*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 537136 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #616 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 03:40:45 μμ »
Σεπτέμβριο οκτώβριο πληρώνομαστε με ΜΚ 18;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:31:44 »

Αποσυνδεδεμένος katerinaa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #617 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 04:52:00 μμ »
Σήμερα υπέγραψα τη σύμβαση μου, στα ίδια χρήματα με πέρυσι σχεδόν, βέβαια αυτό άνετα μπορεί να αλλάξει άυριο....αν έτσι αποφασίσουν! Συμφωνώ ότι χρειάζεται οργανωμένη αντίδραση, γι αυτο κ λέω να συντονιστούμε λίγο όλοι οι αναπληρωτές μεταξύ μας! Για παράδειγμα, όταν πρωτοβγήκε το ΑΜΩ έπρεπε να υπάρξει συνεννόηση κ να μην το δηλώσει κανένας, να δούμε τότε τι θα έκαναν, προσωπικά δεν το έβαλα ποτέ γιατί το θεώρησα κοροιδία κ γιατί όπως πολύ σωστά το έθεσε το spasiklaki, τα μόρια δεν τρώγονται :) Αν μπορέσουμε να συντονιστούμε σε τέτοια θέματα πιστέυω ότι τα πράγματα μπορούν να είναι καλύτερα για όλους

Αποσυνδεδεμένος miss_pc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση - ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #618 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 07:01:02 μμ »
Παιδιά καλησπέρα!Πείτε μου σας παρακαλώ τη νώμη σας γιατι είμαι σε τρελό δίλημμα!Να πάω ΑΜΩ με 12 ώρες και περιπου 80 χλμ απο το σπίτι μου άρα σύνολο 160 πάνε έλα. Ή να κάτσω "στ'αυγά" μου βγαίνοντας απο τον πίνακα για 2 χρόνια.Να σημειωθεί ότι δουλεύω σε φροντιστήριο με ένσημα αλλά η άτιμη η προϋπηρεσία τα κάνει όλα!!!Για 400 ή 500 € το μήνα που δε θα μένει τίποτα (μάλλον θα πληρώνω κ κατι απο την τσέπη μου) αξίζει ???   :-\ :-\ :-\  Οποιαδήποτε άποψη καλοδεχούμενη!!!

Αποσυνδεδεμένος kostzo10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 324
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #619 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 07:10:26 μμ »
Παιδιά καλησπέρα!Πείτε μου σας παρακαλώ τη νώμη σας γιατι είμαι σε τρελό δίλημμα!Να πάω ΑΜΩ με 12 ώρες και περιπου 80 χλμ απο το σπίτι μου άρα σύνολο 160 πάνε έλα. Ή να κάτσω "στ'αυγά" μου βγαίνοντας απο τον πίνακα για 2 χρόνια.Να σημειωθεί ότι δουλεύω σε φροντιστήριο με ένσημα αλλά η άτιμη η προϋπηρεσία τα κάνει όλα!!!Για 400 ή 500 € το μήνα που δε θα μένει τίποτα (μάλλον θα πληρώνω κ κατι απο την τσέπη μου) αξίζει ???   :-\ :-\ :-\  Οποιαδήποτε άποψη καλοδεχούμενη!!!
αφου δηλωσες αμω ηξερες τις συνεπειες μη αποδοχης αναληψης υπηρεσιας!!!η αποσταση δε ειναι απαγορευτικη ειδικα αν βρεθει καποιος να μοιραζεστε τα εξοδα μετακινησης.οσο για την προυπηρεσια αυτη θα φανει μετα απο τον επομενο ασεπ αλλα το σημαντικο για μενα που πρεπει να σκεφτεις ειναι οτι θα μεινεις εκτος πινακων...η αποφαση ειναι δικη σου!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:31:44 »

Αποσυνδεδεμένος miss_pc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση - ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #620 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 07:20:27 μμ »
Παιδιά καλησπέρα!Πείτε μου σας παρακαλώ τη νώμη σας γιατι είμαι σε τρελό δίλημμα!Να πάω ΑΜΩ με 12 ώρες και περιπου 80 χλμ απο το σπίτι μου άρα σύνολο 160 πάνε έλα. Ή να κάτσω "στ'αυγά" μου βγαίνοντας απο τον πίνακα για 2 χρόνια.Να σημειωθεί ότι δουλεύω σε φροντιστήριο με ένσημα αλλά η άτιμη η προϋπηρεσία τα κάνει όλα!!!Για 400 ή 500 € το μήνα που δε θα μένει τίποτα (μάλλον θα πληρώνω κ κατι απο την τσέπη μου) αξίζει ???   :-\ :-\ :-\  Οποιαδήποτε άποψη καλοδεχούμενη!!!
αφου δηλωσες αμω ηξερες τις συνεπειες μη αποδοχης αναληψης υπηρεσιας!!!η αποσταση δε ειναι απαγορευτικη ειδικα αν βρεθει καποιος να μοιραζεστε τα εξοδα μετακινησης.οσο για την προυπηρεσια αυτη θα φανει μετα απο τον επομενο ασεπ αλλα το σημαντικο για μενα που πρεπει να σκεφτεις ειναι οτι θα μεινεις εκτος πινακων...η αποφαση ειναι δικη σου!!!
για να πω την αλήθεια δεν ήξερα ότι ισχύει για 2 χρόνια αλλά μόνο για το τρέχον σχολ.έτος. Αλλά έτσι κι αλλιώς αυτό πες ότι  ήταν λάθος μου το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε!!Η διαγραφή από τον πίνακα φυσικά με προβληματίζει. Με 12ωρο κανένα 400€ θα μπαίνει άραγε?
Όταν λες η προυπηρεσία θα φανεί μετά τον επόμενο ασεπ τι εννοείς?Θα φαίνεται στους πίνακες?Και αν ναι όλων ή μόνο για όσους περάσουν τη βάση?

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #621 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 07:27:42 μμ »
Παιδιά καλησπέρα!Πείτε μου σας παρακαλώ τη νώμη σας γιατι είμαι σε τρελό δίλημμα!Να πάω ΑΜΩ με 12 ώρες και περιπου 80 χλμ απο το σπίτι μου άρα σύνολο 160 πάνε έλα. Ή να κάτσω "στ'αυγά" μου βγαίνοντας απο τον πίνακα για 2 χρόνια.Να σημειωθεί ότι δουλεύω σε φροντιστήριο με ένσημα αλλά η άτιμη η προϋπηρεσία τα κάνει όλα!!!Για 400 ή 500 € το μήνα που δε θα μένει τίποτα (μάλλον θα πληρώνω κ κατι απο την τσέπη μου) αξίζει ???   :-\ :-\ :-\  Οποιαδήποτε άποψη καλοδεχούμενη!!!
αφου δηλωσες αμω ηξερες τις συνεπειες μη αποδοχης αναληψης υπηρεσιας!!!η αποσταση δε ειναι απαγορευτικη ειδικα αν βρεθει καποιος να μοιραζεστε τα εξοδα μετακινησης.οσο για την προυπηρεσια αυτη θα φανει μετα απο τον επομενο ασεπ αλλα το σημαντικο για μενα που πρεπει να σκεφτεις ειναι οτι θα μεινεις εκτος πινακων...η αποφαση ειναι δικη σου!!!
για να πω την αλήθεια δεν ήξερα ότι ισχύει για 2 χρόνια αλλά μόνο για το τρέχον σχολ.έτος. Αλλά έτσι κι αλλιώς αυτό πες ότι  ήταν λάθος μου το θέμα είναι τώρα τι κάνουμε!!Η διαγραφή από τον πίνακα φυσικά με προβληματίζει. Με 12ωρο κανένα 400€ θα μπαίνει άραγε?
Όταν λες η προυπηρεσία θα φανεί μετά τον επόμενο ασεπ τι εννοείς?Θα φαίνεται στους πίνακες?Και αν ναι όλων ή μόνο για όσους περάσουν τη βάση?

400€ για κάποιους μήνες θα παίρνεις σίγουρα.
η θέση στον πίνακα δεν θα βελτιωθεί αν παραταθεί η μεταβατική (εφόσον δεν γίνει ΑΣΕΠ). Μόλις γίνει ο ΑΣΕΠ άρα και η εφαρμογή του νέου νόμου προσλήψεων η προϋπηρεσία που θα αποκτήσεις αν πας, θα προσμετρηθεί στους νέους πίνακες που θα προκύψουν..

Αποσυνδεδεμένος miss_pc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση - ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #622 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 07:35:50 μμ »
ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Αποσυνδεδεμένος MortalMan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #623 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 07:53:54 μμ »
Εγώ απορώ, πριν κάνετε την αίτηση δεν διαβάζετε την εγκύκλιο;

Αποσυνδεδεμένος teti86

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #624 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 08:02:31 μμ »
Αν πιανόταν η προυπηρεσία, προσωπικά, θα έτρεχα οπουδήποτε ακόμα και για 100 euro..
 ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος miss_pc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση - ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #625 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 08:03:39 μμ »
Εγώ απορώ, πριν κάνετε την αίτηση δεν διαβάζετε την εγκύκλιο;
μπααα εγώ φέτος δεν τη διάβασα!!γι'αυτό και όλο το φταίξιμο το έχω εγώ!!Και να σου πω την αλήθεια μέχρι τελευταία στιγμη έλεγα να μην κάνω φέτος αίτηση αλλά τελευταία στιγμή έκανα!! :'(

Αποσυνδεδεμένος miss_pc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση - ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #626 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 08:05:30 μμ »
Αν πιανόταν η προυπηρεσία, προσωπικά, θα έτρεχα οπουδήποτε ακόμα και για 100 euro..
 ;D ;D
Όλα για την προϋπηρεσία λοιπόν!!Ζήτω η προϋπηρεσία!!!  ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #627 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 08:17:02 μμ »
400€ για κάποιους μήνες θα παίρνεις σίγουρα.
η θέση στον πίνακα δεν θα βελτιωθεί αν παραταθεί η μεταβατική (εφόσον δεν γίνει ΑΣΕΠ). Μόλις γίνει ο ΑΣΕΠ άρα και η εφαρμογή του νέου νόμου προσλήψεων η προϋπηρεσία που θα αποκτήσεις αν πας, θα προσμετρηθεί στους νέους πίνακες που θα προκύψουν.. εφόσον πιάσεις τη βάση στον ΑΣΕΠ
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #628 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 08:43:43 μμ »
...εφόσον πιάσεις τη βάση στον ΑΣΕΠ

Ναι, σίγουρα. Παράληψή μου! Θεώρησα ότι έχει πιάσει την βάση ήδη σε κάποιον από τους δύο τελευταίους...

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #629 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 09:09:18 μμ »
καλε ποια προυπηρεσια?εννοειτε την προσαυξηση στον ασεπ?υπαρχει ακομα εκπαιδευτικος που τρεχει για την προυπηρεσια?
εγω το θεωρω χαμενο κοπο να τρεχεις για αυτον τον λογο
απο τη στιγμη που το κερδος θα ειναι αν φυσικα περασεις τη βαση να σου δωσει μια μικρη ωθηση η προυπηρεσια.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159769
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 336
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 294
Σύνολο: 296

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.107 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.