*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 543458 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος atem

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 351
  • Thessaloniki
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #630 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 09:14:40 μμ »
καλε ποια προυπηρεσια?εννοειτε την προσαυξηση στον ασεπ?υπαρχει ακομα εκπαιδευτικος που τρεχει για την προυπηρεσια?
εγω το θεωρω χαμενο κοπο να τρεχεις για αυτον τον λογο
απο τη στιγμη που το κερδος θα ειναι αν φυσικα περασεις τη βαση να σου δωσει μια μικρη ωθηση η προυπηρεσια.

Xaxaxa με αρεσει που μιλατε για ΑΣΕΠ. Απο την επομενη δεκαετια και για 5-6 ειδικοτητες ισως...
Αναστασιάδης η Τάνκς;
Δογματικώς ΠΕ03.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:02:34 »

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #631 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 11:23:19 μμ »
καλε ποια προυπηρεσια?εννοειτε την προσαυξηση στον ασεπ?υπαρχει ακομα εκπαιδευτικος που τρεχει για την προυπηρεσια?
εγω το θεωρω χαμενο κοπο να τρεχεις για αυτον τον λογο
απο τη στιγμη που το κερδος θα ειναι αν φυσικα περασεις τη βαση να σου δωσει μια μικρη ωθηση η προυπηρεσια.
Αυτό ακριβώς.Ποια προϋπηρεσία???Είναι πλέον τόσο ελάχιστη η μοριοδότηση της προϋπηρεσίας με τον 3848,που εμένα τουλάχιστον η λέξη προϋπηρεσία μου φαίνεται αστεία.Με 25 μήνες που έχω με τα βίας συμπληρώνω τα 4 μόρια.

Αποσυνδεδεμένος miss_pc

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση - ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #632 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 11:43:58 μμ »
το θέμα είναι αν με άλλον υπουργό αλλάξει πάλι ο νόμος και αρχίσουν πάλι να διορίζουν από πίνακες μσε κάποιο ποσοστό!Καλά ξέρω ότι θα μου πείτε ότι είμαι στον κόσμο μου αλλά αν λέμε αν...τι γίνεται?

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #633 στις: Νοέμβριος 15, 2011, 11:49:01 μμ »
το θέμα είναι αν με άλλον υπουργό αλλάξει πάλι ο νόμος και αρχίσουν πάλι να διορίζουν από πίνακες μσε κάποιο ποσοστό!Καλά ξέρω ότι θα μου πείτε ότι είμαι στον κόσμο μου αλλά αν λέμε αν...τι γίνεται?
Μια χαρά τους βολεύει ο συγκεκριμένος νόμος,γιατί να τον αλλάξουν?
Ας μην έχουμε αυταπάτες,ο συγκεκριμένος νόμος από την εκάστοτε πολιτική ηγεσία και σε ότι αφορά τους μηδενικούς διορισμούς δεν πρόκειται να αλλάξει,μόνο από σοβαρές αντιδράσεις οι οποίες βέβαια δεν έγιναν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:02:34 »

Αποσυνδεδεμένος miska

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #634 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 12:33:59 πμ »
Πάντα η ποιότητα συνδυάζεται με την τιμή. Υπάρχουν ελληνικά προϊόντα την δική τους ποιότητα και τιμή. Είναι καταξιωμένα και αναντικατάστατα στην ελληνική αγορά και η οικονομία πρέπει να στηριχτεί και σ΄ αυτά.
Υπάρχουν όμως και άλλα που η τιμή τους προκύπτει με αθέμιτα μέσα. Ένα παράδειγμα είναι τα γαλακτοκομικά προϊόντα. Από το γάλα έως τα παγωτά ή άλλα παράγωγα. Με την μεταξύ τους συμφωνία οι μεγάλες εταιρίες κρατούσαν μέχρι πρωτινός τις τιμές τους διπλάσιες από τις αντίστοιχες στο εξωτερικό. Να μην πέφτουμε και θύματα των εθνικιστικών και όχι μόνο κορωνών των Ελλήνων πολιτικάντηδων.
                                                                                                                                                        με εκτίμηση sikat

Έχεις δικιο στο θεμα αυτό http://kanapesnews.blogspot.com/2011/11/blog-post_3937.html
αλλά η κατάσταση στην Ελλάδα είναι ιδιόρυθμη και το πρόβλημα σύνθετο!

Αποσυνδεδεμένος atem

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 351
  • Thessaloniki
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #635 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 12:34:19 πμ »
το θέμα είναι αν με άλλον υπουργό αλλάξει πάλι ο νόμος και αρχίσουν πάλι να διορίζουν από πίνακες μσε κάποιο ποσοστό!Καλά ξέρω ότι θα μου πείτε ότι είμαι στον κόσμο μου αλλά αν λέμε αν...τι γίνεται?

Μα και να αλλαξει τι εγινε; Δεν προκειται να γινουν διορισμοι τα επομενα χρονια ισως σε κανα 2-3 ειδικοτητες και αυτο διοτι οι αναγκες -κενα θα ειναι τεραστια...
Αναστασιάδης η Τάνκς;
Δογματικώς ΠΕ03.

Αποσυνδεδεμένος atem

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 351
  • Thessaloniki
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #636 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 12:36:51 πμ »
καλε ποια προυπηρεσια?εννοειτε την προσαυξηση στον ασεπ?υπαρχει ακομα εκπαιδευτικος που τρεχει για την προυπηρεσια?
εγω το θεωρω χαμενο κοπο να τρεχεις για αυτον τον λογο
απο τη στιγμη που το κερδος θα ειναι αν φυσικα περασεις τη βαση να σου δωσει μια μικρη ωθηση η προυπηρεσια.
Αυτό ακριβώς.Ποια προϋπηρεσία???Είναι πλέον τόσο ελάχιστη η μοριοδότηση της προϋπηρεσίας με τον 3848,που εμένα τουλάχιστον η λέξη προϋπηρεσία μου φαίνεται αστεία.Με 25 μήνες που έχω με τα βίας συμπληρώνω τα 4 μόρια.

25 μηνες =4-5 χρονια στην αναπληρωση , 4μορια=1 απαντηση σωστη στο γνωστικο απο τις πολλαπλης . Διαλεγετε και παιρνετε...
Αναστασιάδης η Τάνκς;
Δογματικώς ΠΕ03.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #637 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 08:30:40 πμ »
Καλημέρα!

Διαβάζοντας όλα τα μηνύματα του θέματος θεωρώ ότι δεν υπήρχε λόγος να "ανέβουν οι τόνοι".
Να συστήσω λοιπόν ψυχραιμία
και να σας προτείνω περυσινά αντίστοιχα θέματα για περισσότερες απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος mania1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #638 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 08:58:19 πμ »
 Έχει κάποιος ενημέρωση για το ύψος του μισθού; Από τη β αθήνας που μίλησα περιμένουν οδηγίες για το πώς θα μας κατατάξουν. Όσο για τους μισθούς Σεπτ. Οκτ. που θα τους δούμε τέλη Νοέμβρη θα είναι με μκ 18 και είναι αμφίβολο αν θα πάρουμε τα χρήματα της διαφοράς με το μκ που βρισκόμαστε. Σας έχουν πει κάτι διαφορετικό; Καλό είναι να ξέρουμε τι γίνεται για να μη ν τους αφήσουμε να κάνουν ό,τι θέλουν. Μην ξεχνάτε ότι οι μόνιμοι πληρώθηκαν με το μκ που είχαν και όχι με 18. Επίσης αυτοί πώς θα πληρωθούν το Νοέμβριο; Δε θα γίνει η κατάταξή τους βάσει της προυπηρεσίας τους; Γιατί σε μας δε θα γίνει το ίδιο (έτσι μου είπαν από τη δευτ., περιμένουν οδηγίες για να δουν αν η προυπηρεσία θα μετρηθεί και πώς);

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #639 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 10:05:07 πμ »
Α' Ροδόπης πλήρωσε οκτώβρη χτες 15/11!

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #640 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 11:39:14 πμ »
Έχει κάποιος ενημέρωση για το ύψος του μισθού; Από τη β αθήνας που μίλησα περιμένουν οδηγίες για το πώς θα μας κατατάξουν. Όσο για τους μισθούς Σεπτ. Οκτ. που θα τους δούμε τέλη Νοέμβρη θα είναι με μκ 18 και είναι αμφίβολο αν θα πάρουμε τα χρήματα της διαφοράς με το μκ που βρισκόμαστε. Σας έχουν πει κάτι διαφορετικό; Καλό είναι να ξέρουμε τι γίνεται για να μη ν τους αφήσουμε να κάνουν ό,τι θέλουν. Μην ξεχνάτε ότι οι μόνιμοι πληρώθηκαν με το μκ που είχαν και όχι με 18. Επίσης αυτοί πώς θα πληρωθούν το Νοέμβριο; Δε θα γίνει η κατάταξή τους βάσει της προυπηρεσίας τους; Γιατί σε μας δε θα γίνει το ίδιο (έτσι μου είπαν από τη δευτ., περιμένουν οδηγίες για να δουν αν η προυπηρεσία θα μετρηθεί και πώς);

Ούτε το Νοέμβριο, ούτε το Δεκέμβριο. Όταν θα εφαρμοστεί το νέο μισθολόγιο θα είναι για όλους και μάλλον αναδρομικά.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #641 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 02:55:40 μμ »

Έχει κάποιος ενημέρωση για το ύψος του μισθού; Από τη β αθήνας που μίλησα περιμένουν οδηγίες για το πώς θα μας κατατάξουν. Όσο για τους μισθούς Σεπτ. Οκτ. που θα τους δούμε τέλη Νοέμβρη θα είναι με μκ 18 και είναι αμφίβολο αν θα πάρουμε τα χρήματα της διαφοράς με το μκ που βρισκόμαστε. Σας έχουν πει κάτι διαφορετικό; Καλό είναι να ξέρουμε τι γίνεται για να μη ν τους αφήσουμε να κάνουν ό,τι θέλουν. Μην ξεχνάτε ότι οι μόνιμοι πληρώθηκαν με το μκ που είχαν και όχι με 18. Επίσης αυτοί πώς θα πληρωθούν το Νοέμβριο; Δε θα γίνει η κατάταξή τους βάσει της προυπηρεσίας τους; Γιατί σε μας δε θα γίνει το ίδιο (έτσι μου είπαν από τη δευτ., περιμένουν οδηγίες για να δουν αν η προυπηρεσία θα μετρηθεί και πώς);

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2011, 04:56:15 μμ από SantaZ »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #642 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 03:28:22 μμ »
Έχει κάποιος ενημέρωση για το ύψος του μισθού; Από τη β αθήνας που μίλησα περιμένουν οδηγίες για το πώς θα μας κατατάξουν. Όσο για τους μισθούς Σεπτ. Οκτ. που θα τους δούμε τέλη Νοέμβρη θα είναι με μκ 18 και είναι αμφίβολο αν θα πάρουμε τα χρήματα της διαφοράς με το μκ που βρισκόμαστε. Σας έχουν πει κάτι διαφορετικό; Καλό είναι να ξέρουμε τι γίνεται για να μη ν τους αφήσουμε να κάνουν ό,τι θέλουν. Μην ξεχνάτε ότι οι μόνιμοι πληρώθηκαν με το μκ που είχαν και όχι με 18. Επίσης αυτοί πώς θα πληρωθούν το Νοέμβριο; Δε θα γίνει η κατάταξή τους βάσει της προυπηρεσίας τους; Γιατί σε μας δε θα γίνει το ίδιο (έτσι μου είπαν από τη δευτ., περιμένουν οδηγίες για να δουν αν η προυπηρεσία θα μετρηθεί και πώς);

Ούτε το Νοέμβριο, ούτε το Δεκέμβριο. Όταν θα εφαρμοστεί το νέο μισθολόγιο θα είναι για όλους και μάλλον αναδρομικά.
Στη Θεσσαλονίκη είπαν ότι αναδρομικά δε θα πάρουμε ΤΙΠΟΤΑ!!! Και μάλιστα ένιωσα εντελώς ηλίθια όταν το ρώτησα....... Σα να μη τα δικαιούμαστε ένα πράγμα.......

Αποσυνδεδεμένος mania1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #643 στις: Νοέμβριος 16, 2011, 04:32:31 μμ »
  Στο σχολείο που είμαι έχουμε εκπρόσωπο της ΕΛΜΕ. Έχει παρέμβη και στο παρελθόν σχετικά και η ΟΛΜΕ είχε βγάλει σχετική ανακοίνωση ότι θα παρακολουθεί το θέμα. Να σας εξομολογηθώ ότι δεν πιστεύω και πολύ στο ενδιαφέρον της ΟΛΜΕ αλλά δεν έχουμε κάτι άλλο προς το παρόν. Θα επικοινωνήσω μαζί τους για να πιέσουν. Θα έλεγα να κάνετε κι εσείς το ίδιο και ας ελπίσουμε κάτι να γίνει. Αν δε διαμαρτυρηθούμε εμείς δε θα γίνει τίποτε. Ας μην αφεθούμε στην τύχη μας γιατί τότε θα μας αξίζει να μας ποδοπατούν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162190
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 687
Σύνολο: 701

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.