*

Αποστολέας Θέμα: Μισθός αναπληρωτή  (Αναγνώστηκε 13142 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απλήρωτοι Αναπληρωτές
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 03, 2008, 07:02:00 μμ »
Προσλήφθηκα ως αναπληρωτής στις 19 Νοεμβρίου στην Βθμια Διεύθυνση ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ και δεν έχω πληρωθεί ακόμα.

Μετά από συνεχή επικοινωνία της διευθύντριας του σχολείου μου με την Διεύθυνση, η αιτιολογία είναι ότι δεν έχει αποσταλλεί κάποιος αριθμός πίστωσης.

Στο σχολείο μου είμαστε 2 αναπληρωτές με το ίδιο πρόβλημα.

Θα ήθελα να ξέρω πόσοι άλλοι είναι στην ίδια κατάσταση με εμάς και να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε πιέζοντας τις κατά τόπους Διευθύνσεις μας.

Για τον λόγο αυτό προτείνω καθένας που απαντάει σχετικά, να αναφέρει την ημερομηνία και το όνομα της Δευτεροβάθμιας Διεύθυνσης στην οποία προσλήφθηκε, και παραμένει απλήρωτος. Κάνω την αρχή:


Βθμια Διεύθυνση Δυτικής Αττικής, 19 Νοεμβρίου 2007

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:17:24 »

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 03, 2008, 07:15:31 μμ »
Δεν έχει να κάνει με τη Δευτεροβάθμια Διεύθυνση. Όλοι οι αναπληρωτές που προσλήφθηκαν μετά τις 8-10 Νοεμβρίου (νομίζω), δεν έχουν πληρωθεί. Το Υπουργείο δεν έχει στείλει χρήματα. Διάβασε τα προηγούμενα ποστ.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 05, 2008, 09:38:21 μμ »
Μου είπαν ότι υπάρχουν άτομα που προσλήφηκαν ως αναπληρωτές μετά τα Χριστούγεννα και έχουν πληρωθεί κανονικά. Άρα δεν ισχύει ότι ΟΛΟΙ όσοι προσληφθεί από τον Νοέμβρη και μετά δεν έχουν πληρωθεί. Πως μπορούμε να πιέσουμε την κατάσταση? Μήπως με διαμαρτυίρα στο ΥΠΕΠΘ? ή με αποχή από τα καθήκοντά μας? γιατί αλλιώς θα  ο αναπληρωτής θα γίνει όπως και ο ωρομίσθιος στο θέμα της πληρωμής.

Miss Elenious

  • Επισκέπτης
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 05, 2008, 10:07:20 μμ »
Προσληφθηκα τον Οκτωβρη και μετα απο την καθιερωμενη καθυστερηση του πρωτου μηνα δεν ειχα προβλημα στην πληρωμη. Αυτο το μηνα,ομως, πηγε 5 και ακομα δεν πληρωθηκα για Φλεβαρη. Εχει κι αλλος προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:17:24 »

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 05, 2008, 11:52:21 μμ »
Μου είπαν ότι υπάρχουν άτομα που προσλήφηκαν ως αναπληρωτές μετά τα Χριστούγεννα και έχουν πληρωθεί κανονικά. Άρα δεν ισχύει ότι ΟΛΟΙ όσοι προσληφθεί από τον Νοέμβρη και μετά δεν έχουν πληρωθεί. Πως μπορούμε να πιέσουμε την κατάσταση? Μήπως με διαμαρτυίρα στο ΥΠΕΠΘ? ή με αποχή από τα καθήκοντά μας? γιατί αλλιώς θα  ο αναπληρωτής θα γίνει όπως και ο ωρομίσθιος στο θέμα της πληρωμής.

Εγώ πάντως που προσλήφθηκα αρχές Γενάρη, δεν πληρώθηκα ακόμη.

Προσληφθηκα τον Οκτωβρη και μετα απο την καθιερωμενη καθυστερηση του πρωτου μηνα δεν ειχα προβλημα στην πληρωμη. Αυτο το μηνα,ομως, πηγε 5 και ακομα δεν πληρωθηκα για Φλεβαρη. Εχει κι αλλος προβλημα?

Στο δικό μου σχολείο οι αναπληρωτές που προσλήφθηκαν αρχές Νοέμβρη, πληρώθηκαν κανονικά
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος englishland

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • μια ζωη την έχουμε
    • Προφίλ
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 06, 2008, 12:02:25 πμ »
και μεις παιδιά που προσληφθήκαμε τέλος οκτώβρη,πληρωθήκαμε.ξέρω όμως ότι συνάδελφοι είναι ακόμα σε αναμονή...

Αποσυνδεδεμένος flair

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 647
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 06, 2008, 07:07:02 μμ »
Μου είπαν ότι υπάρχουν άτομα που προσλήφηκαν ως αναπληρωτές μετά τα Χριστούγεννα και έχουν πληρωθεί κανονικά. Άρα δεν ισχύει ότι ΟΛΟΙ όσοι προσληφθεί από τον Νοέμβρη και μετά δεν έχουν πληρωθεί. Πως μπορούμε να πιέσουμε την κατάσταση? Μήπως με διαμαρτυίρα στο ΥΠΕΠΘ? ή με αποχή από τα καθήκοντά μας? γιατί αλλιώς θα  ο αναπληρωτής θα γίνει όπως και ο ωρομίσθιος στο θέμα της πληρωμής.

Σίγουρα ήταν αναπληρωτές στη δευτεροβάθμια; Μήπως είναι αναπληρωτές δάσκαλοι;

Αποσυνδεδεμένος sugar1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 13, 2008, 06:55:08 μμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι και συναδέλφισες προτείνω όλοι να παίρνετε τηλ στο υπουργείο μπας και μας πληρώσουν.Το πρόβλημα είναι καθαρά του υπουργείου παιδείας το οποίο δεν είχε τις πιστώσεις για να πληρώσει.Αυτά περί κωδικού αβυδε είναι άλλα λόγια ναγαπιόμαστε

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 14, 2008, 11:42:33 πμ »
Αγαπητοί συνάδελφοι και συναδέλφισες προτείνω όλοι να παίρνετε τηλ στο υπουργείο μπας και μας πληρώσουν.Το πρόβλημα είναι καθαρά του υπουργείου παιδείας το οποίο δεν είχε τις πιστώσεις για να πληρώσει.Αυτά περί κωδικού αβυδε είναι άλλα λόγια ναγαπιόμαστε

Από το Υπουργείο πάντως, λένε ότι το θέμα κολλάει στο Λογιστήριο του Κράτους και δεν έχουν κανένα νεώτερο...Ένα τηλέφωνο που μπορείτε να πάρετε είναι το 2103442813
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος sugar1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 15, 2008, 12:01:34 μμ »
Δηλαδή το λογιστήριο του κράτους έχει τα χρήματα αλλά δεν υπογράφουν γιατί θέλουν να μας ταλαιπωρούν¨?Οχι αγαπητέ συνάδελφε αυτό το επιχείρημα είναι εκτός λογικού πλαισίου.Είναι υποχρέωση του ΥΠΕΠΘ να μας πληρώνει είμαστε εργαζόμενοι και δεν μπορούν 4 μήνες να μας έχουν απλήρωτους.Αλλοι έχουν οικογένεια,άλλοι οικονομικές υποχρεώσεις δεν είναι δυνατόν να μας βάλουν στην παράλογη λογική τους.Σε λίγο θα μας πούνε ότι φταίνε τα ζώδια.Η ευθύνη είναι καθαρά δική τους.

Αποσυνδεδεμένος Xrysa_Tr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 15, 2008, 12:39:54 μμ »
Μου είπαν ότι υπάρχουν άτομα που προσλήφηκαν ως αναπληρωτές μετά τα Χριστούγεννα και έχουν πληρωθεί κανονικά. Άρα δεν ισχύει ότι ΟΛΟΙ όσοι προσληφθεί από τον Νοέμβρη και μετά δεν έχουν πληρωθεί. Πως μπορούμε να πιέσουμε την κατάσταση? Μήπως με διαμαρτυίρα στο ΥΠΕΠΘ? ή με αποχή από τα καθήκοντά μας? γιατί αλλιώς θα  ο αναπληρωτής θα γίνει όπως και ο ωρομίσθιος στο θέμα της πληρωμής.

Εγώ πάντως που προσλήφθηκα αρχές Γενάρη, δεν πληρώθηκα ακόμη.

Προσληφθηκα τον Οκτωβρη και μετα απο την καθιερωμενη καθυστερηση του πρωτου μηνα δεν ειχα προβλημα στην πληρωμη. Αυτο το μηνα,ομως, πηγε 5 και ακομα δεν πληρωθηκα για Φλεβαρη. Εχει κι αλλος προβλημα?

Στο δικό μου σχολείο οι αναπληρωτές που προσλήφθηκαν αρχές Νοέμβρη, πληρώθηκαν κανονικά

Παιδιά επειδή το έχω ψάξει παρα πολύ το θέμα.....
Οι αναπληρωτέσ της Α΄Βάθμιας πληρώνονται όλοι κανονικά...
Εμείς της Β΄βάθμιας έχουμε το πρόβλημα.... και μάλιστα όλοι αυτοί που έχουμε προσληθφει από το 2ο δεκαήμερο του Νοεμβρίου και μετά.......
Το πρόβλημα είναι πενελλαδικό..... Και απο το υπουργείο...... Σου λένε είναι θέμα λογιστήριου του Κράτους....
Παιδιά αυτό το πράγμα είναι..... Πολυ μεγαλη ξεφτύλλλαααααααααααα......... Τραγικό......... Αηδία τουλάχιστον.........
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 15, 2008, 12:48:42 μμ από Xrysa_Tr »
ΠΕ20

Αποσυνδεδεμένος Panos25m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Άντρας
  • O- E- O
    • Προφίλ
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 15, 2008, 08:46:01 μμ »
Σχεδον φτασαμε στην ιδια "καταντια" με τους ωρομισθιους (ημουν 4 χρονια, ξερω τον καημο) και τωρα σχεδον 4 μηνες απληρωτοι...αναπληρωτες. Ειμαστε ομως αναπληρωτες σωστα!?! Εχουμε να περνουμε! Οταν το ειπα σε συναδελφο ωρομισθιο δεν με πιστευε!  Ειναι ντροπη πια. Στο τελος θα μας στειλουν μια επιστολη "ευχαριστουμε για τη συνεργασια. και του χρονου" και τελος.. καλο καλοκαιρι..
do it!

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 28, 2008, 12:17:23 πμ »
Συνάδελφοι,
είναι πλέον  σαφες πως το ΥΠΕΠΘ προσέλαβε αναπληρωτές χωρις να έχει εξασφαλίσει τα απαιτούμενα κονδύλια για τους μισθούς τους. Φτάνει η κοροιδία. Το Σάββατο 29 Μάρτη στις 11:00 στο μέγαρο ΟΤΕ (Κηφισίας) να είμαστε ΟΛΟΙ στο συλλαλητήριο ενωμένοι αναπληρωτές και ωρομίσθιοι να απαιτήσουμε τα δίκαια αιτήματα μας. Πρέπει να καταλάβει το Υπουργείο πως όλοι εμείς οι αδιόριστοι καθηγητές δεν είμαστε οι είλωτες του Υπουργείου. Από τον καναπέ μη περιμένετε να δείτε φράγκο!!!!
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος sugar1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Μισθός αναπληρωτή
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 28, 2008, 11:14:43 πμ »
Είναι ντροπή αυτό που συμβαίνει οι ευθύνες πλεον είναι του ίδιου του υπουργού παιδείας.Και θα πω κάτι τελευταίο οι υπάληλοι του Υπεπθ που μας είπαν τόσα ψέματα αναρωτιέμαι εάν ερχόταν στην ίδια θέση με μας πως θα αισθανόταν?Σεμνά και ταπεινά κρίμα που κάποιοι ψηφίσαμε αυτούς τους απαράδεκτους.Θα λάβουν την απάντηση κιαυτή θα είναι σκληρή

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162180
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 682
Σύνολο: 694

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.