*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 388586 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος apstlsg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1470 στις: Ιούλιος 31, 2008, 09:43:58 πμ »
Πάντως, έχω πολύ μεγάλη απορία για το πώς τελικά γίνονται οι τοποθετήσεις..Αν εξαντληθούν οι 30 επιλογές μου, το "σύστημα" με βάζει σε κάποια από τις υπόλοιπες περιοχές? Σε κάποια δυσπρόσιτη περιοχή?? Πώς?? Αλφαβητικά?? Τυχαία?? Είμαι αρκετά καχύποπτη πάντως, γιατί φέτος που με κάλεσαν για αναπλήρωση πήγα Έβρο (δεν ήταν μέσα στις 30 επιλογές μου βέβαια), αλλά άτομο που βρισκόταν αρκετές θέσεις κάτω από εμένα πήγε Αχαΐα!! Αυτό δε συνάδει ούτε με την αντιστοιχία των θέσεων μας στον πίνακα αναπληρωτών, ούτε με την αλφαβητική τοποθέτηση. Νομίζω ότι στις τοποθετήσεις το...μαγείρεμα δίνει & παίρνει!!!!

Ξέρει κανείς κάτι περισσότερο???

Ρώτησα το υπουργείο σχετικά με αυτό το θέμα. Η υπάλληλος μου είπε ότι θα προσπαθήσουν να προγραμματίσουν το σύστημα έτσι ώστε να τοποθετηθεί ο κάθε ένας κοντά στον τόπο κατοικίας του.


Στην ίδια φάση;

Ναι, στην ίδια φάση. Δε μπορώ να το εξηγήσω παρά μόνο με κάποιο ύποπτο μαγείρεμα, δεδομένου ότι ήμουν πιο πάνω στον πίνακα & άλλωστε η Αχαΐα αλφαβητικά προηγείται του Έβρου. Τι να πω?? Μακάρι να είναι αδιάβλητο το σύστημα τοποθετήσεων, αλλά η προσωπική μου εμπειρία δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:27:05 »

Αποσυνδεδεμένος apstlsg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1471 στις: Ιούλιος 31, 2008, 09:52:48 πμ »
Επανέρχομαι γιατί έκανα ένα λάθος στο προηγούμενο μήνυμα που έστειλα.

Ρώτησα το υπουργείο σχετικά με την λογική που χρησιμοποιεί το σύστημα όταν τοποθετεί κάποιον που οι 30 επιλογές περιοχών στην αίτησή του είναι κατειλημμένες. Η υπάλληλος μου είπε ότι θα προσπαθήσουν να προγραμματίσουν το σύστημα έτσι ώστε εφόσον έχει τσεκάρει τα δύο  ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ να τοποθετηθεί ο κάθε ένας όσο πλησιέστερα γίνεται  στον τόπο κατοικίας του.

Αποσυνδεδεμένος giotamike

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1096
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1472 στις: Ιούλιος 31, 2008, 10:01:22 πμ »
Επανέρχομαι γιατί έκανα ένα λάθος στο προηγούμενο μήνυμα που έστειλα.

Ρώτησα το υπουργείο σχετικά με την λογική που χρησιμοποιεί το σύστημα όταν τοποθετεί κάποιον που οι 30 επιλογές περιοχών στην αίτησή του είναι κατειλημμένες. Η υπάλληλος μου είπε ότι θα προσπαθήσουν να προγραμματίσουν το σύστημα έτσι ώστε εφόσον έχει τσεκάρει τα δύο  ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ να τοποθετηθεί ο κάθε ένας όσο πλησιέστερα γίνεται  στον τόπο κατοικίας του.


χμ....χμ......
Η διαφορά της ιδιοφυίας από τη βλακεία είναι ότι η ιδιοφυία έχει όρια.

Αποσυνδεδεμένος koth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Στον ουρανό ή στη γη;
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1473 στις: Ιούλιος 31, 2008, 10:09:18 πμ »
Επανέρχομαι γιατί έκανα ένα λάθος στο προηγούμενο μήνυμα που έστειλα.

Ρώτησα το υπουργείο σχετικά με την λογική που χρησιμοποιεί το σύστημα όταν τοποθετεί κάποιον που οι 30 επιλογές περιοχών στην αίτησή του είναι κατειλημμένες. Η υπάλληλος μου είπε ότι θα προσπαθήσουν να προγραμματίσουν το σύστημα έτσι ώστε εφόσον έχει τσεκάρει τα δύο  ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ να τοποθετηθεί ο κάθε ένας όσο πλησιέστερα γίνεται  στον τόπο κατοικίας του.


Αχ τι ωραία που θα 'ταν.... ;D ;D ;D
...στη θάλασσα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:27:05 »

Αποσυνδεδεμένος nisiotisa12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1474 στις: Ιούλιος 31, 2008, 10:17:04 πμ »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Είχα μείνει με την εντύπωση ότι το 1/5 θα ίσχυε για τους 24μηνίτες. Τελικά βρήκα το νομοσχέδιο και όντως ισχύει για τους 30μηνίτες. 24μηνίτες "ανάλογα με τις ανάγκες της υπηρεσίας" όπως έγραψες giotamike.

Πάντως, και πάλι οι περιοχές φαίνονται λίγες για 370 άτομα ... όχι? ??? ???



Οντως,φαινονται καπως λιγα τα κενα,αλλα το θεμα ειναι οτι δεν ξερουμε ποσα κενα εχει η καθε περιοχη απο αυτες που εδωσαν.Για παραδειγμα,για την ειδικοτητα μας στη αβαθμια ζακυνθου εχει 5 κενα απο οτι εμαθα σημερα.Αν εχει και στις αλλες περιοχες τοσα κενα,τοτε βολευονται λογικα 370 ατομα...


Χαχα! Λοιπόν, ρωτούσα το υπουργείο αν ξέρουν πόσα κενά υπάρχουν σε κάθε περιοχή (εντάξει, για 2-3 συγκεκριμένες ήθελα να μάθω -όχι για όλες) και η απάντηση ήταν ότι δεν ξέρουν ακόμα ... θα ξέρουν όοοταν γίνουν οι διορισμοί (χθες έγινε αυτό, και όταν είπα "μα μεθαύριο δεν ξεκινά η διαδικασία?, δεν υπήρξε άλλη απάντηση από το ότι γενικά δέχονται τις ανάγκες που δηλώνουν οι περιοχές αλλά προς το παρόν δεν είναι ενημερωμένοι). Πήρα λοιπόν κι εγω σε περιοχή και μου είπαν ότι οι θέσεις είναι απόφαση του υπουργείου (βασίζονται βέβαια στα στοιχεία που τους δίνουν). Αλλά οι ίδιοι ΔΕΝ είχαν δώσει κενά σε περιοχή που υπήρχε στις επιλογές μας, ας πούμε π.χ. στη Γ περιφέρεια μιας περιοχής, είχαν δώσει όμως κενά στη Δ -η οποία και ΔΕΝ υπήρχε στις επιλογές μας   8) 8) 8)  Μπερδεύτηκε κανείς??

Όσο για τον τρόπο τοποθέτησης μετά τις 30 επιλογές, έχω ρωτήσει νομίζω 3 φορές (3 διαφορετικά άτομα) και η απάντησεις ήταν ... 1. δεν γνωρίζω, αυτές τις μέρες εκπαιδευόμαστε κι εμείς (!), 2. σας τοποθετεί ανάλογα με τις προτιμήσεις σας (???) και 3. καλέ, δε σας χρειάζεται, θα διοριστείτε σε κάποια επιλογή σας σίγουρα (με άλλα λόγια: επόοοομενος! άλλη ερώτηση!) -σημ: είμαι από τους ΑΣΕΠ και διαλέγουμε τελευταίοι οπότε η τόση αισιοδοξία μάλλον δεν με έπεισε! Βλέπω στο forum ότι ο πλουραλισμός στις απαντήσεις συνεχίζεται ... τουλάχιστον εμείς κάνουμε την ίδια ερώτηση!

Συμπέρασμα? Σταμάτησα να ρωτάω! Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει.

Ευχαριστώ john-πε06! Καλή τοποθέτηση!

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1475 στις: Ιούλιος 31, 2008, 10:31:20 πμ »
Το 1/5 ισχύει -βάση προκήρυξης- για τους 30μηνήτες. Για τους 24μηνήτες -βάση προκήρυξης- ισχύει το σύμφωνα με τις ανάγκες της υπηρεσίας.....
Το 1/5 θα ισχύσει στην περίπτωση που οι 30μηνίτες θα διορίζονται μέχρι το 2012-13 .Σε ορισμένους κλάδους η απορρόφησή τους θα έχει ολοκληρωθεί πριν το 2012(ακόμη και το νομοσχέδιο λέει "το αργότερο μέχρι το 2012-13")

Αποσυνδεδεμένος crypto

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Γυναίκα
  • LOVE WILL KEEP US ALIVE
    • Προφίλ
Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ
« Απάντηση #1476 στις: Ιούλιος 31, 2008, 10:46:32 πμ »
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΤΩΡΑ
Μην αγχώνεσαι. Ρώτα ξανά σε Α-Βθμια και αν δεν μπορούν να σου εγγυηθούν ότι θα διοριστείς οπωσδήποτε, τσέκαρε ΝΑΙ στα δυσπρόσιτα. Έχεις χρόνο. Οι αλλαγές γίνονται μέχρι σήμερα στις 14.00. Μετά το σύστημα κλείνει.


Thank u. ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΑΝΑΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΤΟΥ ΓΡΑΠΤΟΥ .ΟΙ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ?
In a world of leaders, let the others be the followers!
ΠΕΟ6

Αποσυνδεδεμένος pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • "Η διδασκαλία σπάνια ταυτίζεται με τη μάθηση..."
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1477 στις: Ιούλιος 31, 2008, 10:53:03 πμ »
Επανέρχομαι γιατί έκανα ένα λάθος στο προηγούμενο μήνυμα που έστειλα.

Ρώτησα το υπουργείο σχετικά με την λογική που χρησιμοποιεί το σύστημα όταν τοποθετεί κάποιον που οι 30 επιλογές περιοχών στην αίτησή του είναι κατειλημμένες. Η υπάλληλος μου είπε ότι θα προσπαθήσουν να προγραμματίσουν το σύστημα έτσι ώστε εφόσον έχει τσεκάρει τα δύο  ΝΑΙ ΣΕ ΟΛΑ να τοποθετηθεί ο κάθε ένας όσο πλησιέστερα γίνεται  στον τόπο κατοικίας του.


Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό... Να μην επανέλθω δηλαδή στο θέμα του πώς ο Έβρος για μένα είναι πιο κοντά από την Αχαΐα (μένω μόνιμα Αττική)... Ας ελπίσουμε πως η απάντηση που σου έδωσαν είναι κάτι που θα ισχύσει από εδώ & στο εξής. Για να δούμε...

Αποσυνδεδεμένος pepe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1478 στις: Ιούλιος 31, 2008, 11:27:59 πμ »
Παιδιά, να ρωτήσω κάτι άλλο...
Μετά που θα βγουν οι τοποθετήσεις, χρειάζεται να κάνουμε κάτι άμεσα; Π.χ. να πάμε στη δευτεροβάθμια;
les pensees se couchent dans les etoiles et elles te parlent quand tu les regardes

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1479 στις: Ιούλιος 31, 2008, 11:54:34 πμ »
Παιδιά, να ρωτήσω κάτι άλλο...
Μετά που θα βγουν οι τοποθετήσεις, χρειάζεται να κάνουμε κάτι άμεσα; Π.χ. να πάμε στη δευτεροβάθμια;
θα αναγραφει η ανακοινωση διορισμών, λογικά θα σου δίνουν καποιες μερες προθεσμια να απρουσιαστείς στην Δ/νση της Β/θμιας για να ορκιστείς.

Αποσυνδεδεμένος pepe

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1480 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:02:39 μμ »
Αυτό θα πρέπει να γίνει άμεσα; Ρωτάω γιατί θα απουσιάσω για 1 βδομάδα και δε θα μπορώ.
les pensees se couchent dans les etoiles et elles te parlent quand tu les regardes

Αποσυνδεδεμένος nickol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1481 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:34:42 μμ »

Πάντως, και πάλι οι περιοχές φαίνονται λίγες για 370 άτομα ... όχι? ??? ???

333 πε06 θα διοριστούν με την παρούσα εγκύκλιο αλλά και πάλι λίγες είναι οι περιοχές.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1482 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:39:13 μμ »
Θα βγει μια προθεσμία 4 ημερών για να πάτε στη διεύθυνση που τοποθετηθήκατε για να ορκιστείτε. Σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα του υπουργείου αυτό θα γίνει γύρω στις 25 Αυγούστου.

Αποσυνδεδεμένος nisiotisa12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #1483 στις: Ιούλιος 31, 2008, 12:43:52 μμ »

Πάντως, και πάλι οι περιοχές φαίνονται λίγες για 370 άτομα ... όχι? ??? ???

333 πε06 θα διοριστούν με την παρούσα εγκύκλιο αλλά και πάλι λίγες είναι οι περιοχές.


Δεν ξέρω αν έχουν τόση σημασία οι αριθμοί, αλλά αυτά που ξέρω εγώ είναι

8     30μηνίτες
97   24μηνίτες
104  40%
157  60%

--> Σύνολο 366 (και μας χάρισα και 4, οπότε μας έβγαλα 370  ;))



 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 581
Σύνολο: 582

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.