*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά  (Αναγνώστηκε 460669 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #2086 στις: Μάιος 25, 2023, 05:30:30 μμ »
Παιδιά, θα ήθελα τη βοήθειά σας.
Για δημοτικό σχολείο που γνωρίζω πως έχει 7 τμήματα+ 1 θέση για ολοήμερο ανακοίνωσαν από τη διεύθυνση (ΠΕ70):
- 10θέσιο 
- θέσεις 13 🤯🤯 ενώ είναι 8 (εκτός αν εννοεί και άλλες ειδικότητες)
-4 κενά (ενώ πραγματικά ξέρω πως είναι 2)

Τι συμβαίνει;

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Η Οργανικότητα και η λειτουργικότητα στα δημοτικά πολλές φορές είναι διαφορετική. Δηλαδή τα δημοτικό που αναφέρεις έχει 13 οργανικές αλλά λειτουγεί ως 10 θέσιο. Οι οργανικές όμως δεν χάνονται .Απλά μετά θα βγουν λειτουργικά  υπεράριθμοι όσοι περισσεύουν -οι τελευταίοι που τοποθετήθηκαν. Αν πάρεις οργανική στο συγκεκριμένο το πιθανότερο το Σεπτέμβριο θα μετακινηθείς σε άλλο σχολείο σε λειτουργικό κενό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:18:33 »

Αποσυνδεδεμένος gismix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 429
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #2087 στις: Μάιος 25, 2023, 06:34:47 μμ »
Αυτό είναι κάτι που θέλω να ρωτήσω και εγώ. Ξέρω ότι ισχύει αυτό που λες για την οργανικότητα και την λειτουργικότητα. Τι χρειάζεται όμως για να αλλάξει η οργανικότητα; Δηλαδή να αλλάξει ο αριθμός οργανικών θέσεων "που είναι στα χαρτιά" 'όπως λέμε; Απόφαση ΠΥΣΠΕ΅ή υπουργειου;

Αποσυνδεδεμένος victor123

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2248
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #2088 στις: Μάιος 25, 2023, 06:40:51 μμ »
Αυτό είναι κάτι που θέλω να ρωτήσω και εγώ. Ξέρω ότι ισχύει αυτό που λες για την οργανικότητα και την λειτουργικότητα. Τι χρειάζεται όμως για να αλλάξει η οργανικότητα; Δηλαδή να αλλάξει ο αριθμός οργανικών θέσεων "που είναι στα χαρτιά" 'όπως λέμε; Απόφαση ΠΥΣΠΕ΅ή υπουργειου;

Νομίζω εμπλεκεται και ο Δήμος. Θα σε γελάσω όμως. Πάντως γενικά το να αλλάξει οργανικότητα ένα Δημοτικό ή Νηπιαγωγείο είναι παρα πολύ σπάνιο. Υπάρχουν περιπτώσεις να υπάρχει 6-θέσιο σχολείο στην τάδε περιοχή, να υπάρχουν οι ανάλογες οργανικές και να μην υπάρχει ούτε το κτίριο του σχολείου. Γενικά ξαναλέω να αλλάξει η οργανικότητα (ιδιαίτερα αν πρόκειται για μείωση) είναι πολύ δύσκολο.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #2089 στις: Μάιος 25, 2023, 07:08:12 μμ »
Νομίζω εμπλεκεται και ο Δήμος. Θα σε γελάσω όμως. Πάντως γενικά το να αλλάξει οργανικότητα ένα Δημοτικό ή Νηπιαγωγείο είναι παρα πολύ σπάνιο. Υπάρχουν περιπτώσεις να υπάρχει 6-θέσιο σχολείο στην τάδε περιοχή, να υπάρχουν οι ανάλογες οργανικές και να μην υπάρχει ούτε το κτίριο του σχολείου. Γενικά ξαναλέω να αλλάξει η οργανικότητα (ιδιαίτερα αν πρόκειται για μείωση) είναι πολύ δύσκολο.
Δυσκολο μεν, σπάνιο όχι. Τα δημοτικα στην περιοχή μου έχουν μεγαλύτερη οργανικότητα απ' ότι λειτουργικότητα γιατί μειώνονται οι μαθητές, δύο αυξησαν την οργανικότητα τους, κάποια υποβαθμιστηκαν και ένα ακόμα απο την νεα χρονιά θα ειναι σε αναστολή. Κατά καιρούς βγαινει ΦΕΚ με τις νεες οργανικότητες
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2023, 07:10:05 μμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:18:33 »

Αποσυνδεδεμένος doukou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #2090 στις: Μάιος 25, 2023, 08:32:12 μμ »

Δεν μας μπέρδεψες. Εσύ δεν τα έχεις καταλάβει σωστά όπως λες κι εσύ.

Να τα πάρουμε με τη σειρά. Όπως σου έγραψαν κι οι συνάδελφοι δεν είναι δυνατόν άτομο με οργανική θέση να βγει στη διάθεση.  Μπορει να μετακινηθεί σε άλλο σχολείο με απόσπαση σν το επιθυμεί. Ή αν δεν υπάρχουν ώρες στο σχολείο του θα βγει υπεράριμος.

Η πρόσκληση που πραθέτεις είναι για να υπηρετήσουν στο γραφείο της Πρωτοβάθμιας  σε διοικητική θέση όσοι το επιθυμούν για την επόμενη σχολική χρονιά.

Σε ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνηση! Προφανώς, δεν τα είχα καταλάβει σωστά, ευτυχώς που υπάρχει το φόρουμ να βοηθάτε εμάς τα νεούδια  :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #2091 στις: Μάιος 25, 2023, 08:40:26 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνηση! Προφανώς, δεν τα είχα καταλάβει σωστά, ευτυχώς που υπάρχει το φόρουμ να βοηθάτε εμάς τα νεούδια  :D :D :D

θα μάθετε λίγο την ορολογία, η vama στα είπε πολύ καλά
(άλλο είσαι στη διάθεση ΠΥΣΔΕ , άλλο σε διαθέτει ο διευθυντής μετά την τοποθέτηση σε σχολείο ή όπως εδώ ο ίδιος  στο γραφείο για διοικητική εργασία  - κάποιοι να ξέρεις το κυνηγάνε). με το καλό, μην ανησυχείς πολύ, να παρακολουθείς στενά τη σελίδα (ο δπε είναι σοβαρός άνθρωπος ακούω) και καλή τοποθέτηση/υπηρετηση φέτος.

https://srv-dide-v.thess.sch.gr/portal/mainmenu-179/12794-prosorinos-pinakas-oristikis-topothetisis-ekpaideftikon-apo-metathesi-veltiosi-diathesi-pysde-prothesmia-enstaseon

εξαιρετικά ενδιαφέρον  ! είναι η πρώτη μεγάλη τουλάχιστον που βλέπω να βγάζει τοποθετήσεις δημόσια (πλην υπεραρίθμων κυκλάδων), είχαν ξεκινήσει πολύ νωρίς όμως . να ένας λόγος γκρίνιας ακόμα trust :) .

εδώ και 3 μέρες δεν μου ανοίγει η σελίδα της ΔΔΕ Δ' Αθήνας...τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ....

έχουν αναρτηθεί τα οργανικά κενά;

τσέκαρέ το λίγο, μια χαρά μπαίνω. βλέπω (μην σε πάρω στο λαιμό μου , δες κι εσύ ή ΠΑΡΕ ΤΗΛ - μα καλά πουθενά δεν μπορείς να δεις; ). έβγαλε 23/5 (έγγραφο 22) με  αιτήσεις μέχρι σήμερα (!!!!) για υπεραρίθμους και κενά φυσικά. για ρίξε ματιά .

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2023, 08:42:36 μμ από asta napane »

Αποσυνδεδεμένος doukou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #2092 στις: Μάιος 25, 2023, 08:42:03 μμ »
doukou,διάβασα στα προηγούμενα μηνύματά σου ότι είσαι χαμηλά στα μόρια , με μωρό ,από γειτονικό νομό και ότι ο νομός έχει πολλά οργανικά κενά. Επειδή καταλαβαίνω ότι είααι νέα και τα έχεις λίγο μπερδεμένα στο μυαλό σου θα σου γράψω δυο πράγματα για τις τοποθετήσεις για να μη βρεθείς προ εκπλήξεων.
 Αν τα οργανικά κενά που ανακοινώθηκαν είναι ίσα ή περισσότερα από όσους είστε στη διάθεση +μετατιθέμενους θα πάρετε όλοι οργανική.Κάποιοι ακόμα και υποχρεωτικά χωρίς να τα έχουν δηλώσει. Αν ειναι λιγότερα θα μείνουν κάποιοι στη διάθεση . Το ποιοι εξαρτάται απο΄το πόσο καλά ή άσχημα είναι τα κενά. Μπορεί να μείνουν και οι πρώτοι σε μόρια καθώς η υποχρεωτική τοποθέτηση ξεκινάει από τους τελευταίους.
Οπότε δες τα κενά δες ποιο είναι το χειρότερο που μπορεί να σου τύχει με βάση τα μόριά σου και δήλωσε ανάλογα.
Αν μείνεις στη διάθεση θα τοποθετηθείς σε λειτουργικό κενό τον Αύγουστο ή Σεπτέβριο, τα οποία συνήθως είναι καλύτερα από πολλές οργανικές. Δεν  ξέρω αν είσαι απο τους νεοδιόριστους ή πηρες μετάθεση στο νομό. Ανάλογα υπάρχουν επιλογές αν πάρεις οργανική που δεν θέλεις.

Λοιπον , ανήκω στους περσινούς νεοδιόριστους και καλούμαι να δηλώσω οργανική για οριστική τοποθέτηση.Κενα υπάρχουν για όλους εμάς που διοριστήκαμε πέρυσι (122) συν καποια άλλα. Υπάρχουν καποια που ειναι σε ομορο νομό του δικού μου αλλα, ναι όπως προανέφερα, είμαι χαμηλα στα μόρια και δυσκολο να τα πιασω. Φυσικά το αγχος μου ειναι τι θα κανω με το μωρο σε περιπτωση που τοποθετηθω μακρια. Προφανως σκεφτομαι να δηλωσω τα κοντινα βασει χιλιομετρικής αποστασης απλα σκεφτόμουν μηπως με συνέφερε να μη δηλώσω και τις 20 επιλόγες, ωστε σε περίπτωση που δεν πιασω καποιο απο τα δηλωθέντα σχολεία (το πιο πιθανο) να βγω στη διαθεση και με στειλω σε λειτουργικο. Αλλα μαλλον δεν ηταν και τοσο σωστη η σκεψη μου απο αυτα που μου γραφεις, καθως φαινεται οτι ετσι απλα θα κινδυνευσω να με στειλουν σε καποιο οργανικο που θα εχει περισσεψει.
Αχ. Τουλαχιστον θα μπορω να ζητησω βελτιωση θεσης;

Αποσυνδεδεμένος doukou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #2093 στις: Μάιος 25, 2023, 08:45:37 μμ »
θα μάθετε λίγο την ορολογία, η vama στα είπε πολύ καλά
(άλλο είσαι στη διάθεση ΠΥΣΔΕ , άλλο σε διαθέτει ο διευθυντής σε σχολείο ή όπως εδώ ο ίδιος  στο γραφείο για διοικητική εργασία  - κάποιοι να ξέρεις το κυνηγάνε). με το καλό, μην ανησυχείς πολύ, να παρακολουθείς στενά τη σελίδα (ο δπε είναι σοβαρός άνθρωπος ακούω) και καλή τοποθέτηση/υπηρετηση φέτος.

Ειμαι νεοκοπη και προσπαθω να τα καταλαβω...Πού θα παει...ελπίζω να γινω κι εγω παλιά, να βοηθαω οπως εσεις εμας :)
Χαιρομαι που ειναι σοβαρος, ελπιζω να πανε ολα καλα για ολους και να τοποθετηθούν οι περισσοτεροι εκει που επιθυμούν γιατι οι καιροι ειναι δυσκολοι! Ευχαριστω για τις ευχές!

Αποσυνδεδεμένος vama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #2094 στις: Μάιος 25, 2023, 10:13:54 μμ »
doukou ,δεν ξέρω σε ποια διεύθυνση ανήκεις και με μπέρδεψε λίγο αυτό που λες"Υπάρχουν καποια που ειναι σε ομορο νομό του δικού μου" . Δηλαδή δεν είναι όλα στον ίδιο νομό; Εννοείς κάποια κενά είναι πιο κοντά στον νομό που κατοικείς; Κάτι δεν καταλαβαίνω.
Άσχετα από τα παραπάνω πάντως από τη στιγμή που τα κενά είναι περισσότερα θα πάρεις οργανική αναγκαστικά. Το ευτυχές στην περίπτωσή σου είναι ότι δεν είσαι υποχρεωμένη να την υπηρετήσεις. Επειδή περισυ ήσουν στη διάθεση , χωρίς να οφείλεται σε δική σου υπαιτιότητα, θεωρείται ότι η επόμενη οργανική που θα πάρεις έχει υπηρετηθεί . Επομένως,θα ζητήσεις απόσπαση εντός ΠΥΣΠΕ σε κενά λειτουργικά που θα προκύψουν. Να παρακολουθείς το site της Διευθυνσής σου κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού γιατί τότε συνήθως γίνεται πρόσκληση για εσωτερικές αποσπάσεις.
Η βελτίωση είναι άλλο πράγμα. Είναι κατά κάποιον τρόπο μετάθεση μέσα στο ίδιο ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ. Για να κάνεις βελτίωση στην περίπτωση που πάρεις οργανική που δεν σου αρέσει, θα πρέπει να κάνεις Αίτηση για Βελτίωση τον επόμενο Οκτώβριο όταν θα βγει η Εγκύκλιος των Μεταθέσεων (μαζί με την Αίτηση Μετάθεσης αν κάνεις).
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2023, 10:24:07 μμ από vama »

Αποσυνδεδεμένος filro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #2095 στις: Μάιος 25, 2023, 11:11:12 μμ »
καλησπέρα,
προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται με τη διάθεση, αλλά εξακολουθώ να μπερδεύομαι. Στη δική μου ΔΔΕ, στον πίνακα των μεταθέσεων-βελτιώσεων-οργανικών τοποθετήσεων, εμφανίζονται κάποια άτομα σε "διάθεση ΠΥΣΔΕ". Την ίδια στιγμή, όμως, υπάρχουν οργανικά κενά, τα οποία υπήρχαν και παλιότερα, πριν από την πρόσκληση για δήλωση προτίμησης. Πώς γίνεται να μείνει κάποιος/α στη διάθεση ενώ υπάρχουν οργανικά κενά, αφού, όπως γράφεται εδώ, ακόμα κι αν δηλώσω λίγες περιοχές για τοποθέτηση, το ΠΥΣΔΕ έχει δικαίωμα να με στείλει σε περιοχή που δεν επέλεξα;
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Scout

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 513
  • Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί
    • Προφίλ
Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #2096 στις: Μάιος 25, 2023, 11:31:18 μμ »
doukou ,δεν ξέρω σε ποια διεύθυνση ανήκεις και με μπέρδεψε λίγο αυτό που λες"Υπάρχουν καποια που ειναι σε ομορο νομό του δικού μου" . Δηλαδή δεν είναι όλα στον ίδιο νομό; Εννοείς κάποια κενά είναι πιο κοντά στον νομό που κατοικείς; Κάτι δεν καταλαβαίνω.

Ούτε εγώ το κατάλαβα όταν το είδα, για να είμαι ειλικρινής. Το πιθανότερο είναι να εννοεί ότι η ίδια κατοικεί σε νομό όμορο αυτού στον οποίο διορίστηκε, οπότε εκ των πραγμάτων οι επιθυμητές επιλογές της περιορίζονται σε ένα Χ χιλιομετρικό "βάθος" από τα όρια των δύο νομών ή/και από την οδό ταχύτερης πρόσβασης, ώστε να καθίσταται δυνατή η αυθημερόν μετακίνηση.

Αποσυνδεδεμένος asta napane

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 953
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #2097 στις: Μάιος 25, 2023, 11:34:37 μμ »
καλησπέρα,
προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται με τη διάθεση, αλλά εξακολουθώ να μπερδεύομαι. Στη δική μου ΔΔΕ, στον πίνακα των μεταθέσεων-βελτιώσεων-οργανικών τοποθετήσεων, εμφανίζονται κάποια άτομα σε "διάθεση ΠΥΣΔΕ". Την ίδια στιγμή, όμως, υπάρχουν οργανικά κενά, τα οποία υπήρχαν και παλιότερα, πριν από την πρόσκληση για δήλωση προτίμησης. Πώς γίνεται να μείνει κάποιος/α στη διάθεση ενώ υπάρχουν οργανικά κενά, αφού, όπως γράφεται εδώ, ακόμα κι αν δηλώσω λίγες περιοχές για τοποθέτηση, το ΠΥΣΔΕ έχει δικαίωμα να με στείλει σε περιοχή που δεν επέλεξα;
Ευχαριστώ

και αυτο πάλι λίγο μπερδεμένο μήνυμα, δυο επισημάνσεις  και επανερχεσαι με συγκεκριμένη ερώτηση :

-πίνακας και διάθεση ΠΥΣΔΕ : δεν πήραν πέρυσι οριστική τοποθέτηση (οργανική) και θα κάνουν αίτηση φέτος. τα κενά που βγήκαν είναι τα φετινά διαθέσιμα προς κάλυψη. το υπήρχαν παλιότερα άστο...
-από τα φετινά κενά :  όποιος στη διάθεση μείνει και υπάρξει ΚΑΙ κενό ακάλυπτο πάει εκεί (αν είναι πολλοί οι σε διάθεση που δεν πήγαν σε σχολείο της αρεσκείας τους με δήλωση,  χωρίς δήλωση τοποθετουνται ξεκινώντας από αυτον με τα λιγότερα μόρια). αν τα κενά είναι λιγότερα , κάποιοι θα μείνουν στη διάθεση του πυσδε για του χρόνου.

τα έγραψε και η vama παραπάνω

Αποσυνδεδεμένος Scout

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 513
  • Με φωτιά και με μαχαίρι πάντα ο κόσμος προχωρεί
    • Προφίλ
Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #2098 στις: Μάιος 25, 2023, 11:35:58 μμ »
καλησπέρα,
προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται με τη διάθεση, αλλά εξακολουθώ να μπερδεύομαι. Στη δική μου ΔΔΕ, στον πίνακα των μεταθέσεων-βελτιώσεων-οργανικών τοποθετήσεων, εμφανίζονται κάποια άτομα σε "διάθεση ΠΥΣΔΕ". Την ίδια στιγμή, όμως, υπάρχουν οργανικά κενά, τα οποία υπήρχαν και παλιότερα, πριν από την πρόσκληση για δήλωση προτίμησης. Πώς γίνεται να μείνει κάποιος/α στη διάθεση ενώ υπάρχουν οργανικά κενά, αφού, όπως γράφεται εδώ, ακόμα κι αν δηλώσω λίγες περιοχές για τοποθέτηση, το ΠΥΣΔΕ έχει δικαίωμα να με στείλει σε περιοχή που δεν επέλεξα;
Ευχαριστώ
Ο πιθανότερος λόγος για τον οποίο αυτά τα άτομα εμφανίζονται στη διάθεση, είναι ότι μάλλον πρόκειται για μετατιθέμενους στην περιοχή, οι οποίοι θα παρουσιαστούν μεν εκεί στις 30/6 (μέχρι τότε συνεχίζουν κανονικά στην αρχική περιοχή διορισμού τους), αλλά συμπεριλήφθηκαν κανονικά στους πίνακες των υπό τοποθέτηση και βελτίωση της νέας τους περιοχής, αφού σε αυτή θα υπηρετούν από 1/9.

Αποσυνδεδεμένος gpap93

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις σε οργανικά κενά
« Απάντηση #2099 στις: Μάιος 25, 2023, 11:36:09 μμ »
Ούτε εγώ το κατάλαβα όταν το είδα, για να είμαι ειλικρινής. Το πιθανότερο είναι να εννοεί ότι η ίδια κατοικεί σε νομό όμορο αυτού στον οποίο διορίστηκε, οπότε εκ των πραγμάτων οι επιθυμητές επιλογές της περιορίζονται σε ένα Χ χιλιομετρικό "βάθος" από τα όρια των δύο νομών ή/και από την οδό ταχύτερης πρόσβασης, ώστε να καθίσταται δυνατή η αυθημερόν μετακίνηση.
Η Οργανικότητα και η λειτουργικότητα στα δημοτικά πολλές φορές είναι διαφορετική. Δηλαδή τα δημοτικό που αναφέρεις έχει 13 οργανικές αλλά λειτουγεί ως 10 θέσιο. Οι οργανικές όμως δεν χάνονται .Απλά μετά θα βγουν λειτουργικά  υπεράριθμοι όσοι περισσεύουν -οι τελευταίοι που τοποθετήθηκαν. Αν πάρεις οργανική στο συγκεκριμένο το πιθανότερο το Σεπτέμβριο θα μετακινηθείς σε άλλο σχολείο σε λειτουργικό κενό.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την διευκρίνιση!
Αν βγω υπεράριθμος μετά μπορώ να επιλέξω άλλο από τα εναπομείναντα οργανικά κενά της διεύθυνσής μου ή επιλέγω κάποιο από τα λειτουργικά κενά;

Στάλθηκε από το M2012K11AG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 372
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 361
Σύνολο: 367

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.129 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.