*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 391059 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος grigoris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1260 στις: Ιούλιος 28, 2008, 08:42:29 μμ »
Για να απαντήσω στην annab για το πιστοποιητικό υγείας αυτό που μου είπαν είναι ότι στην Αθήνα το πιστοποιητικό  αν κάποιος κινηθεί τώρα θα καθυστερήσει τόσο πολύ που μπόρει να έχεις ήδη παρουσιαστεί και να μην έχει βγει.Επιπλέον δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα κάποιος να το βγάλει εκεί που θα πάει και να το προσκομίσει ακόμα και 2 μήνες μετά.Εγω θα βγάλω την ακτινογραφία θώρακος να την έχω έτοιμη και δεν πρόκειται να κάνω τίποτα άλλο μέχρι να παρουσιαστώ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:29:34 »

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1261 στις: Ιούλιος 28, 2008, 08:43:51 μμ »
Καλησπερα, θελω να ρωτησω κατι ειδικο, οποτε δεν ξερω αν βρεθει καποιος που να ξερει. Ειμαι στους διοριστεους του ΑΣΕΠ αλλα θα ζητησω παράταση ορκωμοσιας για 1 χρόνο λογω διδακτορικού. Ο νομός που θέλω   δεν ειναι στις διαθέσιμες περιοχές για τον κλάδο μου, αλλα υπάρχει διαθέσιμο ενα δισπροσιτο εκει. Υπαρχει περιπτωση αν το βάλω ως 1η επιλογή, με παρουν εκει και δεν το εχει δηλώσει καποιος άλλος, να μην μου δωσουν την παραταση ορκωμοσιας επειδη θα μεινει κενη η θέση????
Για πιο ειδικές και σίγουρες πληροφορίες θα ρωτήσεις το τμήμα διορισμών του κλάδου σου στο υπεπθ. Απ' όσο ξέρω πάντως για παράταση ορκωμοσίας θα πρέπει να κάνεις, όπως και συ λες, δήλωση περιοχών και πριν παρουσιαστείς (ρώτα πότε) να κάνεις αίτηση για παράταση ορκωμοσίας (στο υπεπθ).
1. Αν τώρα επιλέξεις μόνο μία περιοχή, και δεν την πιάσεις (το οποίο είναι και το πιο πιθανό), χάνεις τον διορισμό. Σε αυτή την περίπτωση δεν μπορείς να κάνεις αίτηση για παράταση ορκωμοσίας.
2. Αν διοριστείς (οπουδήποτε) και κάνεις αίτηση για παράταση ορκωμοσίας και η αίτηση σου απορριφθεί, πρέπει να παρουσιαστείς. Αλλιώς, χάνεις τον διορισμό.
3. Ρώτα επίσης αν μπορείς να ζητήσεις άδεια άνευ αποδοχών. Σε αυτή την περίπτωση, ορκίζεσαι και περιμένεις ένα μήνα (τον Σεπτέμβριο) μέχρι να γνωμοδοτήσει το αρμόδιο συμβούλιο.

Αποσυνδεδεμένος user

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1262 στις: Ιούλιος 28, 2008, 10:07:47 μμ »
msa ευχαριστώ για τη βοήθεια !!!!!

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1263 στις: Ιούλιος 28, 2008, 11:42:19 μμ »
 Να ρωτήσω κάτι αυτούς που έκαναν σήμερα αίτηση: Το φωτοαντίγραφο ταυτότητας το ήθελαν επικυρωμένο; Γιατί στην προκηρυξη νομίζω πως δεν το ζητά επικυρωμένο... :-[
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:29:34 »

Αποσυνδεδεμένος shark1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1264 στις: Ιούλιος 29, 2008, 12:01:46 πμ »
Ποιες οι προυποθέσεις για να πάρει κάποιος παράταση ορκωμοσίας για διδακτορικό? Και τι σημαίνει αυτό στην πράξη? Άδεια άνευ αποδοχών? Τι άλλο μπορεί να κάνει κανείς, γιατί και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Είναι το τελευταίο έτος του διδακτορικού μου και μάλλον διορίζομαι. Συγνώμη για τις ερωτήσεις αλλά δεν ήξερα ότι υπήρχε τρόπος διορισμού και άδειας για διδακτορικό σε νεοδιόριστο.

Αποσυνδεδεμένος polina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1265 στις: Ιούλιος 29, 2008, 12:17:22 πμ »
xr15gr, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Ναι, shark1, μπορείς να πάρεις παράταση ορκωμοσίας για διδακτορικό αν, όπως στην περίπτωσή σου,
θέλεις ακόμα 1 χρόνο για να τελειώσεις (παραπάνω δεν δίνουνε). Κάνεις αίτηση στο υπουργείο, την οποία υποστηρίζεις όσο το δυνατόν καλύτερα
(βεβαίωση από τη γραμματεία και ένα δυνατό γράμμα από τον advisor σου). Βέβαια δεν ειναι σίγουρο οτι θα την δεχτούν, όπως μου είπαν απο το
υπουργείο. Εννοείται φυσικά ότι είναι άνευ αποδοχών η άδεια αυτή.

Αποσυνδεδεμένος Kuttke

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαίδευση είναι να μεταδίδεις πολιτισμό
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1266 στις: Ιούλιος 29, 2008, 12:37:23 πμ »
Koth, σε μας δημιουργήθηκε θέμα. Αρχικά επέμεναν για γνήσιο πτυχίο, σφραγισμένο-θεωρημένο από τη σχολή, το ίδιο δε και για αναλυτική βαθμολογία, όπου χρειαζόταν. Αφού καποιοι άρχισαν να διαμαρτύρονται, πήραν τηλέφωνο το ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ, όπου τους είπαν ότι δέχονται φωτοαντίγραφα που θα τα παμε στη Διεύθυνση απλά, χωρίς επικύρωση, ώστε να τα επικυρώσουν αυτοί με επίδειξη του πρωτοτύπου. Δηλαδή επικυρώσεις από ΚΕΠ, αστυνομίες κλπ δεν δέχονταν. Με την ευκαιρία να καταγγείλω ότι σε μας, παρά το ότι έχουμε μόνο 4 μέρες για να κάνουμε τις αιτήσεις, ο Διευθυντης φρόντισε να πάρει άδεια σήμερα χωρίς να αφήσει αντικαταστάτη, με αποτέλεσμα να κάνουμε όλη τη διαδικασία, αλλά να πρέπει να ξαναπάμε αύριο για να πάρυμε την αίτηση υπογεγραμμένη από τα χέράκια του!!!~$%^^$%@!
Να ρωτήσω κάτι άσχετο όποιον γνωρίζει: Στο πήγαινε- έλα μεταξύ φωτοτυπάδικου και διεύθυνσης έχασα ένα φωτοαντίγραφο ταυτότητας, απλό, μη επικυρωμένο. Να ανησυχώ;; πρέπει να κάνω κάτι;; γιατί στους καιρούς που ζούμε ποτέ δεν ξέρεις... Ετυχε σε κάποιον άλλο κάτι παρόμοιο;

Αποσυνδεδεμένος shark1

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1267 στις: Ιούλιος 29, 2008, 12:40:30 πμ »
Παίρνεις μόρια για το χρόνο της παράτασης? και πότε υποβάλλεις την αίτηση στο Υπουργείο? Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1268 στις: Ιούλιος 29, 2008, 01:37:08 πμ »
Παίρνεις μόρια για το χρόνο της παράτασης?
Όχι.

Αποσυνδεδεμένος msa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1269 στις: Ιούλιος 29, 2008, 10:22:25 πμ »
Σε μας πάλι, δεν δημιουργήθηκε πρόβλημα. Όλοι όπους είδα εγώ, συμπεριλαμβανόμενης κι εμέμα, είχαμε επικυρωμένα από ΚΕΠ, ταυτότητα, πτυχίο και αναλυτική βαθμολογία... Καλό είναι πάντως να έχεις μαζί σου και τα πρωτότυπα, γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται....

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1270 στις: Ιούλιος 29, 2008, 10:52:42 πμ »
την αναλυτικη βαθμολογια σε τι την χρειαζεστε, βρε παιδια?

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1271 στις: Ιούλιος 29, 2008, 11:03:42 πμ »
Κι εγω μολις εδωσα την αιτηση.Δεχονται πτυχιο επικυρωμενο απο τα ΚΕΠ κανονικα.Και σε μας ο Διευθυντης ειχε αδεια αλλα ο αντικαταστατης του σφραγιζε  και υπεγραφε τις αιτησεις μας,οποτε ολα καλα...
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος ersh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1272 στις: Ιούλιος 29, 2008, 11:28:03 πμ »
Καταθέτοντας σήμερα την αίτησή μου ρώτησα εάν τη Δευτέρα θα έχουμε αποτελέσματα και μου είπαν το πιθανότερο  συντομότερα. Παρασκευή!

Αποσυνδεδεμένος dapo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1273 στις: Ιούλιος 29, 2008, 11:28:38 πμ »
και σε μένα το ίδιο... Δε νομίζω ότι είναι πρόβλημα...

Και εγώ στους διοριστεους ΑΣΕΠ με 60% είμαι.
Στην δική μου αίτηση ειχε μόνο μόρια γραπτού ΑΣΕΠ, μόρια προσαυξησεων είχε 0.0, αλλά και συνολικα μόρια είχε 0.0
Στο Υπουργείο μου είπαν ότι δεν παιζει ρολο. Ακόμα είπαν οτι ισχύει για όλες τις αιτήσεις των ΠΕ03.

Είχε καποιος άλλος το ίδιο 'πρόβλημα'?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161787
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 432
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 377
Σύνολο: 377

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.