*

Ψηφοφορία

Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;

Ναι
149 (34.7%)
Όχι
281 (65.3%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 420

Αποστολέας Θέμα: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;  (Αναγνώστηκε 243309 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

asi

  • Επισκέπτης
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #434 στις: Δεκέμβριος 05, 2007, 09:08:51 πμ »
 αγαπητέ  porcupinetree τα σχόλια να τα κρατας για τον εαυτό σου..δεν ειρωνευομαι κανεναν δεν εχω εμπαθεια και σεβομαι΄όλους τουσ συναδέλφους παλλιους και νέους διότι όλοι αγωνιζονται για μια θέσή οπουδήποτε...τουσ χαρακτιρισμούς στους επιστρεφω...πτυχιο δνε πηρα το 2005 αλλα το 2006 αρα προφανως απο σενα ημουν ιο αξια διοτι χωρις μεσον βρηκα 6 ωρες σε δυσπροσιτο και 2 ωρες σε αλλο σχολειο..και αν σου αρεσει.του χρονου μπορει αν μην έχω αλλα το παλευω..δεν έχω μα8ει να εμπεζω κανεναν απλως λεω τη γνωμη μου ωστε καποιοι αλλοι συναδελφοι που έχουν απογοητευτει ,η που καποιοι ανεγκεφαλοι θελουν να τους απογοητευουν...οτι δνε πεζει ρολο μονο το μεσον...αλλα και η τυχη πολλες φορες...στην Αθηνα ισως να παιζει ρολο η γνωριμια δεν ξερω αλλα στην περιοχη που ειμαι εγω παρακαλανε μαθηματικους στα δυσπροσιτα και δεν παταει κανενας...οποτε αγαπητε φιλε να μην βιαζεσε να κανεις χαρακτηρισμους...και να μην διακατεχεσαι απο αισ8ημα εμπαθειας διοτι τελικα ο ειρωνικος της υποθεσης εισαι εσυ...και δεν εχω ορεξη να δουλεψω κανεναν εχω και πιο σοβαρα πραγματα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:39:25 »

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #435 στις: Δεκέμβριος 05, 2007, 10:39:44 πμ »
δηλαδη εσυ πιστευεις οτι εισαι η μόνη που τρέχει κ οτι ολοι η άλλοι κάθονται...?ολοι εδω λέμε οτι πρεπει να τρεξουμε και εχουν ειπωθει κ τρόποι του πως να προσπαθήσουμε να πάρουμε καποιες ώρες.αλλα το να λες "ειστε τεμπέληδες και εγω η δουλευτερού" ειναι τραβηγμένο.διοτι οι τεμπέληδες μπορει να εχουν 30-35 ωρες μαθηματα την εβδομαδα και εσυ τις 6-8 της ΠΔΣ.οποτε ποιος ειναι ο τεμπέλης...

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #436 στις: Δεκέμβριος 05, 2007, 10:53:52 πμ »
asi δεν νομιζω οτι ειναι σωστο αυτο που ανεφερες, δε σημαινει οτι επειδη εσυ βρηκες ωρες σε πδς εισαι πιο αξια. ημπορει για σενα να μη λειτουργησε το μεσο αλλα γενικα ειναι καθοριστικος παραγοντας για να παρεις πδς. εμενα ετυχε φετος σε δυο περιπτωσεις να μου παρει θεση ατομο με μηδεν μορια ενω εγω εχω 9.5. αυτο πως εξηγειται

Αποσυνδεδεμένος korina76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • If you're gonna dream, dream high
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #437 στις: Δεκέμβριος 05, 2007, 11:11:29 πμ »
Asi νομίζω ότι είσαι αρκετά προκλητική. Δεν μπορεί να θεωρείς τον εαυτό σου πιο άξιο από τους υπόλοιπους επείδή βρήκες κάποιες ώρες . Στην Αθήνα τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα και ειδικά οι φιλόλογοι παρακαλάμε για 2 ώρες. Εγώ συγκεκριμένα έχω 13 σχεδόν μόρια και δεν με έχουν καλέσει ποτέ παρόλο που τα πόδια μου έχουν βγάλει νερό, όπως και πολλών άλλων συναδέλφων. Εδώ δεν μεγεθύνουμε τις καταστάσεις απλά παρουσιάζουμε τις εμπειρίες μας. Καλό θα ήταν λοιπόν να είσαι πιο προσεχτική στους χαρακτηρισμούς και στα λόγια, τα οποία σε πολλούς βγαίνουν αρκετά εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:39:25 »

asi

  • Επισκέπτης
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #438 στις: Δεκέμβριος 05, 2007, 12:20:45 μμ »
αφου λες οτι εισαι φιλλολογος μάλλον θα περιμενα να μπορείς να διακρίνεις το ποιος είναι προκλητικος και ποιος όχι....το να εκφραζω μια γνωμη και να με αμφισβητουν....οταν δεν γνωρίζουν αυτο ειναι πρόκληση φιλε μου!..οποτε πριν αρχιζουμε να σχολιάζουμε με εμπάθεια καλό ειναι  να "μάθουμε "όταν διαβαζουμε να κρίνουμε και σωστα το ποιος έχει -δικιο -αδικιο
απο οτι βλεπω στην κριτικη ειστε όλοι καλοι
καμμια συναδελφικη βοήθεια δεν βλεπω...

asi

  • Επισκέπτης
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #439 στις: Δεκέμβριος 05, 2007, 12:24:00 μμ »
τελικα όχι μονό οι διορισμένοι προσπαθουν να εμβολίσουν τους νεωτέρους..αλλα και οι αδιόριστοι απο ότι βλέπω ...μην ακουσουν κάτι που δνε τουσ συμφέρει...
δεν γνωριζομαστε...φαντασου βρε παιδια να γνωριζόμασταν κιολας ....θα είχατε βγει εμ τα πολυβόλα..
ελεος δηλαδη...στην τελικη εχω μα θει να λεω τα πραγματα οπως πρεπει και όχι οπως βολευει μερικούς..
αυτα αντε και καλο διορισμο σας ευχομαι,.,,!

Αποσυνδεδεμένος chryssoulaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #440 στις: Δεκέμβριος 05, 2007, 12:38:00 μμ »
Και εμένα μου είχε πει περσι ο λυκειάρχης του χωριού μου ότι θα με προτιμήσει και είμαι 99% σίγουρη ότι 4 ωρίτσες θα μου τις έδινε. Φέτος δε, στην Αθήνα ουδείς με κάλεσε, παρόλλο που πήγα στο σχολείο που βρίσκεται απέναντι από το σπίτι μου, μ ' ενα καλό (θέλω να πιστεύω) βιογραφικό( και φάνηκε και να με συμπάθησε ο λυκειάρχης!). Και ήταν και η μόνη απόπειρα που έκανα γιατί η αλήθεια είναι, ότι υπό τις οικονομικές συνθήκες που επικρατούν στην ΠΔΣ δεν με παίρνει να εργαστώ, οπότε καλύτερα τελικά γιατί θα έμπαινα σε δίλημμα. Με λίγα λόγια η ΠΔΣ πιστεύω ότι ευνοεί περισσότερο τα άτομα που μένουν στην επαρχία γιατί ο παράγοντας γνωστός παίζει μεγαλύτερο ρόλο και ο ανταγωνισμός είναι μικρότερος. Γι αυτό το να λέμε ότι με την αξία του κάποιος μπορεί να πάρει ώρες ΠΔΣ, ειδικά στις μεγάλες πόλεις, ακούγεται λίγο προσβλητικό για όλους εμάς που η δευτεροβάθμια μας έγραψε!

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #441 στις: Δεκέμβριος 05, 2007, 01:09:27 μμ »
Συγγνωμη αγαπητη/ε Asi παρολο "που δε συνηθιζω να κανω τετοιους σχολιασμους", οταν εδινες γενικες εξετασεις για το πανεπιστημιο εκθεση εδωσες?
Εισαι περηφανη γιατι "με την αξια σου" πηρες 8 ωρες ΠΔΣ σε δυσπροσιτο αν και τελειωσες την περασμενη χρονια αλλα για την ορθογραφια σου κατι πρεπει να κανεις γιατι δε νοειται εκπαιδευτικος που να του "ξεφευγουν" 5 λαθη χοντρα σε 3 γραμμες.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2007, 01:56:28 μμ από kellykou »

Αποσυνδεδεμένος kellykou

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1537
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #442 στις: Δεκέμβριος 05, 2007, 01:10:29 μμ »
αγαπητέ  porcupinetree τα σχόλια να τα κρατας για τον εαυτό σου..δεν ειρωνευομαι κανεναν δεν εχω εμπαθεια και σεβομαι΄όλους τουσ συναδέλφους παλλιους και νέους διότι όλοι αγωνιζονται για μια θέσή οπουδήποτε...τουσ χαρακτιρισμούς στους επιστρεφω...πτυχιο δνε πηρα το 2005 αλλα το 2006 αρα προφανως απο σενα ημουν ιο αξια διοτι χωρις μεσον βρηκα 6 ωρες σε δυσπροσιτο και 2 ωρες σε αλλο σχολειο..και αν σου αρεσει.του χρονου μπορει αν μην έχω αλλα το παλευω..δεν έχω μα8ει να εμπεζω κανεναν απλως λεω τη γνωμη μου ωστε καποιοι αλλοι συναδελφοι που έχουν απογοητευτει ,η που καποιοι ανεγκεφαλοι θελουν να τους απογοητευουν...οτι δνε πεζει ρολο μονο το μεσον...αλλα και η τυχη πολλες φορες...στην Αθηνα ισως να παιζει ρολο η γνωριμια δεν ξερω αλλα στην περιοχη που ειμαι εγω παρακαλανε μαθηματικους στα δυσπροσιτα και δεν παταει κανενας...οποτε αγαπητε φιλε να μην βιαζεσε να κανεις χαρακτηρισμους...και να μην διακατεχεσαι απο αισ8ημα εμπαθειας διοτι τελικα ο ειρωνικος της υποθεσης εισαι εσυ...και δεν εχω ορεξη να δουλεψω κανεναν εχω και πιο σοβαρα πραγματα


Δεν καταφευγεις σε σχολιασμους για τους αλλους αρα τον ισχυρισμο "απο σενα ημουν πιο αξια", σε ποιον τον απευθυνεις? Δεν ταιριαζει αυτο το υφος στο pde. Θεωρω οτι ειναι λιγο προκλητικο. :-X
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 05, 2007, 01:13:02 μμ από kellykou »

Αποσυνδεδεμένος θάνος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Άντρας
  • Π.Ε.Α.Ε
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #443 στις: Δεκέμβριος 05, 2007, 01:17:20 μμ »

 ..πτυχιο δνε πηρα το 2005 αλλα το 2006 αρα προφανως απο σενα ημουν ιο αξια διοτι χωρις μεσον βρηκα 6 ωρες σε δυσπροσιτο και 2 ωρες σε αλλο σχολειο..
Παράθεση
Από πότε οι ώρες που παίρνει ο καθείς στην ΠΔΣ καθορίζουν καί πόσο άξιος είναι??Εσύ που πήρες 6 σε τι είσαι πιο άξια από εμένα που πήρα δύο?? Ή από άλλους συναδέλφους που δεν πήραν καθόλου???

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #444 στις: Δεκέμβριος 05, 2007, 01:53:27 μμ »
Δεν καταφευγεις σε σχολιασμους για τους αλλους αρα τον ισχυρισμο "απο σενα ημουν πιο αξια", σε ποιον τον απευθυνεις? Δεν ταιριαζει αυτο το υφος στο pde. Θεωρω οτι ειναι λιγο προκλητικο. Lips Sealed

νομιζω οτι εχει δικιο  h kellykou. ο αξιολογικος χαρακτηρισμος δεν ταιριαζει στο υφος του φορουμ. ησουν τυχερη. μπορει να μην εβαλες μεσο. αλλα σκεψου οτι υπαρχουν ατομα 30 και 35 χρονων που ζητιανευουν μια ωριτσα. εσυ με πτυχιο 2006 πηρες . μακαρι να εισαι παντα ετσι τυχερη. αλλα και μεις ειμαστε σκασμενοι

Αποσυνδεδεμένος michalis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 712
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #445 στις: Δεκέμβριος 05, 2007, 02:32:32 μμ »
παιδια,σταματηστε.η κοπελα πήρε το πτυχιο με 8 απο το πανεπ. Αθηνών κ έχει μεταπτυχιακό.ποιοι ειστε εσεις που θα της μιλήσετε έτσι??????σεβασμος....
μηπως κοπελια να σε προβληματισει το γεγονος οτι κανενας δε σου δίνει δίκιο?ή είναι τοσο μεγαλο το κονταρι που εχει καβαλήσει και ειναι πολυ χαμηλα για να δεις τα ποστς?
κ εμεις πηραμε ωρες ενισχυτικής περισυ κ αλλες χρονιες,κ αλλοι πήραν κ φέτος αλλα εσυ εισαι η μοναδική που θεωρείς τον ευατό σου την εκπρόσωπο της καθηγητικής ελιτ.
μπράβο!!!!κρίμα γιατι στην ηλικία σου (22-23) υπάρχουν άτομα με πολυ πιο ώριμη σκέψη....κ εσυ τώρα θα πάς να κάνεις μάθημα σε  παιδιά!!!! γεια σου σουπερ καθηγήτρια!!!!!πως τους ξέφυγες απο το ΜΙΤ?????αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #446 στις: Δεκέμβριος 05, 2007, 06:36:12 μμ »
Συγγνωμη αγαπητη/ε Asi παρολο "που δε συνηθιζω να κανω τετοιους σχολιασμους", οταν εδινες γενικες εξετασεις για το πανεπιστημιο εκθεση εδωσες?
Εισαι περηφανη γιατι "με την αξια σου" πηρες 8 ωρες ΠΔΣ σε δυσπροσιτο αν και τελειωσες την περασμενη χρονια αλλα για την ορθογραφια σου κατι πρεπει να κανεις γιατι δε νοειται εκπαιδευτικος που να του "ξεφευγουν" 5 λαθη χοντρα σε 3 γραμμες.

 :)
Εγώ kellykou αποδίδω το όλο γραψομπέρδεμα της asi σε μια γενική σύγχυσή της. Φυσικά το ρήμα "παίζω" το μάθαμε στην 1η δημοτικού και γενικά είναι δύσκολο να το μπερδέψεις έστω και σε πλήρη σύγχυση... Ας είναι...

...πτυχιο δνε πηρα το 2005 αλλα το 2006 αρα προφανως απο σενα ημουν ιο αξια διοτι χωρις μεσον βρηκα 6 ωρες σε δυσπροσιτο και 2 ωρες σε αλλο σχολειο..και αν σου αρεσει.του χρονου μπορει αν μην έχω αλλα το παλευω..δεν έχω μα8ει να εμπεζω κανεναν απλως λεω τη γνωμη μου ωστε καποιοι αλλοι συναδελφοι που έχουν απογοητευτει ,η που καποιοι ανεγκεφαλοι θελουν να τους απογοητευουν...

Πτυχίο δεν πήρες το 2006 asi αλλά τον 6/2005. Έτσι δήλωσες τουλάχιστον στην δευτεροβάθμια... Πως και δεν σε πήραν λοιπον πέρυσι, μια τόσο πιο άξια κοπέλα, σε ΠΔΣ? (Αν δεν κατάλαβες έχω αποκρυπτογραφήσει το όνομά σου (είμαι και γω καλός κομπιουτεράς), αλλά μην ανησυχείς... απλά σταμάτα πια το δούλεμα...)

ΥΣ: Αν θέλεις τόσο να γίνεις καθηγήτρια, τότε γιατί κάνεις τα χαρτιά σου σε διαγωνισμούς για το δημόσιο ακόμα δεν τελείωσες?... Να χαρώ εγώ αξιοσύνη...
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Έχετε πάρει ώρες ΠΔΣ;
« Απάντηση #447 στις: Δεκέμβριος 05, 2007, 07:06:42 μμ »
porcupinetree σε φοβήθηκε το μάτι μου! Ρε συ, μας έχεις όλους φακελωμένους;
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160928
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 712
Σύνολο: 728

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.066 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.