*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου  (Αναγνώστηκε 591719 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nikostz1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #2086 στις: Αύγουστος 15, 2022, 09:03:15 πμ »
Μάρτιο του '20 ξεκινήσαμε δια ζώσης, και μετά το πρώτο ΣΚ έγινε εξ' αποστάσεως. Ισως δεν ξεκίνησαν όλες οι ομάδες ταυτόχρονα...
Μάλλον δεν έγινε σε όλους το ίδιο εμείς ξεκινήσαμε εξ αποστάσεως (5/3/2020) και τελειώσαμε έτσι ...ίσως να έχει σημασία ο νομός!
Συγκεκριμένα έγραφε:  Μεικτό μοντέλο - συνδυασμός σύγχρονων εξ αποστάσεως συνεδριών και ασύγχρονων δράσεων
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 15, 2022, 10:46:47 πμ από nikostz1 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:01:32 »

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #2087 στις: Νοέμβριος 27, 2022, 09:18:46 μμ »
Ξεκίνησε η υποβολή αιτήσεων για σχολεία Κέντρα Στήριξης Επιμόρφωσης  για το Β2. Από τον Ιανουάριο ξεκινούν οι επιμορφώσεις των εκπαιδευτικών:

Πηγή: esos

https://www.esos.gr/arthra/80833/2i-periodos-epimorfosis-v2-epipedoy-tpe-prosklisi-kentron-stirixis-epimorfosis-kse

Αποσυνδεδεμένος BabAnt

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #2088 στις: Νοέμβριος 28, 2022, 01:43:37 μμ »
Γνωρίζει κάποιος αν έχει το δικαίωμα να κάνει αίτηση για το Β2 εκπαιδευτικός που είναι αποσπασμένος σε φορέα του Υπουργείου Παιδείας (π.χ. Δημόσια Βιβλιοθήκη);

Αποσυνδεδεμένος harac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2522
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #2089 στις: Δεκέμβριος 14, 2022, 02:56:30 μμ »
Σύμφωνα με τα παρακάτω, τον Ιανουάριο θα γίνουν οι αιτήσεις, τον Μάρτιο ξεκινούν τα μαθήματα.

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/402412_epimorfosi-b2-epipedoy-tpe-ton-ianoyario-oi-aitiseis-symmetohis

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:01:32 »

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #2090 στις: Δεκέμβριος 15, 2022, 12:15:14 πμ »
Ναι, εντομεταξυ ακόμη να διορθώσουν τα γραπτά και να βγάλουν αποτελεσματα από τις εξετάσεις του Β2 του 2022

Αποσυνδεδεμένος tam tam

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 990
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #2091 στις: Δεκέμβριος 15, 2022, 02:02:38 μμ »
Καλησπέρα κ με όσους δεν έχουν καταφέρει ακόμα να παρακολουθήσουν το Β1 ξέρει κανείς τι γίνεται αν θα τρέξει κάτι?

Αποσυνδεδεμένος vstrom

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Impossible is nothing
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #2092 στις: Δεκέμβριος 17, 2022, 03:21:47 μμ »
Καλησπέρα κ με όσους δεν έχουν καταφέρει ακόμα να παρακολουθήσουν το Β1 ξέρει κανείς τι γίνεται αν θα τρέξει κάτι?
Μόλις εξασφαλίσουν χρήματα θα το τρέξουν. Έτσι γίνεται με αυτά. Επιμορφωτες μου είχαν πει ότι όλο το παιχνίδι είναι να τραβήξουν χρήματα για να έχουν να καυχιουνται μετά στις ειδήσεις. Όχι ότι δεν μαθαίνεις από αυτό. Άλλωστε δεν είναι τυχαίο το ότι για να συνδεθείς με την πλατφόρμα μπαινεις με κωδικούς gsis

Αποσυνδεδεμένος nikostz1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #2093 στις: Δεκέμβριος 17, 2022, 09:45:56 μμ »
Καλησπέρα κ με όσους δεν έχουν καταφέρει ακόμα να παρακολουθήσουν το Β1 ξέρει κανείς τι γίνεται αν θα τρέξει κάτι?
έχει βγει ανακοίνωση μάλλον θα το πάνε ανάποδα πρώτα το Β2 και μετά το Β1!

Αποσυνδεδεμένος nto-re-mi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #2094 στις: Ιανουάριος 17, 2023, 11:51:27 πμ »
Καλημέρα μήπως ξέρει κανείς να μου πει τι μπορώ να κάνω προσπαθώ να δηλώσω συμμετοχή και με βγάζει ανενεργό το λογαριασμό μου γιατί έχουν περάσει πολλά χρόνια που έχω περάσει το 1ο επίπεδο έχω στείλει μην στο help desk όπως έγραφε στο email άλλα δε μου έχουν απαντήσει και λήγει η προθεσμία υποβολής. Δέν υπάρχει πουθενά κάποιο τηλ να επικοινωνήσω..

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #2095 στις: Ιανουάριος 17, 2023, 03:20:37 μμ »
Είμαι κάτοχος πιστοποιητικού που αποδεικνύει τη γνώση υπολογιστών κι έχω μοριοδοτηθεί για αυτό στους πίνακες αναπληρωτών. Θα έχει νόημα να κάνω το Β1 όταν κάποια στιγμή τρέξει το πρόγραμμα και μετά το Β2; Υπάρχει διαφορά στη μοριοδότηση όταν γίνεις πια μόνιμος και θέλεις π.χ. να διεκδικήσεις διευθυντική ή άλλη θέση σε σχέση με το να έχεις ένα άλλο πιστοποιητικό;

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2846
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #2096 στις: Ιανουάριος 17, 2023, 04:21:42 μμ »
Είμαι κάτοχος πιστοποιητικού που αποδεικνύει τη γνώση υπολογιστών κι έχω μοριοδοτηθεί για αυτό στους πίνακες αναπληρωτών. Θα έχει νόημα να κάνω το Β1 όταν κάποια στιγμή τρέξει το πρόγραμμα και μετά το Β2; Υπάρχει διαφορά στη μοριοδότηση όταν γίνεις πια μόνιμος και θέλεις π.χ. να διεκδικήσεις διευθυντική ή άλλη θέση σε σχέση με το να έχεις ένα άλλο πιστοποιητικό;

http://www.gsae.edu.gr/el/news/1872-12-01-2023-aksiologikos-pinakas-me-katataksi-ton-ypopsifion-diefthynton-domon-ekpaidefsis-kai-katartisis-sta-katastimata-kratisis-kai-sto-idryma-agogis-anilikon-arrenon-volou
Εδώ βλέπω ότι μοριοδοτεί μόνο το Β επίπεδο του ΥΠΕΠΘ, οπότε υποθέτω πως έχει διαφορά από τις άλλες πιστοποιήσεις

Αποσυνδεδεμένος Penrose

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #2097 στις: Ιανουάριος 17, 2023, 04:37:28 μμ »
Θα πρεπει προηγουμένως να παρεις την πιστοποίηση Α επιπέδου ως προαπαιτουμενο για να συμμετέχειςσε επιμορφώσεις Β επιπέδου. Το πιστοποιητικό γνωσης που χρησιμοποιείς στους πίνακες δεν αντιστοιχεί σε Α επιπεδο. Κακως αλλά αυτο ισχυει..
Είμαι κάτοχος πιστοποιητικού που αποδεικνύει τη γνώση υπολογιστών κι έχω μοριοδοτηθεί για αυτό στους πίνακες αναπληρωτών. Θα έχει νόημα να κάνω το Β1 όταν κάποια στιγμή τρέξει το πρόγραμμα και μετά το Β2; Υπάρχει διαφορά στη μοριοδότηση όταν γίνεις πια μόνιμος και θέλεις π.χ. να διεκδικήσεις διευθυντική ή άλλη θέση σε σχέση με το να έχεις ένα άλλο πιστοποιητικό;

Αποσυνδεδεμένος English

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1440
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #2098 στις: Ιανουάριος 17, 2023, 04:40:01 μμ »
Θα πρεπει προηγουμένως να παρεις την πιστοποίηση Α επιπέδου ως προαπαιτουμενο για να συμμετέχειςσε επιμορφώσεις Β επιπέδου. Το πιστοποιητικό γνωσης που χρησιμοποιείς στους πίνακες δεν αντιστοιχεί σε Α επιπεδο. Κακως αλλά αυτο ισχυει..
Ευχαριστώ για την απάντηση και συγγνώμη για το εκτός θέματος αλλά ανοίγουν συχνά τα προγράμματα για το Α επίπεδο;

Αποσυνδεδεμένος Penrose

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #2099 στις: Ιανουάριος 17, 2023, 04:59:57 μμ »
Ανοιξε πέρυσι και Ιουνιο-Ιουλιο ειχε εξετάσεις (διάβαζες μόνος με τα θεματα να ειναι κατα βαση απλες κ βασικες γνώσεις που οι περισσότεροι εχουν και απλα ηθελε ενα φρεσκάρισμα). Πιστεύω θα ανοιξουν και φετος οι αιτήσεις.
Ευχαριστώ για την απάντηση και συγγνώμη για το εκτός θέματος αλλά ανοίγουν συχνά τα προγράμματα για το Α επίπεδο;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 342
Σύνολο: 342

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.