*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 337830 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1722 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 04:48:52 μμ »



Τί να κάνουμε ; Ή να πάμε να δώσουμε όσο γίνεται αξιοπρεπέστερα (και αυτό εξαρτάται κυρίως από την προετοιμασία μας) γνωρίζοντας και αποδεχόμενοι όλα τα προβλήματα και τις παραλείψεις του Διαγωνισμού ή να μην πάμε καθόλου και να ηρεμήσουμε . Τα υπόλοιπα είναι για να συζητάμε και να το παίζουμε επαναστάτες . Η αλήθεια είναι σκληρή,αλλά πρέπει να λέγεται...
[/quote]

H αξιοπρεπής αντιμετώπιση της κατάστασης αγαπημένε μου συνάδελφε, δεν αναιρεί τον αγώνα για να αλλάξουν τα κακώς κείμενα.
Κι αν κάποιοι δεν το <<έπαιζαν>> επαναστάτες σε αυτή τη χώρα πριν από 35 χρόνια, σήμερα δε θα είχαμε την πολυτέλεια να συζητάμε σε αυτό το φόρουμ.
Κάνεις μας δεν το παίζει ήρωας ή επαναστάτης χωρίς αιτία.
Απλά πιστεύουμε ότι κάτι μπορεί να αλλάξει.
Για αυτό καί παλεύουμε.Δεν θα πούμε στο  ΥΠΕΠΘ και στο ΑΣΕΠ..<<σφάξε με αγά μου να αγιάσω.>>

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:04:40 »

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1723 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 04:58:14 μμ »



Τί να κάνουμε ; Ή να πάμε να δώσουμε όσο γίνεται αξιοπρεπέστερα (και αυτό εξαρτάται κυρίως από την προετοιμασία μας) γνωρίζοντας και αποδεχόμενοι όλα τα προβλήματα και τις παραλείψεις του Διαγωνισμού ή να μην πάμε καθόλου και να ηρεμήσουμε . Τα υπόλοιπα είναι για να συζητάμε και να το παίζουμε επαναστάτες . Η αλήθεια είναι σκληρή,αλλά πρέπει να λέγεται...

H αξιοπρεπής αντιμετώπιση της κατάστασης αγαπημένε μου συνάδελφε, δεν αναιρεί τον αγώνα για να αλλάξουν τα κακώς κείμενα.
Κι αν κάποιοι δεν το <<έπαιζαν>> επαναστάτες σε αυτή τη χώρα πριν από 35 χρόνια, σήμερα δε θα είχαμε την πολυτέλεια να συζητάμε σε αυτό το φόρουμ.
Κάνεις μας δεν το παίζει ήρωας ή επαναστάτης χωρίς αιτία.
Απλά πιστεύουμε ότι κάτι μπορεί να αλλάξει.
Για αυτό καί παλεύουμε.Δεν θα πούμε στο  ΥΠΕΠΘ και στο ΑΣΕΠ..<<σφάξε με αγά μου να αγιάσω.>>

[/quote]
Σιγά ρε φίλε ! Πήρες φόρα και λες υπερβολές. Εγώ απλά είμαι απαισιόδοξος για τα αποτελέσματα της όποιας αντίδρασης στην παρούσα φάση. Φυσικά και είμαι υπέρ της όποιας αντίδρασης και δηλώνω συμμετοχή. Εγώ μάλιστα έχω αντιδράσει δυναμικά και για άλλα θέματα. Συνεχίζω ωστόσο να πιστεύω πως ΤΩΡΑ είναι αργά. Ας αντιδράσουμε ,για να πούμε ότι το κάναμε... Γιατί, αφού φωνάξουμε, ουρλιάξουμε και χτυπηθούμε, θα πάμε πρωι-πρωί να δώσουμε τις εξετάσεις μας σαν καλά στρατιωτάκια...

Αποσυνδεδεμένος jimmouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1724 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 05:04:48 μμ »
Παράθεση
Φανταστειτε ποσο αγχος εχουμε κ ποσο σιγουροι θα νιωθουμε αν γραψουμε δεκεμβρη εμεις που τελιωσαμε πριν δυο μηνες περιπου...


εγω μολις πηρα το πτυχιο μου και στο τσακ προλαβα να κανω αιτηση..

αλλα δεν εχω ιδιαιτερο αγχος..  και νιωθω μια σιγουρια  (σκοπευω να τους κοροιδεψω κι αυτους με επιτυχια!!)

(βεβαια και η "αποτυχια" ειναι στο παιχνιδι)


(παντως δεν τελειωσα κατι πριν απο δυο μηνες..  γιατι πολυ απλα δεν ειχα αρχισει κατι)

Εγω ορκιστικα μολις την περασμενη Πεμπτη... Τι εννοεις με το "σκοπευω να τους κοροιδεψω κι αυτους με επιτυχια!!";

Αποσυνδεδεμένος N.Π.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1626
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1725 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 05:08:50 μμ »
Μέχρι την Παρασκευή πιστεύετε θα έχει βγεί η ημερομηνία? Να τελειώνουμε και με αυτό το θέμα..Πάντως οι αντιδράσεις πρέπει να γίνονται και για τις ελάχιστες θέσεις και για τα θέματα και για άλλες συνθήκες άθλιες όπως της ωρομισθίας! Οι δάσκαλοι διορίζονται αμέσως μετά από 8 μήνες προυπηρεσίας και οι θέσεις του ασέπ είναι 2120! Δεν έχουν τα χρήματα? Για άλλα έχουν! >:(
Δεν μπορούμε να αλλάξουμε το χτές...μπορούμε όμως να αλλάξουμε το αύριο...:)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:04:40 »

Αποσυνδεδεμένος amalfi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 228
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1726 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 05:16:05 μμ »
εννοω αυτους που θα μας επιλεξουν.. που θετουν τα κριτηρια κλπ.  (οι αλλοι ηταν οι του σχολειου, οι των Πανελληνιων και τελευταιοι και καλυτεροι οι του "πανεπιστημιου")   ;D

το "κοροιδεψω" ειναι ευνοητο εε?

(φυσικα οι θεσεις ειναι λιγες..  απλως εχω αποδειξει οτι εχω ταλεντο στην "κοροιδια" γι αυτο και η αισιοδοξια..  αν και ειναι επωδυνη για μενα αυτη η κοροιδια και η ολη διαδικασια..!!! )

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1727 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 05:16:23 μμ »
Εξετάσεις δε δίνουν μόνο αυτοί που μόλις πήραν το πτυχίο τους και ίσως είναι αρκετοί. Εϊναι και αυτοί που έχουν περάσει και από τους προηγούμενους διαγωνισμους Ασέπ, έχουν δει πολλά πράγματα τα ματάκια τους και δυστυχώς συνεχίζουν να βλέπουν. Πιστεύω πως αυτός ο Ασέπ θα είναι χειρότερος και από τον προηγούμενο που ιδίως για τους φιλολόγους ήταν ένας παράλογος Ασέπ. Να θυμίσω στους συναδέλφους φιλολόγους ότι κάτι παρόμοιο ζήσαμε και στον προηγούμενο Ασέπ και κυρίως με τη φήμη λίγες μέρες πριν από τις εξετάσεις πως δε θα μπουν θέματα πολλαπλής επιλογης σε Ιστορία και Νέα. Είχε γίνει και τότε ένας χαμός, τελικά τα θέματα ήταν πολλαπλής επιλογής αλλά μας περιποιήθηκαν δεόντως με τις επιλογές τους.
Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πιστέψω και εγώ για την οριστική ημερομηνία, καλό είναι να αντιδράσουμε και μάλιστα η επιστολή του συλλογου αδιορίστων είναι μια συλλογική μορφη διαμαρτυρίας. Αλήθεια,εκτός από τους φιλολόγους δεν καίει άλλες ειδικότητες αυτό το θεμα; Ελπίζω πως ναι, δε θέλω να πιστεύω πως είστε ικανοποιημενοι ή απλώς αδιάφοροι.
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1728 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 05:20:07 μμ »
εγω προτιμω να κατεβω στους δρομους την παρασκευη και το σαββατο να παω να γραψω.
(φρουδες ελπιδες πως ταχα μου να μην παει κανεις δεν εχω. εζησα αλλωστε το μεγαλειο του 98...)
τουλαχιστον θα εχω εκτονωσει το θυμο μου. συμφωνω και με γεωργια ς πως οι αληταραδες αυτοι το μονο που μετρουν ειναι κεφαλια-ψηφουλακια. και να κατεβουμε στους δρομους και μετα το ασεπ. γιατι στην εποχη του ιντερνετ μιλαμε για μμε και δημοσιογραφους? μπορουμε οι ιδιοι να ενημερωνουμε την κοινωνια και τους γονεις. επισης γιατι δεν μοιραζουμε σχολειο-σχολειο φυλλαδια ενημερωσης? γιατι δεν προσεγγιζουμε τον καθε συλλογο γονεων?
απαιτειται ομως μαζικη συμμετοχη. τι φοβομαστε μη τυχον και δεν παρουμε χ ωρες πδς? γιατι να μας νοιαζει? πληρωνεται κανεις? βαζει ενσημα? εξασφαλιζει εστω επιβιωση και αξιοπρεπεις συνθηκες εργασιας?
οι νεωτεροι καλο θα ηταν να μας ακουσουν, γιατι εμεις εχουμε ηδη εγκλωβιστει στο παιχνιδι του ασεπ και των μοριων και ακομη παλευουμε. γιατι δεν μιλα κανεις για τους χιλιαδες επιτυχοντες που δινουν και ξαναδινουν? ακουστε μας: αυτο που ισχυει σημερα, δεν θα ισχυει αυριο.αυτη ειναι η πολιτικη του υπουργειου παιδειας.

με εκτιμηση και χωρις καμια διαθεση να αντιπαρατεθω.


Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1729 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 05:24:13 μμ »
εννοω αυτους που θα μας επιλεξουν.. που θετουν τα κριτηρια κλπ.  (οι αλλοι ηταν οι του σχολειου, οι των Πανελληνιων και τελευταιοι και καλυτεροι οι του "πανεπιστημιου")   ;D

το "κοροιδεψω" ειναι ευνοητο εε?

(φυσικα οι θεσεις ειναι λιγες..  απλως εχω αποδειξει οτι εχω ταλεντο στην "κοροιδια" γι αυτο και η αισιοδοξια..  αν και ειναι επωδυνη για μενα αυτη η κοροιδια και η ολη διαδικασια..!!! )
Με όλη την παιχνιδιάρικη διάθεση που διακρίνει κι εσένα, μάλλον σου χρειάζεται ένας πρώτος ΑΣΕΠ για να γειωθείς λίγο!!!  :D ;D

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1730 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 05:25:51 μμ »
Εγώ ξέρω ότι ,αν διοργανώναμε συλαλλητήρια διαμαρτυρίας σε όλες τις μεγάλες πόλεις, δε θα "κατέβαιναν" πρισσότεροι από 100 (συνολικά), γιατί οι οι υπόλοιποι θα...διάβαζαν...

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1731 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 05:28:46 μμ »
Εγώ ξέρω ότι ,αν διοργανώναμε συλαλλητήρια διαμαρτυρίας σε όλες τις μεγάλες πόλεις, δε θα "κατέβαιναν" πρισσότεροι από 100 (συνολικά), γιατί οι οι υπόλοιποι θα...διάβαζαν...
μαλλον δεν θα σε δουμε σε πιθανη πορεια...καλη επιτυχια και καλο μετρημα μοριων.  :)

Αποσυνδεδεμένος πε04.04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1732 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 05:30:46 μμ »
Εξετάσεις δε δίνουν μόνο αυτοί που μόλις πήραν το πτυχίο τους και ίσως είναι αρκετοί. Εϊναι και αυτοί που έχουν περάσει και από τους προηγούμενους διαγωνισμους Ασέπ, έχουν δει πολλά πράγματα τα ματάκια τους και δυστυχώς συνεχίζουν να βλέπουν. Πιστεύω πως αυτός ο Ασέπ θα είναι χειρότερος και από τον προηγούμενο που ιδίως για τους φιλολόγους ήταν ένας παράλογος Ασέπ. Να θυμίσω στους συναδέλφους φιλολόγους ότι κάτι παρόμοιο ζήσαμε και στον προηγούμενο Ασέπ και κυρίως με τη φήμη λίγες μέρες πριν από τις εξετάσεις πως δε θα μπουν θέματα πολλαπλής επιλογης σε Ιστορία και Νέα. Είχε γίνει και τότε ένας χαμός, τελικά τα θέματα ήταν πολλαπλής επιλογής αλλά μας περιποιήθηκαν δεόντως με τις επιλογές τους.
Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πιστέψω και εγώ για την οριστική ημερομηνία, καλό είναι να αντιδράσουμε και μάλιστα η επιστολή του συλλογου αδιορίστων είναι μια συλλογική μορφη διαμαρτυρίας. Αλήθεια,εκτός από τους φιλολόγους δεν καίει άλλες ειδικότητες αυτό το θεμα; Ελπίζω πως ναι, δε θέλω να πιστεύω πως είστε ικανοποιημενοι ή απλώς αδιάφοροι.

και τους ΠΕ04 καίει και μάλιστα παααααρα πολύ
Η ύλη που μας έβαλαν είναι ανευ προηγουμένου...
καμία σχέση με τον προηγούμενο ΑΣΕΠ
Επιπλέον η απότομη ανακοίνωση της ημερομηνίας απλά μας κόβει στην μέση..
Δεν περνάμε χωρίς τα συνεξετεζόμενα τα οποία είναι 3 και δεν τα έχουμε διδαχτεί ΠΟΤΕ!!!

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1733 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 05:34:26 μμ »
Εγώ ξέρω ότι ,αν διοργανώναμε συλαλλητήρια διαμαρτυρίας σε όλες τις μεγάλες πόλεις, δε θα "κατέβαιναν" πρισσότεροι από 100 (συνολικά), γιατί οι οι υπόλοιποι θα...διάβαζαν...
μαλλον δεν θα σε δουμε σε πιθανη πορεια...καλη επιτυχια και καλο μετρημα μοριων.  :)
Οχι θα με δειτε ,γιατί θα είμαι μάλλον... μόνος μου. Εν πάση περιπτώσει ,εγώ τουλάχιστον δεν υποκρίνομαι και δεν το παίζω επαναστάτης. Αυτά τα πράγματα γίνονται , δε λέγονται και λέγονται ,για να έχουμε θέμα να συζητάμε. Εγώ στην πορεία θα είμαι και θα μετράω ταυτόχρονα και τα μόρια μου. Δε θα κρύβομαι πίσω από το δάχτυλό μου. Ο.κ Che ;

Αποσυνδεδεμένος πε04.04

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1734 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 05:37:43 μμ »

οι νεωτεροι καλο θα ηταν να μας ακουσουν, γιατι εμεις εχουμε ηδη εγκλωβιστει στο παιχνιδι του ασεπ και των μοριων και ακομη παλευουμε. γιατι δεν μιλα κανεις για τους χιλιαδες επιτυχοντες που δινουν και ξαναδινουν? ακουστε μας: αυτο που ισχυει σημερα, δεν θα ισχυει αυριο.αυτη ειναι η πολιτικη του υπουργειου παιδειας.

με εκτιμηση και χωρις καμια διαθεση να αντιπαρατεθω.



Συμφωνώ...
Δυστυχώς ως νεότερη....
λες και προσπαθούνε να μας πουνε ότι δεν αξίζουμε...
όσο σκέφτομαι και αυτούς τους υποψήφιους που διορίστηκαν επειδή ήταν τυχεροί στον προηγούμενο ΑΣΕΠ στεναχωριέμαι βαθια..
Δηλαδή εμείς που τραβάμε του Χριστού τα πάθθη τώρα τι είμαστε απόκληροι;

Αποσυνδεδεμένος Georgia s

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η παιδεία είναι θέμα εσωτερικού πολιτισμού
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #1735 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 06:07:14 μμ »
ποιοι κ γιατί ήταν τυχεροι όσοι διορίστηκαν με τον προηγούμενο ασεπ;;  ???  ???
 ( να ξεκαθαρίσω πως δεν είμαι απο αυτούς..). κανένας που έχει διαβάσει κ έχει υποστεί τη διαδικασία των εξετάσεων ασεπ δεν είναι τυχερός ( αν εξαιρέσουμε αυτους του 98 που τους πήραν όλους για να καθιερώσουν το θεσμό..)
θεωρώ ότι είναι ασέβεια να χαρακτηρ τυχερό όποιον περνάει μέσω ασεπ , όταν δεκάδες καθημερινά βολεύονται με άλλους τρόπους..
τώρα αν ο διαγωνισμός δυσκολεύει κάθε φορά κ περισσότερο, βρίσκουνε κ κάνουνε..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 734
Σύνολο: 736

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.