*

Αποστολέας Θέμα: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου  (Αναγνώστηκε 592306 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #420 στις: Ιούλιος 22, 2011, 07:14:43 μμ »
καλησπέρα σε όλους! Ο νομός στον οποίο εργάζομαι δεν διαθέτει πρόγραμμα. Μπορώ να δηλώσω διπλανό μου νομό ή απαγορεύεται κάτι τέτοιο;
ναι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:55:35 »

Αποσυνδεδεμένος lilo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Πότε θα κάνει ξαστεριά.......
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #421 στις: Ιούλιος 22, 2011, 07:17:17 μμ »
Να ρωτήσω κ εγώ κάτι...Σε περίπτωση που με διαλέξουν για το Β' επίπεδο κ πάρω απόσπαση (λέμε τώρα) τι γίνεται?
ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #422 στις: Ιούλιος 22, 2011, 07:27:52 μμ »
Μερικές Δευτεροβάθμιες δεν έχουν βγάλει πρόγραμμα ακόμη για όλες τις ειδικότητες . Π.χ. η Δ.Δ. Δωδεκανήσου δεν έβγαλε ακόμη πρόγραμμα για ΠΕ02.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #423 στις: Ιούλιος 22, 2011, 07:40:13 μμ »
Μερικές Δευτεροβάθμιες δεν έχουν βγάλει πρόγραμμα ακόμη για όλες τις ειδικότητες . Π.χ. η Δ.Δ. Δωδεκανήσου δεν έβγαλε ακόμη πρόγραμμα για ΠΕ02.
ούτε πρόκειται να βγάλει!!!

επίσης δεν είναι θέμα δευτεροβάθμιας, αλλά του OEΠΕΚ.

Τέλος, δεν πρόκειται να βγουν στην πορεία άλλα προγράμματα (για την Γ φάση). Η περίοδος υποβολής εκδήλωσης ενδιαφέροντος από τα ΚΣΕ που θα ήθελαν να συμμετάσχουν έληξε πριν 2 μέρες!
τώρα διανύουμε την φάση εκδήλωσης ενδιαφέροντος από τους υποψήφιους επιμορφούμενους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:55:35 »

Αποσυνδεδεμένος ioanol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε0401
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #424 στις: Ιούλιος 22, 2011, 08:18:36 μμ »
Μια ερώτηση και εγώ παρακαλώ. Πρέπει να συμπληρώσουμε αν την περίοδο της επιμόρφωσης ασκούμε διδακτικό έργο. Το πιθανότερο εγώ είναι να είμαι σε άδεια ανατροφής. Μαλιστα σε άλλο νομό από το Σχολείο υπηρέτησης. Προφανώς συμπληρώνω ότι δεν ασκώ; Επίσης αφού επιλέξουμε νομό έχει σειρά προτεραιότητας. Μπορώ να βάλω τους κωδικούς και σε διπλανούς νομούς αλλά η πρωτη επιλογή πρέπει να είναι στο νομό που επιλέξαμε πάνω πάνω ;
Ευχαριστώ!
για να κάνεις το Β επίπεδο θα πρέπει να είσαι σε σχολείο. Μάλιστα κάνεις 10 διδακτικές παρεμβάσεις με ΤΠΕ στο σχολείο από το Φεβρουάριο μέχρι και το Μάιο οπότε δεν μπορείς να κάνεις την επιμόρφωση ενώ εισαι σε άδεια

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #425 στις: Ιούλιος 23, 2011, 03:25:20 μμ »
Marion σε ευχαριστώ πολύ. Έχεις δίκιο, μάλλον πρέπει να περιμένουμε. Αυτό που με πειράζει είναι ότι τόσο καιρό δεν έδιναν το δικαίωμα στους αναπληρωτές να κάνουν το Β' επίπεδο και τώρα που το δίνουν, δεν ξέρω αν θα προλάβω να κάνω αίτηση δεδομένου ότι είναι μέχρι τις 15 Σεπτέμβρη. Αν δεν με έχουν καλέσει ως τότε το χάνω το Β' επίπεδο και ποιος ξέρει πότε θα μπορέσω να κάνω πάλι αίτηση.

Λογικά, ίσως βγάλουν και νέες ημερομηνίες. Γίνονται συνεχώς επιμορφώσεις. Επομένως, μην ανησυχείς. Μακάρι να ξαναπροσληφθούμε τη  νέα χρονιά και βλέπουμε...
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #426 στις: Ιούλιος 23, 2011, 04:11:23 μμ »
Oι αιτησεις υποβαλλονται τωρα ηλεκτρονικα και η επιμορφωση θα διεξαχθει απο Σεπτεμβριο 2011 μεχρι Μαρτιο 2012 Αν καποιος δεν υποβαλλει αιτηση τωρα δεν μπορει να επιλεγει Το θεμα ειναι τι γινεται με αναπληρωτη εκπαιδευτικο οποιος δεν προσλαμβανεται μεχρι 15 Σεπτ 2011 που ληγει η Α φαση υποβολης των αιτησεων. Καθως επισης αν μπορει να κανει τωρα αιτηση καποιος ο οποιος ειναι σιγουρος για την προσληψη του ως αναπληρωτης του χρονου π.χ σειρα 3 στον πινακα αναπληρωτων Εχω στειλει μηνυμα για διευκρινησεις στο help desk αλλα απαντηση δεν πηρα Γιαυτο ηθελα τηλεφωνο να επικοινωνησω Ολοκληρο site ουτε ενα τηλεφωνο για επικοινωνια δεν βαλαν μην τυχον και τους ενοχλουν? Τι να πω

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #427 στις: Ιούλιος 23, 2011, 04:32:40 μμ »
Oι αιτησεις υποβαλλονται τωρα ηλεκτρονικα και η επιμορφωση θα διεξαχθει απο Σεπτεμβριο 2011 μεχρι Μαρτιο 2012 Αν καποιος δεν υποβαλλει αιτηση τωρα δεν μπορει να επιλεγει Το θεμα ειναι τι γινεται με αναπληρωτη εκπαιδευτικο οποιος δεν προσλαμβανεται μεχρι 15 Σεπτ 2011 που ληγει η Α φαση υποβολης των αιτησεων. Καθως επισης αν μπορει να κανει τωρα αιτηση καποιος ο οποιος ειναι σιγουρος για την προσληψη του ως αναπληρωτης του χρονου π.χ σειρα 3 στον πινακα αναπληρωτων Εχω στειλει μηνυμα για διευκρινησεις στο help desk αλλα απαντηση δεν πηρα Γιαυτο ηθελα τηλεφωνο να επικοινωνησω Ολοκληρο site ουτε ενα τηλεφωνο για επικοινωνια δεν βαλαν μην τυχον και τους ενοχλουν? Τι να πω

Βρε συνάδελφοι, αφού και για την πιστοποίηση α' επιπέδου για να πάρουμε κωδικούς έπρεπε να δοθεί το σχετικό ok από τη δ/θμια στην οποία και ανήκαμε. Επιπλέον, ακόμη και στο νο 3 να  βρίσκεται κάποιος όπως λες, οπότε κι έχει σίγουρη την αναπλήρωση, πώς γνωρίζουμε πότε θα κληθεί η α' φουρνιά; Πάντως, αφού είσαι τόσο κοντά στους πίνακες, μήπως να υποβάλλεις δήλωση ούτως ή άλλως  κι αν γίνει αποδεκτή, έγινε... Τι να πω! Πάντως, αν σου απαντήσουν, ενημέρωσε κι εμάς τους υπόλοιπους. Ευχαριστούμε.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #428 στις: Ιούλιος 23, 2011, 05:03:22 μμ »
Demek και εγώ τις ίδιες απορίες έχω γι' αυτό ρώτησα όπως θα είδες και πιο πάνω. Και εγώ έχω σίγουρη την αναπλήρωση αλλά δεν μπορώ να πω σίγουρα ότι θα είμαι α' φάση, μάλλον για β πάω και δεν ξέρω αν θα είμαι και σίγουρα Αθήνα. Το θέμα είναι πως και τώρα αν κάνουμε αίτηση, αφού έχουμε τους κωδικούς από το Α' επίπεδο τι σχολείο θα συμπληρώσουμε και πως θα συμπληρώσουμε και τη βεβαίωση που χρειάζεται αφού πρέπει να υπογραφεί από διεύθυνση εκπαίδευσης;  Νόμίζω πως πρέπει να περιμένουμε όπως είπε και η marion. Πάντως εάν σου απαντήσουν ενημέρωσε και εμάς τους υπόλοιπους. Όντως απαράδεκτο που δεν έχουν τηλ.

Συνδεδεμένος Νάκης Ιωάννης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #429 στις: Ιούλιος 23, 2011, 06:15:36 μμ »
Στις ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΕΣ ΔΟΜΕΣ υπάρχει το Helpdesk. Κάνε όποιο ερώτημα θέλεις και θα σου απαντήσουν. Εξυπηρετούν πολύ γρήγορα σε αντίθεση με άλλες δημόσιες υπηρεσίες.
35 χρόνια στην εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #430 στις: Ιούλιος 23, 2011, 07:09:31 μμ »
Το αξιοπεριεργο ειναι πως με το συνθηματικο και τοων κωδικο αναγνωρισης που εχω απο την πιστοποιηση Α επιπεδου μου βγαζει Λαθος κωδικος ή Αγνωστος χρηστης ενω στην εγκυκλιο αναφερει πως μπορουμε να μπουμε με τους κωδικους που μας δοθηκαν στην πιστοποιηση Α επιπεδου Τεσπα Αν μαθω νεοτερα απο helpdesk θα σας ενημερωσω

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #431 στις: Ιούλιος 23, 2011, 07:28:33 μμ »
 :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2011, 07:30:44 μμ από Sun »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #432 στις: Ιούλιος 23, 2011, 08:29:41 μμ »
Το αξιοπεριεργο ειναι πως με το συνθηματικο και τοων κωδικο αναγνωρισης που εχω απο την πιστοποιηση Α επιπεδου μου βγαζει Λαθος κωδικος ή Αγνωστος χρηστης ενω στην εγκυκλιο αναφερει πως μπορουμε να μπουμε με τους κωδικους που μας δοθηκαν στην πιστοποιηση Α επιπεδου Τεσπα Αν μαθω νεοτερα απο helpdesk θα σας ενημερωσω
εγώ μπαίνω με τους κωδικούς αλλά δεν μου δίνει επιλογή για αίτηση ούτε βλέπω κατι για το β επίπεδο. Μάλλον το έχουν απενεργοποιημένο για αναπληρωτές. έχω κάνει ερώτημα στο helpdesk θα σας ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος pdxrisoyla

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02 Σιγᾶν τήν ἀλήθειαν χρυσόν ἐστι θάπτειν
    • Προφίλ
Απ: Επιμόρφωση ΤΠΕ Β' επιπέδου
« Απάντηση #433 στις: Ιούλιος 23, 2011, 08:33:22 μμ »
Μπορείτε οι αναπληρωτές να δείτε τα διαθέσιμα προγράμμτα για τη β΄ φάση επιμόρφωσης;;;

Εγώ μπαίνω στο σύστημα από την ιστοσελίδα http://b-epipedo.cti.gr/mis/ με τους κωδικούς που μου είχαν δώσει στη α΄ φάση αλλά δεν υπάρχει  τέτοιο λινκ.
Μου αρέσει εκείνος που η ψυχή του είναι πιο βαθιά απ΄την πληγή του.
Νίτσε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159771
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 470
Σύνολο: 482

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.