*

Αποστολέας Θέμα: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια  (Αναγνώστηκε 338115 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2310 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 09:05:55 μμ »

1 προταση ακομα:να μην απαντησει ο υπουργος στη βουλη,αλλα στη στιγμη της αληθειας!να μαστε σιγουροι οτι δε θα μας κοροιδεψει παλι....

Συγγνώμη dog, αλλά διαφωνώ. Λες να μασήσει ένας πολιτικός με τον ανιχνευτή ψεύδους; Σα να το βλέπω μπροστά μου..
- Πες μας Ευριπίδη, υπάρχουν ακόμη στην Ελλάδα αδιόριστοι εκπαιδευτικοί;
- Βεβαίως και όχι! Τα σχολεία είναι πλήρη, οι εκπαιδευτικοί είναι πλήρως απασχολούμενοι και παχυλά αμοιβόμενοι
-Αυτό που απάντησες είναι...αλήθεια
- Πες μας Ευριπίδη, είναι αλήθεια ότι επιμένεις να γίνει ο διαγωνισμός στις 20-21/12;
- Ασφαλώς και όχι, εγώ ήθελα Μάρτιο. Αλλά μια χούφτα εκπαιδευτικοί, που δεν έχουν άλλη δουλειά και αρέσκονται στο διάβασμα, ασκούν αναίτιες πιέσεις να γίνει ο διαγωνισμός το συντομότερο δυνατό
- Αυτό που απάντησες είναι...αλήθεια. Και ναι, έχουμε νικητή, επιτέλους ένας που δε φοβάται να πει την αλήθεια!
Η παρουσιάστρια στους τεχνικούς: Παιδιά πρέπει να πάρουμε άλλο μηχάνημα, αυτό κάηκε...

ΚΑΛΟ!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:41:57 »

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2311 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 09:15:32 μμ »
DOG αστα....στις προκηρυξεις ΔΕ.....δεν φτανει που το πτυχιο μας εμας δεν μετραει για τις διοικητικες θεσεις......επιτελους βαρεθηκα σε ολες τις δουλειες που κανω να ειμαι αποφοιτη λυκειου.................γιατι απλα δεν ειμαι...εχω ενα πτυχιο....οπως και ολοι μας...που παλεψαμε να το παρουμε....
(για να μην θυμηθω και κατι αλλα εμποδια οπως κατι Γεωργατζογλου στη σχολη που εβαζαν στην εξεταστικη -7(μειον 7) ετσι επειδη τους την καπνισε να μας κοψουν......δεν μας φταναν τα προβληματα μας....)

δεν ειμαι ΔΕ ....δεν απογοητευομαι αλλα θυμωνω.....η πλειοψηφια δουλευουμε σε ασχετα αντικειμενα και φυσικα ως ΔΕ....και εμεις οπως λες....με το βλαμμενο απολυτηριο το χαμηλο....χαμηλοτερο απο τους αλλους.....

θελω να ειμαι θετικη ....αλλα κατανταει αηδια κ κοροιδια και μην πω τι αλλο.......
καθονται κ παιζουν με τοσους υποψηφιους.....

μου φαινεται θα παρω κ αυριο το μαγνητοφωνο μαζι μου..μαζι κ τον Τσακνη..........απλα μεχρι κ αυτο εχει αναβαθμιστει.....cd πια......μονο η κατασταση μενει ιδια......  :-\ ας προσπαθησουμε ολοι να κανουμε κατι....μηπως αλλαξει κ αυτη κ αναβαθμιστει.. ;)

καλος ο διαλογος με τη στιγμη της αληθειας!!!!!!!!

να προσθεσω μια ακομη ερωτηση???????
- πιστευετε οτι ολοι οι αδιοριστοι ειναι ζωα????????

......την απαντηση δυστυχως την ξερουμε ολοι καλα..........................αλλα οπως λεγαμε κ τοτε......."ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ!!!!!!!!!"....... ;)


Αποσυνδεδεμένος kalipso

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2312 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 09:17:41 μμ »
ρε παιδια συγγνωμη, αλλα  με την επικοινωνια που ειχε το ασεπ με τη χρυσουλα εγω καταλαβα οτι στην ουσια δεν προλαβαινουν δεκεμβρη. εσεις τι καταλαβατε?

Και εγώ αυτό κατάλαβα. Αλλα στην Ελλάδα ζούμε. Τα πάντα παίζονται.

Θέλουν να ανακοινώσουν την ημερομηνία 10 μέρες πριν τον διαγωνισμό, ε; Εγώ θα έλεγα να τον ανακοινώσουν 10 ώρες πριν. ASEP FEAR FACTOR RELOADED. Οι φερέλπιδες εκπαιδευτικοί καλούνται να ξεπεράσουν το άγχος και το φόβο μπροστά στο άγνωστο και υποχρεούνται να βρίσκονται σε επιφυλακή για τον επόμενο μήνα. Το σύνθημα θα δοθεί με ανακοίνωση μέσω του τύπου.  Όσοι συνάδελφοι καταφέρουν να φτάσουν εγκαίρως στα εξεταστικά κέντρα θα αποκτήσουν το δικαίωμα να συμμετάσχουν στην επόμενη φάση. Όσοι καταφέρουν και διατηρήσουν τις αισθήσεις τους μετά την μετάδοση των θεμάτων θα ξεδιπλώσουν με απαράμιλλη χάρη τις ικανότητές τους στη παπαγαλία και απομνημόνευση ασήμαντων λεπτομερειών, ήγουν τι χρώμα είχε ο χαρτοφύλακας του Άτσεσον και τι περιλάμβανε η οικοσκευή του Πατσίφικο που καταστράφηκε στις ταραχές... Οι ανώτερες διάνοιες που θα ξεπεράσουν και αυτή τη δοκιμασία με επιτυχία θα κληθούν να συμμετάσχουν στην τελευταία και πιο δύσκολη δοκιμασία του παιχνιδιού: Την μακρά αναμονή βαθμολόγησης των γραπτών. Οι συνάδελφοι καλούνται να περάσουν τις 3 φάσεις της τελευταίας δοκιμασίας: Απόγνωση, θυμός και αδιαφορία καθώς το μυστικό ιερατείο των βαθμολογητών θα αποφασίζουν για την τύχη τους. 480 από τις 20.000 κολασμένων θα γλιτώσουν από το λοιμοκαθαρτήριο και θα ανέβουν στον πάνω κόσμο. Για τους υπόλοιπους, την χυδαία και ανάξια μάζα των αμόρφωτων που είχαν το θράσος να διεκδικήσουν στοιχειώδη δικαιώματα όπως αυτό της εργασίας που τα "παλαιομοδίτικα" Συντάγματα κατοχύρωναν, η τύχη τους θα κριθεί με την πρόσθεση, αφαίρεση, διαίρεση μορίων, εμπειρίας και δε συμμαζεύεται. Μόνο που από τις πράξεις αυτές μένει πάντοτε ένα "υπόλοιπο" ξενυχτιών, αγωνίας, ψυχολογικού αδιεξόδου, μιζέριας και ελπίδας για καλύτερες μέρες που δεν χωράει σε κανέναν αριθμό. Όσο υπάρχουν άνθρωποι προσβεβλημένοι από την ανίατη ασθένεια της ελπίδας και αγωνιστικότητας, αυτό το υπόλοιπο θα μένει και θα μεγαλώνει για να χαλάει τις μαθηματικές στρογγυλοποιήσεις του κάθε πολιτικάντη δελαπατρίδη που εκτελεί διατεταγμένη υπηρεσία στο Υπουργείο Παιδείας. Είμαι αισιόδοξος. Η ημερομηνία θα αλλάξει. Ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξουν και τα μυαλά.

εξαιρετικό.Συγχαρητήρια.

Αποσυνδεδεμένος nikolas_77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2313 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 09:22:00 μμ »
(για να μην θυμηθω και κατι αλλα εμποδια οπως κατι Γεωργατζογλου στη σχολη που εβαζαν στην εξεταστικη -7(μειον 7) ετσι επειδη τους την καπνισε να μας κοψουν......δεν μας φταναν τα προβληματα μας....

Φιλολογία Αθήνας; Εννοείς τον γνωστό και μη εξαιρετέο φωστήρα της Φιλολογίας Γεωργαντζόγλου που στο πρώτο μάθημα του πρώτου εξαμήνου (Θουκ. έκανε νομίζω) ανακοίνωνε ότι το 70% των φοιτητών του εξαμήνου έχουν ήδη κοπεί στο μάθημά του πριν να δώσουν καν εξετάσεις; Χαχα, τι μου θύμισες τώρα!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:41:57 »

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2314 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 09:35:51 μμ »
αστα...τι τον θυμηθηκα τον σιχαμενο......Γεωργατζοκλου, Αθηνα, Ζ' εξαμηνο,
σε εμας εκανε το εξης: ειχε κοινο μαθημα με Γιατρομανωλακη.....οπου συμψηφιζονταν οι δυο βαθμοι ..αριστα στον Γιατρομανωλακη...που επιανε 6 στα 10....δλδ και μοναδα να γραφες περνουσες.....αλλα εβαζε μειον ο σιχαμενος για να κοψει....πηγαινες στο γραφειο του...σου δειχνε το μειον...-7.......και γελουσε....... >:( δεν ειστε αξιοι φιλολογοι.... >:( >:( >:( (μηπως ειναι συμβουλος του Ευριπιδη?????????????)

τι να πω....ξεφυγαμε.... :)





 

Αποσυνδεδεμένος CHRISOYLA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 795
  • "Κάτω από την άσφαλτο, υπάρχει παραλία"
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2315 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 09:37:53 μμ »
Ελένη, βάζει θέματα, όπως μου είχε πει σε μια αντίστοιχη εμπειρία

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2316 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 09:38:22 μμ »
(για να μην θυμηθω και κατι αλλα εμποδια οπως κατι Γεωργατζογλου στη σχολη που εβαζαν στην εξεταστικη -7(μειον 7) ετσι επειδη τους την καπνισε να μας κοψουν......δεν μας φταναν τα προβληματα μας....

Φιλολογία Αθήνας; Εννοείς τον γνωστό και μη εξαιρετέο φωστήρα της Φιλολογίας Γεωργαντζόγλου που στο πρώτο μάθημα του πρώτου εξαμήνου (Θουκ. έκανε νομίζω) ανακοίνωνε ότι το 70% των φοιτητών του εξαμήνου έχουν ήδη κοπεί στο μάθημά του πριν να δώσουν καν εξετάσεις; Χαχα, τι μου θύμισες τώρα!!

Εγώ είμαι πιο παλιά του Φιλολογικού της Αθήνας. Θυμάμαι την περίπτωση Γεωργαντζόγλου, αν και ευτυχώς δεν τον είχα. Ήμουν του Νεοελληνικού και ευτυχώς δεν τον πετυχα. Είχα όμως άλλα αστέρια, Μητσάκης στα Νεα, υπάρχει ακόμη; Για εμένα ωραίος τύπος ήταν ο Γιατρομανωλάκης, Διαλησμας και Χρυσάφης (πολλή τρέλα ο τελευταίος!) Κατά τα άλλα η σχολή ήταν απαράδεκτη. Ειδικά οι καθηγητές του κλασικού (όσοι δίδασκαν αρχαία ήταν άκρως κομπλεξικοί και εκτός τόπου και χρόνου). Τι μου θυμίσατε!
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2317 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 09:46:00 μμ »
CHRYSOYLA σοβαρα μιλας??????????????????????????

βαζει θεματα αυτος??  αχ....τωρα μου εφτιαξες το βραδυ...τελεια....!!!!  :-\ πιστευω θα νιωθεις κ εσυ πολυ τυχερη
 που εζησες μια τετοια εμπειρια.... ;)

BOEMISSA δικιο εχεις...εγω γλωσσολογικο.....ας μην θυμηθω και την Τζουμα.......( μην μου πειτε οτι βαζει και αυτη θεματα....γιατι απλα δεν θα παω να δωσω καν.......!!!! ;D)

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2318 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 10:49:52 μμ »
τι εννοείτε ; βάζει θέματα ο σαδιστής Γεωργατζόγλου; Μέσα στον όλο παραλογισμό είναι απόλυτα εναρμονισμένος κι αυτός..είχα την εντύπωση βέβαια ότι τα θέματα μπαίνουν από Θεσσαλονίκη..

Αποσυνδεδεμένος Stratilio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
  • Φύλο: Άντρας
  • Αιτία ελομένου. Θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2319 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 10:50:51 μμ »
Στο ένθετο του αυριανού "Ελέυθερου Τύπου", "Βρίσκω Δουλειά" προαναγγέλλεται η εημερομηνία διεξαγωγής του διαγωνισμού των δασκάλων και των καθηγητών. Τόση σιγουριά, χωρίς επίσημη ανακοίνωση ; Αν αύριο αναφέρεται ρητά η ημερομηνία , είναι τόσο αφελείς στην εφημερίδα, ώστε να παίζουν κορώνα-γράμματα το κύρος της ;

http://www.e-tipos.com/content/staticfiles/issues/2008/11/24/Vrisko%20douleia/vriskodouleia_79%201.pdf
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 24, 2008, 10:52:31 μμ από Stratilio »

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2320 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 11:04:57 μμ »
Για το αξιόπιστο των εφημερίδων και των φροντιστηρίων σου παραθέτω παλιότερο μήνυμά μου με τις λαναθασμένες απαντήσεις που δημοσιεύσανε στον προηγούμενο διαγωνισμό :
Παράθεση
Στα Αρχαία Ελληνικά
ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ : 4 λάθη στα 10 !!! (4,5,6,10 ερώτηση)
ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ (Τα Νέα) : 4 λάθη στα 10!!! (4,5,6,10 ερώτηση)
ΨΑΧΟΥΛΙΑΣ (Ελ. Τύπος) : 3 λάθη στα 10 (4,6,8 ερώτηση)
Έθνος : 2 λάθη στα 10 (6,9 ερώτηση)
Ελευθεροτυπία : 1 λάθος (10 ερώτηση)
ΜΠΟΝΙΑΣ : 1 λάθος (10 ερώτηση)

Στα Νέα Ελληνικά
ΨΑΧΟΥΛΙΑΣ (Ελ. Τύπος) : 6 λάθη στα 30 !!! (5,9,11,22,26,29 ερώτηση)
Έθνος : 5 λάθη στα 30 (5,13,15,26,29 ερώτηση)
Άλφα Βήτα : 3 λάθη (5,9,13 ερώτηση)
Ελευθεροτυπία : 2 λάθη (5,13 ερώτηση)
ΜΠΟΝΙΑΣ : 1 λάθος (13 ερώτηση)
ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ : 1 λάθος (13 ερώτηση)
ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ : 1 λάθος (13 ερώτηση)

Ιστορία
ΨΑΧΟΥΛΙΑΣ : 9 λάθη στα 30 !!!!!!!! (31,40,43,46,50,52,57,59,60 ερώτηση)
ΜΠΟΝΙΑΣ : 5 λάθη στα 30 (45,46,52,57,60 ερώτηση)
ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ : 5 λάθη στα 30 (31,40,46,48,52 ερώτηση)
ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ : 5 λάθη στα 30 (40,44,46,50,58 ερώτηση)

Παιδαγωγικά
ΜΠΟΝΙΑΣ : 1 λάθος στα 32 (10 ερώτηση) : είχε δώσει και το α που είναι το ορθό ως πιθανό
ΚΑΡΦΗ : 1 λάθος (14 ερώτηση)
ΑΛΕΞΑΝΤΕΡ : 1 λάθος (10 ερώτηση)

Το μήνυμα αυτό δημοσιεύτηκε στο κλάμπ με βάση τις απαντήσεις της Ελευθεροτυπίας, που αν δεν κάνω λάθος, είναι οι ίδιες με τις επίσημες του ΑΣΕΠ, οι οποίες κοινοποιήθηκαν λίγες μέρες αργότερα.

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=1256.msg11113#msg11113
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 24, 2008, 11:07:25 μμ από ovidius »
CARPE DIEM

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2321 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 11:59:24 μμ »
Στο ένθετο του αυριανού "Ελέυθερου Τύπου", "Βρίσκω Δουλειά" προαναγγέλλεται η εημερομηνία διεξαγωγής του διαγωνισμού των δασκάλων και των καθηγητών. Τόση σιγουριά, χωρίς επίσημη ανακοίνωση ; Αν αύριο αναφέρεται ρητά η ημερομηνία , είναι τόσο αφελείς στην εφημερίδα, ώστε να παίζουν κορώνα-γράμματα το κύρος της ;

http://www.e-tipos.com/content/staticfiles/issues/2008/11/24/Vrisko%20douleia/vriskodouleia_79%201.pdf

Καλά και την προηγούμενη Τρίτη ρητά δεν την ανέφερε ο ΕΤ ή μήπως μας δουλεύουν; Από κει δεν ξεκίνησε ο μεγάλος τζερτζελές;

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2322 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 12:48:44 πμ »
 Καλησπερα.Παντως δεν ειναι μονο ο ΕΤ αφου και η ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ αναφερει οτι οι διαγωνισμοι θα επιταχυνθουν με τον πρωτο να γινεται Δεκεμβρη.Μαλιστα εξαιρει και το υπουργειο για τις διαδικασιες που ακολουθει ετσι ωστε να πραγματοποιηθουν οι διαγωνισμοι νωριτερα και μεσα στο διμηνο Δεκεμβρη-Φλεβαρη να εχουν γινει ολοι.

Αποσυνδεδεμένος fivo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1774
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΑΣΕΠ 2008 - ΠΕ02 Υλη κ ημερομηνια
« Απάντηση #2323 στις: Νοέμβριος 25, 2008, 01:07:11 πμ »
ρε παιδια συγγνωμη, αλλα  με την επικοινωνια που ειχε το ασεπ με τη χρυσουλα εγω καταλαβα οτι στην ουσια δεν προλαβαινουν δεκεμβρη. εσεις τι καταλαβατε?

Και εγώ αυτό κατάλαβα. Αλλα στην Ελλάδα ζούμε. Τα πάντα παίζονται.

Θέλουν να ανακοινώσουν την ημερομηνία 10 μέρες πριν τον διαγωνισμό, ε; Εγώ θα έλεγα να τον ανακοινώσουν 10 ώρες πριν. ASEP FEAR FACTOR RELOADED. Οι φερέλπιδες εκπαιδευτικοί καλούνται να ξεπεράσουν το άγχος και το φόβο μπροστά στο άγνωστο και υποχρεούνται να βρίσκονται σε επιφυλακή για τον επόμενο μήνα. Το σύνθημα θα δοθεί με ανακοίνωση μέσω του τύπου.  Όσοι συνάδελφοι καταφέρουν να φτάσουν εγκαίρως στα εξεταστικά κέντρα θα αποκτήσουν το δικαίωμα να συμμετάσχουν στην επόμενη φάση. Όσοι καταφέρουν και διατηρήσουν τις αισθήσεις τους μετά την μετάδοση των θεμάτων θα ξεδιπλώσουν με απαράμιλλη χάρη τις ικανότητές τους στη παπαγαλία και απομνημόνευση ασήμαντων λεπτομερειών, ήγουν τι χρώμα είχε ο χαρτοφύλακας του Άτσεσον και τι περιλάμβανε η οικοσκευή του Πατσίφικο που καταστράφηκε στις ταραχές... Οι ανώτερες διάνοιες που θα ξεπεράσουν και αυτή τη δοκιμασία με επιτυχία θα κληθούν να συμμετάσχουν στην τελευταία και πιο δύσκολη δοκιμασία του παιχνιδιού: Την μακρά αναμονή βαθμολόγησης των γραπτών. Οι συνάδελφοι καλούνται να περάσουν τις 3 φάσεις της τελευταίας δοκιμασίας: Απόγνωση, θυμός και αδιαφορία καθώς το μυστικό ιερατείο των βαθμολογητών θα αποφασίζουν για την τύχη τους. 480 από τις 20.000 κολασμένων θα γλιτώσουν από το λοιμοκαθαρτήριο και θα ανέβουν στον πάνω κόσμο. Για τους υπόλοιπους, την χυδαία και ανάξια μάζα των αμόρφωτων που είχαν το θράσος να διεκδικήσουν στοιχειώδη δικαιώματα όπως αυτό της εργασίας που τα "παλαιομοδίτικα" Συντάγματα κατοχύρωναν, η τύχη τους θα κριθεί με την πρόσθεση, αφαίρεση, διαίρεση μορίων, εμπειρίας και δε συμμαζεύεται. Μόνο που από τις πράξεις αυτές μένει πάντοτε ένα "υπόλοιπο" ξενυχτιών, αγωνίας, ψυχολογικού αδιεξόδου, μιζέριας και ελπίδας για καλύτερες μέρες που δεν χωράει σε κανέναν αριθμό. Όσο υπάρχουν άνθρωποι προσβεβλημένοι από την ανίατη ασθένεια της ελπίδας και αγωνιστικότητας, αυτό το υπόλοιπο θα μένει και θα μεγαλώνει για να χαλάει τις μαθηματικές στρογγυλοποιήσεις του κάθε πολιτικάντη δελαπατρίδη που εκτελεί διατεταγμένη υπηρεσία στο Υπουργείο Παιδείας. Είμαι αισιόδοξος. Η ημερομηνία θα αλλάξει. Ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξουν και τα μυαλά.
νικολα ζωγραφιζεις! με εκανες και γελασα τοσο πολυ! σε ευχαριστω απο καρδιας.  :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 782
Σύνολο: 796

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.