*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 388594 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #588 στις: Ιούλιος 18, 2008, 08:43:00 πμ »
εγω εχω προυπηρεσια αλλα δεν βρηκα το ονομα μου σε αυτη τη λιστα παρα μονο στον πινακα αναπληρωτων

Πρακτικά αδύνατο...Αν δούλεψες έστω & 1 ώρα & έκανες αίτηση φέτος (που θα έκανες, αφού λες ότι βρίσκεις τ' όνομά σου στους αναπληρωτές), τότε σίγουρα θα είσαι & στον πίνακα διορισμών. Το ανάποδο το έχω συναντήσει, αυτό που λες όχι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:36:41 »

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #589 στις: Ιούλιος 18, 2008, 10:11:08 πμ »
goodman αν πραγματι σε ενδιαφερει ηδη θα επρεπε να αρχισεις να ψαχνεσαι-να δεις τα μορια συγκεκριμενων περιοχων,ανεσεις,δρομους,πολεις,πληθυσμο,ολα αυτα μην περιμενεις να τα ψαξεις σε 2 μερες,το σιγουρο ειναι οτι θα τα κανεις θαλασσα-εγω ηδη εχω αρχισει να φτιαχνω ενα ειδος χαρτη προσωπικου,με διαφορες info μεσα-καλο βεβαια θα ηταν να εισαι ρεαλιστης καθως ως ασεπιτες αποκλειεται να διοριστουμε κοντα σε μεγαλα αστικα κεντρα,κατι που προσωπικα θα το απεφευγα ετσι κι αλλιως καθως θελω να μαζεψω μορια-υποθετω οτι μονο η πρωτη 5αδα,το πολυ 10αδα των ασεπιτων β φουρνιας θα καταφερει να παει καπουθ που να ταιριαζει σχεδον απολυτα με τις επιλογες που εκαναν-ολοι οι αλλοι καλο θα ειναι να ετοιμαζουν βαλιτσες για εβρο και νησια,αλλα αυτο δεν ειναι νεο-οσοι το ψαχνουν το πραγμα το γνωριζουν ηδη-ηρεμια συναδελφε,τωρα εδω που φτασαμε-την αλλη εβδομαδα κανουμε αιτησουλα και μετα την κανουμε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ για διακοπες με αδειο το κεφαλι!
Βλέπω ότι επιτέλους το εμπέδωσες!!

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #590 στις: Ιούλιος 18, 2008, 10:13:02 πμ »
εγω εχω προυπηρεσια αλλα δεν βρηκα το ονομα μου σε αυτη τη λιστα παρα μονο στον πινακα αναπληρωτων

Πρακτικά αδύνατο...Αν δούλεψες έστω & 1 ώρα & έκανες αίτηση φέτος (που θα έκανες, αφού λες ότι βρίσκεις τ' όνομά σου στους αναπληρωτές), τότε σίγουρα θα είσαι & στον πίνακα διορισμών. Το ανάποδο το έχω συναντήσει, αυτό που λες όχι!

και ομως συνεβει και αυτο
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #591 στις: Ιούλιος 18, 2008, 10:18:34 πμ »
και ομως συνεβει και αυτο

Τότε θα έγινε κάποια παράλειψη & θα πρέπει να κάνεις ένσταση AnnaB. Πάρε ανα χείρας τη βεβαίωση προΥπηρεσίας σου & σπεύσε στο γραφείο Β/Θμιας!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:36:41 »

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #592 στις: Ιούλιος 18, 2008, 10:25:18 πμ »
και ομως συνεβει και αυτο

Τότε θα έγινε κάποια παράλειψη & θα πρέπει να κάνεις ένσταση AnnaB. Πάρε ανα χείρας τη βεβαίωση προΥπηρεσίας σου & σπεύσε στο γραφείο Β/Θμιας!!!

Φετος ειμαι στη β φουρνια του ασεπ, μηπως για αυτο δεν με εβαλαν ή δεν εχει να κανει με αυτο;
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #593 στις: Ιούλιος 18, 2008, 10:29:31 πμ »
Δε σχετίζονται τα 2. Στον πίνακα διορισμών μπαίνεις εφόσον έχεις δουλέψει έστω & 1 ώρα.. Εκτός της παράλειψης, δεν ξερω τι άλλο να σκεφτώ..

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #594 στις: Ιούλιος 18, 2008, 10:32:22 πμ »
και ομως συνεβει και αυτο

Τότε θα έγινε κάποια παράλειψη & θα πρέπει να κάνεις ένσταση AnnaB. Πάρε ανα χείρας τη βεβαίωση προΥπηρεσίας σου & σπεύσε στο γραφείο Β/Θμιας!!!

Φετος ειμαι στη β φουρνια του ασεπ, μηπως για αυτο δεν με εβαλαν ή δεν εχει να κανει με αυτο;
Δε σχετίζονται τα 2. Στον πίνακα διορισμών μπαίνεις εφόσον έχεις δουλέψει έστω & 1 ώρα.. Εκτός της παράλειψης, δεν ξερω τι άλλο να σκεφτώ..

Γιατι απο το σχολειο μας 4 καναμε τα χαρτια μας για αναπληρωτες εκ των οποιων οι 3 ειμαστε στη β φαση του ασεπ και καμια απο τις 3 δεν βρισκεται σε αυτον τον πινακα
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #595 στις: Ιούλιος 18, 2008, 10:40:42 πμ »
EΕιλικρινά δεν ξέρω τι να σου πω..Εντύπωση μου κάνει, ελπίζω να βρεις σύντομα την άκρη. Μόλις λύσεις το μυστήριο όμως, ενημέρωσέ μας γιατί πραγματικά έχω μπερδευτεί πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #596 στις: Ιούλιος 18, 2008, 10:47:18 πμ »
Γιατι απο το σχολειο μας 4 καναμε τα χαρτια μας για αναπληρωτες εκ των οποιων οι 3 ειμαστε στη β φαση του ασεπ και καμια απο τις 3 δεν βρισκεται σε αυτον τον πινακα
Κι εγώ είμαι διοριστέα β' φάση του ΑΣΕΠ κι έκανα αίτηση για τον πίνακα αναπληρωτών και είμαι κανονικά μέσα στον πίνακα με τα μόρια του διαγωνισμού (δεν έχω προυπηρεσία). Συνέβη όμως, σε συνάδελφο να κάνει αίτηση όπως κι εγώ και δεν τον πέρασαν στον πίνακα. Εσύ που έχεις και προϋπηρεσία πρέπει οπωσδήποτε να πας να κάνεις ένσταση ::)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος demis_n

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #597 στις: Ιούλιος 18, 2008, 10:54:05 πμ »
Κι εμένα δε μ'έχουν στον Ενιαίο πίνακα αν και δούλεψα φέτος αναπληρώτρια και είμαι στους διοριστέους της β'φάσης Ασέπ! Οπότε για να είμαστε πολλοί σε όμοια κατάσταση μάλλον μας έχουν ακόμα στον πίνακα αναπληρωτών! Λέτε να κάνουμε ένσταση;; ???

Αποσυνδεδεμένος xstavros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #598 στις: Ιούλιος 18, 2008, 11:07:58 πμ »
Συνάδελφοι διορίζομαι και εγώ με τη β' φουρνιά ασεπ (ΠΕ 02)  και θεωρώ ότι έχω καλή σειρά (47 για την ακρίβεια). Θα μπορούσα να διοριστώ και πέρυσι αλλά δεν έκανα αίτηση για να έχω καλύτερη τοποθέτηση φέτος.  Ενώ μέχρι πρότινος πίστευα (και με διαβεβαίωναν άλλοι συνάδελφοι) ότι έχω μεγάλη πιθανότητα να πετύχω την πρώτη μου επιλογή, τώρα έχω αρχίσει και αγχώνομαι με τους 24 μήνες +ασεπ που θα προηγηθούν.Πιστεύετε όντως ότι μόνο  η πρώτη δεκάδα των ασεπιτών θα πάει εκεί που θέλει; Θα είναι οι 24 μήνες +ασεπ 230 άτομα περίπου όπως διάβασα κάπου στο forum;Περιμένω τη γνώμη σας!

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #599 στις: Ιούλιος 18, 2008, 11:08:39 πμ »
Κι εμένα δε μ'έχουν στον Ενιαίο πίνακα αν και δούλεψα φέτος αναπληρώτρια και είμαι στους διοριστέους της β'φάσης Ασέπ! Οπότε για να είμαστε πολλοί σε όμοια κατάσταση μάλλον μας έχουν ακόμα στον πίνακα αναπληρωτών! Λέτε να κάνουμε ένσταση;; ???
Από τη στιγμή που έχετε προϋπηρεσία πρέπει να είστε και στον Ενιαίο Πίνακα Διορισμών ανεξάρτητα από το αν είστε διοριστέοι και μέσω ΑΣΕΠ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2008, 11:12:35 πμ από mat »
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος goodman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #600 στις: Ιούλιος 18, 2008, 11:52:33 πμ »
Εγκυκλιο διορισμων απο Δευτερα και βάλε, να περιμενουμε?

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #601 στις: Ιούλιος 18, 2008, 12:32:09 μμ »
Εγκυκλιο διορισμων απο Δευτερα και βάλε, να περιμενουμε?

Tις εγκυκλίους τις βγάζει το ΥΠΕΠΘ, πάρε τηλέφωνο και ρώτα.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 511
Σύνολο: 511

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.