*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 384262 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1302 στις: Ιούλιος 29, 2008, 03:14:46 μμ »
Ουτε κι εδω (Εβρο) ειχε ιδιαιτερο κοσμο....Πολυ χαλαρα τα πραγματα......
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:48:56 »

Αποσυνδεδεμένος spo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1303 στις: Ιούλιος 29, 2008, 03:19:26 μμ »
Καλημερα σε ολους! Ειχα δει πριν λιγο καιρο μια προβλεψη για το πού θα φτασει περιπου η βαση διορισμου για τους φιλολογους απο τον ενιαιο πινακα. Επειδη δεν μπορω να ξαναβρω την εγγραφη, μηπως καποιος που θυμαται μπορει να με διαφωτισει; Με ενδιαφερει επειδη ειμαι διοριστεος του ΑΣΕΠ σε χαμηλη σειρα αλλα η προκήρυξη μου εδινε το δικαιωμα να καταθεση αιτηση και ως εγγεγαμμενος στον πινακα, οποτε εκανα δυο αιτήσεις.
Ευχαριστς εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος teacher86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1304 στις: Ιούλιος 29, 2008, 03:25:17 μμ »
xr15gr συγγνωμη αν σε πρήζω αλλα μήπως το γνωριζεις και αυτο που ρώτησα το τελευταίο??? Κανω τα χαρτια για το διορισμο και εχω αγχος μηπως κανω πατάτα καθώς δηλώνω τις περιοχές. Ή αν γνωρίζει καποιος ας μου απαντησει :

(1)Ειναι αναγκαστικο οποιος νομος εχει μόνο ή έχει και δυσπρόσιτα να γραψω εγω και τα δυσπρόσιτα στην αιτηση?? Αν δε δηλωσω καθόλου δυσπρόσιτα τι μπορει να γίνει?
και
(2)αν με παρουν σε κάποιο δυσπροσιτο ενος νομού χωρις να χω βάλει δυσπρόσιτα στην προτιμηση εγω, ισχυει οτι δε θα μεινω αναγκαστικα διετία σε αυτό? ή ράδιο αρβύλα αυτη η πληροφορία?

ευχαριστω εκ των προτερων
δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1305 στις: Ιούλιος 29, 2008, 03:25:54 μμ »
Πρωτον ευχαριστω που ελέησες!!!
δευτερον δηλαδη δεν ειναι αναγκαστικο οποιος νομος εχει μόνο ή έχει και δυσπρόσιτα να γραψω εγω και τα δυσπρόσιτα στην αιτηση. Ετσι? Δεν υπάρχει επίπτωση ε?
και επισης αν με παρουν σε κάποιο δυσπροσιτο ενος νομού χωρις να χω βάλει δυσπρόσιτα στην προτιμηση ισχυει οτι δε θα μεινω αναγκαστικα διετία? ή ράδιο αρβύλα?

Να σου απαντήσω για αυτά που ξέρω:
Αν διοριστούμε κανονικά σε μια περιοχή πχ Γ Ευβοίας (δηλαδή στην ανακοίνωση διορισμού δίπλα στο όνομα σου λέει Γ Ευβοίας),, τότε κατά τις τοποθετήσεις, αν προκύψει λειτουργικό κενό( προσωρινό κενό που προκύπτει από άδεια συναδέλφου πχ εγκυμοσύνης)  και σε βάλουν στο γυμν Σκύρου που ειναι δυσπροσιτο, δεν υποχρεούσαι να μείνεις διετία. Αν όμως δίπλα στο ονομά σου λέει Γ/σιο Σκύρου και το είχες δηλώσει έτσι στην αίτησή σου τότε υποχρεούσαι. Τα δυσπρόσιτα που δίνονται ονομαστικά από την εγκύκλιο έχουν οργανικά κενά γι' αυτό και η διετία.
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:48:56 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1306 στις: Ιούλιος 29, 2008, 03:29:11 μμ »
(1)Ειναι αναγκαστικο οποιος νομος εχει μόνο ή έχει και δυσπρόσιτα να γραψω εγω και τα δυσπρόσιτα στην αιτηση?? Αν δε δηλωσω καθόλου δυσπρόσιτα τι μπορει να γίνει?
και
Εξαρτάται από τι σειρά έχεις για διορισμό. Αν δεν δηλώσεις καθόλου δυσπρόστιτα και δεν έχεις καλή σειρά ίσως και να μη διοριστείς. Διάβασε καλά την εγκύκλιο εκεί που λέει ΠΡΟΣΟΧΗ ότι πρέπει να δηλωθούν όλες οι περιοχές ,,,εφόσον θέλεις να διοριστείς.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος tempo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1307 στις: Ιούλιος 29, 2008, 03:39:50 μμ »
σας ρώτησε κανένας καταχωρητής αν διορίζεστε απο ΑΣΕΠ ή προϋπηρεσία?
Γιατί εμένα δεν με ρώτησε....
Εμένα με ρώτησε.

απο ότι κατάλαβα το χαρτί της αίτησης διακοσμητικό ρόλο έπαιζε αφου τελικά αυτό που μετράει είναι η "ηλεκτρονική αίτηση" την οποία εκτυπώνουν μετά την εισαγωγή των στοιχείων και υπογράφουμε.
Ίσως να μην παίζει διακοσμητικό ρόλο γιατί καταχωρείται μαζί με την ηλεκτρονική αίτηση. Σίγουρα όμως το δεύτερο είναι που μετράει.

εμένα πάντως δεν με ρώτησε αν ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΩ απο ΕΝΙΑΙΟ ή ΑΣΕΠ.
ούτε μου πήρε την πρωτότυπη αίτηση που είχα γράψει εγώ να την βάλει μαζί με τα υπόλοιπα διακαιολογητικά.

Σε όλους εσάς που κάνατε μέχρι τώρα αίτηση την πρωτότυπη (δηλ. αυτήν που συμπληρώσατε εσείς - όχι αυτήν που εκτυπώνεται) σας την κράτησε μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά;

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1308 στις: Ιούλιος 29, 2008, 03:51:41 μμ »
Εμένα μου κράτησε τα δικαιολογητικά μαζί με την αίτηση που συμπλήρωσα και μου έδωσε αντίγραφο της ηλεκτρονικής αίτησης που συμπληρώσαμε.
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος teacher86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1309 στις: Ιούλιος 29, 2008, 03:59:11 μμ »
Πρωτον ευχαριστω που ελέησες!!!
δευτερον δηλαδη δεν ειναι αναγκαστικο οποιος νομος εχει μόνο ή έχει και δυσπρόσιτα να γραψω εγω και τα δυσπρόσιτα στην αιτηση. Ετσι? Δεν υπάρχει επίπτωση ε?
και επισης αν με παρουν σε κάποιο δυσπροσιτο ενος νομού χωρις να χω βάλει δυσπρόσιτα στην προτιμηση ισχυει οτι δε θα μεινω αναγκαστικα διετία? ή ράδιο αρβύλα?

Να σου απαντήσω για αυτά που ξέρω:
Αν διοριστούμε κανονικά σε μια περιοχή πχ Γ Ευβοίας (δηλαδή στην ανακοίνωση διορισμού δίπλα στο όνομα σου λέει Γ Ευβοίας),, τότε κατά τις τοποθετήσεις, αν προκύψει λειτουργικό κενό( προσωρινό κενό που προκύπτει από άδεια συναδέλφου πχ εγκυμοσύνης)  και σε βάλουν στο γυμν Σκύρου που ειναι δυσπροσιτο, δεν υποχρεούσαι να μείνεις διετία. Αν όμως δίπλα στο ονομά σου λέει Γ/σιο Σκύρου και το είχες δηλώσει έτσι στην αίτησή σου τότε υποχρεούσαι. Τα δυσπρόσιτα που δίνονται ονομαστικά από την εγκύκλιο έχουν οργανικά κενά γι' αυτό και η διετία.

και αν διπλα στο ονομα λέει δημοτικο Σκύρου και εγω δεν το εχω δηλώσει???? τι γίνεται?? Ευχαριστω για την απαντηση!
δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος spo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1310 στις: Ιούλιος 29, 2008, 04:03:38 μμ »
σας ρώτησε κανένας καταχωρητής αν διορίζεστε απο ΑΣΕΠ ή προϋπηρεσία?
Γιατί εμένα δεν με ρώτησε....
Εμένα με ρώτησε.

απο ότι κατάλαβα το χαρτί της αίτησης διακοσμητικό ρόλο έπαιζε αφου τελικά αυτό που μετράει είναι η "ηλεκτρονική αίτηση" την οποία εκτυπώνουν μετά την εισαγωγή των στοιχείων και υπογράφουμε.
Ίσως να μην παίζει διακοσμητικό ρόλο γιατί καταχωρείται μαζί με την ηλεκτρονική αίτηση. Σίγουρα όμως το δεύτερο είναι που μετράει.

εμένα πάντως δεν με ρώτησε αν ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΩ απο ΕΝΙΑΙΟ ή ΑΣΕΠ.
ούτε μου πήρε την πρωτότυπη αίτηση που είχα γράψει εγώ να την βάλει μαζί με τα υπόλοιπα διακαιολογητικά.

Σε όλους εσάς που κάνατε μέχρι τώρα αίτηση την πρωτότυπη (δηλ. αυτήν που συμπληρώσατε εσείς - όχι αυτήν που εκτυπώνεται) σας την κράτησε μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά;

Εμενα (ΠΕ02) με ρωτησαν απο ποιον πινακα διοριζομαι και με εβαλαν να κανω δυο (ηλεκτρονικες) αιτησεις, μια ως διοριστεος ΑΣΕΠ και μια ως εχων δικαιωμα υποβολης απο τον ενιαο πινακα. Την πρωτοτυπη χειρογραφη αιτηση και τα δικαιολογητικα μου τα κρατησαν (στην Α' Αθηνας ολα αυτα)

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1311 στις: Ιούλιος 29, 2008, 04:08:20 μμ »
Nαι παιδια,την χειρογραφη την κρατανε....
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος martha8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1312 στις: Ιούλιος 29, 2008, 04:23:39 μμ »
είναι απίθανο να διοριστεί κάποιοσ αν έχει χαμηλή θέση και δεν έχει βάλει τα δυσπρόσιτα? έτσι κι αλλιώσ ΄κάποιοι μπορει να έχουν βάλει πρώτα τα δυσπρόσιτα  που είναι κοντά τουσ επειδή οι νομοί τουσ ίσωσ να είναι κλειστοί ( π.χ. καβάλα). τι πιστεύετε?

Αποσυνδεδεμένος user

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1313 στις: Ιούλιος 29, 2008, 04:24:34 μμ »
Έκανες κανείς ΠΕ03 αίτηση στην Α Αθήνας για να μου πεί αν έχει ουρές και αναμονή ?
Σκέφτομαι να πάω την Πέμπτη γιατί δεν έχω αποφασίσει ακόμα τη σειρά των περιοχών .


Αποσυνδεδεμένος BIBH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1314 στις: Ιούλιος 29, 2008, 04:26:46 μμ »
είναι απίθανο να διοριστεί κάποιοσ αν έχει χαμηλή θέση και δεν έχει βάλει τα δυσπρόσιτα? έτσι κι αλλιώσ ΄κάποιοι μπορει να έχουν βάλει πρώτα τα δυσπρόσιτα  που είναι κοντά τουσ επειδή οι νομοί τουσ ίσωσ να είναι κλειστοί ( π.χ. καβάλα). τι πιστεύετε?

τίποτα δεν είναι απίθανο, αλλά σίγουρα πολύ δύσκολο και ριψοκίνδυνο.
All in all it's just another brick in the wall...

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1315 στις: Ιούλιος 29, 2008, 04:33:05 μμ »
 και αν διπλα στο ονομα λέει δημοτικο Σκύρου και εγω δεν το εχω δηλώσει???? τι γίνεται?? Ευχαριστω για την απαντηση!
[/quote]

Καταρχήν αν είσαι διοριστέος β φουρνιάς μόνο μέσω ασεπ πρέπει να βάλεις ναι στο κουτάκι "επιθυμώ να διοριστώ και στα υπόλοιπα δυσπρόσιτα" για να μη σου συμβεί το τραγικό να μείνεις απέξω. Όταν το κάνεις αυτό τότε θε΄ρείται ότι το έχεις επιλέξει΄. Αν διορίζεσαι από τον ενιαίο και έχεις καλή σειρά είσαι σιγουρος πως πιάνεις τις επιλογές σου και δεν βάλεις ναι, τότε από προηγούμενες καταχωρήσεις (αν τα βρω θα στα δείξω) κατάλαβα πως δεν υποχρεούσαι να μείνεις διετία. Δεν τηλεφωνεις στο υπουργείο, για να μη σε κάψουμε κιόλας...
...στη θάλασσα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159853
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 612
Σύνολο: 625

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.