*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 338051 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2170 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 08:49:08 μμ »

Εγώ το είχα πει.Αυτό που μας κάνουν λέγεται Mobbing και σηκώνει ομαδικές αγωγές

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:53:29 »

Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2171 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 08:50:54 μμ »
δεν έχει δικηγόρο ο σύλλογος να τον συμβουλευτούμε?

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2172 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 09:02:40 μμ »
Maryvas, σχετικά με τις γνωστές πλέον σε όλους μας ημερομηνίες 20/12 - 21/12, πώς έμαθες; Πήρες απευθείας στο ΑΣΕΠ ή από κάποια άλλη "πηγή";

" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος zlapaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2173 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 09:03:22 μμ »
Ασχετο.Στις 20/12 είναι και οι εξετάσεις lower/proficiency του edexcel γραπτά-προφορικά. Κι εκεί χρειάζονται αρκετά εξεταστικά,επιτηρητές κτλ. Όλος ο κόσμος, μικροί-μεγάλοι θα εξετάζονται;
Κι ενώ όλα τα θυμόμουνα κι είχα μυαλό ξουράφι
να μεγαλώσω ξέχασα κι έμεινα στο ράφι
έτσι για πάντα κράτησα την παιδική μου εικόνα
εκείνου του αλητάμπουρα που κράταγε σφεντόνα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:53:29 »

om

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2174 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 09:10:53 μμ »
   

Εγώ το είχα πει.Αυτό που μας κάνουν λέγεται Mobbing και σηκώνει ομαδικές αγωγές

Αστεία, αστεία έκανα τη σκέψη να το ψάξω με το Συνήγορο του πολίτη μετά το διαγωνισμό, είμαι και άσχετη από τα νομοθετικά για τους διαγωνισμούς του δημοσίου. Αλλά ψάχνοντας στο site του συνηγόρου είδα κάτι ενδιαφέρον με την περίπτωση των εκπαιδευτικών του ΟΑΕΔ, όπου λέει ο Συνήγορος, οκ διοίκηση τυπικά και νομικά είσαι εντάξει, αλλά οφείλω ως φορέας να κάνω προτάσεις για περαιτέρω βελτίωση - και έχει κάτι πολύ ενδιαφέρουσες παρατηρήσεις, που ούτε λίγο ούτε πολύ τους λέει, έχετε φτιάξει ένα σωρό επετηρίδες, σε αντικατάσταση της μίας που υπήρχε κλπ και δεν είναι αυτό το πνεύμα του νόμου και τέλος πάντων είναι ένας φορέας, πιστεύω, που θα μπορούσε να βοηθήσει προς αυτή την κατεύθυνση. Γιατί το θέμα είναι: αν δεν υπάρχει νόμος αγαπητό μου ΑΣΕΠ και ΥΠΕΠΘ, μπορούμε να απαιτήσουμε να γίνει - προς όφελος της χρηστής διοίκησης και των πολιτών.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2175 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 09:16:51 μμ »
Maryvas, σχετικά με τις γνωστές πλέον σε όλους μας ημερομηνίες 20/12 - 21/12, πώς έμαθες; Πήρες απευθείας στο ΑΣΕΠ ή από κάποια άλλη "πηγή";



μηπως με μπερδευεις με καποιαν αλλη? δεν ειπα εγω τιποτα σημερα για 20-21/12. δεν καταλαβαινω που αναφερεσαι

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2176 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 09:20:11 μμ »
α τωρα καταλαβα γιατι μπερδευτηκες. δεν ημουν ξεκαθαρη. απλα εκανα αντιγραφη την προταση που εκανε απο πανω καποιος αλλος συναδελφος κ το μονο που εκανα ηταν να σχολιασω. την προταση που ειναι γραμμενη με λατινικους χαρακτηρες δεν την εγραψα εγω

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2177 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 09:24:17 μμ »
Ασχετο.Στις 20/12 είναι και οι εξετάσεις lower/proficiency του edexcel γραπτά-προφορικά. Κι εκεί χρειάζονται αρκετά εξεταστικά,επιτηρητές κτλ. Όλος ο κόσμος, μικροί-μεγάλοι θα εξετάζονται;

αυτο ειχα ρωτησει κ εγω αλλα δεν ειχα παρει απαντηση. λογικα δεν πρεπει να γινουν την ιδια ημερομηνια. δε θα υπαρχουν δλδ εκπαιδευτικοι που θα δινουν εξετασεις στα αγγλικα? εκτος αν γινει ο,τι κ με το τεστ δεξιοτητων κ τις εξετασεις στο μισιγκαν. δλδ οι εξετασεις του μισιγκαν μεταφερθηκαν

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2178 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 10:09:57 μμ »
α τωρα καταλαβα γιατι μπερδευτηκες. δεν ημουν ξεκαθαρη. απλα εκανα αντιγραφη την προταση που εκανε απο πανω καποιος αλλος συναδελφος κ το μονο που εκανα ηταν να σχολιασω. την προταση που ειναι γραμμενη με λατινικους χαρακτηρες δεν την εγραψα εγω

Προφανώς, μπερδεύτηκα. Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2179 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 11:20:03 μμ »
Διάβασα στο αλφαβήτα την πληροφορία ότι σκοπεύουν να μας το ανακονώσουν Δευτέρα ότι θα γίνει 20/21 Δεκέμβρη. Αν το κάνουν για να προλάβουν τη διαμαρτυρία μας παίζουν πολύ βρώμικο παιχνίδι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 23, 2008, 12:26:02 πμ από Syllas »

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2180 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 12:09:35 πμ »
ναι κ εγω το διαβασα. απλα ο καθενας λεει ο,τι ξερει κ τις περισσοτερες φορες αυτα που λεει ο ενας δε συμπιπτουν με αυτα που λεει ο αλλος. υπομονη κ θα δουμε....

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2181 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 12:28:54 πμ »
παιδια, δεν ειμαι καθολου καλα. μιλουσα λοιπον με δικο μου δικηγορο και μου ειπε "μπορεις να τους κανεις αγωγη για ψυχικη οδυνη". δεν κανω πλακα, θα την κανω. του ανεφερα επισης οτι μας απαντησαν ειρωνικα και αναλγητα οτι δεν υπαρχει νομος που να τους υποχρεωνει να μας ενημερωσουν εγκαιρα και μου ειπε υπαρχει ομως η αρχη ασφαλειας του πολιτη (κατι τετοιο, ειμαι και συγχισμενη...) και δεν ειναι ετσι οπως τα λενε! η κοπελα που ανεφερε το mobbing μπορει να μας το εξηγησει, μηπως και λεμε το ιδιο πραγμα;
η ψυχολογικη μου κατασταση ειναι αυτη:  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος nikolas_77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2182 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 12:46:47 πμ »
Αρχή ασφαλείας; Πρώτη φορά το ακούω  ???
Κουράγιο Fivo...

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2183 στις: Νοέμβριος 23, 2008, 01:45:38 πμ »
παιδια, δεν ειμαι καθολου καλα. μιλουσα λοιπον με δικο μου δικηγορο και μου ειπε "μπορεις να τους κανεις αγωγη για ψυχικη οδυνη". δεν κανω πλακα, θα την κανω. του ανεφερα επισης οτι μας απαντησαν ειρωνικα και αναλγητα οτι δεν υπαρχει νομος που να τους υποχρεωνει να μας ενημερωσουν εγκαιρα και μου ειπε υπαρχει ομως η αρχη ασφαλειας του πολιτη (κατι τετοιο, ειμαι και συγχισμενη...) και δεν ειναι ετσι οπως τα λενε! η κοπελα που ανεφερε το mobbing μπορει να μας το εξηγησει, μηπως και λεμε το ιδιο πραγμα;
η ψυχολογικη μου κατασταση ειναι αυτη:  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

εμενα παντως ο πατερας μου ειναι εφετης. τον ρωτησα λοιπον αν ειναι νομιμο κ μου ειπε οτι ειναι απολυτα νομιμο εφοσον δεν υπαρχει καποιος νομος που να τους υποχρεωνει για το ο,τιδηποτε. αλλο το ανηθικο κ αλλο το νομιμο. συμφωνα με το νομο ο διαγωνισμος διεξαγεται καθε νοεμβρη (ασχετο που δε γινεται ποτε). οποτε αν θελουμε να ειμαστε συμφωνα με το νομο πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενοι ασχετα τι λενε σε δηλωσεις τους οι διαφοροι ιθυνοντες. δεν ανακοινωσε σε επισημη επιστολη του ποτε τιποτα ο βεης. το να δηλωνει στην εφημεριδα οτι θα γινει το α διμηνο του 2009 κ τελικα να γινεται το 2008 τον κανει ανηθικο, αφερεγγυο αλλα οχι μη νομιμο.
δυστυχως.......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 777
Σύνολο: 787

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.