*

Αποστολέας Θέμα: Προσωρινός Πίνακας Κατάταξης Αναπληρωτών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 314389 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος cpap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Tεχνική εκπαίδευση ..."παιδί ενός κατώτερου θεού"
    • Προφίλ
    • Tεχνική και Επαγγελματική Εκπαίδευση
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!
Έχω ακόμα μία ερώτηση. Λόγω αυξημένων προσόντων έχω σοβαρές πιθανότητες να προσληφθώ ως αναπληρωτής στα ΤΕΕ του ΟΑΕΔ. Το πιθανότερο όμως είναι να είμαι και αναπληρωτής σε κάποιο ΕΠΑΛ 2βάθμιας...
Επιτρέπεται, αν μου "κάτσουν" οι ώρες (πρωί - απόγευμα), να μην παραιτηθώ από τα ΤΕΕ του ΟΑΕΔ?   

Σε περίπτωση που εργάζεσαι ως αναπληρωτής , προκειμένου να δουλέψεις σε άλλο φορέα πχ ΙΕΚ, ΟΑΕΔ κλπ απαιτείται κανόνικά εγκριση από το ΠΥΣΔΕ και μπορεί να σου δοθεί για μέχρι 7ή 8 ώρες.

Πρακτικά δεν νομίζω να έχεις κάποιο προβλημα , αν δεν ενημερώσεις , αλλά καλά είναι να προσέχεις.... καλοθελητές υπαρχουν αρκετοί!

Φυσικά με κάθε επιφύλαξη τα παραπάνω μιας και σου αναφέρω αυτα που έχω ακούσει... Προσωπικά για να αποφύγω τυχόν περιεργες καταστάσεις επέλεξα να μην έχω αλλή απασχοληση την περασμένη χρονιά που ήμουν αναπληρωτής.

ΠΕ17.03
Α.Σ.Ε.ΤΕ.Μ / Σ.Ε.Λ.Ε.Τ.Ε

www.techedu.gr
www.ete.gr

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Εάν το απότελεσμα είναι μεγαλυτερο από 1 στρογγυλοποιειται στο 1.
Βασικά δεν στρογγυλοποιείται στο 1 αλλά κόβονται οι επιπλέον ώρες απο το 21 που είναι και το πλαφον όπως είπα και σε προϋγούμενο μήνυμα μου οσο αφορά για τα μόρια στον πίνακα
Στο Λύκειο ( δυσπρόσιτο  )που είχα ΠΔΣ ήταν συνάδελφος ΠΕ03  η οποία με τον διπλασιασμό απο το δυσπρόσιτο έφτανε 23 ώρες, αλλά όταν πήρε την βεβαίωση προϋπηρεσίας ρώτησε για τον πίνακα των αναπληρωτών τι θα γίνει και της είπαν ότι θα περαστούν μόρια για 21 ώρες και οχι για 23

Αποσυνδεδεμένος parantop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Γεια σας,

Στην φετινή εγκύκλιο για τους αναπληρωτές αναφέρεται η εξής επισήμανση:

"ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΙΙ: Μετά την κατάρτιση και κύρωση των πινάκων πρόσληψης αναπληρωτών και ωρομισθίων, τροποποίηση της σειράς κατάταξης είναι επιτρεπτή μόνο στις περιπτώσεις, που οι υποψήφιοι αποκτήσουν την ιδιότητα του πολυτέκνου ή του τριτέκνου ή αποκτήσουν πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ (πρώην ΣΕΛΕΤΕ) ή προσκομίσουν πιστοποιητικά ειδικών κατηγοριών (ομόζυγη μεσογειακή αναιμία, σκλήρυνση κατά πλάκας) ή πιστοποιητικό στρατολογίας τύπου Α΄ ή πιστοποιητικό χρόνου κτήσης πτυχίου."

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε εάν κάποιος έχει να προσκομίσει συμπληρωματικά ένα από τα έγγραφα που αναφέρει η παραπάνω επισήμανση τι πρέπει να κάνει;

Επίσης, πόσος χρόνος χρειάζεται μέχρι να οριστικοποιηθεί πλήρως ο ενιαίος πίνακας αναπληρωτών (πίνακας Β); Δίδεται κάποιο συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο δηλαδή για να προσκομίσει κανείς ένα από τα παραπάνω δικαιολογητικά που αναφέρει η επισήμανση;
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος parantop

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εάν το απότελεσμα είναι μεγαλυτερο από 1 στρογγυλοποιειται στο 1.
Βασικά δεν στρογγυλοποιείται στο 1 αλλά κόβονται οι επιπλέον ώρες απο το 21 που είναι και το πλαφον όπως είπα και σε προϋγούμενο μήνυμα μου οσο αφορά για τα μόρια στον πίνακα
Στο Λύκειο ( δυσπρόσιτο  )που είχα ΠΔΣ ήταν συνάδελφος ΠΕ03  η οποία με τον διπλασιασμό απο το δυσπρόσιτο έφτανε 23 ώρες, αλλά όταν πήρε την βεβαίωση προϋπηρεσίας ρώτησε για τον πίνακα των αναπληρωτών τι θα γίνει και της είπαν ότι θα περαστούν μόρια για 21 ώρες και οχι για 23

Για τον υπολογισμό των μορίων υπάρχει ένα πολύ χρήσιμο αρχείο excel στην διεύθυνση:
http://dide-v.thess.sch.gr/teachers/docs/yp_morion.xls

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος MrDegree

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • La vita e bella
    • Προφίλ
Γεια σας,

Στην φετινή εγκύκλιο για τους αναπληρωτές αναφέρεται η εξής επισήμανση:

"ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΙΙ: Μετά την κατάρτιση και κύρωση των πινάκων πρόσληψης αναπληρωτών και ωρομισθίων, τροποποίηση της σειράς κατάταξης είναι επιτρεπτή μόνο στις περιπτώσεις, που οι υποψήφιοι αποκτήσουν την ιδιότητα του πολυτέκνου ή του τριτέκνου ή αποκτήσουν πτυχίο της ΑΣΠΑΙΤΕ (πρώην ΣΕΛΕΤΕ) ή προσκομίσουν πιστοποιητικά ειδικών κατηγοριών (ομόζυγη μεσογειακή αναιμία, σκλήρυνση κατά πλάκας) ή πιστοποιητικό στρατολογίας τύπου Α΄ ή πιστοποιητικό χρόνου κτήσης πτυχίου."

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε εάν κάποιος έχει να προσκομίσει συμπληρωματικά ένα από τα έγγραφα που αναφέρει η παραπάνω επισήμανση τι πρέπει να κάνει;

Επίσης, πόσος χρόνος χρειάζεται μέχρι να οριστικοποιηθεί πλήρως ο ενιαίος πίνακας αναπληρωτών (πίνακας Β); Δίδεται κάποιο συγκεκριμένο χρονικό περιθώριο δηλαδή για να προσκομίσει κανείς ένα από τα παραπάνω δικαιολογητικά που αναφέρει η επισήμανση;
Ευχαριστώ.

    Τον Οκτώβριο που μας πέρασε απέκτησα πτυχίο καθηγητικής σχολής με αποτέλεσμα να αποκτήσω παιδαγωγική επάρκεια. Το κατέθεσα στη δευτεροβάθμια της περιοχής μου και περίπου ένα μήνα μετά που ανανεώθηκε ο πίνακας αναπληρωτών ΠΕ20 μου εμφάνησε την παιδαγωγική μου επάρκεια. Ο πίνακας διορισμών όμως δεν έχει αλλάξει με αποτέλεσμα εκεί να μή φαίνεται ότι έχω παιδαγωγική κατάρτηση.
    Ο πίνακας αναπληρωτών ανανεώνεται σχετικά συχνά πάντως. Αλλα μη περιμένεις την επόμενη μέρα μετά που καταθέσεις τα χαρτιά σου να ανανεωθεί. Ο πίνακας διορισμών δεν αλλάζει

Αποσυνδεδεμένος anna4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 143
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όσοι από εσάς έχουν κάνει αίτηση για κάποια ειδικότητα+  μουσικούς και δεν βρίσκουν το όνομα τους στον πίνακα αναπληρωτών...να το ψάξουν.
Είχα κάνει αίτηση για ΠΕΟ3 και ΤΕ16, και η υπάλληλος στη δευτεροβάθμια που μου πέρασε την αίτηση....έκανε λάθος (μου το είπε και ο προϊστάμενος της και στο υπουργείο παιδείας) και μου πέρασε την αίτηση ΤΕ16 πάνω στην ΠΕ03, με αποτέλεσμα ναι μεν να έχω το αντίγραφο της αίτησης με όλα σωστά κ.λ.π, αλλά στο υπουργείο να μην εμφανίζομαι ως ΠΕ03, γιατί με το λάθος αυτό "με διέγραψε" και να υπάρχω στο σύστημα τους μόνο ως ΤΕ 16!!!!
Προσοχή λοιπόν, αν δεν εμφανίζεται το ονομά σας στους πίνακες αναπληρωτών μην το αγνοήσετε, γιατί μετά όπως μου είπαν θα είναι αργα.
Ελπίζω να βοήθησα κάποιους, αν και εύχομαι να μην έχει συμβεί και σε άλλον,για να μην τρέχει.Μην περιμένετε να βγούν οι οριστικοί πίνακες, γιατί μετά δεν αλλάζει.

Αποσυνδεδεμένος Panos25m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Άντρας
  • O- E- O
    • Προφίλ
Γενικα όπου μπλέκει ανθρώπινο χέρι πρέπει να προσέχουμε..  :o
οι πινακες των ΠΕ16 και ΤΕ16 (πανεπιστημιακοι- ωδειακοι μουσικοι) δεν εχουν περαστει επειδη μας φώναξαν αργότερα από τις υπόλοιπες ειδικότητες. καλη επιτυχια σε όλους.  ;)
do it!

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Καλημερα,ξερει κανεις να μου πει γιατι δεν ανοιγει ο πινακας αναπληρωτων ?

Αποσυνδεδεμένος Panos25m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Άντρας
  • O- E- O
    • Προφίλ
kanonika anoigei... http://e-aitisi.sch.gr/  thelei k ton xrono toy.. tosoi eimaste...  ;)
do it!

Αποσυνδεδεμένος geokir

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά είδα στον κλάδο μου ότι με παιρνάνε άτομα με λιγότερα μόρια και μετά κατάλαβα ότι έχουν παιδαγωγική κατάρτιση. Πως γίνετε άτομα που πηραν πτυχίο το 2006 να έχουν παιδαγωγική κατάρτσιη; Την είχαν από πριν;

Αποσυνδεδεμένος Mesi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ναι, αν για παράδειγμα, αποφοίτησαν στο παρελθόν τους από τμήμα με παιδαγωγική κατάρτιση (μαθηματικό, φυσικό, φιλολογία κτλ...)

Αποσυνδεδεμένος quantic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Στο www.anaplirotes.gr αναφέρουν πως υπαρχουν οι πινακες αναπληρωτων με τα μορια του ΑΣΕΠ 2006 στο club των αναπληρωτων του pathfinder. Aν καποιος ειναι μελος στο club των αναπληρωτων του pathfinder ας μπει να μας ενημερωσει τι γινεται..
Αν καποιος εχει ηδη τον πινακα του ΠΕ04 και μπορει, ας μου τον στειλει στο quantic@pathfinder.gr. Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος xara_m

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • ΠΕ05
    • Προφίλ
Στο www.anaplirotes.gr αναφέρουν πως υπαρχουν οι πινακες αναπληρωτων με τα μορια του ΑΣΕΠ 2006 στο club των αναπληρωτων του pathfinder. Aν καποιος ειναι μελος στο club των αναπληρωτων του pathfinder ας μπει να μας ενημερωσει τι γινεται..
Αν καποιος εχει ηδη τον πινακα του ΠΕ04 και μπορει, ας μου τον στειλει στο quantic@pathfinder.gr. Ευχαριστω

Νομίζω πως ό,τι αρχείο υπάρχει αφορά τους αναπληρωτές 2006-2007. Αν ωστόσο θες, μπορείς να ρίξεις μια ματιά στα αρχεία στη διεύθυνση http://clubs.pathfinder.gr/anaplirotes/283799?folder=74586.

Αποσυνδεδεμένος quantic

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Στο www.anaplirotes.gr αναφέρουν πως υπαρχουν οι πινακες αναπληρωτων με τα μορια του ΑΣΕΠ 2006 στο club των αναπληρωτων του pathfinder. Aν καποιος ειναι μελος στο club των αναπληρωτων του pathfinder ας μπει να μας ενημερωσει τι γινεται..
Αν καποιος εχει ηδη τον πινακα του ΠΕ04 και μπορει, ας μου τον στειλει στο quantic@pathfinder.gr. Ευχαριστω

Νομίζω πως ό,τι αρχείο υπάρχει αφορά τους αναπληρωτές 2006-2007. Αν ωστόσο θες, μπορείς να ρίξεις μια ματιά στα αρχεία στη διεύθυνση http://clubs.pathfinder.gr/anaplirotes/283799?folder=74586.

Ευχαριστώ xara m για την απάντηση. Αναφέρομαι όμως στους πίνακες 2007-2008 για ΠΕ04. Ρίξε μια ματιά στο http://clubs.pathfinder.gr/KASTAMONITSA2

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159649
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 410
Σύνολο: 431

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.09 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.