκλιος για όλες τις ειδικότητες στις 21/7, αλλά φυσικά δεν περιμέναμε αποτελέσματα ΑΣΕΠ.
Πρόπερσι βγήκαν τμηματικά εγκύκλιοι ανά ειδικότητα, αν θυμάμαι καλά από τέλη Αυγούστου-τέλη Σεπτεμβρίου, με τη σειρά που έβγαιναν τα οριστικά αποτελέσματα από το ΑΣΕΠ.

Η Ροδόπη δεν είναι δύσκολη περιοχή, καθότι παραμεθόριος και πιστεύω ότι θα βγάλει αρκετά κενά, χωρίς να έχει ιδιαίτερη ζήτηση. Μια και είσαι στο ανώτερο μισό της πρώτης φουρνιάς, νομίζω ότι θα πετύχεις τον στόχο σου. Πάντως θεωρώ ότι αν όχι φέτος, του χρόνου είναι σχεδόν σίγουρη η τοποθέτηση σου στη Ροδόπη. Συνάδελφος ΠΕ02 πέρισυ είχε πάρει άνετα μετάθεση μέσα στην Κομοτηνή με μόνο μία χρονιά υπηρεσία.

Συμβουλή: για να δείτε πόσο "δύσκολη" είναι μία περιοχή μπορείτε να βλέπετε τις βάσεις των μεταθέσεων. Όσο πιο μεγάλες είναι τόσο πιο δύσκολα είναι συνήθως τα πράγματα...
Παραθέτω το αρχείο με τις βάσεις των μεταθέσεων ανά ειδικότητα και περιοχή: http://users.att.sch.gr/ymalliaros/baseis_met_b.xls

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 401
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 18, 2007, 04:24:12 μμ »

Καλησπέρα σε όλους!

Ήθελα να ρωτήσω καταρχήν αν θα δούμε το όνομά μας στον Πινακα Διοριστέων που αναρτήθηκε από το Υπουργείο Παιδείας ή τζάμπα προσπαθώ να ανοίξω το τεράστιο αυτό αρχείο.

Επίσης στο site του υπουργείου μπορείτε να βρείτε την εγκύκλιο διορισμών των προηγούμενων ετών καθώς και την αίτηση διορισμού, περιοχές διορισμού και δυσπρόσιτα.

ενδεικτικά
   ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ  2005- 2006

Περιοχές Διορισμού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Κλάδος ΠΕ01 Θεολόγων

Α ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, Β ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, Γ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, Δ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, Β ΖΑΚΥΝΘΟΥ,          Α ΗΛΕΙΑΣ, Β ΗΛΕΙΑΣ, Γ ΗΛΕΙΑΣ, Β ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, Β ΚΕΡΚΥΡΑΣ, Γ ΚΕΡΚΥΡΑΣ, Α ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ,      Β  ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ, Γ  ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ,  Α ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Β ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Γ ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Δ ΚΥΚΛΑΔΩΝ,          Β ΛΑΣΙΘΙΟΥ, Γ ΛΕΣΒΟΥ, Γ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ, Β ΡΕΘΥΜΝΟΥ,  Γ ΣΑΜΟΥ,  Β ΧΑΝΙΩΝ, Γ ΧΑΝΙΩΝ, Γ ΧΙΟΥ, Δ ΧΙΟΥ


Κλάδος ΠΕ02 Φιλολόγων

Α ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, Β ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, Γ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, Δ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ, Β ΕΒΡΟΥ, Γ ΕΒΡΟΥ, Δ ΕΒΡΟΥ, Α ΖΑΚΥΝΘΟΥ, Β ΖΑΚΥΝΘΟΥ, Γ ΗΛΕΙΑΣ, Β ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, Δ  ΚΑΒΑΛΑΣ, Α ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ,    Β ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ, Α ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Β ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Γ ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Δ ΚΥΚΛΑΔΩΝ, Β ΛΑΚΩΝΙΑΣ,            Β ΛΑΣΙΘΙΟΥ, Γ ΛΑΣΙΘΙΟΥ, Β ΛΕΣΒΟΥ, Γ ΛΕΣΒΟΥ, Δ ΛΕΣΒΟΥ, Β ΠΕΛΛΑΣ, Γ ΣΑΜΟΥ, Δ ΣΑΜΟΥ,       Γ ΦΛΩΡΙΝΑΣ, Β ΧΑΝΙΩΝ, Γ ΧΑΝΙΩΝ, Α ΧΙΟΥ, Γ ΧΙΟΥ, Δ ΧΙΟΥ



Αποσυνδεδεμένος chriskas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 18, 2007, 05:13:30 μμ »
Παιδιά καλησπέρα και ξανά συγχαρητήρια σε όλους τους νεοδιόριστους  ;).
Μάλλον εγώ είμαι η πιο άσχετη των ασχέτων.
Οι απορίες μου (για την ώρα :-[)είναι οι εξής:
-- είμαι στη δεύτερη φουρνιά με σειρά 572, θα δουλέψω φέτος ως αναπληρώτρια; Τα μόνα μου εφόδια είναι τα 23 μόρια από τους 2 ασέπ, ή μετράει με κάποιον τρόπο το ότι είμαι διοριστέα;
-- για αναπληρώτρια εξακολουθούν να ισχύουν οι προτιμήσεις μου στην αίτηση για αναπληρωτές, ενώ για διορισμό θα βάλω άλλες, ανάλογα με τα κενά που θα αναφέρονται σε αυτή την εγκύκλιο που λέτε;
-- η εντοπιότηtα παίζει κάποιο ρόλο;
Ευχαριστώ για άλλη μια φορά..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:20:18 »

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 18, 2007, 06:49:39 μμ »
Παιδιά καλησπέρα και ξανά συγχαρητήρια σε όλους τους νεοδιόριστους  ;).
Μάλλον εγώ είμαι η πιο άσχετη των ασχέτων.
Οι απορίες μου (για την ώρα :-[)είναι οι εξής:
-- είμαι στη δεύτερη φουρνιά με σειρά 572, θα δουλέψω φέτος ως αναπληρώτρια; Τα μόνα μου εφόδια είναι τα 23 μόρια από τους 2 ασέπ, ή μετράει με κάποιον τρόπο το ότι είμαι διοριστέα;
-- για αναπληρώτρια εξακολουθούν να ισχύουν οι προτιμήσεις μου στην αίτηση για αναπληρωτές, ενώ για διορισμό θα βάλω άλλες, ανάλογα με τα κενά που θα αναφέρονται σε αυτή την εγκύκλιο που λέτε;
-- η εντοπιότηtα παίζει κάποιο ρόλο;
Ευχαριστώ για άλλη μια φορά..
θα δουλέψεις ως αναπληρώτρια. Το ότι είσαι διοριστέα δεν μετράει, παρά μόνο ότι είσαι στον πίνακα αναπληρωτών πιο πάνω από άλλους. Για την πρόσληψή σου ως αναπληρώτρια εξακολουθούν να ισχύουν οι προτιμήσεις σου. Βγάινουν άλλα κενά για τους διοριστέους. Περιμένουμε την εγκύκλιο. Η εντοιπιότητα δεν παίζει κανένα ρόλο.

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 18, 2007, 07:35:07 μμ »
triton πήρα τηλ.στη δευτεροβάθμια Αθήνας και σ'αυτή του Πειραιά και μου είπαν ότι χρειάζονται επικυρωμένο αντίγραφο απλά!!!Ίσως κάτι έχει αλλάξει από το 2002 γιατί μην ξεχνάς τότε ζητούσαν και ποινικό μητρώο ενώ τώρα όχι.
Για σιγουριά,τηλεφωνήστε και οι υπόλοιποι αλλού.

Αποσυνδεδεμένος chriskas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 18, 2007, 07:56:08 μμ »
[
θα δουλέψεις ως αναπληρώτρια. Το ότι είσαι διοριστέα δεν μετράει, παρά μόνο ότι είσαι στον πίνακα αναπληρωτών πιο πάνω από άλλους. Για την πρόσληψή σου ως αναπληρώτρια εξακολουθούν να ισχύουν οι προτιμήσεις σου. Βγάινουν άλλα κενά για τους διοριστέους. Περιμένουμε την εγκύκλιο. Η εντοιπιότητα δεν παίζει κανένα ρόλο.
Παράθεση

Pariel σε ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις. Εγώ δεν έβαλα δυστυχώς και πολύ απομακρυσμένες περιοχές για αναπλήρωση, φαντάζομαι θα είναι δύσκολο να με πάρουν.. Θέλω όμως τόσο να ξεκινήσω από φέτος..
 Υ.Γ Άναψα κι εγώ κεράκι στην Αγία Μαρίνα Τούμπας, επηρεασμένη από εσένα :)

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 19, 2007, 12:49:24 μμ »
Εγώ ήδη επικοινώνησα με την υγειονομική επιτροπή και έκλεισα  ραντεβού για εξετάσεις σε νοσοκομείο, για να μην τρέχω την τελευταία στιγμή.

Αποσυνδεδεμένος cloe

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 19, 2007, 01:48:06 μμ »
pariel, πρέπει να κάνουμε τις εξετάσεις σε νοσοκομείο απαραίτητα ή μοπορούμε και στο ίκα ?

Αποσυνδεδεμένος uga

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 19, 2007, 02:02:03 μμ »
Πρέπει να κλείσουμε κάποιο ραντεβού και με την υγειονομική επιτροπή για να τους δώσουμε τις εξετάσεις ή απλώς τους τις πηγαίνουμε; Μετά τι γίνεται, περιμένουμε κάποιες μέρες για βεβαίωση ή μας τις εγκρίνουν εκείνη τη στιγμή;
Καλό καλοκαίρι!

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 19, 2007, 04:54:38 μμ »
pariel, πρέπει να κάνουμε τις εξετάσεις σε νοσοκομείο απαραίτητα ή μοπορούμε και στο ίκα ?
Μου είπαν νοσοκομείο, κέντρο υγείας ενώ για τη Θεσ/νίκη όλο το χρόνο μπορεί κάποιος και στο λοιμωδών. Εγώ έκλεισα για 25 Ιουλίου στο Ιπποκράτειο, γιατί στο λοιμωδών μπου είπαν  για 21 Αυγούστου. Όμως ένας συνάδελφος τώρα μου είπε πως ίσως πρέπει να τα κάνω στον τόπο που διορίζομαι. Εγώ από κάποια συνάδελφο που διορίστηκε πέρσι νόμιζα ότι μπορείς οπουδήποτε. Εξάλλου κάτι τέτοιο είχα διαβάσει και σε καποια μηνύματα.

Αποσυνδεδεμένος BIBH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 19, 2007, 10:24:46 μμ »
Καλησπέρα. Οι ιατρικές εξετάσεις ισχύουν για συγκεκριμένο χρονικό διαστημα φανταζομαι. Γνωρίζετε μήπως για πόσο?
All in all it's just another brick in the wall...

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 19, 2007, 10:25:39 μμ »
Καλησπέρα. Οι ιατρικές εξετάσεις ισχύουν για συγκεκριμένο χρονικό διαστημα φανταζομαι. Γνωρίζετε μήπως για πόσο?
Ένα εξάμηνο έμαθα σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 20, 2007, 01:07:59 πμ »
Pariel ,σου  επιβεβαιώνω και εγώ ότι τα κενά των περιοχών αναφέρονται στην εγκύκλιο.
Πώς θα είμαι σίγουρη όμως οτι θα με πάρουν σ' αυτα τα κενά; Υπάρχει περίπτωση να μείνω απ΄εξω; Πόσα δικαιούμαι να δηλώσω; Υπάρχει κουτάκι 'ναι' σε όλα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160912
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 750
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 730
Σύνολο: 741

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.