*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 387417 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος grigoris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2618 στις: Αύγουστος 04, 2008, 03:45:00 μμ »
Παιδιά να ρωτήσω κάτι για την υπεραριθμία.Εγω έχω διοριστεί Β-Σάμου.Αν κριθώ υπεράριθμος και δεν θέλω να φύγω από την περιοχή (άρα δεν κάνω και αίτηση για απόσπαση) υπάρχει περίπτωση να τεθώ στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ και να με στείλουν κάπου εκτός Β-Σάμου ή να δούλευω στο  γραφείο που είναι στο Βαθύ (άρα Α-Σάμου)?Με λίγα λόγια αν δεν θες να φύγεις από την περιοχή διορισμού μπορεί αυτό να γίνει παρά την θέλησή σου.Διότι σκέφτομαι να παρουσιαστώ 22 του μηνός και να πιάσω σπίτι Καρλόβασι(και Μαραθόκαμπο να με στείλουν πάλι Καρλόβασι θα μένω)  και λέω μην  φάω κανένα άκυρο...Αν ξέρει καποιός ας μου πει παρακαλώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:13:54 »

Αποσυνδεδεμένος xara_m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • ΠΕ05
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2619 στις: Αύγουστος 04, 2008, 03:48:34 μμ »
Μήπως έχει κανείς πληροφορίες για τη Χίο;;;;

Καλησπέρα! Αυτό που μπορώ να πω με βεβαιότητα για τη Χίο είναι πως διαφέρει αρκετά από πολλά άλλα νησια όσον αφορά τη χειμερινή σαιζόν. Δηλαδή, δε νεκρώνει ΠΟΤΕ! Η πόλη της Χίου είναι μια κανονικότατη πόλη χειμώνα-καλοκαίρι, καθώς οι ντόποιο κατά κανόνα μένουν εκεί και υπάρχουν κ αρκετοί φοιτητές! Όσον αφορά το οδικό δίκτυο, δεν είναι κακό - λίγο στενοι οι δρόμοι. Οι τιμές, όπως σε όλα τα νησιά λιγάκι τσιμπημένες, αλλά δε λείπει τίποτα. Αυτά σε αφορούν αν είσαι Α Χίου, γιατί ακόμα και τα χωριά της περιοχής αυτής απέχουν λίγο απο την πόλη. Για Β Χίου (Βολισσό, αν δεν κάνω λάθος) το μόνο που ξέρω είναι πως απέχει περίπου 1 ώρα απο την πόλη. Για Γ και Δ, δυστυχώς δε μπορώ να πω κάτι. Αν χρειάζεσαι όμως κάποια επιπλέον πληροφορία, έχω αρκετούς φίλους στο νησί που θα μπορέσουν να μας ενημερώσουν.
Καλή αρχή! :D

Αποσυνδεδεμένος sofiaz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2620 στις: Αύγουστος 04, 2008, 03:56:40 μμ »
Παιδιά να ρωτήσω κάτι για την υπεραριθμία.Εγω έχω διοριστεί Β-Σάμου.Αν κριθώ υπεράριθμος και δεν θέλω να φύγω από την περιοχή (άρα δεν κάνω και αίτηση για απόσπαση) υπάρχει περίπτωση να τεθώ στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ και να με στείλουν κάπου εκτός Β-Σάμου ή να δούλευω στο  γραφείο που είναι στο Βαθύ (άρα Α-Σάμου)?Με λίγα λόγια αν δεν θες να φύγεις από την περιοχή διορισμού μπορεί αυτό να γίνει παρά την θέλησή σου.Διότι σκέφτομαι να παρουσιαστώ 22 του μηνός και να πιάσω σπίτι Καρλόβασι(και Μαραθόκαμπο να με στείλουν πάλι Καρλόβασι θα μένω)  και λέω μην  φάω κανένα άκυρο...Αν ξέρει καποιός ας μου πει παρακαλώ.
Έλα ντε!! Αυτό το ρώτησα σήμερα κι εγώ και με πήρε ο διευθυντής απ'τα μούτρα. Μου είπε "Ακόμη δεν ήρθατε κι αρχίσατε τα παζάρια?" Του είπα αυτά που λες κι εσύ, ότι δε θέλω να φύγω απλά δε θέλω να κλείσω σπίτι και  μετά να πρέπει να φύγω αλλά δε μου απάντησε καθαρά...
Όσο για τα ΠΕΚ, έχω κώλλυμα όντως γι'αυτό ρωτάω... Στα ΠΕΚ Έβρου μου είπανε ότι απλώς υπογράφεις μια δήλωση του νόμου τάδε ότι έχεις συγκεκριμένο πρόβλημα κι εντάξει. Άσε που μου είπε ότι αν με δεχτούν στα ΠΕΚ της περιοχής μου δεν υπάρχει πρόβλημα...Στο ΠΕΚ της περιοχής μου δεν απαντούσανε...

Αποσυνδεδεμένος teacher86

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2621 στις: Αύγουστος 04, 2008, 04:12:21 μμ »
ΜΑΘΑΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΠΕ70???
δάσκαλε που δίδασκες...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:13:54 »

Αποσυνδεδεμένος Ναταλί

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Gate 7
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2622 στις: Αύγουστος 04, 2008, 04:28:35 μμ »
Πήραν κανέναν από εδώ Β Ανατολική Αττική;
ΠΕ70!

Αποσυνδεδεμένος grigoris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2623 στις: Αύγουστος 04, 2008, 04:29:37 μμ »
Παιδιά να ρωτήσω κάτι για την υπεραριθμία.Εγω έχω διοριστεί Β-Σάμου.Αν κριθώ υπεράριθμος και δεν θέλω να φύγω από την περιοχή (άρα δεν κάνω και αίτηση για απόσπαση) υπάρχει περίπτωση να τεθώ στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ και να με στείλουν κάπου εκτός Β-Σάμου ή να δούλευω στο  γραφείο που είναι στο Βαθύ (άρα Α-Σάμου)?Με λίγα λόγια αν δεν θες να φύγεις από την περιοχή διορισμού μπορεί αυτό να γίνει παρά την θέλησή σου.Διότι σκέφτομαι να παρουσιαστώ 22 του μηνός και να πιάσω σπίτι Καρλόβασι(και Μαραθόκαμπο να με στείλουν πάλι Καρλόβασι θα μένω)  και λέω μην  φάω κανένα άκυρο...Αν ξέρει καποιός ας μου πει παρακαλώ.
Έλα ντε!! Αυτό το ρώτησα σήμερα κι εγώ και με πήρε ο διευθυντής απ'τα μούτρα. Μου είπε "Ακόμη δεν ήρθατε κι αρχίσατε τα παζάρια?" Του είπα αυτά που λες κι εσύ, ότι δε θέλω να φύγω απλά δε θέλω να κλείσω σπίτι και  μετά να πρέπει να φύγω αλλά δε μου απάντησε καθαρά...
Όσο για τα ΠΕΚ, έχω κώλλυμα όντως γι'αυτό ρωτάω... Στα ΠΕΚ Έβρου μου είπανε ότι απλώς υπογράφεις μια δήλωση του νόμου τάδε ότι έχεις συγκεκριμένο πρόβλημα κι εντάξει. Άσε που μου είπε ότι αν με δεχτούν στα ΠΕΚ της περιοχής μου δεν υπάρχει πρόβλημα...Στο ΠΕΚ της περιοχής μου δεν απαντούσανε...

Μήπως λοιπόν μπορεί κάποιος να μας απαντήσει?



Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2624 στις: Αύγουστος 04, 2008, 04:32:30 μμ »
Μήπως λοιπόν μπορεί κάποιος να μας απαντήσει?
Αν κάνεις μια αναζήτηση σε αυτό και σε άλλα θέματα θα βρεις πολλές πληροφορίες για τους υπεράριθμους.

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2625 στις: Αύγουστος 04, 2008, 04:35:19 μμ »
Αν η ειδικότητά σου είναι αυτή που λες, ΠΕ1702, είναι λογικό να μη πάρει από ΑΣΕΠ και 40% αφού δεν είχατε συμμετάσχει στον προηγούμενο ΑΣΕΠ.

Οι μόνοι που μπορεί να κάλεσε είναι από 30μηνο και 24μηνο με παιδαγωγικό και ΑΣΕΠ. Δυστυχώς δεν θα πάρει άλλους για φέτος
Ευχαριστώ πολύ geok_salonika και peri2005!!
Τελευταία φορά που δώσαμε ΑΣΕΠ ήταν το 2005. Φέτος κάλεσε μόνο από 30μηνο (24μηνο ΑΣΕΠ δεν υπάρχει) και κάλεσε 11 άτομα. Όμως τα κενά ήταν 13. Τελικά διορίστηκαν 7 άτομα (οι υπόλοιποι δεν κάναν αίτηση). Και ρωτάω: τι θα γίνει με τα υπόλοιπα κενά (6 θέσεις);
Sorry που σας πρίζω, αλλά είμαι τόσο κοντά στο διορισμό που δεν μπορώ να πιστέψω ότι τον χάνω και πάλι φέτος!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2008, 04:37:49 μμ από froski »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2626 στις: Αύγουστος 04, 2008, 04:42:55 μμ »
Λοιπόν, ενημέρωση για όσους διοριζόμαστε Β/μια Κυκλάδες. Πήρα στη Δ/νση της Σύρου και μου είπαν 21-25 παρουσιαζόμαστε εκεί και ανάληψη υπηρεσίας θα κάνουμε μετά την επιμόρφωση μόλις τελειώσουν τα ΠΕΚ. Το που θα γίνουν τα ΠΕΚ δεν το γνωρίζουν ακόμη λέει θα μας που όταν πάμε εκεί. Υπάρχει η πιθανότητα να τα παρακολουθήσουμε στην Σύρο. Θα βγει ανακοίνωση.
Εγώ που μίλησα με έναν υπάλληλο της Δευτεροβάθμιας Κυκλάδων, μου είπε ότι τα ΠΕΚ γίνονται στον Πειραιά και αφορούν όλα τα νησιά των Κυκλάδων

Ίσως να εξαρτάται από την ειδικότητα και από τι τμήματα θα δημιουργηθούν.
H αλήθεια είναι ότι κάποια στιγμή προς το μεσημέρι μίλησα με τα ΠΕΚ Πειραιά και όταν τους ρώτησα που θα γίνει η επιμόρφωση η υπάλληλος με ρώτησε την ειδικότητα μου και μετά μου είπε, ότι συνήθως για τη δική μου ειδικότητα επειδή είμαστε λίγοι τα ΠΕΚ τα παρακολουθούμε Πειραιά. Βέβαια τώρα στις Κυκλάδες μόνο 2 έχουμε διοριστεί... :-\ ::) Εκτός και κάνουν τμήμα με όλους τους συναδέλφους των συναφών ειδικοτήτων δηλαδή ΠΕ09, ΠΕ13. Θα δείξει....
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος peri2005

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 952
  • Φύλο: Άντρας
  • Με... λατρεύει η εκπαίδευση! (ουυυυυυυ....) ΠΕ03
    • Προφίλ
    • Οι φωτογραφίες μου
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2627 στις: Αύγουστος 04, 2008, 04:43:24 μμ »

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2628 στις: Αύγουστος 04, 2008, 04:53:18 μμ »
Thaks peri2005!

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2629 στις: Αύγουστος 04, 2008, 05:01:27 μμ »
H αλήθεια είναι ότι κάποια στιγμή προς το μεσημέρι μίλησα με τα ΠΕΚ Πειραιά και όταν τους ρώτησα που θα γίνει η επιμόρφωση η υπάλληλος με ρώτησε την ειδικότητα μου και μετά μου είπε, ότι συνήθως για τη δική μου ειδικότητα επειδή είμαστε λίγοι τα ΠΕΚ τα παρακολουθούμε Πειραιά. Βέβαια τώρα στις Κυκλάδες μόνο 2 έχουμε διοριστεί... :-\ ::) Εκτός και κάνουν τμήμα με όλους τους συναδέλφους των συναφών ειδικοτήτων δηλαδή ΠΕ09, ΠΕ13. Θα δείξει....

Ελπίζω να γίνουν για όλες τις ειδικότητες στον Πειραιά  ;)

Αποσυνδεδεμένος 02maria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2630 στις: Αύγουστος 04, 2008, 05:13:27 μμ »
H αλήθεια είναι ότι κάποια στιγμή προς το μεσημέρι μίλησα με τα ΠΕΚ Πειραιά και όταν τους ρώτησα που θα γίνει η επιμόρφωση η υπάλληλος με ρώτησε την ειδικότητα μου και μετά μου είπε, ότι συνήθως για τη δική μου ειδικότητα επειδή είμαστε λίγοι τα ΠΕΚ τα παρακολουθούμε Πειραιά. Βέβαια τώρα στις Κυκλάδες μόνο 2 έχουμε διοριστεί... :-\ ::) Εκτός και κάνουν τμήμα με όλους τους συναδέλφους των συναφών ειδικοτήτων δηλαδή ΠΕ09, ΠΕ13. Θα δείξει....

Ελπίζω να γίνουν για όλες τις ειδικότητες στον Πειραιά  ;)
Ας μας το πουν όμως σύντομα, γιατί όσοι είμαστε από μακριά θέλουμε να κάνουμε κράτηση σε ξενοδοχείο. :)

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #2631 στις: Αύγουστος 04, 2008, 05:16:33 μμ »
Αν η ειδικότητά σου είναι αυτή που λες, ΠΕ1702, είναι λογικό να μη πάρει από ΑΣΕΠ και 40% αφού δεν είχατε συμμετάσχει στον προηγούμενο ΑΣΕΠ.

Οι μόνοι που μπορεί να κάλεσε είναι από 30μηνο και 24μηνο με παιδαγωγικό και ΑΣΕΠ. Δυστυχώς δεν θα πάρει άλλους για φέτος
Ευχαριστώ πολύ geok_salonika και peri2005!!
Τελευταία φορά που δώσαμε ΑΣΕΠ ήταν το 2005. Φέτος κάλεσε μόνο από 30μηνο (24μηνο ΑΣΕΠ δεν υπάρχει) και κάλεσε 11 άτομα. Όμως τα κενά ήταν 13. Τελικά διορίστηκαν 7 άτομα (οι υπόλοιποι δεν κάναν αίτηση). Και ρωτάω: τι θα γίνει με τα υπόλοιπα κενά (6 θέσεις);
Sorry που σας πρίζω, αλλά είμαι τόσο κοντά στο διορισμό που δεν μπορώ να πιστέψω ότι τον χάνω και πάλι φέτος!!

Αν δεν έχεις παιδαγωγικό, χλωμό το βλέπω........
 Προσωπική άποψη είναι ότι δεν θα έχει συμπληρωματικούς διορισμούς στην ειδικότητά σου
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161003
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 423
Σύνολο: 444

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.