*

Ψηφοφορία

Τι λέτε για τον Κούγια; Θα τα καταφέρουμε; (Για όλες τις κατηγορίες).

Ναι
12 (37.5%)
Όχι
20 (62.5%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 32

Αποστολέας Θέμα: Απορίες νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 123518 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 20, 2007, 09:17:46 πμ »
Pariel ,σου  επιβεβαιώνω και εγώ ότι τα κενά των περιοχών αναφέρονται στην εγκύκλιο.
Πώς θα είμαι σίγουρη όμως οτι θα με πάρουν σ' αυτα τα κενά; Υπάρχει περίπτωση να μείνω απ΄εξω; Πόσα δικαιούμαι να δηλώσω; Υπάρχει κουτάκι 'ναι' σε όλα;
Η αιτηση για διορισμο ειναι ιδια με αυτη των αναπληρωτων, σου δινει δινατοτητα να επιλεξεις 15 ή 30 περιοχες (δεν θυμαμαι ακριβως) συνηθως οι περιοχες που βγαινουν για διορισμο ειναι πολυ λιγοτερες απο αυτες που σου δινουν δυνατοτητα να δηλωσεις. Για το κουτακι "ναι σε ολα" δεν θυμαμαι....
το καλυτερο ειναι να δηλωσεις τις περιοχες συμφωνα με τη δικη σου προτιμηση και μονο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:21:45 »

Αποσυνδεδεμένος Emmortal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 20, 2007, 10:03:13 πμ »
Είμαι διορισμένη απο πέρυσι τα χαρτιά που ζητάνε είναι:
1. Προτότυπο αντίγραφο πτυχίου (οχι φωτοτυπία και επικυρωμένο απο ΚΕΠ, αστυνομία κτλ. αλλά απο τη σχολή που τελειώσατε)
2. Ότι έγγραφο έχετε που να δείχνει την προϋπηρεσία σας
3. Ιατρικές εξετάσεις τις οποίες μπορείτε να τις κάνετε στην περιοχή που διοριστήκατε (μόνο απο Νοσοκομείο δημοσίου γίνονται δεκτές), μετά απο αυτο περνάτε απο την Υγειονομική Επιτροπή. Αν δεν έχετε τη δυνατότητα να κάνετε τις εξετάσεις μέχρι να διοριστήτε μην αγχώνεστε αφού πολύ ευκολα θα γίνουν μετά. Αφού κάνετε τις εξετάσεις τις πάτε στην Υγειονομική επιτροπή, συνήθως επειδή στις περιοχές διορίζονται αρκετά ατομα μαζί περνάτε εύκολα και σας λένε ποιά μέρα θα πάτε για να πάρετε την απαραίτητη βεβαίωση.

Για μένα το καλύτερο ειναι να περιμένετε να τις κάνετε στην περιοχή που διοριστήκατε γιατι θα γίνουν ποιο εύκολα και θα σας πούνε τι εξετάσεις ακριβώς ζητάνε. Ειδικά αν διοριστήτε σε επαρχία. Σε μας πέρυσι αρκετοί είχαν κάνει τις εξετάσεις νωρίτερα και σε κάποιες αντιμετώπισαν πρόβλημα (δεν τις δέχτηκαν) και αναγκαστηκαν να τις ξανακάνουν απο την αρχή. Πέρα του οτι απο περιοχή σε περιοχή μπορεί να μην θέλουν κάποιες (πχ ψυχολογικά) που σε μερικές Β/θμιες τις ζήτησαν.


Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 20, 2007, 10:25:40 πμ »
Μπορείς να μου πεις και κάτι άλλο: Εχω σειρά 185. Πώς δήλωσες πέρσι τις περιοχές; Έβαλες ναι σε όλα;

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 20, 2007, 10:42:05 πμ »
Σχετικά με τις ιατρικές εξετάσεις, ναι, έχουν ημερομηνία λήξεως ένα εξάμηνο. Αν όμως κάποιος δε μείνει σ΄αυτές, αλλά τις καταθέσει στην Υγειονομική επιτροπή της περιοχής που μένει, παίρνει το πιστοποιητικό υγείας το οποίο διαρκεί για 3 χρόνια και μπορεί να το καταθέσει στην δευτεροβάθμια που διορίζεται χωρίς πρόβλημα. Επίσης, όσοι έχουν ήδη στο αρχείο τους πιστοποιητικό από Υγειονομική επιτροπή (αν δούλεψαν φέτος ωρομίσθιοι) μπορεί να καταθέσει επικυρωμένο αντίγραφό του και δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί όταν το καταθέτει να είναι "ηλικίας" λιγότερης των 3 χρόνων. Η 3ετής διάρκεια του πιστοποιητικού ψηφίστηκε τον περασμένο Νοέμβριο, για να διευκολυνθούν όλοι αυτοί που τους καλούσαν ωρομίσθιους ή αναπληρωτές και έπρεπε κάθε χρόνο να βγάζουν καινούριο.
Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:21:45 »

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 20, 2007, 10:49:11 πμ »
Μπορούμε δηλαδή να χρησιμοποιήσουμε το πιστοποιητικό υγείας για την άδεια διδασκαλίας σε φροντιστήριο?Αν βέβαια εκδόθηκε πριν π.χ. 2 χρόνια?Ήταν εντελώς παρόμοιο απότι θυμάμαι

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 20, 2007, 10:54:01 πμ »
Σχετικά με τις ιατρικές εξετάσεις, ναι, έχουν ημερομηνία λήξεως ένα εξάμηνο. Αν όμως κάποιος δε μείνει σ΄αυτές, αλλά τις καταθέσει στην Υγειονομική επιτροπή της περιοχής που μένει, παίρνει το πιστοποιητικό υγείας το οποίο διαρκεί για 3 χρόνια και μπορεί να το καταθέσει στην δευτεροβάθμια που διορίζεται χωρίς πρόβλημα. Επίσης, όσοι έχουν ήδη στο αρχείο τους πιστοποιητικό από Υγειονομική επιτροπή (αν δούλεψαν φέτος ωρομίσθιοι) μπορεί να καταθέσει επικυρωμένο αντίγραφό του και δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί όταν το καταθέτει να είναι "ηλικίας" λιγότερης των 3 χρόνων. Η 3ετής διάρκεια του πιστοποιητικού ψηφίστηκε τον περασμένο Νοέμβριο, για να διευκολυνθούν όλοι αυτοί που τους καλούσαν ωρομίσθιους ή αναπληρωτές και έπρεπε κάθε χρόνο να βγάζουν καινούριο.
Εγώ αυτό το πιστοποιητικο το είχα καταθέσει στη δευτεροβάθμια και δεν έχω αντίγραφο. Τι γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 20, 2007, 11:53:41 πμ »
Ναι Magda, από όσο ξέρω ίδια είναι αυτά.
Pariel, πήγαινε εκεί που το κατέθεσες και ζήτα τους να στο δώσουν αφού κρατήσουν για τον εαυτό τους ένα επικυρωμένο αντίγραφο, ή αν δε θέλουν, ζήτα να σου βγάλουν εσένα αντίγραφο, το οποίο το επικυρώνουν, το παίρνεις και φεύγεις. Εγώ έτσι έκανα και τώρα έχω στα χέρια μου επικυρωμένο αντίγραφο. Μάλιστα έχω 3(!) γιατί ο υπάλληλος έδειξε υπέρμετρο ζήλο! Είναι αμαρτία ρε παιδιά να ξαναταλαιπωρούμαστε με τις εξετάσεις.
Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 20, 2007, 12:59:43 μμ »
Σχετικά με τις ιατρικές εξετάσεις, ναι, έχουν ημερομηνία λήξεως ένα εξάμηνο. Αν όμως κάποιος δε μείνει σ΄αυτές, αλλά τις καταθέσει στην Υγειονομική επιτροπή της περιοχής που μένει, παίρνει το πιστοποιητικό υγείας το οποίο διαρκεί για 3 χρόνια και μπορεί να το καταθέσει στην δευτεροβάθμια που διορίζεται χωρίς πρόβλημα. Επίσης, όσοι έχουν ήδη στο αρχείο τους πιστοποιητικό από Υγειονομική επιτροπή (αν δούλεψαν φέτος ωρομίσθιοι) μπορεί να καταθέσει επικυρωμένο αντίγραφό του και δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί όταν το καταθέτει να είναι "ηλικίας" λιγότερης των 3 χρόνων. Η 3ετής διάρκεια του πιστοποιητικού ψηφίστηκε τον περασμένο Νοέμβριο, για να διευκολυνθούν όλοι αυτοί που τους καλούσαν ωρομίσθιους ή αναπληρωτές και έπρεπε κάθε χρόνο να βγάζουν καινούριο.
marsa, γράφεις ότι ψηφίστηκε αυτό το Νοέμβριο. Πού μπορώ να το δω αυτό, γιατί η κοπέλα στη δευτεροβάθμια, αν και εξυπηρετική, δεν το ήξερε, με αποτέλεσμα να μη γίνει η δουλειά μου. Βέβαια, τηλεφωνικώς, μίλησα μαζί της.

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 20, 2007, 02:20:14 μμ »
Μου το είπε η υπεύθυνη προσλήψεων ΠΔΣ στην Α΄Πειραιά, το χειμώνα που με κάλεσαν για κάτι χαζοώρες στην ΠΔΣ. Αν θες να σου δώσω τα στοιχεία της να μιλήσεις μαζί της, στείλε μου pm. Και δεν το είπε μόνο σε μένα, αλλά και σε κάποια άλλα άτομα που ήταν εκεί. Πιθανόν, λόγω της χρονικής στιγμής  που ψηφίστηκε, οι δευτεροβάθμιες να μην έχουν ενημερωθεί ακόμα. Πάντως, πάρτο εσύ το χαρτί, δεν έχουν δικαίωμα να σου το αρνηθούν άλλωστε, και αν εκεί που θα πας δεν το δέχονται, βλέπεις τι θα κάνεις. Πάντως αν μένεις σε μεγάλο αστικό κέντρο, σίγουρα θα είναι πιο εύκολα να βγάλεις πιστοποιητικό στην επαρχία που θα πας. Α, και κάτι ακόμη: καλού- κακού, την ακτινογραφία έχε την μαζί σου, ώστε ακόμη κι αν πέσεις σε στραβόξυλα, να μη χρειαστεί να βγάλεις καινούρια. Οι ακτινογραφίες ισχύουν για 2 χρόνια (πάντα έτσι ήτανε) κι αν δεν κάνω λάθος το γράφουν και πάνω. Τουλάχιστον να μη φας την ακτινοβολία τσάμπα.
Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 20, 2007, 05:24:09 μμ »
Μου το είπε η υπεύθυνη προσλήψεων ΠΔΣ στην Α΄Πειραιά, το χειμώνα που με κάλεσαν για κάτι χαζοώρες στην ΠΔΣ. Αν θες να σου δώσω τα στοιχεία της να μιλήσεις μαζί της, στείλε μου pm. Και δεν το είπε μόνο σε μένα, αλλά και σε κάποια άλλα άτομα που ήταν εκεί. Πιθανόν, λόγω της χρονικής στιγμής  που ψηφίστηκε, οι δευτεροβάθμιες να μην έχουν ενημερωθεί ακόμα. Πάντως, πάρτο εσύ το χαρτί, δεν έχουν δικαίωμα να σου το αρνηθούν άλλωστε, και αν εκεί που θα πας δεν το δέχονται, βλέπεις τι θα κάνεις. Πάντως αν μένεις σε μεγάλο αστικό κέντρο, σίγουρα θα είναι πιο εύκολα να βγάλεις πιστοποιητικό στην επαρχία που θα πας. Α, και κάτι ακόμη: καλού- κακού, την ακτινογραφία έχε την μαζί σου, ώστε ακόμη κι αν πέσεις σε στραβόξυλα, να μη χρειαστεί να βγάλεις καινούρια. Οι ακτινογραφίες ισχύουν για 2 χρόνια (πάντα έτσι ήτανε) κι αν δεν κάνω λάθος το γράφουν και πάνω. Τουλάχιστον να μη φας την ακτινοβολία τσάμπα.
Ευχαριστώ για όλα. Την Τρίτη μου είπαν να παω από την ΠΔΣ για να ελέγξουν αυτό που τους είπα.

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 20, 2007, 07:42:11 μμ »
Έχετε δίκιο ρε παιδιά για την ακτινογραφία,εγώ πέρσι έκανα πολλές σε μικρό διάστημα γιατί είχα σπάσει το χέρι μου(το δεξί κιόλας,έτσι για να μη μπορώ να γράφω!!!).
Έχω την ακτινογραφία θώρακα,εξετάσεις από νευρολόγο και ψυχίατρο(γράφουν πάνω ότι ισχύουν για ένα χρόνο)

Αποσυνδεδεμένος ανυπόμονος διοριστέος

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 21, 2007, 01:36:11 πμ »
γεια σας παιδια!!!συγχαρητηρια σε ολους οσους τα καταφεραν να διοριστουν...εδωσα για πρωτη φορα και ειχχα την ευτυχια να ειμαι αναμεσα στους πρωτους 70 διοριστεους του κλαδου πε02....αυτο που θα ηθελα να ρωτησω καποιον παλιο που γνωριζει ειναι το τι γινεται με μενα που ειμαι φανταρος....απο οσο ξερω δεν χανω τον διορισμο μου αλλα διοριζομαι κανονικα με την εγκυκλιο διορισμων που θα βγει τον αυγουστο του 2008,σωστα???ενα αλλο που θα ηθελα να ρωτησω σαν θεσσαλονικιος ειναι το κατα ποσο η καλη μου θεση στον ασεπ μου δινει το δικαιωμα να επιλεξω τοποθετηση σε μερος κοντα στο σπιτι μου και κατα ποσο διατηρω αυτο το δικαιωμα της ''καλης'' τοποθέτησης του χρόνου που θα εχω τελειωσει το φανταρικο.ενα αλλο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι τι πρεπει γενικα εγω να κανω τωτα?απλα να παρακολουθω ποτε θα βγει η εγκυκλιος διορισμων και απλα να κανω τα χαρτια μου στην πιο κοντινη μου δευτεροβαθμια και να δηλωσω πως λογω φανταρικου θελω να διοριστω τον σεπτεμβριο 2008?ειναι σιγουρο οτι δεν χανω τον διορισμο μου επειδη τωρα τυχαινει να υπηρετω τη θητεία μου,σωστά???ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν σας κουρασα

Αποσυνδεδεμένος elytron

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 - Η εκπαίδευση είναι μεγάλο σχολείο
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 21, 2007, 02:18:38 μμ »
Συνάδελφε και συμπολίτη, συγχαρητήρια για το διορισμό και καλός πολίτης!

Λοιπόν, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις τηλέφωνο στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ανατολικής ή δυτικής Θεσ/νίκης ή να στείλεις κάποιον εκεί για να ρωτήσει και να μάθεις τι ακριβώς ισχύει με το φανταρικό και το διορισμό. Πάντως, κι αν ακόμα δεν κάνεις καθόλου αίτηση διορσμού φέτος δε χάνεις το δικαίωμα διορισμού του χρόνου, μόνο που θα πρέπει να βάλεις ΝΑΙ στις επιλογές "αποδέχομαι το διορισμό και στις υπόλοιπες περιοχές/ δυσπρόσιτες περιοχές" για να είσαι σίγουρος ότι θα σε πάρουν. Μάλιστα, επειδή θα έχουν διοριστεί οι περισσότεροι από εκείνους που προηγούνται στον πίνακα διοριστέων του ΑΣΕΠ η σειρά σου θα είναι ακόμα καλύτερη - θα είσαι ανάμεσα στους 10-20 πρώτους διοριστέους του χρόνου.
Τώρα, το ότι η καλή σου σειρά θα σου εξασφαλίσει και τοποθέτηση κοντά στη Θεσσαλονίκη δεν είναι καθόλου σίγουρο. Εξαρτάται από τα κενά που θα βγουν, από τα κενά που θα καλύψουν οι διοριστέοι με την προϋπηρεσία (το περιβόητο 40%) και δευτερευόντως από τις δικές σου επιλογές. Ενδεικτικά, κι εγώ διορίστηκα πέρσι με τον ΑΣΕΠ του 2005, με τη δεύτερη φουρνιά και με καλούτσικη θέση, και παρόλο που υπήρχαν κενά στη Μακεδονία (φυσικά για περιφέρεια Θεσσαλονίκης ούτε λόγος - θυμάσαι τι ηλικία είχαν οι καθηγητές μας στο σχολείο;), τα κάλυψαν όλα οι διοριστέοι του 40% και βρέθηκα Β΄ Ηρακλείου. Ο πρώτος διοριστέος της δεύτερης φουρνιάς (ή ένας από τους πρώτους, τέλος πάντων), Μακεδόνας, το κοντινότερο προς τη Μακεδονία κενό που μπόρεσε να πιάσει ήταν Γ΄ Έβρου (ξέρεις, Σουφλί, Ορεστιάδα κλπ.).  Στην πρώτη φουρνιά, όμως, οι ασεπίτες μπόρεσαν να πιάσουν Πέλλα. Η δεύτερη φουρνιά του ΑΣΕΠ 2002 μπόρεσε να πιάσει Καβάλα. Θέλω να σου πω ότι είναι και λίγο θέμα συγκυριών το αν θα διοριστείς κοντά στο σπίτι σου, η καλή σου σειρά θα σε βοηθήσει μόνον αν απομείνουν "καλά" κενά μετά το διορισμό του 40%. Αλλιώς, ετοιμάσου να ξενιτευτείς - κι αυτό δεν είναι κακό, αν και, πίστεψέ με, κανένα μέρος δε θα καταφέρει να σε κάνει να ξεπεράσεις τη Θεσσαλονίκη. Ωστόσο, με 1-2 χρόνια κάπου πιο μακριά θα καταφέρεις να πάρεις μια καλή μετάθεση για Μακεδονία και σιγά σιγά να πλησιάζεις. Και να θυμάσαι ότι η δουλειά που επέλεξες είναι η καλύτερη του κόσμου και σου προσφέρει τις μεγαλύτερες συγκινήσεις.

Άντε και σιδεροκέφαλος του χρόνου!

Αποσυνδεδεμένος villy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απορίες νεοδιόριστων
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 26, 2007, 12:52:31 μμ »
Επίσης, όσοι έχουν ήδη στο αρχείο τους πιστοποιητικό από Υγειονομική επιτροπή (αν δούλεψαν φέτος ωρομίσθιοι) μπορεί να καταθέσει επικυρωμένο αντίγραφό του και δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί όταν το καταθέτει να είναι "ηλικίας" λιγότερης των 3 χρόνων. Η 3ετής διάρκεια του πιστοποιητικού ψηφίστηκε τον περασμένο Νοέμβριο, για να διευκολυνθούν όλοι αυτοί που τους καλούσαν ωρομίσθιους ή αναπληρωτές και έπρεπε κάθε χρόνο να βγάζουν καινούριο.

Καλή σας μέρα. Σήμερα τόσο στην Υγειονομική Υπηρεσία όσο και στη Διευθ. Δευτεροβάθμιας μου είπαν ότι το πιστοποιητικό υγείας έχει ισχύ για 6 μήνες!. Μήπως γνωρίζει κάποιος τη διάταξη για την διάρκεια 3 ετών; Έχω κρατήσει επικυρωμένο αντίγραφο του παλιού πιστοποιητικού αλλά στη Β'βαθμια μου είπαν ότι θα ζητούν οπωσδήποτε το πρωτότυπο και με έστειλαν και πάλι στην Υγειον. Επιτροπή για λεπτομέρειες.  Αν γνωρίζουμε τη διάταξη ίσως αποφύγουμε όλοι την ταλαιπωρία για την ακτινογραφία, τα ραντεβού με γιατρούς κλπ. Ευχαριστώ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32325
  • Τελευταία: MariaK.
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161565
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 515
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 446
Σύνολο: 467

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.