*

Αποστολέας Θέμα: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης  (Αναγνώστηκε 34138 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος firiki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #42 στις: Μάιος 21, 2011, 10:44:43 πμ »
παιδια καλησπερα!
θα ήθελα να κανω μια ερώτηση ως νεος και παντελως ασχετος.
το βιογραφικο σε τι μορφη το δίνουμε?δηλ. το κανουμε σπιραλ, το βαζουμε σε καποια ζελατινη ή απλα συρράπτουμε τις 2 αυτες σελιδουλεσ με τα επιτευγματα μας και έτοιμο??

απλα συρραπτουμε
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:25:02 »

Αποσυνδεδεμένος p@n

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 24, 2011, 01:21:56 μμ »
Ωστέ απλά συρράπτουμε..έλεγα να το βάλω σε μία διαφάνεια έστω...Δεν ξέρω...κι εγώ πρώτη φορά τώρα θα πάω σε φροντιστήρια να το παραδόσω και έχω αγχωθεί!Δηλαδή απλώς κρατάμε τη σελίδα μας και την δίνουμε σε όποιον εκεί ασχολείται με το κομμάτι βιογραφικά??

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 24, 2011, 01:29:52 μμ »
 :) προσωπικά εμένα τη διαφάνεια μου τη δίνουνε πίσω , το δίνεις είτε στην γραμματέα είτε στον υπεύθυνο,

καλή δύναμη !!!

Αποσυνδεδεμένος VilBel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #45 στις: Αύγουστος 13, 2011, 10:44:48 πμ »
Χαίρετε κι από εμένα! Μόλις τελείωσα την Φιλολογία του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου. Έχω κλασική ειδίκευση και πολλά σεμινάρια στον τομέα της Ειδικής Αγωγής. Έχω ετοιμάσει λοιπόν ένα σωρό βιογραφικά για φροντιστήρια. Ήδη πέρασα από μια συνέντευξη και μου έκαναν πρόταση για συνεργασία με όλα τα νόμιμα (εκτός δώρων Χριστουγέννων-Πάσχα), αλλά μου ζήτησαν να κάνουμε συμβόλαιο για 3 χρόνια! Θέλω να δώσω εξετάσεις για Μεταπτυχιακό του χρόνου, οπότε δεν μπόρεσα να δεχτώ....

Αναρωτιόμουν αν τώρα, που είναι κλειστά τα φροντιστήρια, είναι δόκιμο να αφήνω βιογραφικά στο ταχυδρομικό κουτί ή κάτω από την πόρτα... Έχει αποτέλεσμα; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:25:02 »

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #46 στις: Αύγουστος 13, 2011, 11:32:34 πμ »
Καλύτερα να τα δώσεις προσωπικά.Καλή τύχη.
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος gabriel87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • εκπαιδευση...
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #47 στις: Αύγουστος 13, 2011, 12:48:10 μμ »
Χαίρετε κι από εμένα! Μόλις τελείωσα την Φιλολογία του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου. Έχω κλασική ειδίκευση και πολλά σεμινάρια στον τομέα της Ειδικής Αγωγής. Έχω ετοιμάσει λοιπόν ένα σωρό βιογραφικά για φροντιστήρια. Ήδη πέρασα από μια συνέντευξη και μου έκαναν πρόταση για συνεργασία με όλα τα νόμιμα (εκτός δώρων Χριστουγέννων-Πάσχα), αλλά μου ζήτησαν να κάνουμε συμβόλαιο για 3 χρόνια! Θέλω να δώσω εξετάσεις για Μεταπτυχιακό του χρόνου, οπότε δεν μπόρεσα να δεχτώ....

Αναρωτιόμουν αν τώρα, που είναι κλειστά τα φροντιστήρια, είναι δόκιμο να αφήνω βιογραφικά στο ταχυδρομικό κουτί ή κάτω από την πόρτα... Έχει αποτέλεσμα; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Θα μας τρελανουν τελείως;;;  τι είδους συμβόλαιο σου πρότειναν;; για πες μας τους όρους γιατί είμαι περίεργος να δω τι παρανομία σκαρφίστηκε και σου το είπε....
Δ ιαμα ΝΤ οπουλου....

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #48 στις: Αύγουστος 13, 2011, 01:22:07 μμ »
Χαίρετε κι από εμένα! Μόλις τελείωσα την Φιλολογία του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου. Έχω κλασική ειδίκευση και πολλά σεμινάρια στον τομέα της Ειδικής Αγωγής. Έχω ετοιμάσει λοιπόν ένα σωρό βιογραφικά για φροντιστήρια. Ήδη πέρασα από μια συνέντευξη και μου έκαναν πρόταση για συνεργασία με όλα τα νόμιμα (εκτός δώρων Χριστουγέννων-Πάσχα), αλλά μου ζήτησαν να κάνουμε συμβόλαιο για 3 χρόνια! Θέλω να δώσω εξετάσεις για Μεταπτυχιακό του χρόνου, οπότε δεν μπόρεσα να δεχτώ....

Αναρωτιόμουν αν τώρα, που είναι κλειστά τα φροντιστήρια, είναι δόκιμο να αφήνω βιογραφικά στο ταχυδρομικό κουτί ή κάτω από την πόρτα... Έχει αποτέλεσμα; Το έχει δοκιμάσει κανείς;
Θα μας τρελανουν τελείως;;;  τι είδους συμβόλαιο σου πρότειναν;; για πες μας τους όρους γιατί είμαι περίεργος να δω τι παρανομία σκαρφίστηκε και σου το είπε....
Γιατί είναι περίεργο ένα φροντιστήριο να ζητάει σύμβαση (όχι συμβόλαιο); Και γιατί πρέπει να είναι παράνομο από τη στιγμή που θα θεωρηθεί από την Επιθεώρηση Εργασίας (ή την αρμόδια ΔΟΥ);
Αν μάλιστα δεν έχει ποινή αποχώρησης (χρηματική) μπορείς να το "σπάσεις" όποια στιγμή θέλεις με μια απλή δήλωση "οικειοθελούς αποχώρησης" όποτε θέλεις.
Παράδοση του βιογραφικού αυτοπροσώπως είναι σίγουρα καλύτερα :)

Αποσυνδεδεμένος ντο

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 11, 2013, 10:45:09 μμ »
Γεια σας!

Θα μπορούσε παρακαλώ κάποιος να μου στείλει τη φόρμα του βιογραφικού για φροντιστήρια, που αναφέρεται πιο πάνω στη συζήτηση;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 13, 2013, 04:01:50 πμ »
Εκτός από ένα βιογραφικό συνάδελφε καλό θα είναι να έχεις και έναν γνωστό στο φροντιστήριο. Έτσι σε παίρνουν πολύ πιο εύκολα!

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 14, 2013, 09:38:47 μμ »
Διαφωνώ κάθετα στις θέσεις περί γνωστού ο οποίος , η οποία εγγυάται και μία πρόσληψη , προσωπικά όσες φορές μου έγινε πρόσληψη ρόλο έπαιξε καθαρά η προυπηρεσία μου και οι σημειώσεις μου στο γνωστικό αντικείμενο.Ειδικά οι νέοι συνάδελφοι να μην το βάζουν κάτω , βιογραφικά πάντα και παντού κάτι θα δουν οι ενδιαφερόμενοι και θα σας καλέσουν , μην χάνετε την ελπίδα!!!!

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 14, 2013, 10:12:12 μμ »
Έρση ελέγχουν τις σημειώσεις σου πριν σε διορίσουν;

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 14, 2013, 10:23:48 μμ »
Κοιτούν αν είναι οργανωμένες , σε ψηφιακή μορφή και τη μορφοποίηση ... γενικά πρέπει να δείχνεις , να παρουσιάζεις τον εαυτό σου ότι κατέχεις άρτια το γνωστικό σου αντικείμενο , να διαφημίζεις δηλαδή όσο γίνεται καλύτερα τις δεξιότητες σου .

Αποσυνδεδεμένος virgi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 27, 2013, 12:21:00 μμ »
Να βάλω στο τραπέζι ένα άλλο θέμα εγώ σχετικά με τα βιογραφικά. Εάν κάποιος δουλεύει ήδη σε κάποιο φροντιστήριο και αποφασίσει να αφήσει βιογραφικά κ σε άλλα φροντιστήρια πιθανώς γιατί θέλει να συμπληρώσει τις ώρες του ή γιατί απλώς θέλει να ανοιχτεί πρέπει να ενημερώσει πρώτα τον υπάρχοντα εργοδότη του? Σας ρωτώ γιατί είμαι σχετικά νέα στο επάγγελμα και δε ξέρω πως δρουν σε τέτοιες περιπτώσεις.

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Βιογραφικό για φροντιστήρια μέσης εκπαίδευσης
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 27, 2013, 12:52:52 μμ »
Θα σε συμβούλευα να ενημερώσεις τον εργοδότη σου μόνο σε περίπτωση που σε ειδοποιήσουν για δουλεια και απο άλλο φροντιστήριο.
(Εξαρτάται βεβαια και απο το αν εχεις ηδη καλη σχεση και συνεργασία με τον υπάρχοντα εργοδότη σου) Σε καθε περίπτωση όμως αστο για μετά.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 656
Σύνολο: 672

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.174 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.