*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 543401 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lothlorien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #714 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 12:10:48 μμ »
Συμφωνα με το νεο μισθολογιο κ με το αρθρο 6, παρ. 4 (http://www.osetptei.gr/nomoi/%CE%9D.4024.pdf), η ανωτατη προυπηρεσια που μπορει να αναγνωρισει καποιος ειναι τα 7 ετη. Και τι θα γινει ομως με αυτους που εχουν εκπαιδευτικη προυπηρεσια πανω απο 7 ετη? Πολυ απλα ΤΙΠΟΤΑ.
Οπως καταλαβαινετε οι αναπληρωτες γινονται οι μονιμοι υπαλληλοι-κοροιδα των 850 ευρω το ΜΕΓΙΣΤΟ (γιατι το πολυ να ενταχθουν στον βαθμο Ε'). Γιατι για καθε νεα συμβαση προβλεπονται ως χρονος προυπηρεσιας τα 7 χρονια το μεγιστο καθε φορα.
Συμπερασμα: ενας αναπληρωτης ακομα και αν εχει φτασει να εργαζεται π.χ. 15 συνεχομενα χρονια θα πληρωνεται μονο για τα 7 απο αυτα...
ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΟΤΕ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΙΝΑΙ???
Γνωριζει καποιος εαν εχει γινει καποια κινηση για να προσβληφθει δικαστικα αυτο το εκτρωμα? Μιλαμε για καταφωρη αδικια, θα δουλευεις χωρις να σου αναγνωριζονται τα χρονια! Αιωνιοι δουλοι!
7 χρόνια προυπηρεσίας για έναν αναπληρωτή σημαίνει 10-15 χρόνια εργασίας με συμβάσεις αναπληρωτή-ωρομισθίου. Αν σε αυτά τα χρόνια δεν έχει ακόμα διοριστεί, τότε φοβάμαι ότι θα έπρεπε ήδη να έχει αναθεωρήσει το εργασιακό του αντικείμενο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:11:08 »

Αποσυνδεδεμένος Lothlorien

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #715 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 12:11:28 μμ »
Συμφωνα με το νεο μισθολογιο κ με το αρθρο 6, παρ. 4 (http://www.osetptei.gr/nomoi/%CE%9D.4024.pdf), η ανωτατη προυπηρεσια που μπορει να αναγνωρισει καποιος ειναι τα 7 ετη. Και τι θα γινει ομως με αυτους που εχουν εκπαιδευτικη προυπηρεσια πανω απο 7 ετη? Πολυ απλα ΤΙΠΟΤΑ.
Οπως καταλαβαινετε οι αναπληρωτες γινονται οι μονιμοι υπαλληλοι-κοροιδα των 850 ευρω το ΜΕΓΙΣΤΟ (γιατι το πολυ να ενταχθουν στον βαθμο Ε'). Γιατι για καθε νεα συμβαση προβλεπονται ως χρονος προυπηρεσιας τα 7 χρονια το μεγιστο καθε φορα.
Συμπερασμα: ενας αναπληρωτης ακομα και αν εχει φτασει να εργαζεται π.χ. 15 συνεχομενα χρονια θα πληρωνεται μονο για τα 7 απο αυτα...
ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΟΤΕ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΙΝΑΙ???
Γνωριζει καποιος εαν εχει γινει καποια κινηση για να προσβληφθει δικαστικα αυτο το εκτρωμα? Μιλαμε για καταφωρη αδικια, θα δουλευεις χωρις να σου αναγνωριζονται τα χρονια! Αιωνιοι δουλοι!
Καλημέρα σε όλους..Αν αναγνωριστούν και αυτά συνάδελφε γιατί εγκύκλιος για εμάς ακόμη δεν έχει εκδοθεί. Προσωπικά-το απεύχομαι-,αλλά νομίζω ότι όταν η εφεδρεία θα αποτελέσει πραγματικότητα και για τον κλάδο μας, μια στρατιά από 21-24ωρων εργαζόμενων που θα αμοίβονται με 660 ευρώ και δεν θα τους αναγνωρίζεται τίποτα θα είναι το 'εργαλείο' για την λειτουργία της τότε δημόσιας εκπαίδευσης. Μακάρι να μην συμβεί τίποτα. Και εγώ περιμένω εναγωνίως την εγκύκλιο. Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος σε δημοκρατική κοινωνία που να εργάζεται και να μην γνωρίζει το ύψος της αμοιβής του,ειλικρινά!
Ούτως ή άλλως όλων οι μισθοί στην Ελλάδα 500-600 ευρώ θα είναι πια.

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #716 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 12:22:23 μμ »
Συμφωνα με το νεο μισθολογιο κ με το αρθρο 6, παρ. 4 (http://www.osetptei.gr/nomoi/%CE%9D.4024.pdf), η ανωτατη προυπηρεσια που μπορει να αναγνωρισει καποιος ειναι τα 7 ετη. Και τι θα γινει ομως με αυτους που εχουν εκπαιδευτικη προυπηρεσια πανω απο 7 ετη? Πολυ απλα ΤΙΠΟΤΑ.
Οπως καταλαβαινετε οι αναπληρωτες γινονται οι μονιμοι υπαλληλοι-κοροιδα των 850 ευρω το ΜΕΓΙΣΤΟ (γιατι το πολυ να ενταχθουν στον βαθμο Ε'). Γιατι για καθε νεα συμβαση προβλεπονται ως χρονος προυπηρεσιας τα 7 χρονια το μεγιστο καθε φορα.
Συμπερασμα: ενας αναπληρωτης ακομα και αν εχει φτασει να εργαζεται π.χ. 15 συνεχομενα χρονια θα πληρωνεται μονο για τα 7 απο αυτα...
ΑΥΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΟΤΕ ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΙΝΑΙ???
Γνωριζει καποιος εαν εχει γινει καποια κινηση για να προσβληφθει δικαστικα αυτο το εκτρωμα? Μιλαμε για καταφωρη αδικια, θα δουλευεις χωρις να σου αναγνωριζονται τα χρονια! Αιωνιοι δουλοι!
Καλημέρα σε όλους..Αν αναγνωριστούν και αυτά συνάδελφε γιατί εγκύκλιος για εμάς ακόμη δεν έχει εκδοθεί. Προσωπικά-το απεύχομαι-,αλλά νομίζω ότι όταν η εφεδρεία θα αποτελέσει πραγματικότητα και για τον κλάδο μας, μια στρατιά από 21-24ωρων εργαζόμενων που θα αμοίβονται με 660 ευρώ και δεν θα τους αναγνωρίζεται τίποτα θα είναι το 'εργαλείο' για την λειτουργία της τότε δημόσιας εκπαίδευσης. Μακάρι να μην συμβεί τίποτα. Και εγώ περιμένω εναγωνίως την εγκύκλιο. Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος σε δημοκρατική κοινωνία που να εργάζεται και να μην γνωρίζει το ύψος της αμοιβής του,ειλικρινά!
Ούτως ή άλλως όλων οι μισθοί στην Ελλάδα 500-600 ευρώ θα είναι πια.
Είμαι πλήρως απογοητευμένη από όλους.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2011, 12:33:33 μμ από SantaZ »

Αποσυνδεδεμένος deepblue_1981

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #717 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 12:40:09 μμ »
Λογικά σκεπτόμενος,πιστεύω ότι και με το νέο μισθολόγιο δε θα αναγνωριστεί καμία προϋπηρεσία αναπληρωτών μισθολογικά.Δηλαδή όλοι θα μπούν στο ΣΤ και θα πληρώνονται με το κατώτερο κλιμάκιο(εκτός ίσως αυτών που έχουν διδακτορικό,μεταπτυχιακό).Πού βασίζω αυτή την σκέψη.Πρώτον επειδή ήδη ισχύει αυτό,δηλαδή μας βάλαν όλους στο ΜΚ18 για Σεπτέμβη,Οκτώβρη.Δεύτερον στις πράξεις των Διευθύνσεων τοποθέτησαν μόνο τους μόνιμους σε βαθμούς και όχι τους αναπληρωτές.Τρίτον λόγω του γενικότερου κλίματος,δηλαδή όσο το δυνατό μικρότεροι μισθοί για τους εργαζόμενους.Τέταρτον υπάρχει μια προσπάθεια να μην αναγνωρίζεται η προυπηρεσία των αναπληρωτών ούτε μισθολογικά,ούτε για διορισμό,ούτε για αναπλήρωση.
ΠΕ81

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:11:08 »

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #718 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 01:12:45 μμ »
Καλημέρα κι από μένα...Είναι τραγικό,δεν γνωρίζει κανείς τίποτα.Ούτε αιρετοί,ούτε στα γραφεία...Φοβάμαι ότι θα μας βάλουν όλους στον στ βαθμό και όταν διοριστούμε τότε θα μας κατατάξουν....Και φυσικά είναι ύποπτο ότι δεν μας κατέταξαν οι διευθύνσεις....Και αυτό το"αναδρομικά"...δηλαδή θα μας κρατήσουν τις μειώσεις και το Γενάρη θα πάρουμε..πόσα;500 ευρώ;Επίσης μισθοδοτικό σημείωμα δεν έχω στα χέρια μου και όταν μπαίνω στη διεύθυνση με τα στοιχεία μου,δεν με έχει.....Ένας εκκαθαριστής είχε πει περίπου τον Οκτώβρη,ότι οι αναπληρωτές θα κυμαίνονται γύρω στα 900,επειδή έχουν λιγότερες κρατήσεις.....Είναι απίστευτο,είναι σαν να είμαστε αόρατοι!Δεν μας υπολογίζουν πουθενά....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #719 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 01:32:12 μμ »
Καλημέρα κι από μένα...Είναι τραγικό,δεν γνωρίζει κανείς τίποτα.Ούτε αιρετοί,ούτε στα γραφεία...Φοβάμαι ότι θα μας βάλουν όλους στον στ βαθμό και όταν διοριστούμε τότε θα μας κατατάξουν....Και φυσικά είναι ύποπτο ότι δεν μας κατέταξαν οι διευθύνσεις....Και αυτό το"αναδρομικά"...δηλαδή θα μας κρατήσουν τις μειώσεις και το Γενάρη θα πάρουμε..πόσα;500 ευρώ;Επίσης μισθοδοτικό σημείωμα δεν έχω στα χέρια μου και όταν μπαίνω στη διεύθυνση με τα στοιχεία μου,δεν με έχει.....Ένας εκκαθαριστής είχε πει περίπου τον Οκτώβρη,ότι οι αναπληρωτές θα κυμαίνονται γύρω στα 900,επειδή έχουν λιγότερες κρατήσεις.....Είναι απίστευτο,είναι σαν να είμαστε αόρατοι!Δεν μας υπολογίζουν πουθενά....
Σαν σύλλογος αναπληρωτών δεν μπορούμε να απαιτήσουμε μία απάντηση; Δεν είναι δυνατόν να εργαζόμαστε παντού και πλήρως και να μην γνωρίζουμε πως θα αμοιφθούμε!!!!!Αν πχ είναι 660 και γίνει αναδρομική κράτηση τον Ιανουάριο θα πάρουμε αρνητικό μισθό(!!!!!!!!).Πότε θα το γνωρίζουμε αυτό όταν θα πρέπει να πληρώσουμε όλες τις υποχρεώσεις(ενοίκιο κτλ)και δεν θα πάρουμε μισθό για τον Ιανουάριο και τον Φεβρουάριο!

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #720 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 02:46:33 μμ »
Το γεγονος οτι απο την αρχη του χρονου τοποθετησαν τους αναπληρωτες σε ΜΚ 18 χωρις να τους αναγνωρισουν προυπηρεσια καθολου ειναι ηδη απο μονο του παρανομο και το ξερουν απαντες. Απλα βρισκουν και κανουν γιατι δεν αντιδραει κανεις. Και ποιος να αντιδρασει? Πριν απο λιγες μερες εδω που ειμαι γινανε εκλογες του συλλογου και η ΠΑΣΚ βγηκε "αερα". Ειλικρινα δεν πρεπει να περιμενουμε τιποτα συλλογικο. Ο,τι και να παθουμε το αξιζουμε 100%. Το θεμα ειναι πλεον αν εχει κινηθει καποιος μεμονομενα δικαστικα για να μας ενημερωσει. Πειτε μου μια χωρα στην Ευρωπη που δουλευεις και δεν σου αναγνωριζονται τα χρονια. Μονο στην Αφρικη και σε καμια Κινα.
Συναδελφοι πρεπει να αντιδρασουμε Δικαστικα και ολοι μακρια απο τα συνδικαλιστικα οργανα

Αποσυνδεδεμένος SantaZ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 388
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #721 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 03:09:46 μμ »
Το γεγονος οτι απο την αρχη του χρονου τοποθετησαν τους αναπληρωτες σε ΜΚ 18 χωρις να τους αναγνωρισουν προυπηρεσια καθολου ειναι ηδη απο μονο του παρανομο και το ξερουν απαντες. Απλα βρισκουν και κανουν γιατι δεν αντιδραει κανεις. Και ποιος να αντιδρασει? Πριν απο λιγες μερες εδω που ειμαι γινανε εκλογες του συλλογου και η ΠΑΣΚ βγηκε "αερα". Ειλικρινα δεν πρεπει να περιμενουμε τιποτα συλλογικο. Ο,τι και να παθουμε το αξιζουμε 100%. Το θεμα ειναι πλεον αν εχει κινηθει καποιος μεμονομενα δικαστικα για να μας ενημερωσει. Πειτε μου μια χωρα στην Ευρωπη που δουλευεις και δεν σου αναγνωριζονται τα χρονια. Μονο στην Αφρικη και σε καμια Κινα.
Συναδελφοι πρεπει να αντιδρασουμε Δικαστικα και ολοι μακρια απο τα συνδικαλιστικα οργανα
Και εγώ σκέφτομαι να κινηθώ νομικά, έχω μάλιστα ήδη έρθει σε επαφή με δικηγόρο. Συλλογικά δεν περιμένω τίποτα,καθώς παρατηρώ ότι ακριβώς αναφέρεις. Σκέφτομαι όμως να τους σπάσω τα νεύρα ξεκινώντας από αύριο κιόλας να τηλεφωνώ καθημερινά στο υπουργείο μέχρις ότου εκδοθεί εγκύκλιος και για εμάς! ΕΛΕΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #722 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 03:24:39 μμ »
Πειτε μου μια χωρα στην Ευρωπη που δουλευεις και δεν σου αναγνωριζονται τα χρονια. Μονο στην Αφρικη και σε καμια Κινα.

μπα, εκεί θα αναγνωρίζεται κανονικά. :D

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #723 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 04:07:43 μμ »
ενωθειτε να κανουμε καμια προσφυγη γιατι μας εχουν για τελειωμενους ετοιμους να τους πολτοποιησουν

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #724 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 04:19:16 μμ »
όταν διοριστούμε

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Το άλλο με τον τοτό το ξέρεις?!

Φιλικά πάντα

Αποσυνδεδεμένος Lila_86

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #725 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 05:05:28 μμ »
όταν διοριστούμε

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Το άλλο με τον τοτό το ξέρεις?!

Φιλικά πάντα
Ναι όντως.....αυτό είναι γεγονός.... :(Όμως έτσι όπως διαμορφώνεται η κατάσταση,δυστυχώς κυρίως όσοι είναι ψηλά στους πίνακες,θα δουλεύουν αναπληρωτές χωρίς να διορίζονται-με την παρούσα τουλάχιστον κατάσταση και για μια 5ετία,εκτιμώ-.'Ετσι οι προϋπηρεσίες αναμένεται να φτάσουν πάνω από 6ετία.....Ένας φαύλος κύκλος,που μόνο δουλειά προσφέρει για 10 μήνες.Δυστυχώς αυτή είναι πλέον η πραγματικότητα.Όσο για το ενιαίο,εγώ παίρνω σχεδόν καθημερινά τηλέφωνο και δεν ξέρουν τίποτα.......Από τους αιρετούς απογοητεύτηκα.....μόνο ψήφους και συνεχώς με τους μόνιμους ασχολούνται.....Όταν τα είπα στη συνέλευση,είπαν θα με πάρουν τηλ.στο σχολείο να με ενημερώσουν.....Όσο πήραν εσάς,άλλο τόσο πήραν εμένα......Κουράστηκα,δεν ξέρω πού αλλού να απευθυνθώ για να μάθω πόσα θα παίρνω και πού θα καταταγώ........Κάτι αεροσυνοδοί στα γραφεία δε,δεν ξέρουν καν ότι οι αναπληρωτές προσλαμβάνονται σε φάσεις.........Ένα κράτος διαλυμένο.....
Κρίση είναι όταν ο λαός είναι περικυκλωμένος από τη φτώχεια και.....την αστυνομία.-Ανώνυμος-

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #726 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 05:55:14 μμ »
όταν διοριστούμε

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Το άλλο με τον τοτό το ξέρεις?!

Φιλικά πάντα
Ναι όντως.....αυτό είναι γεγονός.... :(Όμως έτσι όπως διαμορφώνεται η κατάσταση,δυστυχώς κυρίως όσοι είναι ψηλά στους πίνακες,θα δουλεύουν αναπληρωτές χωρίς να διορίζονται-με την παρούσα τουλάχιστον κατάσταση και για μια 5ετία,εκτιμώ-.'Ετσι οι προϋπηρεσίες αναμένεται να φτάσουν πάνω από 6ετία.....Ένας φαύλος κύκλος,που μόνο δουλειά προσφέρει για 10 μήνες.Δυστυχώς αυτή είναι πλέον η πραγματικότητα.Όσο για το ενιαίο,εγώ παίρνω σχεδόν καθημερινά τηλέφωνο και δεν ξέρουν τίποτα.......Από τους αιρετούς απογοητεύτηκα.....μόνο ψήφους και συνεχώς με τους μόνιμους ασχολούνται.....Όταν τα είπα στη συνέλευση,είπαν θα με πάρουν τηλ.στο σχολείο να με ενημερώσουν.....Όσο πήραν εσάς,άλλο τόσο πήραν εμένα......Κουράστηκα,δεν ξέρω πού αλλού να απευθυνθώ για να μάθω πόσα θα παίρνω και πού θα καταταγώ........Κάτι αεροσυνοδοί στα γραφεία δε,δεν ξέρουν καν ότι οι αναπληρωτές προσλαμβάνονται σε φάσεις.........Ένα κράτος διαλυμένο.....

Στον δικηγορο σου...

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο και Αναπληρωτές (ΑΚΩ, ΑΜΩ)
« Απάντηση #727 στις: Νοέμβριος 27, 2011, 06:09:03 μμ »
Απο την αρχη της χρονιας θα αναφερω 4 ενδεικτικα κατεφανεστατα παρανομα πραγματα:

1. Το γεγονος οτι τοποθετησαν απο την αρχη ολους ανεξαιρετως τους αναπληρωτες σε ΜΚ 18 χωρις καν να εχει ψηφιστει ακομα το νεο μισθολογιο   
2. Το γεγονος οτι παρ' ολο που καναμε αιτησεις απο τον Σεπτεμβριο ακομα, αυτες με δολο δεν εξεταζονται και δεν μας εχουν αναγνωρισει την προυπηρεσια και δεν μας εχουν τοποθετησει σε ανωτερο ΜΚ   
3. Το γεγονος οτι με το καινουριο νομοσχεδιο αφαιρειται προυπηρεσια που εχουμε αποκτησει με κοπο και κουραγιο ακομα και στις πιο δυσκολες και απομονωμενες περιοχες της Ελλαδας   
4. Το γεγονος οτι με αυτον τον τροπο ουσιαστικα μπαινει πλαφον στο μισθο του αναπληρωτη, καθως καθε φορα που θα πηγαινει καποιος να αναλαβει υπηρεσια θα του λογιζονται μισθολογικα μονο 7 χρονια ανεξαρτητα απο τα χρονια εργασιας του (ειτε εχεις 7 ειτε 17 χρονια το ιδιο πραγμα θα ειναι καθως θα αναγνωριζονται μονο τα 7).

Αμφιβαλλω καν αν η συγκεκριμενη παραγραφος του νομοσχεδιου για την αναγνωριση των ετων προυπηρεσιας εξεταστηκε απο καποια νομικη υπηρεσια. Αδιανοητα τριτοκοσμικα πραγματα.
Οποιος εχει προθεση παντως να κινηθει νομικα ας το αναφερει εδω γιατι πιθανον να ενδιαφερονται και αλλα ατομα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 793
Σύνολο: 811

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.