*

Ψηφοφορία

να υπάρχει αξιολόγηση;

ναι
οχι

Αποστολέας Θέμα: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών  (Αναγνώστηκε 710491 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3640 στις: Φεβρουάριος 21, 2023, 09:37:05 πμ »
H αξιολογηση σταματαει πριν τις εκλογές? ενα μήνα ή δεν εχει σχέση?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:25:58 »

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3641 στις: Φεβρουάριος 21, 2023, 12:05:42 μμ »
H αξιολογηση σταματαει πριν τις εκλογές? ενα μήνα ή δεν εχει σχέση?
Σαν νόμος ψηφισμένος δεν σταματάει. Τώρα τι θα γίνει άγνωστο. Μπορεί για προφανείς λόγους να επιβραδυνθει ή  και να περπατάει κανονικότητα. Αυτοί που την τρέχουν είναι ουσιαστικά " κυβερνητικών αντιλήψεων ". Απλα σε καιρό πολέμου σε μάχη άγνωστης εξελιξης "βάλατε κατά βούληση"

Αποσυνδεδεμένος menandros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1347
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3642 στις: Φεβρουάριος 23, 2023, 06:49:30 μμ »
Θέμα: Πρόσκληση σε διαδικτυακή συζήτηση
Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. στο πλαίσιο του αγώνα που δίνει για την αποτροπή της εφαρμογής της αντιεκπαιδευτικής ατομικής αξιολόγησης του Ν.4823/21 έχει αποφασίσει σειρά δράσεων. Στον αγώνα αυτό του κλάδου θεωρούμε κρίσιμη τη συμμετοχή και συμβολή όλων των συναδέλφων επομένως και όλων, εσάς, των Συμβούλων Εκπαίδευσης. Προκειμένου να προβούμε σε ενημέρωση για τις θέσεις-αποφάσεις του κλάδου, να μοιραστούμε προβληματισμούς στην κατεύθυνση της προάσπισης του δημόσιου χαρακτήρα της εκπαίδευσης και του δημόσιου σχολείου, σας καλούμε σε διαδικτυακή συζήτηση την  Πέμπτη 23/2/2023 και ώρα 6:30 μ.μ. Ο σύνδεσμος συνάντησης στην πλατφόρμα ZOOM, είναι:
https://us02web.zoom.us/j/84920193268
Meeting ID: 849 2019 3268

Αποσυνδεδεμένος m@ria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3643 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 05:40:05 μμ »
Εγώ ξέρω ότι η διαδικασία προχωράει κανονικότατα και όλα τα άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε. Σήμερα διάβαζα και τη νέα εγκύκλιο. Σε 2 βδομάδες θα έχει διευθετηθεί και η συνάντηση με τον αξιολογητη. Κάτι ακούγεται ότι η προκυρηξη εκλογών ίσως παγώσει τη διαδικασία. Μικρό καλάθι κρατάω και για αυτό. Γιατί να παγώσει η διαδικασία με την προκυρηξη εκλογών; Σταματάμε να πηγαίνουμε στις δουλειές μας την προεκλογική περίοδο; Όχι. Αυτό γιατί να σταματήσει; Ευσεβείς πόθοι. Τελικά είμαστε μόνοι.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2023, 05:42:11 μμ από m@ria »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:25:58 »

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3644 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 08:12:05 μμ »
Εγώ ξέρω ότι η διαδικασία προχωράει κανονικότατα και όλα τα άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε. Σήμερα διάβαζα και τη νέα εγκύκλιο. Σε 2 βδομάδες θα έχει διευθετηθεί και η συνάντηση με τον αξιολογητη. Κάτι ακούγεται ότι η προκυρηξη εκλογών ίσως παγώσει τη διαδικασία. Μικρό καλάθι κρατάω και για αυτό. Γιατί να παγώσει η διαδικασία με την προκυρηξη εκλογών; Σταματάμε να πηγαίνουμε στις δουλειές μας την προεκλογική περίοδο; Όχι. Αυτό γιατί να σταματήσει; Ευσεβείς πόθοι. Τελικά είμαστε μόνοι.
Ακριβώς!

Αποσυνδεδεμένος lemonpies

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3645 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 08:20:41 μμ »
Εγώ ξέρω ότι η διαδικασία προχωράει κανονικότατα και όλα τα άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε. Σήμερα διάβαζα και τη νέα εγκύκλιο. Σε 2 βδομάδες θα έχει διευθετηθεί και η συνάντηση με τον αξιολογητη. Κάτι ακούγεται ότι η προκυρηξη εκλογών ίσως παγώσει τη διαδικασία. Μικρό καλάθι κρατάω και για αυτό. Γιατί να παγώσει η διαδικασία με την προκυρηξη εκλογών; Σταματάμε να πηγαίνουμε στις δουλειές μας την προεκλογική περίοδο; Όχι. Αυτό γιατί να σταματήσει; Ευσεβείς πόθοι. Τελικά είμαστε μόνοι.

Όταν πάνω από τους μισούς εκπαιδευτικούς έχασαν πάνω από 60 ευρώ ο καθένας για να υποστηρίξουν κάτι άτομα σαν και σένα, και όταν η απεργία είναι σε ισχύ και νόμιμη και μπορείς κάλλιστα να την επικαλεστείς, το να λες ότι είσαι μόνη είναι ύβρις.

Κάτι τυπάκια σαν και σένα που θα γλύψουν τους αναξιοσύμβουλους, θα μπείτε στην θέση σας όταν θα φύγει η προστάτης σας η ακατανόμαστη.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 24, 2023, 08:23:07 μμ από lemonpies »
Σε όλες τις εποχές και καθεστώτα, οι δουλόφρονες μισθωμένοι λογοκριτές έχουν ένα κοινό: ανήκουν στο κατώτερο και απεχθέστερο στρώμα του κοινωνικού, διανοητικού και ηθικού Λούμπεν Αληταριάτου, μαζί με τους βασανιστές, βιαστές και χαφιέδες. Αξίζουν την περιφρόνησή μας. Με τους παντός χρώματος και καιρού λογοκριτές δεν κάνεις διάλογο. Απλώς τους φτύνεις.
https://www.youtube.com/watch?v=9OX_qQODfbg

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3646 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 08:27:54 μμ »
Εγώ ξέρω ότι η διαδικασία προχωράει κανονικότατα και όλα τα άλλα είναι να 'χαμε να λέγαμε. Σήμερα διάβαζα και τη νέα εγκύκλιο. Σε 2 βδομάδες θα έχει διευθετηθεί και η συνάντηση με τον αξιολογητη. Κάτι ακούγεται ότι η προκυρηξη εκλογών ίσως παγώσει τη διαδικασία. Μικρό καλάθι κρατάω και για αυτό. Γιατί να παγώσει η διαδικασία με την προκυρηξη εκλογών; Σταματάμε να πηγαίνουμε στις δουλειές μας την προεκλογική περίοδο; Όχι. Αυτό γιατί να σταματήσει; Ευσεβείς πόθοι. Τελικά είμαστε μόνοι.
Με την κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ από 10 Απρίλη όλα αυτά είναι στο χρονοντούλαπο της ιστορίας!

Αποσυνδεδεμένος m@ria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3647 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 08:28:33 μμ »
Αγαπητέ, ανάμεσα στους μίσους εκπαιδευτικούς που έχασαν 60 ευρώ ήμουν και εγώ το τρελό τυπάκι. Οπότε καλά θα ήταν πριν κρίνεις, να φιλτράρεις ότι το μήνυμα μου ήταν πικρή διαπίστωση. Όσο για την κάλυψη που προσφέρει η ΟΛΜΕ στην απεργία - αποχή, την ίδια προσέφερε και για την αξιολόγηση της σχολικής μονάδας μέχρι που κρίθηκε παράνομη και καταχρηστική. Οπότε δεν βλέπω και πολύ μισογεμάτο το ποτήρι.

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 472
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3648 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 08:30:44 μμ »
Είστε άξιοι της μοίρας σας εάν δεν υπογράψετε την απεργία αποχή. Σας καλύπτει κανονικότητα μέχρι  να καταφύγει η κεραμεως σε δικαστήριο για να βγάλει παράνομη την απεργία αποχή. Δεν είστε μόνοι σας. Παίζει το ενδεχόμενο λόγω εκλογών να μην πάει δικαστικά για να μην οξύνει τα πνεύματα. Αλλά ακόμα και να πάει τώρα αυτό το όπλο έχετε στη διάθεσή σας και αυτό θα χρησιμοποιήσετε. Δηλαδή κάπου πρέπει να ενημερωθείτε. Εάν σας πάρει τηλ ο σύμβουλος για συνάντηση του λέτε ότι απέχετε. Εάν έρθει στο σχολείο λέτε στο διευθυντή να σας δηλώσει στάση εργασίας εκείνη την ημέρα.  Υπάρχουν οδηγίες από τα συνδικαλιστικά μας σωματεία. 

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3649 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 08:38:55 μμ »
Με την κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ από 10 Απρίλη όλα αυτά είναι στο χρονοντούλαπο της ιστορίας!

Με την κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ από 10 Απρίλη η αξιολόγηση θα γίνει αποτίμηση!!!

 Και για να μην ξεχνιόμαστε !!
Βερναρδάκης: Την ερχόμενη εβδομάδα η προκήρυξη για τους μόνιμους διορισμούς εκπαιδευτικών
05.01.2017 • 09:11
  Την επόμενη εβδομάδα θα εκδοθεί η προκήρυξη για μόνιμους διορισμούς εκπαιδευτικών, όπως ανέφερε ο υπουργός Επικρατείας Χριστόφορος Βερναρδάκης, σε συνέντευξή του στην ΕΡΑ Τρίπολης, με την ευκαιρία της περιοδείας του στην περιοχή.
https://www.kathimerini.gr/politics/890447/vernardakis-tin-erchomeni-evdomada-i-prokiryxi-gia-toys-monimoys-diorismoys-ekpaideytikon/
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 25, 2023, 09:22:26 πμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος ernesto

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 572
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3650 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 08:46:40 μμ »
Είστε άξιοι της μοίρας σας εάν δεν υπογράψετε την απεργία αποχή. Σας καλύπτει κανονικότητα μέχρι  να καταφύγει η κεραμεως σε δικαστήριο για να βγάλει παράνομη την απεργία αποχή. Δεν είστε μόνοι σας. Παίζει το ενδεχόμενο λόγω εκλογών να μην πάει δικαστικά για να μην οξύνει τα πνεύματα. Αλλά ακόμα και να πάει τώρα αυτό το όπλο έχετε στη διάθεσή σας και αυτό θα χρησιμοποιήσετε. Δηλαδή κάπου πρέπει να ενημερωθείτε. Εάν σας πάρει τηλ ο σύμβουλος για συνάντηση του λέτε ότι απέχετε. Εάν έρθει στο σχολείο λέτε στο διευθυντή να σας δηλώσει στάση εργασίας εκείνη την ημέρα.  Υπάρχουν οδηγίες από τα συνδικαλιστικά μας σωματεία.
Ακριβώς έτσι!Αυτή τη στιγμή τουλάχιστον δεν υπάρχουν δικαιολογίες!!!
Αν ξαναβγει...αν παει στα δικαστηρια...αν...αν...θα το αντιμετωπισουμε τότε.

Αποσυνδεδεμένος marieta 2014

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3651 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 09:11:03 μμ »
Παιδιά μη φαγωνόμαστε μεταξύ μας, δεν οδηγούν πουθενά οι κατηγόριες .
Εμείς οι νεοδιόριστοι και ο φόβος μας ξέρουμε όλοι ότι είμαστε  το τυράκι στη φάκα της υπουργού.
Εσείς οι υπόλοιποι τα λέτε και λίγο εκ του ασφαλούς με την έννοια ότι όλα θα αρχίσουν από τους νεοδιόριστους και μετά εμείς. Αν δεν κρατήσουνε θα φταίνε αυτοί που φοβήθηκαν.Όμως ελάτε και λίγο στη θέση μας.
Να κάνω αποχή ναι όταν ξέρω ότι στη Ρόδο ξεκίνησαν και προχωρούν οι αξιολογητές....
ΠΟΙΟΣ θέλει να περάσει από τέτοια προσβλητική διαδικασία.
Όμως φοβάμαι  μήπως μείνουμε λίγοι με τη σημαία της επανάστασης στα χέρια.
Να πω και γω ότι ήμουν στους απεργούς και δε θέλω να υποστώ αυτή την ψυχοφθόρα και ξεφτιλιστική διαδικασία με τους όρους αυτούς.

Αποσυνδεδεμένος m@ria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3652 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 09:30:32 μμ »
Το ίδιο λέω και εγώ... Πάλι καλά που καταλαβαίνομαστε μερικοί.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Απ: Αξιολόγηση εκπαιδευτικών
« Απάντηση #3653 στις: Φεβρουάριος 24, 2023, 09:40:59 μμ »
Με την κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ από 10 Απρίλη όλα αυτά είναι στο χρονοντούλαπο της ιστορίας!
Ακριβώς.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 514
Σύνολο: 514

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.