*

Αποστολέας Θέμα: Μειωμένες οι θέσεις καθηγητών πληροφορικής στον νέο ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 27449 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2006: Εξαίρεση των ΠΕ19-20 από τον διαγωνισμό!
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 08, 2006, 10:10:25 πμ »
Συμβαίνει κι αυτό αλλά σπάνια γιατί προυποθέτει συνεργασία δευτεροβάθμιας και πρωτοβάθμιας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2006: Εξαίρεση των ΠΕ19-20 από τον διαγωνισμό!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:03:05 »

Αποσυνδεδεμένος ola kala!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 0
  • Φύλο: Άντρας
  • ola kala.
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2006: Εξαίρεση των ΠΕ19-20 από τον διαγωνισμό!
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 08, 2006, 11:52:05 πμ »
Ναι αλλά κι αυτός ως ωρομίσθιος είναι στο ολοήμερο, έτσι δεν είναι;
 Πάντως έχουν καλέσει πολλούς γνωστούς μου από τον πίνακα των αναπληρωτών από πολλές περιοχές που δεν είχαν κάνει αίτηση για ολοήμερο
 και τους καλούσαν από το Γενάρη μέχρι και λίγο μετά το Πάσχα. Άρα οι θέσεις στα ολοήμερα είναι πολλές.

Είσαι βέβαιη γι΄ αυτό?
Σε ποιά περιοχή έγινε?
Ποιά περιφέρεια είχαν δηλώσει και απο ποιά τους τηλεφώνησαν?  Για ολοήμερο?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2006, 11:54:06 πμ από Number one »

Αποσυνδεδεμένος pollux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2006: Εξαίρεση των ΠΕ19-20 από τον διαγωνισμό!
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 08, 2006, 05:13:33 μμ »
Ναι αλλά κι αυτός ως ωρομίσθιος είναι στο ολοήμερο, έτσι δεν είναι;
 Πάντως έχουν καλέσει πολλούς γνωστούς μου από τον πίνακα των αναπληρωτών από πολλές περιοχές που δεν είχαν κάνει αίτηση για ολοήμερο
 και τους καλούσαν από το Γενάρη μέχρι και λίγο μετά το Πάσχα. Άρα οι θέσεις στα ολοήμερα είναι πολλές.

Είσαι βέβαιη γι΄ αυτό?
Σε ποιά περιοχή έγινε?
Ποιά περιφέρεια είχαν δηλώσει και απο ποιά τους τηλεφώνησαν?  Για ολοήμερο?

Γειά σας. Το επιβεβαιώνω κι εγώ. Είμαι μια τέτοια περίπτωση. Δεν είχα δηλώσει ολοήμερο και με κάλεσαν τον Ιανουάριο. Εκτιμώ ότι με πήραν από τον πίνακα των αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: ΑΣΕΠ 2006: Εξαίρεση των ΠΕ19-20 από τον διαγωνισμό!
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 08, 2006, 05:15:42 μμ »
Ναι αλλά κι αυτός ως ωρομίσθιος είναι στο ολοήμερο, έτσι δεν είναι;
 Πάντως έχουν καλέσει πολλούς γνωστούς μου από τον πίνακα των αναπληρωτών από πολλές περιοχές που δεν είχαν κάνει αίτηση για ολοήμερο
 και τους καλούσαν από το Γενάρη μέχρι και λίγο μετά το Πάσχα. Άρα οι θέσεις στα ολοήμερα είναι πολλές.

Είσαι βέβαιη γι΄ αυτό?
Σε ποιά περιοχή έγινε?
Ποιά περιφέρεια είχαν δηλώσει και απο ποιά τους τηλεφώνησαν?  Για ολοήμερο?

Γειά σας. Το επιβεβαιώνω κι εγώ. Είμαι μια τέτοια περίπτωση. Δεν είχα δηλώσει ολοήμερο και με κάλεσαν τον Ιανουάριο. Εκτιμώ ότι με πήραν από τον πίνακα των αναπληρωτών.

Σε ποια περιφέρεια;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2006: Εξαίρεση των ΠΕ19-20 από τον διαγωνισμό!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:03:05 »

Αποσυνδεδεμένος pollux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2006: Εξαίρεση των ΠΕ19-20 από τον διαγωνισμό!
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 08, 2006, 05:22:12 μμ »
Β' Αθήνας.

Αποσυνδεδεμένος ola kala!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 0
  • Φύλο: Άντρας
  • ola kala.
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2006: Εξαίρεση των ΠΕ19-20 από τον διαγωνισμό!
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 08, 2006, 10:11:55 μμ »
Ναι αλλά κι αυτός ως ωρομίσθιος είναι στο ολοήμερο, έτσι δεν είναι;
 Πάντως έχουν καλέσει πολλούς γνωστούς μου από τον πίνακα των αναπληρωτών από πολλές περιοχές που δεν είχαν κάνει αίτηση για ολοήμερο
 και τους καλούσαν από το Γενάρη μέχρι και λίγο μετά το Πάσχα. Άρα οι θέσεις στα ολοήμερα είναι πολλές.

Είσαι βέβαιη γι΄ αυτό?
Σε ποιά περιοχή έγινε?
Ποιά περιφέρεια είχαν δηλώσει και απο ποιά τους τηλεφώνησαν?  Για ολοήμερο?

Γειά σας. Το επιβεβαιώνω κι εγώ. Είμαι μια τέτοια περίπτωση. Δεν είχα δηλώσει ολοήμερο και με κάλεσαν τον Ιανουάριο. Εκτιμώ ότι με πήραν από τον πίνακα των αναπληρωτών.

Η Περιφέρεια που είχες δηλώσει είναι η Περιφέρεια Αττικής οκ?
Και είχες δηλώσει ως ωρομίσθιος αυτήν την περιφέρεια. Έτσι?
Απλά δεν είχες βάλει ολοήμερα. Αλλά ωρομίσθιος στην περιφέρεια Αττικής είχες βάλει. Σωστά?

Γιατί ήταν γνωστό πως  αν εξαντληθεί ο πίνακας των ωρομισθίων που είχαν δηλώσει ολοήμερα κατευθείαν ανοίγει ο πίνακας των αναπληρωτών και τραβάει απο  εκεί. ( Το λέει και η εγκύκλιος )

Η ερώτηση και το θέμα είναι:
Άν εσύ ή η matina που μίλησε για κάποιους γνωστούς της ΑΝ είχες δηλώσει Περιφέρεια π.χ. Πελοπονήσου και σε κάλεσαν απο άλλη Περιφέρεια π.χ. στην Περιφέρεια Αττικής.
Αυτό που έγραψε η matina Πάντως έχουν καλέσει πολλούς γνωστούς μου από τον πίνακα των αναπληρωτών από πολλές περιοχές που δεν είχαν κάνει αίτηση για ολοήμερο [/b]



Αποσυνδεδεμένος pollux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Μειωμένες οι θέσεις καθηγητών πληροφορικής στον νέο ΑΣΕΠ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 09, 2006, 11:07:29 πμ »
Προς Number One:

Ναι είχα δηλώσει την περιφέρεια Αττικής για ωρομίσθιος, χωρίς όμως να βάλω για ολοήμερα.
Επίσης για αναπληρωτής είχα δηλώσει περιοχές της Αττικής μόνο.


Αποσυνδεδεμένος matina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 548
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: Μειωμένες οι θέσεις καθηγητών πληροφορικής στον νέο ΑΣΕΠ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 09, 2006, 11:11:52 πμ »
Έχω έναν κολλητό στη Λάρισα που δεν είχε δηλώσει καθόλου ωρομίσθιος σε ολοήμερο και μου είπε ότι τον πήραν τηλέφωνο από Γιάννενα, Πελλοπόνησο, Λαμία και άλλες περιοχές. Στους αναπληρωτές είχε βάλει ναι σε όλα, οπότε όταν άνοιξε ο πίνακας των αναπληρωτών των εμφάνισε παντού. Τώρα τι θα γινόταν στην περίπτωση που είχε δηλώσει και για ολοήμερο δεν ξέρω, αν δηλαδή το σύστημα τον απέκλειε από τις άλλες περιοχές.

Αποσυνδεδεμένος pollux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Μειωμένες οι θέσεις καθηγητών πληροφορικής στον νέο ΑΣΕΠ
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 09, 2006, 12:17:34 μμ »
Έχω έναν κολλητό στη Λάρισα που δεν είχε δηλώσει καθόλου ωρομίσθιος σε ολοήμερο και μου είπε ότι τον πήραν τηλέφωνο από Γιάννενα, Πελλοπόνησο, Λαμία και άλλες περιοχές. Στους αναπληρωτές είχε βάλει ναι σε όλα, οπότε όταν άνοιξε ο πίνακας των αναπληρωτών των εμφάνισε παντού. Τώρα τι θα γινόταν στην περίπτωση που είχε δηλώσει και για ολοήμερο δεν ξέρω, αν δηλαδή το σύστημα τον απέκλειε από τις άλλες περιοχές.

Αν είχε δηλώσει για ολοήμερο, θα τον είχαν πάρει από την αρχή του χρόνου, στην περιοχή που είχε δηλώσει.

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Μειωμένες οι θέσεις καθηγητών πληροφορικής στον νέο ΑΣΕΠ
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 09, 2006, 12:20:56 μμ »
Οπότε τα φαινόμενα δείχνουν ότι καλύπτουν θέσεις μονίμων-αναπληρωτών, με ... ωρομίσθιους!

Αποσυνδεδεμένος pollux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Μειωμένες οι θέσεις καθηγητών πληροφορικής στον νέο ΑΣΕΠ
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 09, 2006, 12:28:17 μμ »
Οπότε τα φαινόμενα δείχνουν ότι καλύπτουν θέσεις μονίμων-αναπληρωτών, με ... ωρομίσθιους!

Το πρόβλημα είναι πως με την προϋπηρεσία του ωρομίσθιου, δεν μπορείς να διοριστείς, αν θα πάρουν λίγους από ΑΣΕΠ και κατ' επέκταση από τον πίνακα. Άρα γιατί να πάς πάλι ωρομίσθιος, για τα 350 ευρώ το μήνα, που θα τα πάρεις με 6 μήνες καθυστέρυση?

Αποσυνδεδεμένος Dr_Michael

  • Ιδρυτής του PDE
  • Administrator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1829
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
    • Galop
Απ: Μειωμένες οι θέσεις καθηγητών πληροφορικής στον νέο ΑΣΕΠ
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 09, 2006, 12:32:31 μμ »
Οπότε τα φαινόμενα δείχνουν ότι καλύπτουν θέσεις μονίμων-αναπληρωτών, με ... ωρομίσθιους!

Το πρόβλημα είναι πως με την προϋπηρεσία του ωρομίσθιου, δεν μπορείς να διοριστείς, αν θα πάρουν λίγους από ΑΣΕΠ και κατ' επέκταση από τον πίνακα. Άρα γιατί να πάς πάλι ωρομίσθιος, για τα 350 ευρώ το μήνα, που θα τα πάρεις με 6 μήνες καθυστέρυση?

Ακριβώς αλλάζουν άρδην τα δεδομένα πλέον. Μέχρι σήμερα πηγαίναμε ωρομίσθιοι γιατί υπήρχε η ελπίδα για αναπληρωτής-μόνιμος. Από τον Σεπτέμβρη όμως...  :-\

Αποσυνδεδεμένος pollux

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Μειωμένες οι θέσεις καθηγητών πληροφορικής στον νέο ΑΣΕΠ
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 09, 2006, 12:43:11 μμ »
Οπότε τα φαινόμενα δείχνουν ότι καλύπτουν θέσεις μονίμων-αναπληρωτών, με ... ωρομίσθιους!

Το πρόβλημα είναι πως με την προϋπηρεσία του ωρομίσθιου, δεν μπορείς να διοριστείς, αν θα πάρουν λίγους από ΑΣΕΠ και κατ' επέκταση από τον πίνακα. Άρα γιατί να πάς πάλι ωρομίσθιος, για τα 350 ευρώ το μήνα, που θα τα πάρεις με 6 μήνες καθυστέρυση?

Ακριβώς αλλάζουν άρδην τα δεδομένα πλέον. Μέχρι σήμερα πηγαίναμε ωρομίσθιοι γιατί υπήρχε η ελπίδα για αναπληρωτής-μόνιμος. Από τον Σεπτέμβρη όμως...  :-\


Dr Michael,
Να σε ρωτήσω, ως ο πιο έμπειρος, τι θέση εκτιμάς ότι θα έχει κάποιος στον πίνακα Β' τον Σεπτέμβριο, μετά τον διορισμό των φετινών συναδέλφων, με 1 μόριο.
Στο τρέχοντα πίνακα Β', με 1 μόριο είσαι περίπου στη θέση 300.
Sorry, για το ότι η ερώτηση μου ανήκει σε άλλο topic. :-[

Αποσυνδεδεμένος Pepe Le Kout

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Άντρας
  • καθηγητής πε19
    • Προφίλ
Απ: Μειωμένες οι θέσεις καθηγητών πληροφορικής στον νέο ΑΣΕΠ
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 09, 2006, 12:45:10 μμ »
Οπότε τα φαινόμενα δείχνουν ότι καλύπτουν θέσεις μονίμων-αναπληρωτών, με ... ωρομίσθιους!

Το πρόβλημα είναι πως με την προϋπηρεσία του ωρομίσθιου, δεν μπορείς να διοριστείς, αν θα πάρουν λίγους από ΑΣΕΠ και κατ' επέκταση από τον πίνακα. Άρα γιατί να πάς πάλι ωρομίσθιος, για τα 350 ευρώ το μήνα, που θα τα πάρεις με 6 μήνες καθυστέρυση?

Ακριβώς αλλάζουν άρδην τα δεδομένα πλέον. Μέχρι σήμερα πηγαίναμε ωρομίσθιοι γιατί υπήρχε η ελπίδα για αναπληρωτής-μόνιμος. Από τον Σεπτέμβρη όμως...  :-\

Από το Σεπτέμβη  θα συνεχίσουμε να πηγαίνουμε για τον ίδιο λόγο. Απλά θα ήμαστε πιο λίγοι! Οι άλλες ειδικότητες περιμένουν 8, 10 ή και παραπάνω χρόνια για να διοριστούν. Το ίδιο θα γίνεται πλέον και με την πληροφορική. Το θέμα είναι πόσοι από εμάς θα αντέξουν κάθε χρόνο ωρομίσθιοι, να μαζεύουν μόρια και να περιμένουν....


Dr Michael,
Να σε ρωτήσω, ως ο πιο έμπειρος, τι θέση εκτιμάς ότι θα έχει κάποιος στον πίνακα Β' τον Σεπτέμβριο, μετά τον διορισμό των φετινών συναδέλφων, με 1 μόριο.
Στο τρέχοντα πίνακα Β', με 1 μόριο είσαι περίπου στη θέση 300.
Δεν νομιζω ότι είναι κανέις σε θέση να απαντήσει σε τέτοια ερώτηση. Υπομονή καμιά 20ρια μέρες....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2006, 12:49:12 μμ από Pepe Le Kout »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162182
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 690
Σύνολο: 705

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.131 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.