*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 388599 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος martha8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1358 στις: Ιούλιος 30, 2008, 01:46:01 πμ »
έχεισ απόλυτο δίκιο! μου έδωσεσ κουράγιο!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:44:58 »

Αποσυνδεδεμένος Kuttke

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εκπαίδευση είναι να μεταδίδεις πολιτισμό
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1359 στις: Ιούλιος 30, 2008, 08:22:05 πμ »
Μην κάνεις το λάθος, καλέ μου φίλε, και δεν αρπάζεις τις ευκαιρίες μόλις σου έρχονται. Στην Ελλάδα που ζούμε (και την αγαπαμε, δεν λέω) τίποτε δεν είναι το ίδιο από χρόνο σε χρόνο. Και είναι ευκαιρία ένας διορισμός, αν σκεφτείς την γενιά των 700 ευρώ με τα διδακτορικά αλλά και τις συμβάσεις δουλείας, στην οποία μπορεί να ανήκεις κι εσύ από άποψη ηλικίας. Μην ξεχνάς ότι αυτές τις μέρες κουβεντιάζεται η άρση της μονιμότητας στις ΔΕΚΟ. Χτυπάνε τα καμπανάκια!! Και για να σου προσθέσω και την προσωπική μου εμπειρία, τέσσερα χρόνια πριν έκανα την ίδια λάθος σκέψη με σένα και πέρασαν 4 χρόνια και ακόμα βασανίζομαι και με ΑΣΕΠ και με όλα και πάλι φέτος δεν το πολυβλέπω. Κάνε μία κανονική αίτηση και αν έιναι να μην διοριστέις φέτος, αστο να συμβέι από μόνο του, όχι από δική σου επιλογή. Εκτός και σε περιμένει κάτι πολύ καλύτερο. 

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1360 στις: Ιούλιος 30, 2008, 08:54:24 πμ »
να ρωτησω κατι?μπορει να ειναι και βλακεια βεβαια...αυτη η διευκρινιση της εγκυκλιου που βγηκε οτι οι αιτησεις πρεπει να καταχωρουνται αυθημερον στο οπς τι σημαινει?εμεις πως θα το καταλαβουμε οτι εχουν καταχωρηθει και οτι ειμαστε καλυμενοι?

Αυτό σημαίνει πως η αίτησή σου θα πρέπει να καταχωρείται στο on-line σύστημα τη μέρα που την καταθέτεις & στην εκτύπωση που θα σου δίνουν θα πρέπει να αναγράφεται ο αριθμός πρωτοκόλλου επάνω , δίπλα από την ημερομηνία. Πριν 3 χρόνια, πχ, στη Γ' Αθήνας καταθέταμε τις αιτήσεις & τις πέρναγαν στο σύστημα την ίδια ή την επόμενη ημέρα & μας τηλεφωνούσαν να παραλάβουμε τις εκτυπώσεις. (Δε θέλω κν να σκέφτομαι πόσες ενδεχομένως χάθηκαν στην πορεία...) Τώρα, αν γίνει αυτό θα γίνει με δική σου ευθύνη.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1361 στις: Ιούλιος 30, 2008, 09:14:02 πμ »
Και πέρσι και φέτος που έκανα αίτηση (αναπληρωτών και μονίμων σε διαφορετικές δ/νσεις) τις αιτήσεις μου τις καταχώρησαν μπροστά μου και επι τόπου μου έδωσαν και την εκτύπωση από το σύστημα υπογεγραμμένη και από τον δ/ντη της δ/νσης.
Όταν λοιπόν σου δίνουν την εκτύπωση της αίτηση σου από το σύστημα κατοχυρώνεις κι ότι έχουν καταχωρηθεί οι επιλογές σου.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:44:58 »

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1362 στις: Ιούλιος 30, 2008, 09:51:05 πμ »
να ρωτησω κατι?μπορει να ειναι και βλακεια βεβαια...αυτη η διευκρινιση της εγκυκλιου που βγηκε οτι οι αιτησεις πρεπει να καταχωρουνται αυθημερον στο οπς τι σημαινει?εμεις πως θα το καταλαβουμε οτι εχουν καταχωρηθει και οτι ειμαστε καλυμενοι?

Αυτό σημαίνει πως η αίτησή σου θα πρέπει να καταχωρείται στο on-line σύστημα τη μέρα που την καταθέτεις & στην εκτύπωση που θα σου δίνουν θα πρέπει να αναγράφεται ο αριθμός πρωτοκόλλου επάνω , δίπλα από την ημερομηνία. Πριν 3 χρόνια, πχ, στη Γ' Αθήνας καταθέταμε τις αιτήσεις & τις πέρναγαν στο σύστημα την ίδια ή την επόμενη ημέρα & μας τηλεφωνούσαν να παραλάβουμε τις εκτυπώσεις. (Δε θέλω κν να σκέφτομαι πόσες ενδεχομένως χάθηκαν στην πορεία...) Τώρα, αν γίνει αυτό θα γίνει με δική σου ευθύνη.
[/quote

Ευχαριστω για την απαντηση!Απλα σκεφτηκα μηπως εννοει τπτ αλλο και πηγε η ψυχη μου στην κουλουρη!

Αποσυνδεδεμένος martha8

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1363 στις: Ιούλιος 30, 2008, 09:55:34 πμ »
kuttke έχεισ δίκιο. ποτέ δεν ξέρεισ τι γίνεται. δεν με περιμένει κάτι καλύτερο. αλλά σίγουρα το σεπτέμβρη θα είμαι αναπληρώτρια κοντά. και έλεγα του χρόνου θα έχω καλύτερη θέση και ίσωσ διοριστώ πιο κοντά από ότι φέτοσ αν το ριψοκινδυνέψω. αλλά δεν θα το ρισκάρω, έχεισ δίκιο. πάω να κάνω άιτηση σε λίγο.... και ο θεοσ βοηθόσ!!!

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1364 στις: Ιούλιος 30, 2008, 10:56:10 πμ »
xr15gr μπορεις να μου πεις απο που πηρες τη πληροφορια οτι το Κιλκις δεν ειναι παραμεθοριος?το θεωρω απιθανο οι Μουριές και οι Εύζωνοι να μην δινουν παραμεθοριου επιδομα
Από εκπαιδευτικό που είναι διορισμένος εκεί.

Αποσυνδεδεμένος papaki24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1365 στις: Ιούλιος 30, 2008, 10:56:12 πμ »
ευχαριστω που απαντησες ομως δεν ξερω αν γνωριζετε οτι στους πε70 που ανήκω εγω δεν υπάρχει στην αιτηση κουτάκι με "ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ"...
αν διαβασεις την εγκυκλιο το λεει κιολας οτι ακομη κι αν υπάρχει στην αιτηση τετοιο κουτάκι αναφέρεται ΜΟΝΟ (και το τονίζει όπως εγω με κεφαλαια) στη Δευτεροβάθμια και οχι στην πρωτοβάθμια.
Αρα??? Απλα εγω θέλω να μαθω αν πειραζει που έβαλα μόνο όλους τους νομους στη σειρα προτιμησης και κανενα δυσπρόσιτο συγκεκριμένο. Εβαλα όλους τους νομους (και αυτους που εχουν δυσπρόσιτα και αυτούς που είναι απλά ανοικτοί) χωρίς να βάλω κάποιο δυσπρόσιτο στην αίτηση. Αυτό δε γίνεται να το κάνω αν θέλω δηλαδη? ακομα δεν τα κατέθεσα τα χαρτια...
[/quote]





Τι εννοείς λέγοντας έβαλες και τις περιοχές που υπάρχουν δυσπρόσιτα αλλά δεν δήλωσες κανένα δυσπρόσιτο?Οι περιοχές που έχουν βγάλει δυσπρόσιτα υποχρεωτικά δηλώνεις και το δυσπρόσιτο!!Εγω χθές κατάθεσα τα χαρτιά μου(ΠΕ60) στις περιοχες που υπήρχαν μόνο δυσπρόσιτα δεν υπήρχαν σαν περιοχες αλλά μόνο το δυσπρόσιτο σχολείο!!!
Ελπίζω να βγάζεις άκρη έτσι όπως τα λέω!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2008, 10:59:17 πμ από papaki24 »
Φοβάμαι για όλα αυτά που
θα γίνουν για μένα...χωρίς εμένα!!!

Αποσυνδεδεμένος apuleius

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 379
  • Όλα μένουν ίδια αν δεν τ' αγαπάς.....
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1366 στις: Ιούλιος 30, 2008, 12:13:12 μμ »
Πήρα πριν από λίγο στο Υπουργείο και μου είπαν ότι το πιθανότερο είναι να ανακοινωθούν την Παρασκευή όλοι οι διορισμοί. Έχει κανείς άλλος καμιά πληροφορία;

Αποσυνδεδεμένος dz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1367 στις: Ιούλιος 30, 2008, 12:56:20 μμ »
Πηρα κι εγω τηλεφωνο σ'ενα απο τα τηλεφωνα της εγκυκλιου, και μου απαντησαν ακριβως τα εξης: Πολυ πιθανον την Παρασκευη, αν δεν υπαρχουν ιδιαιτερα προβληματα. Τους ρωτησα φυσικα εαν ειναι σιγουροι, λογω του οτι ειναι μια μερα μετα τη ληξη αιτησεων αλλα μου απαντησε και παλι οτι υπολογιζουν την Παρασκευη... Τι να πω... Ας ελπισουμε!!! :D ;) :)

Αποσυνδεδεμένος msa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1368 στις: Ιούλιος 30, 2008, 01:00:14 μμ »
Το αργότερο μέχρι την επόμενη Τετάρτη, 6 Αυγούστου, στοχεύει το υπουργείο Παιδείας να ανακοινώσει τους διορισμούς εκπαιδευτικών. Πλήθος κόσμου, εν τω μεταξύ, έσπευσε στις διευθύνσεις Εκπαίδευσης για να υποβάλει τα χαρτιά του.


http://www.alfavita.gr/typos/typos8729f.php



Αποσυνδεδεμένος dz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1369 στις: Ιούλιος 30, 2008, 01:04:13 μμ »
Το αργότερο μέχρι την επόμενη Τετάρτη, 6 Αυγούστου, στοχεύει το υπουργείο Παιδείας να ανακοινώσει τους διορισμούς εκπαιδευτικών. Πλήθος κόσμου, εν τω μεταξύ, έσπευσε στις διευθύνσεις Εκπαίδευσης για να υποβάλει τα χαρτιά του.


http://www.alfavita.gr/typos/typos8729f.php




Η τεταρτη θα μου φαινοταν πιο λογικη ως μερα ανακοινωσης, απλα απορω που εχει ακουστει τοσο πολυ η Παρασκευη, και που μου απαντησαν και απο το ΥΠΕΠΘ το ιδιο...

Αποσυνδεδεμένος Thomas72

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1370 στις: Ιούλιος 30, 2008, 01:07:37 μμ »
   
Περυσι ειχαν διορια μεχρι 9 Αυγουστου (ημερα Πεμπτη) για τις αιτησεις και την επομενη 10 Αυγουστου (ημερα Παρασκευη) ανακοινωσαν τους διορισμους σε δασκαλους και νηπιαγωγους.....τους διορισμους των καθηγητων τους ανακοινωσαν Δευτερα 13 Αυγουστου......Εμεις που περιμενουμε τους διορισμους των δασκαλων θα γνωριζουμε αυτη την Παρασκευη. Φανταζομαι οτι δεν θα δοθει παραταση.Μακαρι να βγουν και οι καθηγητες την ιδια μερα

Αποσυνδεδεμένος user

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1371 στις: Ιούλιος 30, 2008, 01:20:31 μμ »
Συνάδελφοι πήγες κανείς σήμερα στη δευτεροβάθμια Α Αθήνας ? Έχει κόσμο και ουρές???
Αύριο θα πάω για να καταθέσω και ανησυχώ  μήπως αντικρύσω το χάος ( πεσμένο σύστημα... και βλέπω το εγκεφαλικό προ των πυλών  :-\)
Σας παρακαλώ όποιος ξέρει ας με ενημερώσει !!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 439
Σύνολο: 439

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.