*

Αποστολέας Θέμα: νεα ελληνικα ασεπ 2008 προτεινομενη βιβλιογραφια  (Αναγνώστηκε 219958 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Απάντηση #70 στις: Ιούνιος 08, 2008, 09:04:10 μμ »
Για Παλαμα αναζητησε το  "Αξιον Εστι" του Τασου Λιγναδη.

Για το Μεταιχμιο δεν σας τα λεγα? Υπεροχο και εγω το εχω..
μαλλον για ελυτη εννοεις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:01:26 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Απάντηση #71 στις: Ιούνιος 08, 2008, 09:21:53 μμ »
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2008, 09:37:57 μμ από ioanna89 »

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Απάντηση #72 στις: Ιούνιος 08, 2008, 09:36:32 μμ »
Πωπω ελεεινο λαθος, δικιο εχεις Σωτια..

Αποσυνδεδεμένος eva30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Απάντηση #73 στις: Ιούνιος 09, 2008, 01:17:57 πμ »
Δεν είναι συγκρίσιμη η πολλαπλή που παρέθεσες με αυτήν που βάλανε.
Μην υποτιμάς τους συναδέλφους ότι δεν τον ήξεραν τον στίχο. Άλλο δεν το ήξεραν, άλλο δεν το έπιασαν, εκείνη τη στιγμή λειτουργείς με φοβερό άγχος που ακόμη και τον ύμνο ξεχνάς. Εγώ πιστεύω όλοι το έχουμε διαβάσει. Και αν δεν το πιασα ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. Αν νομίζεις ότι κάθε επόμενη φορά είναι διάβασμα για να καλυψεις πράγματα για τα οποία ντρέπεσαι που δεν τα έπιασες τι να πω... δεν είναι αυτή η λογική του ασεπ.
[/quote]

Δεν ξέρω ποια είναι η λογική του ΑΣΕΠ. Ξέρω ότι άμα δεν έχω κίνητρο να γίνω καλύτερη, δεν υπάρχει περίπτωση να διαβάσω. Άρα, ψάχνω κίνητρο. Όσο για το αν όλοι το έχουμε διαβάσει, αμφιβάλλω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:01:26 »

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Απάντηση #74 στις: Ιούνιος 09, 2008, 01:25:47 πμ »
Το κατάλαβα ότι δεν έχεις εμπειρία από ασεπ και ήθελα να σε ρωτήσω, αλλά με πρόλαβες. Έτσι λοιπόν το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το πάρεις θετικά. Απλά, ξαναλέω, εκείνη τη στιγμή, το άγχος από την ευθύνη που έχεις να αποδώσεις γιατί κόπιασες πολύ είναι τέτοιο που ξεχνάς και τον ύμνο...όσο περίεργο κι αν σου φαίνεται. Ο  ύμνος είναι φίρμα, αλλά το να ξέρεις αν είναι τελειωμένος είναι άλλο. Ο πυρήνας των πολύ καλά διαβασμένων είναι 3πλάσιος και παραπάνω από τον αριθμό των διοριστέων.

Αποσυνδεδεμένος eva30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 09, 2008, 02:03:29 πμ »
Η εμπειρία μου από ΑΣΕΠ είναι ο προηγούμενος. Διάβασα πολύ, κυρίως ιστορία και παιδαγωγικά. Δεν πήγα καλά ιστορία και διδακτική. Έγραψα αρκετά πάνω από τη βάση, αλλά δεν ήμουν διοριστέα. Αυτό που θέλω να ξεκαθαρίσω και δεν ξέρω αν έγινε κατανοητό είναι το εξής: δεν έχω πρόβλημα με το διαγωνισμό - κάπως πρέπει να γίνει επιλογή [του 60% βεβαίως, βεβαίως]. Δεν έχω πρόβλημα να διαβάσω - όλος ο κλάδος μας είναι "διαβαστεροί" έτσι κι αλλιώς. Με "ενοχλούν" συγκεκριμένα πράγματα, όπως η γκρίνια άνευ λόγου. Έχει γίνει ανατολικό ζήτημα ο κακομοίρης ο Πασχαλης και η Μαρίνα των βράχων. Όχι μόνο σε αυτό το forum, γενικά το έχω ακούσει. Δεν ήταν κι από τα πιο δύσκολα που μπορούσαν να ρωτήσουν. Είναι σα να διαμαρτύρομαι εγώ για την όγδοη σταυροφορία που δεν την είχα ματακούσει!! Έχει γίνει όμως. Άρα, είμαι εγώ ανεπαρκής!! Φταίω που πέρασαν τόσοι αιώνες και δεν είχα ενημερωθεί. Άρα, δεν έχω δικαίωμα να διαμαρτύρομαι.

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 09, 2008, 02:13:38 πμ »
Και αφού διάβασες πολύ ιστορία, αλλά δεν έπιασες την 8η σταυροφορία, θεωρείσαι ανεπαρκής; Δηλαδή όποιος δεν έπιασε την ερώτηση για την Μαρινα των βράχων, πρέπει να θεωρείται ανεπαρκής, να ντρέπεται και ναμην παραπονιέται, αλλά να σκύβει το κεφάλι και να μη μιλάει; Αφού το ξέρει, το έχει διαβάσει, αλλά δεν το έπιασε, περίεργο σου φαίνεται; Πολλοί μπερδεύτηκαν και δεν το έβαλαν σωστά, όλοι αυτοί λες να μην τ είχαν διαβάσει; Άρα εγώ που έπιασα την 8η σταυροφορία, είμαι επαρκής και μπορώ να διαμαρτύρομαι, ε λοιπόν την έπιασα αυτή την ερώτηση, αλλά είναι απαράδεκτη! Την ερώτηση για τους etablis την ήξερα καλά, το είχα διαβάσει καλά, αλλά λόγω της διπλής άρνησης (πρόσεξα μόνο τη μία), την έχασα, μόνο εξαιτίας του αρνητικού, όχι λόγω ανεπάρκειας!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2008, 02:19:20 πμ από Syllas »

Αποσυνδεδεμένος eva30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 09, 2008, 02:20:46 πμ »
Την όγδοη σταυροφορία ΔΕΝ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑ. Δεν ήξερα ότι είχε γίνει. Δεν είναι θέμα άγχους ή μπερδέματος. ΔΕΝ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑ. Άρα είμαι ανεπαρκής. Άρα θα κάτσω να τη μάθω! Μαζί με πολλά άλλα. Άλλωστε, πολύ κυνικά βλέποντας το θέμα, δε θεωρώ ότι στην ηλικία που είμαστε το άγχος μπορεί να αποτελέσει πρόβλημα. Αλίμονό μας αν δε μπορούμε να το ελέγξουμε!

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 09, 2008, 02:22:23 πμ »
 :-X

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 09, 2008, 02:28:04 πμ »
Την όγδοη σταυροφορία ΔΕΝ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑ. Δεν ήξερα ότι είχε γίνει. Δεν είναι θέμα άγχους ή μπερδέματος. ΔΕΝ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑ. Άρα είμαι ανεπαρκής. Άρα θα κάτσω να τη μάθω! Μαζί με πολλά άλλα. Άλλωστε, πολύ κυνικά βλέποντας το θέμα, δε θεωρώ ότι στην ηλικία που είμαστε το άγχος μπορεί να αποτελέσει πρόβλημα. Αλίμονό μας αν δε μπορούμε να το ελέγξουμε!
θα διαφωνισω απολυτα... οταν εχεις για ενα χρονο θυσιασει τα παντα (οικογενεια, φιλους, ονειρα, φιλοδοξιες, ψυχικη ηρεμια) και ξερεις οτι κρινεσαι απο εκεινη τη στιγμη... οτι απο εκεινη τη στιγμη θα ξαναγινεις ενα ασεποειδες τοτε οχι μονο το αγχος σου δεν μπορεις να ελεγξεις αλλα τιποτα. σε οποια ηλικια και να εισαι..
δεν θα ξεχασω ποτε μα ποτε την κοπελα που καθοταν μπροστα μου και λιποθυμησε την ωρα που εγραφε...

Αποσυνδεδεμένος eva30

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 09, 2008, 02:33:14 πμ »
!!!Για όνομα του θεού. Υπερβολικό το βρίσκω! Εξετάσεις είναι. Δεν πεθαίνεις από μια αποτυχία. Δηλ. αυτή που λιποθύμησε, μπορεί να μπει σε τάξη και να διδάξει;

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 09, 2008, 02:36:24 πμ »
ναι αλλα η κοπελα ενα χρονο ητν κλεισμενη και διαβαζε. καποια στιγμη τα παιξε ο οργανισμος.

Αποσυνδεδεμένος eleni09 ΠΕ 02

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 791
  • "όλα τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν..."
    • Προφίλ
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 09, 2008, 09:08:12 πμ »
 καλημερα σε ολους... υπαρχει πιθανοτητα να βρουμε καποιο βιβλιο που να εχει ολα τα κειμενα της υλης????
μπα ε???
ελεγα μηπως....τι θα κανετε παιδια?θα παρετε ξεχωριστη βιβλιογραφια για καθε εναν καλ/χνη ?
πολλα δεν ειναι?
υπαρχει αλλη λυση?

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: νεα ελληνικα 2008
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 09, 2008, 09:56:42 πμ »
Την όγδοη σταυροφορία ΔΕΝ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑ. Δεν ήξερα ότι είχε γίνει. Δεν είναι θέμα άγχους ή μπερδέματος. ΔΕΝ ΤΗΝ ΗΞΕΡΑ. Άρα είμαι ανεπαρκής. Άρα θα κάτσω να τη μάθω! Μαζί με πολλά άλλα. Άλλωστε, πολύ κυνικά βλέποντας το θέμα, δε θεωρώ ότι στην ηλικία που είμαστε το άγχος μπορεί να αποτελέσει πρόβλημα. Αλίμονό μας αν δε μπορούμε να το ελέγξουμε!

Λοιπόν μπορώ να σου πω άλλα 10000 πράγματα στην Ιστορία που δεν τα ξέρεις και δεν υπάρχει πιθανότητα ούτε μία στο εκατομύριο ποτέ να τα ξέρεις όλα. Στο εγγυώμαι! Αυτό εννοείται βέβαια πως δε θα σε κάνει ανεπαρκή μιας και κανείς επιστήμονας δεν είναι υποχρεωμένος να ξέρει τα πάντα απέξω. Ειδικά σε άλλους χώρους τα δεδομένα αλλάζουν κάθε μέρα. Ούτως ή άλλως είμαστε άνθρωποι και είτε μας αρέσει είτε όχι η χωρητικότητα του εγκεφάλου φτάνει ως ένα σημείο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159847
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 630
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 621
Σύνολο: 636

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.147 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.