*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 388551 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος msa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 346
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1372 στις: Ιούλιος 30, 2008, 01:34:46 μμ »
   
Περυσι ειχαν διορια μεχρι 9 Αυγουστου (ημερα Πεμπτη) για τις αιτησεις και την επομενη 10 Αυγουστου (ημερα Παρασκευη) ανακοινωσαν τους διορισμους σε δασκαλους και νηπιαγωγους.....τους διορισμους των καθηγητων τους ανακοινωσαν Δευτερα 13 Αυγουστου......Εμεις που περιμενουμε τους διορισμους των δασκαλων θα γνωριζουμε αυτη την Παρασκευη. Φανταζομαι οτι δεν θα δοθει παραταση.Μακαρι να βγουν και οι καθηγητες την ιδια μερα

Μόλις τώρα πήρα του υπουργείο και η κυρία που απάντησε ήταν καταφατική για Παρασκευή... Τώρα, τι να πω, θα δούμε σε λίγες μέρες......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:45:05 »

Αποσυνδεδεμένος leti77

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1373 στις: Ιούλιος 30, 2008, 01:40:01 μμ »
Αχ μακαρι βρε παιδια να τελειωνει γρηγορα η αγωνια!Εγω πηρα τηλ τωρα και μου ειπαν πολυ πιθανο και το Σαββατοκυριακο!!!! :-\
You only live twice,οr so it seems,one life for yourself and one for your dreams....

Αποσυνδεδεμένος teacher86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1374 στις: Ιούλιος 30, 2008, 01:43:19 μμ »
ευχαριστω που απαντησες ομως δεν ξερω αν γνωριζετε οτι στους πε70 που ανήκω εγω δεν υπάρχει στην αιτηση κουτάκι με "ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ"...
αν διαβασεις την εγκυκλιο το λεει κιολας οτι ακομη κι αν υπάρχει στην αιτηση τετοιο κουτάκι αναφέρεται ΜΟΝΟ (και το τονίζει όπως εγω με κεφαλαια) στη Δευτεροβάθμια και οχι στην πρωτοβάθμια.
Αρα??? Απλα εγω θέλω να μαθω αν πειραζει που έβαλα μόνο όλους τους νομους στη σειρα προτιμησης και κανενα δυσπρόσιτο συγκεκριμένο. Εβαλα όλους τους νομους (και αυτους που εχουν δυσπρόσιτα και αυτούς που είναι απλά ανοικτοί) χωρίς να βάλω κάποιο δυσπρόσιτο στην αίτηση. Αυτό δε γίνεται να το κάνω αν θέλω δηλαδη? ακομα δεν τα κατέθεσα τα χαρτια...
[/color]




Τι εννοείς λέγοντας έβαλες και τις περιοχές που υπάρχουν δυσπρόσιτα αλλά δεν δήλωσες κανένα δυσπρόσιτο?Οι περιοχές που έχουν βγάλει δυσπρόσιτα υποχρεωτικά δηλώνεις και το δυσπρόσιτο!!Εγω χθές κατάθεσα τα χαρτιά μου(ΠΕ60) στις περιοχες που υπήρχαν μόνο δυσπρόσιτα δεν υπήρχαν σαν περιοχες αλλά μόνο το δυσπρόσιτο σχολείο!!!
Ελπίζω να βγάζεις άκρη έτσι όπως τα λέω!!!
[/quote]

τελικά σήμερα που τα εκανα μου ειπε η υπαλληλος: Δεν μπορώ να βάλω ενα νομο με δυσπρόσιτα αν δε δηλώσω συγκεκριμενα ποια σχολεια θέλω. Παράδειγμα: Ο Ν. Καρδίτσας δίνει ενα δυσπρόσιτο. Εγω εγραψα στη δήλωση νομός Καρδίτσας, σκέτο. Και μου λεει δε γίνεται αυτό πρέπει να πεις το "ταδε σχολειο της Π.Ε. Καρδίτσας.

Αν προσέξεις ομως μας έδωσαν δύο χαρτια. Ενα με τα δυσπρόσιτα και ένα με τις περιοχές-κωδικούς. Αν λοιπόν αυτά τα δύο χαρτιά είχαν κοινούς νομούς αυτούς μπορούσα να τους δηλώσω σκέτους.  Με λίγα λόγια:
1)Αν ο Νομος-περιοχη που δήλωνα δεν υπήρχε στο χαρτι με τις περιοχές και τους αντίστοιχους κωδικούς δεν μπορούσα να το δηλώσω ετσι σκέτο σαν περιοχή.
2)Αν όμως υπήρχε π.χ. ο νομόςΈβρου στο χαρτί των δυσπρόσιτων και ο νομός Εβρου και στο χαρτί με τους κωδικούΜΟΝΟ τότε μπορούσα να βάλω σκέτο προτίμηση νομος εβρου.
δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος teacher86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1375 στις: Ιούλιος 30, 2008, 01:44:27 μμ »
Αχ μακαρι βρε παιδια να τελειωνει γρηγορα η αγωνια!Εγω πηρα τηλ τωρα και μου ειπαν πολυ πιθανο και το Σαββατοκυριακο!!!! :-\

εμενα μου ειπαν απο βδομαδα. Βγηκαν λέει περυσι γρηγορα λόγω εκλογών λέει. Επρεπε να βγουν λεει ενα μηνα πριν, γιαυτο και βγηκαν γρήγορα.
δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:45:05 »

Αποσυνδεδεμένος shania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1376 στις: Ιούλιος 30, 2008, 01:50:12 μμ »
Χθες 29/07/2008 κατέθεσα την αίτηση και μου συνέβη κάτι φοβερό!!!!!!!
Ενώ είμαι διοριστέος του ΑΣΕΠ μόλις ο καταχωρητής πληκτρολόγησε το όνομα μου με εμφάνισε μη διοριστέο!!!!
Μετά από ένα τέταρτο που έψαχνε στα τυφλά και εγώ πήγα μέχρι τον ΑΔΗ μόλις έβαλε τις περιοχές διορισμού που του έδωσα στην επόμενη σελίδα με εμφάνισε διοριστέο!!!!!
Όταν γύρισα στο σπίτι κατέβασα τα οριστικά αποτελέσματα του ΑΣΕΠ για να δω το όνομα μου και το είδα.
Ακόμη δεν μπορώ να συνέλθω!
Δεν ξέρω γιατί έγινε αυτό. Έχει κανείς κάποια ιδέα;
Επίσης δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει:
«Είμαι διοριστέος του ΑΣΕΠ 2007 και έχω επικυρώσει τον κωδικό μου .»

:o :o :o :o
Καλά,πώς να συνέλθεις απ'αυτό συνάδελφε...Κι εγώ στη θέση σου έτσι θα ένιωθα...αν ξέρει κάποιος αυτό με τον κωδικό,ας μας ενημερώσει!!Μια τελ.ερώτηση,που ίσως "εξηγούσε"(όχι δικαιολογούσε βέβαια)το πρόβλημα:μήπως δεν κατέθεσες αίτηση για αναπληρωτής φέτος??γιατί και στο παρελθόν κάποια παιδιά από δω έχουν αναφέρει πως το σύστημα δυσκολεύεται να σε βρει αν δεν έχεις κάνει αίτηση για αναπληρωτής,ακόμα κι αν είσαι διοριστέος...
Ν'αγαπάς την ευθύνη.
Να λες εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γη.
Αν δε σωθεί,εγώ φταίω.
                                Ν.ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1377 στις: Ιούλιος 30, 2008, 02:12:19 μμ »
ο κωδικος του ασεπ ειναι ο αριθμος "α.μ" που γραφει στο φεκ διοριστεων τοτε που ειχαν βγει τα αποτελεσματα ασεπ.Το οτι επικυρωνεις το κωδικο σου,εγω καταλαβαινω οτι σημαινει πως εχεις δει τη σειρα σου στο πινακα διοριστεων του ασεπ και συμφωνεις μαυτο.
2 φορες που τηλεφωνησα στο υπουργειο,τη μια ειπαν δευτερα-τριτη,την αλλη ισως παρασκευη απογευμα.

Αποσυνδεδεμένος chriskas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1378 στις: Ιούλιος 30, 2008, 02:33:53 μμ »
ΟΥΦ Επιτέλους!
Μόλις γύρισα από τη δδε ανατ. Θεσσαλονίκης!! Τα κατέθεσα επιτέλους, μετά από άάάάάπειρη σκέψη.
Οι κοπέλες εκεί μου είπαν ότι όλοι οι Θεσσαλονικείς πάνω κάτω Μακεδονία, Χαλκ/κή, Έβρο έβαλαν..
Να δούμε τι θα μείνει...
Καλή επιτυχία και καλή τοποθέτηση να έχουμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2008, 02:35:30 μμ από chriskas »

Αποσυνδεδεμένος Thomas72

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1379 στις: Ιούλιος 30, 2008, 02:36:00 μμ »
   
Περυσι ειχαν διορια μεχρι 9 Αυγουστου (ημερα Πεμπτη) για τις αιτησεις και την επομενη 10 Αυγουστου (ημερα Παρασκευη) ανακοινωσαν τους διορισμους σε δασκαλους και νηπιαγωγους.....τους διορισμους των καθηγητων τους ανακοινωσαν Δευτερα 13 Αυγουστου......Εμεις που περιμενουμε τους διορισμους των δασκαλων θα γνωριζουμε αυτη την Παρασκευη. Φανταζομαι οτι δεν θα δοθει παραταση.Μακαρι να βγουν και οι καθηγητες την ιδια μερα

Μόλις τώρα πήρα του υπουργείο και η κυρία που απάντησε ήταν καταφατική για Παρασκευή... Τώρα, τι να πω, θα δούμε σε λίγες μέρες......

Παιδια ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα ξερουμε την Παρασκευη....μολις ολοκληρωθει η διαδικασια των αιτησεων  την επομενη μερα τρεχουν το πληροφοριακο  συστημα και ειναι ετοιμο στο πι και φι!!!...Μεσημερακι παρασκευης ισως και απογευμα θα ξερουμε που θα παμε

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1380 στις: Ιούλιος 30, 2008, 02:40:29 μμ »
Σήμερα είναι η τελευταία ημέρα αιτήσεων και για τους Πολύτεκνους.Αν ανακοινωθούν αύριο τα ονόματα αυτών,τότε να περιμένουμε την Παρασκευή για τους υπόλοιπους

Αποσυνδεδεμένος papaki24

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1381 στις: Ιούλιος 30, 2008, 02:41:30 μμ »
τελικά σήμερα που τα εκανα μου ειπε η υπαλληλος: Δεν μπορώ να βάλω ενα νομο με δυσπρόσιτα αν δε δηλώσω συγκεκριμενα ποια σχολεια θέλω. Παράδειγμα: Ο Ν. Καρδίτσας δίνει ενα δυσπρόσιτο. Εγω εγραψα στη δήλωση νομός Καρδίτσας, σκέτο. Και μου λεει δε γίνεται αυτό πρέπει να πεις το "ταδε σχολειο της Π.Ε. Καρδίτσας.

Αν προσέξεις ομως μας έδωσαν δύο χαρτια. Ενα με τα δυσπρόσιτα και ένα με τις περιοχές-κωδικούς. Αν λοιπόν αυτά τα δύο χαρτιά είχαν κοινούς νομούς αυτούς μπορούσα να τους δηλώσω σκέτους.  Με λίγα λόγια:
1)Αν ο Νομος-περιοχη που δήλωνα δεν υπήρχε στο χαρτι με τις περιοχές και τους αντίστοιχους κωδικούς δεν μπορούσα να το δηλώσω ετσι σκέτο σαν περιοχή.
2)Αν όμως υπήρχε π.χ. ο νομόςΈβρου στο χαρτί των δυσπρόσιτων και ο νομός Εβρου και στο χαρτί με τους κωδικούΜΟΝΟ τότε μπορούσα να βάλω σκέτο προτίμηση νομος εβρου.
[/quote]



Τώρα τα λες σωστά γιατι νωρίτερα μου "έκοψες τη χολη" πήρα εκατό τηλ μέχρι να σιγουρευτώ!!!!
Καλή τοποθέτηση!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2008, 02:45:07 μμ από papaki24 »
Φοβάμαι για όλα αυτά που
θα γίνουν για μένα...χωρίς εμένα!!!

Αποσυνδεδεμένος teacher86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1382 στις: Ιούλιος 30, 2008, 02:47:17 μμ »
τελικά σήμερα που τα εκανα μου ειπε η υπαλληλος: Δεν μπορώ να βάλω ενα νομο με δυσπρόσιτα αν δε δηλώσω συγκεκριμενα ποια σχολεια θέλω. Παράδειγμα: Ο Ν. Καρδίτσας δίνει ενα δυσπρόσιτο. Εγω εγραψα στη δήλωση νομός Καρδίτσας, σκέτο. Και μου λεει δε γίνεται αυτό πρέπει να πεις το "ταδε σχολειο της Π.Ε. Καρδίτσας.

Αν προσέξεις ομως μας έδωσαν δύο χαρτια. Ενα με τα δυσπρόσιτα και ένα με τις περιοχές-κωδικούς. Αν λοιπόν αυτά τα δύο χαρτιά είχαν κοινούς νομούς αυτούς μπορούσα να τους δηλώσω σκέτους.  Με λίγα λόγια:
1)Αν ο Νομος-περιοχη που δήλωνα δεν υπήρχε στο χαρτι με τις περιοχές και τους αντίστοιχους κωδικούς δεν μπορούσα να το δηλώσω ετσι σκέτο σαν περιοχή.
2)Αν όμως υπήρχε π.χ. ο νομόςΈβρου στο χαρτί των δυσπρόσιτων και ο νομός Εβρου και στο χαρτί με τους κωδικούΜΟΝΟ τότε μπορούσα να βάλω σκέτο προτίμηση νομος εβρου.



Τώρα τα λες σωστά γιατι νωρίτερα μου "έκοψες τη χολη" πήρα εκατό τηλ μέχρι να σιγουρευτώ!!!!
Καλή τοποθέτηση!!!!
[/quote]

σορι papaki, μπαρντόν!!! Δεν ηξερα κι εγω και το ρωτουσα εδω πριν παω μα κανεις δεν ηξερε... Μαθαμε τώρα λοιπόν! Καλη τοποθετηση κ σε σενα!
δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1383 στις: Ιούλιος 30, 2008, 03:02:04 μμ »
Παιδια ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα ξερουμε την Παρασκευη....μολις ολοκληρωθει η διαδικασια των αιτησεων  την επομενη μερα τρεχουν το πληροφοριακο  συστημα και ειναι ετοιμο στο πι και φι!!!...Μεσημερακι παρασκευης ισως και απογευμα θα ξερουμε που θα παμε

Απ'ό,τι έχω καταλάβει οι περισσότεροι αγωνιάτε για το πού τελικά θα σας ρίξει το Ο.Π.Σ. Είστε μάλλον οι "τυχεροί" της υπόθεσης :), γιατί κάποιοι άλλοι όπως εγώ αναρωτιόμαστε ΑΝ τελικά θα δούμε το όνομα μας στους διοριστέους!! Διπλή αγωνία δηλαδή: πρώτα να δεις αν είσαι στον πίνακα διοριστέων & αφού πάει η καρδιά σου στη θέση της, τότε να δεις & την τοποθέτησή σου!!!

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1384 στις: Ιούλιος 30, 2008, 03:17:30 μμ »
   Χαίρετε στην παρέα!
Κι εγώ, ΠΕ 06, διορίζομαι φέτος και με νοιάζει περισσότερο που θα με στείλουν γιατί ο φίλος μου ταλαιπωρήθηκε απίστευτα φέτος. Ήρθε πάνω από 15 φορές φέτος στη Λέσβο με καράβι και ελπίζω να μη με στείλουν ξανά σε νησί. Πολλά τα έξοδα και για μένα που παρόλο το ΦΠΑ ήταν χαμηλότερο όλα ήταν φωτιά. Τώρα ελπίζω σε δυσπρόσιτο στην ξηρά κι ας αποκλειστώ από χιόνια.
   Καταλαβαίνω το άγχος όσων βρίσκονται στο να διοριστούν οριακά. Εύχομαι ό,τι καλύτερο και να κάνει την έκπληξη ο Στυλιανίδης και να πάρει και κανά άτομο παραπάνω ;).
(Πέρυσι η μισή Λέσβος είχε 9 κενά και 4 αναπληρωτές στην αρχή της χρονιάς στην Πρωτοβάθμια και δεν άλλαξε κάτι).
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος Thomas72

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1385 στις: Ιούλιος 30, 2008, 03:23:15 μμ »
Παιδια ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα ξερουμε την Παρασκευη....μολις ολοκληρωθει η διαδικασια των αιτησεων  την επομενη μερα τρεχουν το πληροφοριακο  συστημα και ειναι ετοιμο στο πι και φι!!!...Μεσημερακι παρασκευης ισως και απογευμα θα ξερουμε που θα παμε

Απ'ό,τι έχω καταλάβει οι περισσότεροι αγωνιάτε για το πού τελικά θα σας ρίξει το Ο.Π.Σ. Είστε μάλλον οι "τυχεροί" της υπόθεσης :), γιατί κάποιοι άλλοι όπως εγώ αναρωτιόμαστε ΑΝ τελικά θα δούμε το όνομα μας στους διοριστέους!! Διπλή αγωνία δηλαδή: πρώτα να δεις αν είσαι στον πίνακα διοριστέων & αφού πάει η καρδιά σου στη θέση της, τότε να δεις & την τοποθέτησή σου!!!
μην το λες! εγω πχ ειμαι στο οριο διορισμου για την ειδικοτητα μου απλα οπως εχω μελετησει τους διορισμους τους περυσινους και ειδα οτι εχω ελπιδες να με διορισουν φετος απο την θεση που ειμαι στο πινακα....εχω και εγω αγωνια


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 557
Σύνολο: 560

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.