*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 388613 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1456 στις: Ιούλιος 31, 2008, 07:31:35 πμ »
Πάντως, έχω πολύ μεγάλη απορία για το πώς τελικά γίνονται οι τοποθετήσεις..Αν εξαντληθούν οι 30 επιλογές μου, το "σύστημα" με βάζει σε κάποια από τις υπόλοιπες περιοχές? Σε κάποια δυσπρόσιτη περιοχή?? Πώς?? Αλφαβητικά?? Τυχαία?? Είμαι αρκετά καχύποπτη πάντως, γιατί φέτος που με κάλεσαν για αναπλήρωση πήγα Έβρο (δεν ήταν μέσα στις 30 επιλογές μου βέβαια), αλλά άτομο που βρισκόταν αρκετές θέσεις κάτω από εμένα πήγε Αχαΐα!! Αυτό δε συνάδει ούτε με την αντιστοιχία των θέσεων μας στον πίνακα αναπληρωτών, ούτε με την αλφαβητική τοποθέτηση. Νομίζω ότι στις τοποθετήσεις το...μαγείρεμα δίνει & παίρνει!!!!

Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:01:45 »

Αποσυνδεδεμένος mizsolitude

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1457 στις: Ιούλιος 31, 2008, 08:20:38 πμ »
Πάντως, έχω πολύ μεγάλη απορία για το πώς τελικά γίνονται οι τοποθετήσεις..Αν εξαντληθούν οι 30 επιλογές μου, το "σύστημα" με βάζει σε κάποια από τις υπόλοιπες περιοχές? Σε κάποια δυσπρόσιτη περιοχή?? Πώς?? Αλφαβητικά?? Τυχαία?? Είμαι αρκετά καχύποπτη πάντως, γιατί φέτος που με κάλεσαν για αναπλήρωση πήγα Έβρο (δεν ήταν μέσα στις 30 επιλογές μου βέβαια), αλλά άτομο που βρισκόταν αρκετές θέσεις κάτω από εμένα πήγε Αχαΐα!! Αυτό δε συνάδει ούτε με την αντιστοιχία των θέσεων μας στον πίνακα αναπληρωτών, ούτε με την αλφαβητική τοποθέτηση. Νομίζω ότι στις τοποθετήσεις το...μαγείρεμα δίνει & παίρνει!!!!

Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο???


Στην ίδια φάση;
after a certain age every artist works with injury

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1458 στις: Ιούλιος 31, 2008, 08:23:37 πμ »
Πάντως, έχω πολύ μεγάλη απορία για το πώς τελικά γίνονται οι τοποθετήσεις..Αν εξαντληθούν οι 30 επιλογές μου, το "σύστημα" με βάζει σε κάποια από τις υπόλοιπες περιοχές? Σε κάποια δυσπρόσιτη περιοχή?? Πώς?? Αλφαβητικά?? Τυχαία??
Αλφαβητικά για τις περιοχές που έχουν περισσέψει, και μετά δυσπρόσιτα.

Αποσυνδεδεμένος crypto

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • LOVE WILL KEEP US ALIVE
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ
« Απάντηση #1459 στις: Ιούλιος 31, 2008, 08:44:45 πμ »
ΕΙΜΑΙ ΠΕ06 ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ Β'ΦΟΥΡΝΙΑΣ.ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΔΕ ΔΗΛΩΣΑ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗ ΔΙΟΡΙΣΤΩ Κ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ?
Αν δεν έβαλες ΝΑΙ σε όλες τις υπόλοιπες περιοχές και ΝΑΙ σε όλα τα δυσπρόσιτα, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην διοριστείς. Σε αυτή την περίπτωση πήγαινε να αλλάξεις την αίτησή σου. Αν απλά δεν δήλωσες κάποιο δυσπρόσιτο ονομαστικά αλλά έχεις βάλει ΝΑΙ στις δύο παραπάνω επιλογές, δεν υπάρχει περίπτωση να μην διοριστείς.


ΕΒΑΛΑ ΝΑΙ ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ Α/ΘΜΙΑΣ Κ Β/ΘΜΙΑΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΑ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΜΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ?
In a world of leaders, let the others be the followers!
ΠΕΟ6

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:01:45 »

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ
« Απάντηση #1460 στις: Ιούλιος 31, 2008, 08:46:25 πμ »
ΕΒΑΛΑ ΝΑΙ ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ Α/ΘΜΙΑΣ Κ Β/ΘΜΙΑΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΑ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΜΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ?
Ναι.

Αποσυνδεδεμένος crypto

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • LOVE WILL KEEP US ALIVE
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ
« Απάντηση #1461 στις: Ιούλιος 31, 2008, 08:48:52 πμ »
ΕΠΙΣΗΣ ,ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΗ Α/ΘΜΙΑ 'Η ΣΤΗ Β/ΘΜΙΑ?

A/βάθμια 24 ώρες, Β/βάθμια 21 ώρες.



THANKS HI!ΚΑΛΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ
In a world of leaders, let the others be the followers!
ΠΕΟ6

Αποσυνδεδεμένος crypto

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • LOVE WILL KEEP US ALIVE
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ
« Απάντηση #1462 στις: Ιούλιος 31, 2008, 08:52:23 πμ »
ΕΒΑΛΑ ΝΑΙ ΣΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ Α/ΘΜΙΑΣ Κ Β/ΘΜΙΑΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΑ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΜΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ?
Ναι.


Αχ! ΜΕ ΑΓΧΩΣΕΣ xr15gr. :'( Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ.
In a world of leaders, let the others be the followers!
ΠΕΟ6

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1463 στις: Ιούλιος 31, 2008, 08:59:29 πμ »
Σόρρυ crypto. Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου και να βρεθείς σε δυσπρόσιτο για 2 χρόνια. Αλλά νομίζω είναι πολύ καλύτερο από το να βρεθείς εκτός παιχνιδιού. Καλύτερα ρώτα ξανά στη Α-Βθμια της περιοχής σου ή στο Υπουργείο για πιο σίγουρες πληροφορίες, πριν αλλάξεις την αίτησή σου, αλλά το ότι είσαι διοριστέα από ασεπ, το να βάλεις ΝΑΙ σε λοιπές περιοχές και δυσπρόσιτα είναι δικλείδα ασφαλείας. Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται ούτε τι θα επιλέξουν οι προηγούμενοι από σένα.

Αποσυνδεδεμένος crypto

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • LOVE WILL KEEP US ALIVE
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ
« Απάντηση #1464 στις: Ιούλιος 31, 2008, 09:00:01 πμ »
ΓΕΙΑΣ ΣΑΣ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ:

ΕΙΜΑΙ ΠΕ06 ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ Β'ΦΟΥΡΝΙΑΣ.ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΔΕ ΔΗΛΩΣΑ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗ ΔΙΟΡΙΣΤΩ Κ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ?

ΕΠΙΣΗΣ ,ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΗ Α/ΘΜΙΑ 'Η ΣΤΗ Β/ΘΜΙΑ?
Στην εγκύκλιο έλεγε ότι αν θέλεις οπωσδήποτε να διοριστείς,πρέπει να τσεκάρεις και το επιθυμώ στις λοιπές περιοχές,και τα λοιπά δυσπρόσιτα.Αν δε βρουν στις περιοχές προτίμησής σου,φαντάζομαι ότι μπορεί να χάσεις τη θέση σου.Εγώ το τσέκαρα και αυτό,γιατί αν σκεφτείς ότι προτεραιότητα έχουν οι πολύτεκνοι,οι τριανταμηνίτες,οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ με προϋπηρεσία,και μετά εμείς... :-\
Για τις ώρες δεν γνωρίζω.


ΤΗΑΝΚ U MOUKELIS,ΔΗΛΩΣΑ ΤΙΣ ΛΟΙΠΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ Α/ΘΜΙΑΣ Κ Β'ΘΜΙΑΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΑ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΤΩΡΑ
In a world of leaders, let the others be the followers!
ΠΕΟ6

Αποσυνδεδεμένος carlos morales

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1465 στις: Ιούλιος 31, 2008, 09:09:21 πμ »
Να ρωτησω κατι αλλο συναδελφοι.Τα κενα που βγήκαν για κάθε περιφερεια νομού είναι ονομαστικοποιημένα;

Θέλω να πω αφορούν συγκεκριμένα σχολεία;

Ρώτησα καποιον υποτιθεται αρμόδιο και με μπερδεψε περισσότερο.Μου είπε πως εκρεμουν συνταξυοδοτησεις και καποιες ακομα αποσπασεις και μετα θα παρουν τις θεσεις τους οι νεοδιοριστοι; ??? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ
« Απάντηση #1466 στις: Ιούλιος 31, 2008, 09:13:34 πμ »
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΤΩΡΑ
Μην αγχώνεσαι. Ρώτα ξανά σε Α-Βθμια και αν δεν μπορούν να σου εγγυηθούν ότι θα διοριστείς οπωσδήποτε, τσέκαρε ΝΑΙ στα δυσπρόσιτα. Έχεις χρόνο. Οι αλλαγές γίνονται μέχρι σήμερα στις 14.00. Μετά το σύστημα κλείνει.

Αποσυνδεδεμένος nisiotisa12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1467 στις: Ιούλιος 31, 2008, 09:22:57 πμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Είχα μείνει με την εντύπωση ότι το 1/5 θα ίσχυε για τους 24μηνίτες. Τελικά βρήκα το νομοσχέδιο και όντως ισχύει για τους 30μηνίτες. 24μηνίτες "ανάλογα με τις ανάγκες της υπηρεσίας" όπως έγραψες giotamike.

Πάντως, και πάλι οι περιοχές φαίνονται λίγες για 370 άτομα ... όχι? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1468 στις: Ιούλιος 31, 2008, 09:33:11 πμ »
Πάντως, έχω πολύ μεγάλη απορία για το πώς τελικά γίνονται οι τοποθετήσεις..Αν εξαντληθούν οι 30 επιλογές μου, το "σύστημα" με βάζει σε κάποια από τις υπόλοιπες περιοχές? Σε κάποια δυσπρόσιτη περιοχή?? Πώς?? Αλφαβητικά?? Τυχαία?? Είμαι αρκετά καχύποπτη πάντως, γιατί φέτος που με κάλεσαν για αναπλήρωση πήγα Έβρο (δεν ήταν μέσα στις 30 επιλογές μου βέβαια), αλλά άτομο που βρισκόταν αρκετές θέσεις κάτω από εμένα πήγε Αχαΐα!! Αυτό δε συνάδει ούτε με την αντιστοιχία των θέσεων μας στον πίνακα αναπληρωτών, ούτε με την αλφαβητική τοποθέτηση. Νομίζω ότι στις τοποθετήσεις το...μαγείρεμα δίνει & παίρνει!!!!

Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο???


Στην ίδια φάση;

Ναι, στην ίδια φάση. Δε μπορώ να το εξηγήσω παρά μόνο με κάποιο ύποπτο μαγείρεμα, δεδομένου ότι ήμουν πιο πάνω στον πίνακα & άλλωστε η Αχαΐα αλφαβητικά προηγείται του Έβρου. Τι να πω?? Μακάρι να είναι αδιάβλητο το σύστημα τοποθετήσεων, αλλά η προσωπική μου εμπειρία δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο...

Αποσυνδεδεμένος john-πε06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1469 στις: Ιούλιος 31, 2008, 09:39:56 πμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Είχα μείνει με την εντύπωση ότι το 1/5 θα ίσχυε για τους 24μηνίτες. Τελικά βρήκα το νομοσχέδιο και όντως ισχύει για τους 30μηνίτες. 24μηνίτες "ανάλογα με τις ανάγκες της υπηρεσίας" όπως έγραψες giotamike.

Πάντως, και πάλι οι περιοχές φαίνονται λίγες για 370 άτομα ... όχι? ??? ???



Οντως,φαινονται καπως λιγα τα κενα,αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ξερουμε ποσα κενα εχει η καθε περιοχη απο αυτες που εδωσαν.Για παραδειγμα,για την ειδικοτητα μας στη αβαθμια ζακυνθου εχει 5 κενα απο οτι εμαθα σημερα.Αν εχει και στις αλλες περιοχες τοσα κενα,τοτε βολευονται λογικα 370 ατομα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 463
Σύνολο: 464

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.058 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.